» »

prenosnik šteka

prenosnik šteka

kor11 ::

imam problem z prenosnikom kajti zelo dosti zmrzuje in se ne odziva ko kaj kliknem. takrat ko zmrzne kar se dogaja pogosto gori lučka na računalniku, katera ponavadi gori samo če kaj nalagam. Zamenjo sem že trdi disk vendar ne pomaga.
ve kdo kaj bi lahko blo narobe?

eric_cartman ::

Živjo!

1. Lahko imaš preprosto zlo zapacanega z virusi in podobnimi zadevami!
2. Računalnik začne štekati posledično tudi zato, ker se ti s prahom zabašejo venti za procesor in grafično in tako naprej. (spihaj računalnik).
3. Kupi si zunanji trdi disk in na njega nalagaj vse nepotrebne stvari, ki jih ne rabiš vsakodnevno na računalniku (slike, filmi ipd.) Na računalniku imej naložene le najnujnejše stvari. S tem ne mislim na 50 iger in 50 programov..


Kakšen procesor in kakšen sistem sploh imaš? Povej karakteristiko tvojega računalnika, da mi bo sploh zadeva jasna...

kor11 ::

računalnik ima 2 jederni 2GHz procesor, 2gb rama, naložen pa mam windows7, nimam dobenih programov gor ker sem že ponovno naložo windows, pa tudi novi disk sem dau not

eric_cartman ::

1 gigaherčni (GHz) ali hitrejši 32-bitni (x86) ali 64-bitni (x64) procesor

1 GB pomnilnika RAM (32-bitna različica) ali 2 GB pomnilnika RAM (64-bitna različica)

16 GB nezasedenega prostora na trdem disku (32-bitna različica) ali 20 GB (64-bitna različica)

Grafična kartica DirectX 9 z gonilnikom WDDM različice 1.0 ali novejše


To zgoraj so sistemske zahteve za WIN 7.

Mogoče imaš že problem pri zastaranju računalnika.. Probaj si naložit XP-je gor ali pa si posodobi oz. kupi nov računalnik..

Si namreč na meji s sistemskimi zahtevami, tako da pravzaprav niti ni čudno, da ti računalnik ne dela tekoče.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

računalnik ima 2 jederni 2GHz procesor,

Kateri ?
cd2, T1234, i3 ?


pa tudi novi disk sem dau not

Model hdd ? Prekšnji hdd je bil kateri ?

Zelo si skop z informacijami.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

fuč disk, kondenzatorji,zapacan sistem,pregrevanje.. lahk je karkoli. Če ne daš več info ti ne moremo pomagat.
#brezpodpisa

Barbarian ::

verjetno imaš katastrofalno zapacan trdi disk. Očisti ga s programom CCLEANER in poženi defrag. Poročaj če bo kaj bolje.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Daj malo bolj točne podatke tvojega prenosnika in malo bolj točno opiši kdaj ti zablokira računalnik - ko imaš odprt internet explorer, mozilo ali kak drug program?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kor11 ::

eric
dvomim da je kriv widows ker je na tem računalniku biu že prednaložen windows7, bom pa vseeno probo z xp-jom.

barbarian
disk ni zapacan sem dau novega not, tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/206010...

nebivedu
računalnik začne štekat že te ko v nadzorni plošči kaj nastavlam ali pa ko pri prilagoditvah ko kaj hočem nastavit...

krneki0001 ::

Ponavadi to počne, če imaš kak rootkit, virus ali trojanca. Preveri računalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kor11 ::

kak pa naj preverim?

kor11 ::

zaj ko pa hočem xp gor naložit pa mito napiše:
http://shrani.najdi.si/?K/Y9/4mu6cG1Q/i...

amigo_no1 ::

Sata driverje integriraj v win xp setup z nlite ali uporabi usb floppy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade iz XP na WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232464 (1786) mtosev
»

Kako pohitriti oz. optimizirati Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
192398 (2060) hojnikb
»

Zamenjava "oken"

Oddelek: Pomoč in nasveti
173440 (2791) hojnikb
»

Dell 500 in AutoCAD

Oddelek: Pomoč in nasveti
72427 (2296) mtosev
»

Smiselnost lepot Viste in grenki kompromisi

Oddelek: Operacijski sistemi
232093 (1404) ender

Več podobnih tem