» »

ATI Radeon HD 3870x2 Crossfirex problem!

ATI Radeon HD 3870x2 Crossfirex problem!

tripzor ::

Pozdravljeni!
Najprej naj povem, da sem preiskal forum da bi dobil podoben problem ampak brez sreče.
Imam namreč problem pri vklopu CrossfireX pri tem določenem modelu grafične kartice. Napiše mi error, da ni citiram "The AMD CrossfireX internal bridge interconnects linking graphics card together are not properly attached. Both bridge interconnect must be attached."

Problem je, ker ta grafična je DUAL gpu, in ne rabi nobenih bridge-ov! Zanima me kako je to mogoče. Namreč v GPU-Z mi vidno teče samo eno jedro. Drugo jedro sploh ni obremenjeno.

Lepo prosim za pomoč.

LP

Robi :P ::

A ma pa bridge priključek? si probal priključiti mostiček kljub temu da ga "ne" potrebujejo?





glih kerokoli sliko odprem ma mostiček?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

LenartB ::

@tripzor pa ti maš v kompu 2 taki grafični ali samo eno 3870x2?

freesty ::

Sam sem imel GTX 295 in se enkrat tudi snel SLI mosticek, sam je pa tak, da je imela dvojni pcb kartica, takda tvoja nima mosticka.

Ja, ce mu zazna eno jedro namesto dveh ima eno kartico ane?

Am probaj druge driverje? V najslabsem primeru, ce jo razstavis in pregledas, ce je vse kot mora bit.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dzinks63 ::

V nastavitvah izberi X2 kartico, ponudi ti obe, navadno in CF.

tripzor ::

Pozdrav!

Jaz imam v compu samo eno tako grafo!
sLo TigerMaN: Tisto je samo napajanje vzporedno vezano, ker ima dvojno dodatno napajanje!
dzinks63: Meni v nastavitvah ponudi samo eno, ali drugo jedro brez CF opcije. V GPU-Z dela vidno samo eno jedro. tudi greje se samo eno. v 3Dmark06 ima score okoli 11800 kar je občutno premalo.

dzinks63 ::

Če nimaš te opcije, poišči druge taprave driverje.

Janac ::

Mostiček ni potreben, če maš recimo 2x x16 PCIE slot mostička skoraj da nerabiš... mostiček samo omogoča hitrejši in večji prenos podatkov.

dottor ::

Provaj kartici obrnit po slotih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tripzor ::

Sedaj probam installirat še driverje iz original cdja. mogoče bo kaj sreče.
dj_dottor: Nimam dveh kartic, ampak eno dual-gpu.

Rias Gremory ::

@tripzor
Zakaj pa s CD-ja? Sigurno so najnovejši ane.

Pojdi na domačo stran od AMD-ja in potegni najnovejše gonilnike.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tripzor ::

@Rias Gremory: nisem lajk, najprej sem installiral najnovejse driverje. ker ni slo sem rekel probat ni greh. pa še vedno ne deluje!

dzinks63 ::

Kaj takega imaš na izbiro? "eneblaj" crossfire:

tripzor ::

jaz imam takole:)



in




Nimam omogočene te opcije, je vseskupaj zatemnjeno zaradi zgornje napake ki sem jo napisal v prvem postu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tripzor ()

dottor ::

Če imaš možnost provaj zamenjat režo (če jih imaš več na plošči). Drugače pa preveri še 1x kablovje (vse vn in nazaj not).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tripzor ::

Glede rež nimam. Imam samo eno za testirat. pomojem tudi reža ni kriva ker mi je zaznalo obe jedri in naložilo gonilnike. Problem sigurno ni v grafični ker je delovala na kolegovem sistemu.

