» »

Ram 2 servis

Ram 2 servis

umexteacher ::

Po prijavi stvarne napake in po odgovoru, bi moral ti določit ali servisirajo ali zamenjajo ali vrnejo denar. Nebi smel imeti potnih stroškov, zato imajo pogodbe s hitro pošto in pošlješ na njihove stroške.

Serviserji so plačani slabo in imajo celo kakoo dnevno normo, pa po možnosti izobrazbo...ma pustimo to. Za razliko od nemcev, pri nas jemljejo servis kot hišnega zajedalca.

Kar sem hotel rečt, ne pričakovati od njih in od prodajalca, da si bo vzel tri dni in preveril vaš aparat. Enostavno ni časa. Seveda so taki in drugačni. Tudi napake so lahko hecne.

Mogoče sta pa servisa v Sloveniji dva ali trije, probaj še z drugim/i.

Dimnik ::

Da odgovorim, ko so prvič dobili telefon na servis za ugotovitev stvarne napake, so telefon na novo naložili in skalibrirali, ter odposlali nazaj v poslovalnico, ker mora it prek poslovalnice kjer je kupljen, če uveljavljaš stvarno napako. Ko sem jaz dobil domov odgovor iz servisa, me je telefon že čakal v poslovalnici. Na obrazcu za uveljavljanje stvarne napake sem pa napaisal, da želim zamenjavo telefona z novim.
Na tretji po dvigu telefona, sem ga spet odnesel nazaj v poslovalnico, kjer je tudi uslužbenec videl, da telefon ne dela. Poslali zraven stare papirje in nove, še enkrat uveljavljanje stvarne napake. Ko sem naslednji dan pogledal na spletni strani v servisno stanje telefona je bilo narejeno enako kot prvič in odposlan, sem takoj klical vodjo v poslovalnico in jih je on prosil naj telefon malo stestirajo, telefon so po dveh dneh odposlali v poslovalnico. Sedaj ga imam pri sebi drugi dan in zaenkrat deluje, čakam samo kdaj se mu spet odpelje, če se šeenkrat ponovi, ga odnesem nazaj in ga več ne sprejmem nazaj.
Sem pa že pisal na tržni inšpektorat, kjer sem dobil odgovor na moje stanje s telefonom in če se še enkrat ponovi stanje, jim pošljem vse papirje od servisov in bodo oni izdali odločbo o zamenjavi aparata oz. kaj se odločim, lahko tudi popravilo napake ali vračilo kupnine oz. zamenjava telefona.

To če oni nimajo časa stestirat telefon, mene ne zanima, ker jaz ne mislim vsak teden nosit telefon v poslovalnico in vsakič nastavljat nadomestni telefon...

Me je pa tudi poslovodja začel spraševat zakaj ne garancije, ker itak tudi pri stvarni napaki ne bom dobil nov telefon, ampak popravljenega, ko sem mu povedal razliko med garancijo in stvarno napako, ter pokozal določene člene o stvarni napaki, pa je začel nekaj v smislu, ja no, pa, a....mislim, da on dobro ve kaj sledi pri stvarni napaki...to da mi oni morajo dat nov telefon, ne servis, servis samo odobri če je stvarna napaka.

Me pa ne čudi, kaj vse prebereš o ram2, res so katastrofalni

Aja, glede stroškov sem pa mislis to, da imam do poslovalnice v eno smer dobrih 20km, saj se ne gre za ta strošek, ampak če se oni grejo take hecne stvari, potem tudi jaz nebom popuščal, zaenkrat o tem ne razmišljam, ampak če bodo dalje komplicirali pa še naprej pošiljali na servis z enakimi forami, bom pa zahteval tudi to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Mare2 ::

Dimnik je izjavil:


Me pa ne čudi, kaj vse prebereš o ram2, res so katastrofalni


Očitno eden izmed serviserjev meče slabo luč na celotno firmo. Revež sploh ne zna razdreti in sestaviti novejši GSM. Kaj šele, da bi ga popravil. Pa tudi pismen ni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

Serviserji so plačani slabo in imajo celo kakoo dnevno normo, pa po možnosti izobrazbo...ma pustimo to. Za razliko od nemcev, pri nas jemljejo servis kot hišnega zajedalca.

