» »

Uvoz sigen-ce v Firefox

Uvoz sigen-ce v Firefox

gresev ::

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč pri uporabi certifikata sigen-ca.
Imam maca in sem certifikat po navodilih sigen-ce izdelal v brskalniku safari. V key-acces sem preveril in ga imam in preveril sem tudi njegov "obstoj" na strani sigence in se je uspešno generiralo.
Sedaj pa nastane problem, za spletno banko uporabljam firefox in moram uvoziti (import) iz sistema key-acces v firefox-preference-advance-view certificate, kjer certificat poiskušam importirat.
Že prej sem si ga iz key-accesa izvozil na namizje, sedaj ko pa ga želim importirat v FF nastavitvah, me vpraša za master password (ga vpišem), nato pa zahteva še en password:
(Please enter the password that was used to encrypt this certificate backup). Ampak jaz nisem nikoli vpisoval nobenega passworda!!!
Vpisal sem vse številke in kode, ki sem jih dobil po mailu in po pošti, ampak mi vedno napiše:
ALERT
The PKCS #12 operation failed for unknown reasons.

Na spletu sem poiskal pomoč in mi napiše, da nimam friendly imena za password ;)

Prosim kakšnega mojstra-ico za pomoč.
Zahvaljujem se vam vnaprej.

Lep pozdrav, Grega

mcgeek ::

Poskusi uvoziti certifikat na Windows sistemu. Tam pa ga izvozi in ob tem spremeni geslo.
Certifikati na Mac-ih so pain in the a**. Kje sem že slišal tole, da v Ameriki skoraj nihče ne uporablja klientskih certifikatov in Apple nima preveč posluha, da bi to usposobili vsaj toliko, da bi bilo uporabniku prijazno.
Še huje, če moraš uporabljati več kot en certifikat. :-)

gresev ::

Hvala za odgovor,

sem že probal kar si mi svetoval, a žal še ne gre.
Zdej mi pa nagaja, da mi ga noče v explorerju izvozit file s (p12) končnico (probal se vse variante, ki mi jih ponuja), ampak samo file končnico (cer), ki pa jo žal FF, ko jo ponovno želim importirat ne vidi. Cer je končnica fila v kateri je samo certifikat. P12 pa je file certifikata s ključkom, tako vsaj jaz razumem.
Lahko še probam, da iz sistema osx exportiram samo certifikat brez ključka, pa da vidim kaj se bo takrat zgodilo.
Ali še imaš kakšen predlog?
Hvala vnaprej,

LP Grega

mcgeek ::

.p12 ali .pfx je certifikat, ki vsebuje javni in zasebni ključ.
.cer vsebuje le javni del certifikata.

Ko v Internet Explorerju izvažaš certifikat, obvezno med postopkom izberi, da želiš izvoziti tudi zaseben ključ (private key), sicer bo izvoz res možen le v .cer formatu.

Še tole. Ko si uvažal certifikat, med uvozom prav tako nujno izberi, da dovoliš izvoz istega certifikata skupaj z zasebnim ključem, sicer ob izvozu to ne bo mogoče, kot je v tvojem primeru.

gresev ::

Najlepša hvala Mcgeek,
vse laufa, končno.

LP; Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412347 (1236) kow
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722778 (1609) Tomas 33
»

problem s certifikatom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71485 (1347) nki123
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3111827 (10242) lopov
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415820 (14852) SkIDiver

Več podobnih tem