SuperVeloce ::

Pri teh x2 karticah nikoli ni bilo pomembno, kateri driverji so bili gor ali katero čipovje imaš. Za razliko od klasičnega crossfire z dvema karticama, bi morala grafična enostavno delat, brez kakršnihkoli nastavitev

tripzor ::

Na žalost meni dela samo eno jedro. drugo sploh ni obremenjeno.
v 3Dmark06 doseže 11800 točk vsi ostali pa okoli 20000.
Nekaj ni vredu. in crossfire bi moral delat ker vsem ki imajo te grafe deluje.

dzinks63 ::

Napiše mi error, da ni citiram "The AMD CrossfireX internal bridge interconnects linking graphics card together are not properly attached. Both bridge interconnect must be attached."

Mogoče je pokvarjena, prodaj in nabavi neko rabljeno HD5850-6850-70, GTX470, bo prav tako dobro in nobenih problemov.

tripzor ::

tripzor je izjavil:

Problem sigurno ni v grafični ker je delovala na kolegovem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Dynamo ()

roba87 ::

Restartal si, ko si driverje naložil na novo ?

Mogoče bo to pomagalo :

Make sure to enable the Catalyst AI setting. If it is disabled then the driver ignores the second GPU. That applies to the 3870X2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

tripzor ::

Ja to sem vse poskusil. ampak eno jedro ni obremenjeno.

particle ::

Kolikor jaz vem, so za 3xxx serijo že zdavnaj skenslali podporo. Se pravi, gonilnikov za ta model kartice, ne posodabljajo več. Zadnja verzija driverjev je bila nekje Junij 2012.

Sedaj možnosti so da imaš onemogočen Catalyst AI, (če ni omogočen, uporablja samo 1 GPU) oziroma imaš nameščene slabe gonilnike, ki ti preprečujejo uporabo obeh GPU-jev. Imel sem 4870x2, in gonilniki za to kartico, so bili obup od začetka do konca. AMD je pač nesposoben sproti dodajati podporo za nove igre, ker pač ne razumejo kako lahko igro igraš ob izidu, in ne počakaš 2 meseca, da njihovi "experti" porihtajo gonilnike. 8-O
Tukaj je tudi problem v odstranjevanju samih gonilnikov, ker so zelo trdovratni in je potrebno kar nekaj resetov, da se jih uspešno znebiš. In samo na ta način, lahko naložiš "dobre" gonilnike, ki ti bodo omogočali uporabo drugega GPU-ja.
Jaz ti svetujem, da temeljito odstraniš gonilnike, in probaš naložiti 12.6 verzijo.

alpha1 ::

Gonilnike odstrani z Driver Sweeper in ponovno naloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

mokasin ::

Tudi mene so gonilniki za hd 4650 zaje******. Windowse na novo in vse dela.

tripzor ::

@Peshkeer veš kaj me zanima, jaz vem da AI imam enabled. Ma tam pod funkcijo crossfirex ni mozno vključit. ali je to mogoče?

ABX ::

Kot so že povedali, gonilniki nekaj fukajo.

Safe Mode (VGA) in odstrani vse od ATI-ja, nato pojdi še pod devices (show hidden če je potrebno) in odstrani vse grafične kartice.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

tripzor ::

ABX sem formatiral in nanovo naložil sistem! tako da to odpade, naložil sem sistem in nato naložil najnovejše gonilnike.

stock ::

Pa ravno to ti hočejo dopovedat, da ne daješ najnovejših gor!

ABX ::

Lahko da je samo grafični bug, ampak kartica dela pravilno. Naredi kak 3D Benchmark test in povej rezultate.

http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Folk pravi da ne boš videl kot crossfire kartico, ker ima drugačno interno povezavo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

particle ::

Naloži GPU-Z in primerjaj s spodnjo sliko. Obkrožil sem ti z rdečo na kaj bodi pozoren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

tripzor ::

Ja, piše disabled, tako sem tudi opazil da ni vklopljen. sem probal nalozit 12.6 driverje pa sploh ne zazna grafične kartice. še vedno deluje na windows gen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353614 (2120) xrotek
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850129510 (39989) ferdo
»

Ati crossifre vprašanje.

Oddelek: Strojna oprema
442864 (2359) boogie_xlr
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527184 (17123) smarty
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181402 (1402) Liker

Več podobnih tem