Kar sem hotel rečt, ne pričakovati od njih in od prodajalca, da si bo vzel tri dni in preveril vaš aparat. Enostavno ni časa. Seveda so taki in drugačni. Tudi napake so lahko hecne.


to ni problem končnega uporabnika, kateri hoče imeti delujoči telefon, ampak problem serviserja in proizvajalca, ali se naj ob nakupu telefona začnemo najprej ukvarjat s tem koliko ima serviser plače?

telefon preden se ga pošlje s servisa ven predvidevam da mora prestati določene teste? Predvidevam sicer res, dvomim pa da jih prestane, ker pri meni vsaj 2 telefona nista imela nikakršne možnosti prestati kakršenkoli resen test.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

crniangeo ::

ali kdo ve, če je ram2 še vedno a1+ uradni serviser?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

D3m ::

Kaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

crniangeo ::

Sprašujem, če je Ram 2 še vedno uradni a1+ serviser (simobilov). Komu simobil nese popravljat svoje aparature?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

D3m ::

RAM2 ....Samsung, Panasonic, ZTE, Sagem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

xda develope ::

Odvisno od proizvajalca naprave....

crniangeo ::

okej, ali obstaja vsaj minimalna moznost, da se dobi nazaj maticna plosca, ker so na njem bili neki podatki ? se razume tudi z doplacilom ce treba?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

D3m ::

Vprašaj na RAM2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

crniangeo je izjavil:

okej, ali obstaja vsaj minimalna moznost, da se dobi nazaj maticna plosca, ker so na njem bili neki podatki ? se razume tudi z doplacilom ce treba?


Najbrž bi moral to omeniti preden si dal napravo popraviti, če so podatki že zbrisani ti ne bo nič pomagalo doplačilo.
Quack !

next3steps ::

Matična je tvoja last in bi jo na zahtevo moral dobiti, če izvzamemo šupake, ki bodo rekli ne, ker je tak pač njihov "postopek".

umexteacher je izjavil:

Po prijavi stvarne napake in po odgovoru, bi moral ti določit ali servisirajo ali zamenjajo ali vrnejo denar. Nebi smel imeti potnih stroškov, zato imajo pogodbe s hitro pošto in pošlješ na njihove stroške.

Serviserji so plačani slabo in imajo celo kakoo dnevno normo, pa po možnosti izobrazbo...ma pustimo to. Za razliko od nemcev, pri nas jemljejo servis kot hišnega zajedalca.

Kar sem hotel rečt, ne pričakovati od njih in od prodajalca, da si bo vzel tri dni in preveril vaš aparat. Enostavno ni časa. Seveda so taki in drugačni. Tudi napake so lahko hecne.

Mogoče sta pa servisa v Sloveniji dva ali trije, probaj še z drugim/i.

Nesposobni serviserji so vsepovsod, le pri nas je toliko manj sposobnih.

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Evo se jaz, parkrat uveljavljal garancijo pri s3 pa nikoli tezav, recimo zadovoljen. Pri s6 sem hotel dat menjavo baterije in polnilnega konektorja. Okvirni strosek 110 evrov. Par dni kasneje klicejo, da je potrebna tudi menjava zaslona??? Popravilo vse skupaj 290 evrov. Zaslon kot nov, se zapecene slike nima. Na pultu niso znali razloziti zakaj, samo da se ne splaca, na nalogu pa pise zaradi konektorja, da je potrebna menjava zaslona. Odnesel k konkurenci, za 110e zrihtali, telefon lepo dela se naprej.
////

Mare2 ::

Scorpia je izjavil:

Evo se jaz, parkrat uveljavljal garancijo pri s3 pa nikoli tezav, recimo zadovoljen. Pri s6 sem hotel dat menjavo baterije in polnilnega konektorja. Okvirni strosek 110 evrov. Par dni kasneje klicejo, da je potrebna tudi menjava zaslona??? Popravilo vse skupaj 290 evrov. Zaslon kot nov, se zapecene slike nima. Na pultu niso znali razloziti zakaj, samo da se ne splaca, na nalogu pa pise zaradi konektorja, da je potrebna menjava zaslona. Odnesel k konkurenci, za 110e zrihtali, telefon lepo dela se naprej.


Verjetno je serviser pri odpiranju zjebal zaslon. Baje je en zelo nevešč tip. Komu pa si potem nesel?

Scorpia ::

Zaslon je vredu, dvomim da so ga sploh odpirali, prej so imeli gužvo, in bi jim premal zaslužka dal? Na mobi stekla.
////

lukass ::

Tudi jaz sem nezadovoljen z RAM2 servisom, ene in iste napake pri S9. Telefon že štirikrat na servisu, znova in znova telefon ostaja brez signala, max 2h SoT (screen on time), vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju.... senzor za svetilnost ekrana dela čudno, na soncu ekran vsake toliko zatemni, ponoči pa gre svetilnost do max... uglavnm kljub vsem dokazilom in posnetkom - tudi narejenim poročilom in opisom napak, le teh ne odpravijo... Nevem kaj naj sploh še nardim da telefon popravijo tako kot se zagre...

