» »

Problem s kopiranjem mkv datotek

Problem s kopiranjem mkv datotek

asusx ::

Lp
zanima me če je gdo že imel tak problem kot jaz?
Namreč ko hočem prekopirati iz prenosnika film hd mkv format na drugi disk ali usb ključ mi napiše da je datoteka prevelika za ciljno mapo na disku čeprav imam na disku ali usb-ju dovolj prostrora?

LuGi ::

Kljucek formatiraj > NTFS.. trenutno je v FAT/32 kateri ne podpira 4G+ filetov

asusx ::

LuGi je izjavil:

Kljucek formatiraj > NTFS.. trenutno je v FAT/32 kateri ne podpira 4G+ filetov



Ne gre ker ko sm to naredil mi ga sploh ne zazna.... problem je v tem da ko si potegnem fil dol na računalnik ga ne morem prekopirati na disk ali usb

logout ::

Če disk ali USB ključek ni formatiran v NTFS, potem na njega ne moreš kopirati datotek, večjih od 4GB, ne glede na to, koliko je na njem prostega prostora. In to ti je že prej eden napisal, in ti bom še jaz enkrat. Ampak če nočeš verjeti...

L.p., Kloko

asusx ::

logout je izjavil:

Če disk ali USB ključek ni formatiran v NTFS, potem na njega ne moreš kopirati datotek, večjih od 4GB, ne glede na to, koliko je na njem prostega prostora. In to ti je že prej eden napisal, in ti bom še jaz enkrat. Ampak če nočeš verjeti...

L.p., Kloko

sem ga formatiral v NTFS prekopiral na njega daoteko MKV in nato ko dam usb v predvajalnik ga ne zazna

KoMar- ::

Dve stvari:

1. Lahko bi povedal, kateri predvajalnik imaš, se ti ne zdi?
2. Veliko predvajalnikov ne podpira NTFS.

St235 ::

Predvajalniki ponavadi ne podpirajo ntfs datotek. Vsaj velika večina ne. Večina piratov, ki da 30 EUR za predvajalnik bo pač prisiljena gledat divx kvaliteto.

asusx ::

KoMar- je izjavil:

Dve stvari:

1. Lahko bi povedal, kateri predvajalnik imaš, se ti ne zdi?
2. Veliko predvajalnikov ne podpira NTFS.


LG BD 370 predvaja MKV

KoMar- ::

Na Google sem napisal

LG BD 370 ntfs


in prvi zadetek vsebuje: "The BD 370 don't support NTFS."

Tako da 2. točka drži.

St235 ::

asusx je izjavil:


LG BD 370 predvaja MKV


FACEPALM!8-O

Ti maš probleme z podporo NTFS ne pa MKV! Saj bi ti predlagal rešitev pa je škoda časa.

KoMar- ::

Ni rešitve, ker podpira samo FAT32.

asusx ::

St235 je izjavil:

asusx je izjavil:


LG BD 370 predvaja MKV


FACEPALM!8-O

Ti maš probleme z podporo NTFS ne pa MKV! Saj bi ti predlagal rešitev pa je škoda časa.


No povej da slišim???

Bias ::

Točn ta problem sem imel in formatiral na ntfs...deluje. Hvaala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Bias ::

Še vprašanje. Pri formatiranju je "zavihek s cifro (pri meni)2048 B " nad katerem piše: "Velikost dodelitvenih enot"

kaj točno je to? Kaj se pridobi/odvzame z višanjem/nižanjem te cifre?

Hvala.

zavajon ::

To je Allocation Size. Na kratko, najmanjša količina prostora, ki jo zasede podatek na disku. Če imaš nastavljeno 2048B in boš na disk zapisal 1B podatkov, ti bo ta byte zasedel 2KB prostora. Sicer pa je po defaultu na NTFs 4KB. S spreminjanjem ne boš dosti pridobil ali izgubil, ker je večina fajlov večjih od 2KB.

Bias ::

Hvala sem že bliže spoznavanju kaj pravzaprav uporabljam/gledam/in ne prestavljam kar ne vem kaj je :)

Jst ::

Nisem hotel odpreti nove teme, ker je naslov te dokaj podoben mojemu problemu.

Imam en .mkv file, ki ga KMPlayer normalno vrti.

Želim si pa shraniti samo en del in sem malo raziskoval (ker mi Virtualdub ni delal) in ugotovil, da VDub ne priporočajo za .mkv kontejnerje. Tu nastopi mkvmerge: MKVtoolnix 4.4.0.

V programu nastavim Enable Splitting, vpišem timecode, in razdeli na dva dela (lahko na več delov, odvisno kaj hočeš). Super.

BUT, ti dve datoteki se potem ne predvajajo v KMPlayerju; MediaInfo* pravi takole: Za originalno datoteko "AVC(High@L3.1)", za razdeljene datoteke pa "AVC Header Stripping (High@L3.1)). Zato verjetno noče KMPlayer predvajati. Se pa predvajajo v VLC playerju.

Kakšna ideja, kako bi tale Header popravil. Mkvmerge GUI ima nek Header Editor, vendar se mi zdi čudno, da brez errorjev razdeli brez kakšnega re-encodinga (kot Direct Stream Copy v Virtualdub-u), vendar Header zbriše.

Kakšna ideja za rešitev problema ali kakšen drug .mkv editor? (Tega mkvmerge full priporočajo za mkv, čeprav lahko za VDub dodaš plugin, ne priporočajo)

*MediaInfo: program, ki ti pove, kako je sestavljena datoteka, kodeki in celo da ti gumb, ki te vodi ko kodeka



edit: Tudi tukaj je opisan enak postopek: ehow.com/how_5875402_split-mkv-file-two-parts.html
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk in TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
71544 (1462) Iztok1967
»

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

Oddelek: Kaj kupiti
203650 (2438) bogdanv
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019659 (12239) filipc
»

Kdo ima LG BD 390?

Oddelek: Kaj kupiti
61796 (1256) alenvprekrs
»

Philips Blu-Ray player podpira MKV

Oddelek: Zvok in slika
73024 (2622) kmetek

Več podobnih tem