» »

Cisco prodaja Linksys

Cisco prodaja Linksys

Dobri stari Linksys.

vir: South Park
Bloomberg - Omrežni velikan Cisco je najavil prodajo svoje divizije Linksys, ki proizvaja dobro znane domače brezžične usmerjevalnike. Kupce zanjo išče investicijska banka Barclays, bojda med igralci na TV trgu, cena pa naj bi bila pošteno nižja od 500 milijonov dolarjev, ki jih je za kalifornijsko podjetje Cisco odštel pred malo več kot 9 leti. Linksys namreč deluje v zelo zapolnjenem segmentu trga, ter zato z nizkimi maržami.

S tem počasi zaključujejo strategijo izhoda iz potrošniškega trga, s katero je izvršni direktor John Chambers sprožil lani spomladi, z zaprtjem linij za Flip videokamere (kupljene l. 2009 tudi za pol milijarde) ter Cius videokonferenčne tablice (menedžerji so si pač kupovali iPade), obsežnimi odpuščanji (skoraj šestine vseh zaposlenih) ter predčasnim upokojevanjem številnih srednje in višje plačanih menedžerjev. Fokus namesto tega preusmerjajo k poslovnim strankam, predvsem skozi nakupe uspešnih podjetij v branži. Predlani so po precej mečkanja glede cene prevzeli norveško podjetje Tandberg, ki zdaj skrbi za njihove videokonferenčne rešitve, letos julija potem izraelski NDS, ki dela programsko opremo (in vojaško obveščanje) za Murdochov televizijski imperij (za 5 milijard dolarjev), prejšnji mesec pa še podjetje Meraki, ki proizvaja nadzorno programje za mrežne usmerjevalnike. Oči naj bi imeli še na Citrixu, s katerim že obsežno sodelujejo, NetApp (podatkovni strežniki), RackSpace (zelo znan ponudnik gostovanja in kolokacije) ter ServiceNow (SaaS). Vse to so posli za vsaj milijardo zelencev.

Cisco se namreč boji, da tudi s prodajo enterprise mrežne opreme ne bo dosegel željene rasti (15-20% letno po lanskih obljubah, letos bolj 5-7%). Zato bi radi svojim strankam ponudili še dodatne IT storitve - z višjo postavko ter na vsakomesečni osnovi. Storitve že zdaj štejejo za četrtino njihovih prihodkov in so pravzaprav edini del podjetja, ki zares raste. A seveda, tudi tu ne manjka konkurence (SAP, Oracle in kompanija).

24 komentarjev

mrTwelveTrees ::

ima kdo link od tega posnetka South Parka ?

MrStein ::

Over Logging S12E06
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

in to je zdaj dobra novica al slaba?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RejZoR ::

Linksys je skorajda sinonim za routerje in ostalo mrežno opremo. Zakaj zaboga bi se kdorkoli hotel znebiti takega branda!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

in to je zdaj dobra novica al slaba?

Bo verjetno lahko odgovoril nekdo, ki je bil lastnik kaksnega routerja pred letom 2003 in seveda po tem... :)
Jst nisem...sem mel pa pred tem par noname routerjev pa ne vem bi skorajda rekel, da se splaca ta brand obdrzat, vsaj glede na lastno izkusnjo s temi cheap routerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Poldi112 ::

RejZoR je izjavil:

Linksys je skorajda sinonim za routerje in ostalo mrežno opremo. Zakaj zaboga bi se kdorkoli hotel znebiti takega branda!?


Sinonim? Mogoče v home segmentu, za crap routerje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GaS ::

V katerem segmentu pa? Cisco ga je kupil z namenom, da bo konkuriral na home segmentu.

Res pa je, da so zadnje generacije Linksys-ov zgolj bleda senca najbolj prepoznavne serije WRT54x.

mtosev ::

GaS je izjavil:

V katerem segmentu pa? Cisco ga je kupil z namenom, da bo konkuriral na home segmentu.

Res pa je, da so zadnje generacije Linksys-ov zgolj bleda senca najbolj prepoznavne serije WRT54x.
kot uporabnik wrt160nl ruterja se ne morem strinjati s tabo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

floyd1 ::

Res je, sem dolgo uporabljal WRT160N in mu razen malo slabšega signala kot 54GS ni za očitati čisto nič. In rabljen je praktično zastonj. No - z originalnim FW je delal precej nestabilno, ampak roko na srce - kdo pa na 54x in 160x sploh fura originalen FW? Tudi zdajšnji 3200 dela super, celo z originalnim FW.

RejZoR ::

Poldi112 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Linksys je skorajda sinonim za routerje in ostalo mrežno opremo. Zakaj zaboga bi se kdorkoli hotel znebiti takega branda!?


Sinonim? Mogoče v home segmentu, za crap routerje.


Ne vem katera jajca si kupoval ampak WRT54GL je še dandanes legendaren router. Trenutno imam E4200 in je tud fajn. Celo stock firmware je zelo dober kar je redkost pri večini routerjev. Imam pa kot power user gor raje TomatoRAF.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dope1337 ::

Se strinjam s strategijo.