Spock83 ::

Jaz sem nesel gear s3. Prvic so vse zamenjal pa ni pomagalo. Takoj po updatu spet isto. Dela samo pol dni. Drugic pa so popravili. So bili ok. Nimam pripomb.

Dimnik ::

Nisi prvi, nič čudnega za njih...

Mene so na tak način jebali z s8+, sicer malo drugačne napake in uveljavljal sem stvarno napako, pisal na tržni inšpektorat, na samsung podporo....

Če si uveljavljal garancijo, probaj še stvarno napako izpolni obrazec za uveljavljanje, telefon komplet spakiraj v škatlo in pojdi v poslovalnico, kjer je kupljen, naredite zapisnik, zahtevaj da napišejo, da telefon ni spraskan in ekran, ter ga pošljejo oni na servis, zahtevaj nov telefon,.v roku 8 dni, ti morajo odgovoriti, Će ne pa garancija v tujini, malo se pozanimaj o tem

Zaradi tega več sploh ne pogledam samsung telefone, mastno plačaš potem se pa jebeš pri garanciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

AapocalypseE ::

Probaj še z emonagram. Sicer mam slabe izkušnje z njimi, ker sem moral pošiljat telefon nazaj k njim, ker niso prilepili zadnjega dela tako kot treba.

Šlampasti servisi...

LeQuack ::

lukass je izjavil:

Tudi jaz sem nezadovoljen z RAM2 servisom, ene in iste napake pri S9. Telefon že štirikrat na servisu, znova in znova telefon ostaja brez signala, max 2h SoT (screen on time), vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju.... senzor za svetilnost ekrana dela čudno, na soncu ekran vsake toliko zatemni, ponoči pa gre svetilnost do max... uglavnm kljub vsem dokazilom in posnetkom - tudi narejenim poročilom in opisom napak, le teh ne odpravijo... Nevem kaj naj sploh še nardim da telefon popravijo tako kot se zagre...


A si kdaj pomislil da je S9 enostavno zanič? In seveda bugi v Androidu.
Quack !

Mare2 ::

lukass je izjavil:

vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju....

Če greš plavat s Samsung Galaxy S9 je priporočljivo pred polnjenjem malo počakati, da se konektor posuši. :)

Dimnik ::

LeQuack je izjavil:

lukass je izjavil:

Tudi jaz sem nezadovoljen z RAM2 servisom, ene in iste napake pri S9. Telefon že štirikrat na servisu, znova in znova telefon ostaja brez signala, max 2h SoT (screen on time), vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju.... senzor za svetilnost ekrana dela čudno, na soncu ekran vsake toliko zatemni, ponoči pa gre svetilnost do max... uglavnm kljub vsem dokazilom in posnetkom - tudi narejenim poročilom in opisom napak, le teh ne odpravijo... Nevem kaj naj sploh še nardim da telefon popravijo tako kot se zagre...


A si kdaj pomislil da je S9 enostavno zanič? In seveda bugi v Androidu.


Ko to vidi klinker.....gotof si..:D

AapocalypseE ::

Mam S9 Plus in komaj čakam, da grem na Huawei P30 Pro drugo leto.

Mato989 ::

šernk je izjavil:

Serviserji so plačani slabo in imajo celo kakoo dnevno normo, pa po možnosti izobrazbo...ma pustimo to. Za razliko od nemcev, pri nas jemljejo servis kot hišnega zajedalca.

Kar sem hotel rečt, ne pričakovati od njih in od prodajalca, da si bo vzel tri dni in preveril vaš aparat. Enostavno ni časa. Seveda so taki in drugačni. Tudi napake so lahko hecne.


to ni problem končnega uporabnika, kateri hoče imeti delujoči telefon, ampak problem serviserja in proizvajalca, ali se naj ob nakupu telefona začnemo najprej ukvarjat s tem koliko ima serviser plače?

telefon preden se ga pošlje s servisa ven predvidevam da mora prestati določene teste? Predvidevam sicer res, dvomim pa da jih prestane, ker pri meni vsaj 2 telefona nista imela nikakršne možnosti prestati kakršenkoli resen test.


Lahko to trditev kje ali s čim dokažeš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dimnik ::

Mato, zato pa je tako.kot je.....na novo se naloži sistem in se telefon odpošlje, ko ga jebe, naj se potem uporabnik znajde in jebe dalje z servisom

Mare2 ::

Dimnik je izjavil:

na novo se naloži sistem

To besedno zvezo radi uporabljajo na Ramčku2. V resnici gre samo za tovarniške nastavitve.

