» »

servis za prenosnik HP ProBook 4530s

servis za prenosnik HP ProBook 4530s

retail24 ::

pozdravljeni!
pred kakšnim letom sem na wwww.mimovrste.com kupil prenosnik HP ProBook 4530s. do pred enim tedno mi je vse delovalo normalno. Od takrat pa se mi ne prižge več. boot je zelo počasen, napiše mi da naj vstavim cd z windowsom, ko ga vstavim mi napiše da obnovitev ni mogoča, nanovo tudi ne morem installati windowsow ker mi javi neko napako. ker je prenosnik še v garanciji sem se odločil da ga pošljem na servis. tega pa še nikoli nisem naredil :D, če kdo ve kam ga moram poslati prosim naj napiše v komentar.
hvala za vaš čas in lep pozdrav.

kloko ::

Za garancijsko popravilo se dogovoriš tam, kjer si zadevo kupil ALI direktno pri kateremkoli od serviserjev, ki so napisani na garancijskem listu.

L.p., Kloko

RejZoR ::

Če je softwarska okvara lahko kar pozabiš na garancijsko popravilo. Vsaj ne brez plačila...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Birotehna.

retail24 ::

kmetek je izjavil:

Birotehna.

v birotehni vzemajo na garancijo?

RejZoR je izjavil:

Če je softwarska okvara lahko kar pozabiš na garancijsko popravilo. Vsaj ne brez plačila...

nevem če je napaka softwarska če mi piše da je napaka na disku ko želim windows na novo installirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: retail24 ()

hojnikb ::

zamenjaš disk in nanovo inštaliraš windows. Najmanj dela..
#brezpodpisa

retail24 ::

hojnikb je izjavil:

zamenjaš disk in nanovo inštaliraš windows. Najmanj dela..

ja ampak nism prepričan da je samo z diskom kaj narobe.. zdi pa se mi škoda da bi plačeval če imam garancjo.

kloko ::

Če se sam ne spoznaš, moraš tako ali tako iti na nek servis, da preverijo, kaj je narobe. Ugodnejša varianta je kakšen prijatelj, ki se res spozna, da ti to pregleda/popravi.

L.p., kloko

retail24 ::

kloko je izjavil:

Če se sam ne spoznaš, moraš tako ali tako iti na nek servis, da preverijo, kaj je narobe. Ugodnejša varianta je kakšen prijatelj, ki se res spozna, da ti to pregleda/popravi.

L.p., kloko


ali ni najbolj ugodna/brezplačna varjanta koristenje garancije? :O :O :O

kloko ::

Je v primeru, če je s strojem res kaj narobe s strojno opremo. Če boš nesel na garancijsko popravilo prenosnik, na katerem so samo Windows zafecljani, boš popravilo pošteno plačal. Iz tvojega pisanja pa nekako ni videti, da znaš sam oceniti, kaj je res narobe.

L.p., Kloko

retail24 ::

kloko je izjavil:

Je v primeru, če je s strojem res kaj narobe s strojno opremo. Če boš nesel na garancijsko popravilo prenosnik, na katerem so samo Windows zafecljani, boš popravilo pošteno plačal. Iz tvojega pisanja pa nekako ni videti, da znaš sam oceniti, kaj je res narobe.

L.p., Kloko


aha.. glede na to da domnevam da je z diskom nekaj narobe oz. da je uničen bodo težko ugotovili kakšne windowse sem imel naložene. nisem prepričan mogoče pa sem celo imel originalne. :D
torej v birotehni mi ga vzajamejo z garancijo?

kloko ::

Na garancijskem servisu jih nič ne bo zanimalo, kakšne Windowse si ti imel naložene, če prijaviš okvaro na disku. Testirali bodo disk in če je zrel za menjavo, ga brezplačno menjajo. Če disk ni okvarjen, ga pač ne menjajo, le pregled ti zaračunajo oz. je to odvisno od njihove dobre volje.

L.p., Kloko

bobby ::

bodo vzeli ja, samo za podatke si prej backup nared, če še lahko, ker za podatke na servisih na splošno ne odgovarjajo al boš pa plačal mislim da nekje okoli 60€ za nek backup, če me spomin ne vara, al pa nekaj manj.
piš jim mail.
servis@birotehna.si pa upraš kako je s tem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

retail24 ::

bobby je izjavil:

bodo vzeli ja, samo za podatke si prej backup nared, če še lahko, ker za podatke na servisih na splošno ne odgovarjajo al boš pa plačal mislim da nekje okoli 60€ za nek backup, če me spomin ne vara, al pa nekaj manj.
piš jim mail.
servis@birotehna.si pa upraš kako je s tem.

kako pa lahko backup naredim? :O

hojnikb ::

live linux sistem (ubuntu recimo)
#brezpodpisa

retail24 ::

hojnikb je izjavil:

live linux sistem (ubuntu recimo)

ja ampak ali ni zato potreben zagon?
pa še ali kdo mogoče ve kaj in kje dobim H/W Serial Number in H/W Product Number ki ju potrebuješ za hp care pack

hojnikb ::

linux lahko zalafuaš kamot, sam boot morš nastavit iz dvdja..
#brezpodpisa

bobby ::

retail24 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

live linux sistem (ubuntu recimo)

ja ampak ali ni zato potreben zagon?
pa še ali kdo mogoče ve kaj in kje dobim H/W Serial Number in H/W Product Number ki ju potrebuješ za hp care pack



pod ra;unalnikom ima[ nalepko
tm je PN: in pa SN:
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mat xxl ::

Nesi na servis pripravi cca 50 eur za bakup, potem tudi če disk je zanič, če je komp imel kupljene winse ti bodo te prednaložili na disk in se bo komp obnašal, kot nov iz trgovine, če pa je bil kupljen kot free dos pa dobiš brez vsega nazaj, pa tudi ti odsvetujem, da ti oni postavljajo, ker to delajo le z kupljenimi in poleg programa za tako postavitev tudi drago računajo, zato se obrni na kakega frenda, sam tega ne delam, da ne boš misli, da na kaj namigujem, zase že za druge pa nimam živcev ..... :(

RejZoR ::

Brezveze plačevat backup. Bootaj sistem z npr Ubuntu Live, skopiraj na USB ključ ali prenosni disk pomembne stvari. Če disk ne bo ubogal tvojih komand ga tud na servisu ne bojo spravili v red za backup. Tkod a je škoda denarja za nekaj kar lahko narediš sam brez pretiranih težav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Han ::

Večina novejših HP ima v Setupu oziroma biosu diagnostiko za trdi disk. Če ti javi napako, je zrel za servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklamacija sklopke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586510 (4062) RED_line
»

Garancija plačilo stroškov - če izdelek deluje

Oddelek: Loža
203443 (2963) Ales
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869422 (7287) medenko
»

Problem s kopiranjem mkv datotek

Oddelek: Zvok in slika
168296 (7878) Jst
»

Garancija stola

Oddelek: Pomoč in nasveti
92516 (2368) Vikking

Več podobnih tem