Tak kot so sami rekli: "Linksys namreč deluje v zelo zapolnjenem segmentu trga, ter zato z nizkimi maržami."
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Jst ::

Linksys je bil načeloma super izbira, če si dal gor custum firmware. Stock je bil crap. Ko so se pa začeli pojavljati "n" routerji, je pa Linksys prodajal svoje produkte pod "Linksys by Cisco." (Mogoče se je to že prej zgodilo, točno ne vem.). In od takrat za manj denarja kot Linksys by Cisco, dobiš boljši router.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

deadbeef ::

na enterprise routerjih cisco kr lepo služi z licencami... npr security-k9 license je za 1900 series okol 200€... ko kupiš en IOS router ima samo ipbase licenco.. pol pa za VPN, firewall rabiš dodatne licence, da se ti sploh ta funkcionalnost omogoči v routerju :)

matejdro ::

Kako se obnesejo novi ruterji od linksysa? Vem da so WRT54GL legendarni, ampak so sedaj vedno bolj zastareli (Večina mobilnih naprav je že na n).

Sam imam USB ključek za Wi-Fi in moram reči, da je obupen. Signal neprestano meče ven, kar naenkrat neha delovati (moraš potegnit ključek ven in ga dati nazaj not da začne delovati) ipd.

Spc ::

Problem novih linksys-ov je Marvelov chipset, ki pa ne podpira raznih dd-wrtjev itd itd.
 

borisk ::

kaj je narobe z 5-7% rastjo?

RejZoR ::

matejdro je izjavil:

Kako se obnesejo novi ruterji od linksysa? Vem da so WRT54GL legendarni, ampak so sedaj vedno bolj zastareli (Večina mobilnih naprav je že na n).

Sam imam USB ključek za Wi-Fi in moram reči, da je obupen. Signal neprestano meče ven, kar naenkrat neha delovati (moraš potegnit ključek ven in ga dati nazaj not da začne delovati) ipd.


Sam imam Linksys E4200 in je fajn. Že stock firmware deluje dobro, TomatoRAF pa je sploh fajn. DD-WRT je preveč nestabilen in bugast in se kr na random obeša najmanj 1x na 2 dni. TomatoRAF pa zdele laufa že več kot 1 mesec bp. Isto stock firmware.

Če ti je 3rd party firmware prioriteta, glej da ima Broadcom čip. Marvell namreč ni podprt. Recimo Linksys E4200 v1 ima Broadcom čip, E4200 v2 pa ima Marvell.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

No Linksys je imel rečko ker je plunil par legendarnih modelov, ki si jim lahko gor dal DD-WRT, Tomato itd. Zdaj pa ni čisto nič boljši od drugih igralcev na tržišču. Še vedno so dobri ampak so drugi tudi včasih tudi boljši. Je pa tko. Koliko denarja toliko tudi muzike pri vseh. Najbolj od vsega je podpora in novi FW za modele.

krho ::

Tudi meni e3200 deluje odlično...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mipe ::

Z Linksysom imam same slabe izkušnje, tako da mi je popolnoma vseeno zanj

c00L3r ::

Imam Linksys WRT54GL z zadnjih uradnim FW v4.30.14. Ne vem kaj eni sanjate, de ne dela s tem dobro. Gor sta konstantno 2 PC-a z torrent-i in občasni še 2. Dostikrat jim delajo družbo še mobilni telefoni in iPad.

Težava, ki sem jo imel s tem router-jem je bila, da je po letu dni kar začel zgubljat konfiguracijo in se sam resetiral, če je zmanjkalo elektrike. So mi ga zamenjali pod garancijo. Tako da bi rekel, da so zadnja leta začeli šparat pri kvaliteti HW.

Mipe ::

Ne, ne dela. Imam istega, enostavno ne dela, ne glede na to kateri FW je gor. Očitno je kaj odpovedalo - in to že po enem letu od nakupa, kar mi ne vzbuja veliko zaupanja v proizvajalca.

BaToCarx ::

c00L3r je izjavil:



Težava, ki sem jo imel s tem router-jem je bila, da je po letu dni kar začel zgubljat konfiguracijo in se sam resetiral, če je zmanjkalo elektrike. So mi ga zamenjali pod garancijo. Tako da bi rekel, da so zadnja leta začeli šparat pri kvaliteti HW.


Nope moj WRT54GS v1.1 (32 mb ram) old old naredi isto randomly (parkrat v par letih), ponavadi ko zmanjka in pride elektrika nazaj zelo hitro ali pa ko utripne parkrat, nisem še ugotovil kaj točno je, večinoma ko zmanjka ga samo tripne pa ga je potrebno odklopit pa preštet do 10 in priklopit, potem dela nazaj bp do naslednjega power lossa :D.

kmetek ::

Jao jao jao.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach + Cisco EPC 3925

Oddelek: Omrežja in internet
318450 (2834) Vanadium
»

Cisco z rekordnim dobičkom odpušča osem odstotkov zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5220303 (17155) Mr.B
»

sistem za video konferenco

Oddelek: Kaj kupiti
162454 (1819) imagodei
»

Cisco bi kupcem njihovih usmerjevalnikov samovoljno odklapljal internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6719029 (15185) Daedalus
»

Cisco krči število zaposlenih za skoraj šestino

Oddelek: Novice / Ostale najave
195496 (4593) Poldi112

Več podobnih tem