AapocalypseE ::

Samo na tovarniške nastavitve povrnejo telefon in potem se delajo pametne na servisu kaj vse so naredili in kako težko delo so imeli...

Ko so mojega poslali nazaj iz emonagrama, je bila zadnja stran telefona na pol zalepljena, da se je na določenih mestih vse v telefon vidlo.

Tako prestanje teste telefoni, ko zapustijo servis.

Sramotno...

Zgodovina sprememb…

lukass ::

Mare2 je izjavil:

lukass je izjavil:

vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju....

Če greš plavat s Samsung Galaxy S9 je priporočljivo pred polnjenjem malo počakati, da se konektor posuši. :)

Telefon ni vidu vode... Ocitno mu ne pase da bi se polnil. Zoprno je ker se to skoraj vedno nardi k je baterija pod 15% in pol ni moznosti da jo napolnis. Cakam, da se telefon do konca izprazni in potem ga nekako zdriblam da se zacne polniti. Zoprno res...

LeQuack je izjavil:

lukass je izjavil:

Tudi jaz sem nezadovoljen z RAM2 servisom, ene in iste napake pri S9. Telefon že štirikrat na servisu, znova in znova telefon ostaja brez signala, max 2h SoT (screen on time), vsake toliko telefon ne morem polniti ker je vlaga v konektorju.... senzor za svetilnost ekrana dela čudno, na soncu ekran vsake toliko zatemni, ponoči pa gre svetilnost do max... uglavnm kljub vsem dokazilom in posnetkom - tudi narejenim poročilom in opisom napak, le teh ne odpravijo... Nevem kaj naj sploh še nardim da telefon popravijo tako kot se zagre...


A si kdaj pomislil da je S9 enostavno zanič? In seveda bugi v Androidu.


Mislim da je vecina Samsung izdelkov zanic. Potem na koncu pa imamo se nesposoben servis in smo tam kjer smo. Telefin za 1000evrov, potem ti pa napisejo ce zelim da telefon deluje vec casa (en dan) naj zmanjsam resolucijo ekrana, izklopim AOD, zmanjsam moc procesorja ipd... Uglavnm na konc ugotovis da je telefon za 200evrov boljsi od tega skropucala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

Han ::

Tako nekako. A5 2017 deluje brezhibno, novega dobiš te dni za 200 eur. Tudi navaden S7 je OK. Ta stane danes 300 eur in še vedno jih izdelujejo, ker je povpraševanje.

Kekokekič ::

Da malo oživim temo - Ima kdo kakšne bolj frišne izkušnje z Ram2 servisom? Imam namreč takle primer:

S20fe se mi je polil z vinom na eni zabavi in od takrat se (po kablju) ne fila več kot bi se moral. Takoj po nesreči se je enkrat še nafilal normalno, potem pa je začelo nagajat. Sem že probal sčistit port in malo popihat s kompresorjem ampak ne pomaga.

Počasno polnjenje včasih še za silo deluje ampak večkrat vmes vrže vn in neha filat. Hitro polnjenje ne deluje. Računalnik telefon včasih prepozna, včasih ne, itd. Treba bo menjat USB C port in elektroniko kot kaže.

Telefon je še v garanciji ampak sem 99.9%, da mi ne bodo priznali, ker je telefon pač bil polit (kljub temu, da ima IP zaščito). V garanciji je še okrog 20 mesecev tako, da ni ravno zanemarljivo tole :))

Zdej nevem a ga vseeno probam dat na RAM2 na garancijsko popravilo ali ga raje dam na "navadno popravilo" na RAM2. Bo v primeru klasičnega popravila garancija potem še vedno veljala ali ne? Ma kdo kakšen predlog kaj naredit. Hvala :)

Mare2 ::

Kekokekič je izjavil:



S20fe se mi je polil z vinom


Ima še kaj vonja po vinu? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PINki ::

Si sčistil port z alkoholom?

LeQuack ::

PINki je izjavil:

Si sčistil port z alkoholom?


Saj je rekel da je z vinom polil.
Quack !

Kekokekič ::

LeQuack je izjavil:

PINki je izjavil:

Si sčistil port z alkoholom?


Saj je rekel da je z vinom polil.


Ja sam je blo bolj malo alkohola notri, ker je bil razredčen z radensko 8-)

Sem probal sčistit z enim čistilom, ki ga imamo tule na firmi. Ni pomagalo.

