» »

Davek na amazonu.com?

Davek na amazonu.com?

Tim135 ::

Pozdrav, jaz bi rad na amazonu rad naročil 2 microsoft sidewinder x40 tipkovnici. Ko naročis je možnost (FREE 2-day shipping).
Prijatelj mi je reku da če bom iz tm naroču bom mogu plačat tudi davek... Zanima me če je že kdo naročal na amazon.com in če je mogu placat ddv. Hvala usem, ki boste odgovorili... :)

mtosev ::

haha tisti free 2 day shipping je samo za USA. in ja rabiš plačati DDV na nakupu (vrednost nakupa in poštnina +20%ddv)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GeForce ::

Glej da naročaš iz amazon.co.uk ali .de , ker od tam ni nikakršnega dodatnega davka (plačaš kolikor piše da je vrednost nakupa + poštnina). Če pa naročaš iz ZDA pa je davek + carina nad določeno vrednostjo.

Havq ::

zivjo,

mene pa zanima,koliko je postnina iz amazon.uk pa v slo.
imam nakup v vrednosti 5.5$, ali prblizn 6evrov.

je mogoce kdo iz gorenjske in je ze narocal na amazon.uk?

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

letmein ::

Havq je izjavil:

zivjo,

mene pa zanima,koliko je postnina iz amazon.uk pa v slo.
imam nakup v vrednosti 5.5$, ali prblizn 6evrov.

je mogoce kdo iz gorenjske in je ze narocal na amazon.uk?

lp


Dodaj v košarico in boš videl pri checkout, znesek poštnine ni odvisen od vrednosti nakupa ampak od teže/dimenzij paketa. Glede naročanja preko amazon.com se plača 20% DDV ter določen % carine, če je skupen znesek(poštnina+ vrednost blaga) presega 150€ + cca. 5€ za carinski postopek/pošto.

GeForce ::

Havq je izjavil:

zivjo,

mene pa zanima,koliko je postnina iz amazon.uk pa v slo.
imam nakup v vrednosti 5.5$, ali prblizn 6evrov.

je mogoce kdo iz gorenjske in je ze narocal na amazon.uk?

lp

Kot je že @letmeinn povedal je poštnina odvisna od teže in dimenzij paketa. Jaz sem naprimer za router Linksys E3200 (približno 1kg cel paket, 40×30cm plačal nekje 6-7€ nevem povsem točno). Sicer pa če imaš naročene kakšne drobnarije (kabli, adapterji, polnilci, ...) in se ti ne mudi imeti teh stvari takoj, se bolj splača naročit od kitajcev (dealextreme,...) ki pošiljajo brez poštnine. Sicer res traja 20-30dni da paket pride do tebe, ampak prišparaš pa 6€ naprimer :D

Havq ::

Narocu bi 2 pc igri (fear 3),sepravi postnina ni veliko.sam to ne mores vrjet,v angliji je ta igra 3-4 evre,pri nas pa se kr 20evrov.

koliko pa je kaj strosko,da bi nabavil to kartico,s katero moras placati?

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

Za igre namesto amazona poglej recimo www.zavvi.com. ponavadi so cenejši in tudi poštnina je 1 funt. Amazon ni ravno zanan po niski poštnini. Drugače pa če iz amazon. com naročaš ti tudi DDV zračuna pri checkoutu tako, da je kočni znesek, ki ga plačaš amazonu dejansko vse kar rabiš za tisti paket plačat.

Magic1 ::

Havq je izjavil:

Narocu bi 2 pc igri (fear 3),sepravi postnina ni veliko.sam to ne mores vrjet,v angliji je ta igra 3-4 evre,pri nas pa se kr 20evrov.

koliko pa je kaj strosko,da bi nabavil to kartico,s katero moras placati, potem ne pride v poštev?

lp

Poglej si raje temo na forumu: Steam
Razen če imaš zelo količinsko omejeno internet povezavo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Havq ::

St235 je izjavil:

Za igre namesto amazona poglej recimo www.zavvi.com. ponavadi so cenejši in tudi poštnina je 1 funt. Amazon ni ravno zanan po niski poštnini. Drugače pa če iz amazon. com naročaš ti tudi DDV zračuna pri checkoutu tako, da je kočni znesek, ki ga plačaš amazonu dejansko vse kar rabiš za tisti paket plačat.


Sem gledal in je 26€ za 2 igri.


Poglej si raje temo na forumu: Steam
Razen če imaš zelo količinsko omejeno internet povezavo.


Imam 700kb/s prenosa,na speedtest mi pa izpiše da imam 5M
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Magic1 ::

Čez kapo dovolj, le poglej steam, gmg, gog, indie in podobne. Vse piše v steam temi. Če ne rabiš ravno najnovejših naslovov(manj kot eno leto), potem je neumnost dat več kot 10EUR za enega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Havq ::

Magic1 je izjavil:

Čez kapo dovolj, le poglej steam, gmg, gog, indie in podobne. Vse piše v steam temi. Če ne rabiš ravno najnovejših naslovov(manj kot eno leto), potem je neumnost dat več kot 10EUR za enega.


Zato pa gledam tam kjer so poceni,amazon,gmg,pa še kej.Ena akcija je bla prek Steam,sam sem zamudu.če bi hotu dat 20€,bi šel v big bang in tam kupil.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Magic1 ::

Pri vse teh, ki sem jih naštel, dobiš digitalne igre. Amazon ima oboje, pri digitalnih verzijah seveda ni poštninene, jih samo snameš. Pravtako ti težko ddv zaračunajo naši za digitalni nakup nad 22€.
Magic

driver_x ::

St235 je izjavil:

Za igre namesto amazona poglej recimo www.zavvi.com. ponavadi so cenejši in tudi poštnina je 1 funt. Amazon ni ravno zanan po niski poštnini. Drugače pa če iz amazon. com naročaš ti tudi DDV zračuna pri checkoutu tako, da je kočni znesek, ki ga plačaš amazonu dejansko vse kar rabiš za tisti paket plačat.


Davek lahko plačaš tudi na carini. Vsaj jaz sem ga pred leti.

Magic1 ::

Načeloma ja, a Amazon to uredi sam in se ti ni treba zafrkavati s tem.
Magic

rogi2010 ::

Fear collection (1+2+3 + neki dodatki) je bil par dni nazaj na amazonu v digitalni verziji za 5-10 usd. Je pa zadeva za steam. Preveri če je še, oziroma spremljaj, kdaj bo spet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123090 (2664) carlosk1966
»

Nakup Motorolinega Moto G telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
255660 (5021) Reaper
»

IzAnglije.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5715650 (9469) Zoro3
»

Nakup knjige preko Amazona

Oddelek: Pomoč in nasveti
51530 (1497) Gandalfar

Več podobnih tem