» »

piskanje v ušesih

piskanje v ušesih

1
2
»

Vajenc ::

Lahkotnik29> jap, hotel sem predvsem povdarit, da to z odprtimi usti vpliva bolj kot ne samo na bobnič. Poškodbe sluha pa so lahko tudi drugje.

Nakladač ;p Napisal si, da ne veš, da je pritisk, ki ga ustvari zvočno valovanje enako glasnosti, ki se meri v decibelih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

einstein :P ::

RejZoR je izjavil:

Pri avtih je problem da gre za majhen zaprt prostor in se ves pritisk, ki se ustvarja ujet v majhnem prostoru. Če bi isti audio sistem postavil izven avta bi bila meritev povsem drugačna.

Drugače pa sem enkrat nekje ujel (se mi zdi), da naj bi pri močnih pokih pomagalo, če imaš pred (in med pokom) odprta usta, nekaj z izenačitvijo pritiska iz obeh strani slušnega sistema. Lahko da se motim ampak mislim da je bilo okoli tega. Nekaj podobnega kot nastane če pri subwooferju z roko neprodušno oz delno prekriješ air port in ga bo čist zamorilo.



to z odprtimi usti drži, nam je tudi učiteljica za kemijo rekla pri vsakem poskusu z vodikom, naj imamo usta odprta, ko bo počilo.

tole naprimer je definitivno velik zvočni tlak:

STAY OUT OF MY TERRITORY!

slo1998 ::

baje da se poslušajo neki zvoki da ublažijo to piskanje ... ali ve kdo kje si jih lahko dol potegnem ali pa na youtubu će je kaj?

einstein :P ::

ti še vedno piska?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

ST-777 ::

slo1998 je izjavil:

baje da se poslušajo neki zvoki da ublažijo to piskanje ... ali ve kdo kje si jih lahko dol potegnem ali pa na youtubu će je kaj?
Ena od metod, je tukaj: "By listening to AudioNotch's sound therapy, you can lower the volume of your tinnitus." https://www.audionotch.com/home2?utm_ex...

In še ena metoda: "New Treatment Helps Ear Ringing"

slo1998 ::

kje pa se jih lahko dol potegne ali pa kupi na internetu?

einstein :P ::

kopiraš link od videa na youtubu in ga prilepiš na tej strani in lahko naložiš mp3: http://www.listentoyoutube.com/
STAY OUT OF MY TERRITORY!

slo1998 ::

ja to že samo kje jo lahko najdem na yt

Starodavni ::

slo1998

Tudi jaz imam tinitus, ampak ne zaradi petard, vraga še zdaj ne vem zakaj se mi je pojavil. Imam ga že 3 leta in s tem moram živeti.

Tebi svetujem, da vsak dan poslušaš nekaj lahke glasbe, se fokusiraš na opravke in se nekako zaposliš.

Prvo in zlato pravilo je: Ne posvečaj pozornosti tinitusu, ker če se boš sekiral in posvetil pozornost tinitusu bo zadeva ostala in mogoče celo ojačila. Tudi če slišiš tinitus se delaj, da je to kaj drugega, recimo šum ventilatorja.

Kako glasen pa je tvoj tinitus, na kateri stopnji.
Tih, skoraj srpegledaš
pod srednje - se počasi opazi med tihim pogovorom
srednje - med malo manj tihim pogovorom
nad sredino - se čuti povsod - v gozdu, v hiši, na wcju, med pogovori
glasen - še bolj izrazit kot lestvico nižje
zelo glasen, ekstremen - ne moreš ga potlačiti, glasbo moraš močno naviti, da lahko kaj potlačiš, močno okrnjeno življenje.

V kolikor imaš prvi dve stopnji je še nekaj šans, da ti izgine, samo ne fokusiraj se na tinitus, ampak na okolico in zaposli se z nečim.
Glede petard, upam, da te bo to izučilo, da so petarde nekoristna stvar in da zaradi njih lahko oglušiš, oslepiš in postaneš bandit brez ene roke.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440528 (13887) krepki
»

Tinnitus

Oddelek: Loža
398891 (7592) [D]emon
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476820 (4471) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169753 (51519) dzinks63
»

woofer vs nizkotonec

Oddelek: Zvok in slika
164251 (3898) BluPhenix

Več podobnih tem