Včeraj enkrat sem tudi spet dobil obvestilo, da je v portu za polnjenje vlaga (oz nek drug material). Sem probal spucat, posesat, spihat pa obvestilo ne izgine. Tudi, če grem v safe mode je obvestilo še vedno gor. Pomojem bo treba menjati port spodaj...

Han ::

Z drugim kablom si poskusil? Indukcijsko polnjenje deluje brezhibno?

Kekokekič ::

Han je izjavil:

Z drugim kablom si poskusil? Indukcijsko polnjenje deluje brezhibno?


Sem probal druge kablje. Ista težava. Itak pa sedaj, ko imamo obvestilo, da je zaznana vlaga v USB port-u ne smem priklopit telefona na kabelj.

Indukcijsko dela brez težav.

pero50 ::

Sveže iz novic:

https://www.zurnal24.si/slovenija/never...

In to je razlog, zakaj se v sloveniji ne kupuje samsungov. že 10 let isto sranje.

Gambino ::

pero50 je izjavil:

Sveže iz novic:

https://www.zurnal24.si/slovenija/never...

In to je razlog, zakaj se v sloveniji ne kupuje samsungov. že 10 let isto sranje.


Tukaj ne vidim problema na strani servisa. Telefon je padel na tla, kar je razvidno iz slike. Takšen padec telefona pa lahko v notranjosti pusti posledice na bateriji, zaslonu oz konektorjih. Seveda to ne more pokriti garancija.
Ampak nevedni uporabniki tega ne vedo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

LeQuack ::

A če se ti en na parkirišču opraska avto ti propade garancija na cel avto? Damn.
Quack !

Dimnik ::

Mah ta ram, itak nateguje kolikor se da. Če nebi imel praske, bi že našli izgovor, jih imajo polno na zalogi, samo odvisno v kakšnem stanju dobijo telefon.

Gambino, ti si pa expert za telefone, To si iz kristalne krogle prebral, da je zaradi te praske, telefon padel na tla? Dober si....

mertseger ::

Dimnik je izjavil:

Mah ta ram, itak nateguje kolikor se da. Če nebi imel praske, bi že našli izgovor, jih imajo polno na zalogi, samo odvisno v kakšnem stanju dobijo telefon.

Gambino, ti si pa expert za telefone, To si iz kristalne krogle prebral, da je zaradi te praske, telefon padel na tla? Dober si....


Verjetno bi bila potem voda kriva :))

Bellzmet ::

Čisti nateg. Telefon bi morali vzeti v garancijsko popravilo.

Jaz sem enkrat prinesel nov telefon star en dan, ker je nagajal vhod za polnjenje (je/ni polnilo). In mi na nalog napiše "vidni znaki uporabe, praske" pa telefon nov praktično samo odpakiran. In sem se moral tam skregat, da so telefon sprejeli v popravilo brez teh navedb o praskah in vidni uporabi. To napišejo zato, da se zavarujejo, če ga serviser spraska. Napajalni konektor so potem sicer zamenjali.

Reaper ::

Tudi jaz sem imel pred leti z njimi težave, večkrat. Enkrat sem telefon na menjavo zaslona poslal v UK, na uradni servis, kjer so ga z veseljem sprejeli in popravili pri nas pa garancijo zavrnili. V drugo se pa pri nas nisem dal in sem šel do konca. Na koncu je naš servis prejel navodilo od nadrejenega servisa iz Avstrije, da mi morajo telefon popraviti v okviru garancije. Potem so ga tudi popravili. V vseh primerih pa telefoni bili kot novi, brez poškodb.

Bellzmet ::

Zna bit, da imajo kakšne posebne veze na inšpektoratu, ker tega je zgleda ogromno.

M-XXXX ::

Imam Folda 2 kater je bil kupljen v tujini (Nemčija če se ne motim) in ga mam poslati za v garancijo. Najbolje, da ga pošljem kar na nemški servis a?

scipascapa ::

Nehajte kupovat jajca od Samsunga.

chucki ::

Zakaj bi pa v tujino posiljal ce imas kle servis
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

pero50 ::

zato ker pri ram2 ne velja evropska garancija.
lahko jih pa tožiš.

svecka ::

ram2 popravi na vaše stroške telefon, istočasno pa še v okviru garancije zaračuna samsungu (čeprav vam ga ne prizna). Tako da zato so taki. Nateguni pač z politiničnimi vezami, da že toliko let poslujejo brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406100893 (49927) next3steps
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119730 (14440) ziga1990
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346747 (5682) St235
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111110 (10084) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721064 (18091) amigo_no1

Več podobnih tem