» »

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah

1 2 3
4
5

egonk ::

lulz @ belgija

ko je sneg zapadel, jim je avtoceste uničlo (led razčetveril asfalt) in par mescov niso popravl, omejitev 70 km/h čez dobršen del valonije

enough said

r3dkv1c4 ::

Lozinka je izjavil:

Naslov pove vse, razmišljam da bi naredil peticijo kjer bi se kolesarjem prepovedala medkrajevna vožnja po regioalnih cestah, ker samo ovirajo promet. Vedno vozijo po sredini ceste z bogih 20 km/h in povzočijo mnoge zastoje, nesreče zraven pa so še arogantni! Kakšno je pa vaš mnenje?

moje mnenje je...da spadas v kategorijo voznikov, katerim bi bilo treba nemudoma odvzet izpit, ker s svojo nestrpnostjo povzročas strah med udelezenci v prometu.
Kdor nima tolerance so kolesarjev, nima na cesti kaj počet!!!!!

boogie ::

Buggy je izjavil:

Mogoče je pa to zato ker ni tolk nevaren za ostale? Ker vaga manj kot 10 posto in je velik manj kot 5 post vozila in ga že samoohranitveni nagon vodi k temu, da ne pretirava, ker bo najbolj najebal ravno sam?


...mogoce se ti pa samo zdi da je lahko kolo (ki je poleg vsega se neslisno) morilsko orozje, voznik pa velik neodgovoren bebo napumpan z adrenalinom?

Recimo, da se tako kolo pri hitrem spustu zaleti v skupino otrok, ki gredo na izlet...bo res najebal sam?
Recimo da takega prepotentneza na kolesu pri veliki hitrosti na ozkih gumah in pescku v ovinku, zanese na nasprotni pas, kjer voznik nasproti vozecega avtomobila refleksno zeli prepreciti trk in zavije v prepad z noseco zeno...je tudi najebal samo kolesar?

...

Skratka neodgovornost kolesarjev, ki se potemtakem si iz nekih svojih slutenj nadcloveka, dovolijo voziti se v mraku, po sredini ceste in prehitro so zame dosti bolj nevarni in potrebni obravnave kot nekdo, ki vozi v tekoci koloni po avtocesti 150 km/h. In tukaj je razlika...avtomobilist bo zaradi tega obravnavan kod divjak, ki vozi z neprilagojeno hitrostjo...nekaterim takim drekobrbcem na kolesu pa boste samo ploskali in se obesali na dejstvo, da so kvazi bogi revcki, ogrozeni od ne vem koga in da moramo biti vsi ostali udelezenci v prometu, v nenehni pripravljenosti in vedno pricakovati, kdaj in na kaksen nacin se bo kakemu od njih "odpeljalo"... bo pac vozil po sredi ceste, 70km/h downhill, 3-je vzporedno, v mraku neosvetljen, itd...skratka za njih kot udelezence v prometu ni pravil, ker oni vedo kaj je prav saj so ogrozeni...kot se je nekako izrazil tudi ze jype

To argumentacijo z biti ogrozen ,ne vem ce bodo sli prakticirati kot vozniki avtomobila, ko bodo peljali cez nezasciten zelezniski prehod....bodo hudicevo fajn pogledal in preveril, da jih ne bo kaksna dizelca snela :D



brezveze nabijanje......

Naštej mi en tak primer prometne nesreče v zadnjih desetih, lahko tudi dvajsetih letih, kjer je bil udeležen kolesar in je zaradi njega stradal nedolžen udeleženec te nesreče.
Jaz ti lahko naštejem veliko nesreč, kjer je stradal kolesar zaradi voznika motornega vozila...

Buggy ::

Invictus ::

egonk je izjavil:

lulz @ belgija

ko je sneg zapadel, jim je avtoceste uničlo (led razčetveril asfalt) in par mescov niso popravl, omejitev 70 km/h čez dobršen del valonije

enough said

V Belgiji vse traja vsaj 6 mesecev. Tudi če je popravilo samo za 1 dan ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Končno je jype za vašo zabavo posnel kratko dokumentarno serijo:



Da smo si končno lahko na jasnem, kako družba obravnava bicikliste.

boogie ::

Buggy je izjavil:

...saj res to je cisto nemogoce..kje bodo taki supermani na kolesu kaj krivi in kogarkoli poskodovali :|

Ljubljana - Tople dneve mnogi izkoristijo za kolesarjenje, tako za rekreacijo kot za prevoz. Na policiji so zato pripravili vrsto nasvetov, da bo kolesarjenje varno, saj, kot opozarjajo, so vozniki koles v več kot polovici primerov najhujših nesreč tudi njihovi povzročitelji.

Policisti pa opozarjajo, da so tri nesreče obravnavali v prostem času otrok. V Litiji in v Kočevju sta bila udeležena predšolska otroka, ki sta nesrečo povzročila zaradi neprevidnosti pri vožnji s kolesom. Oba sta bila brez spremstva staršev. V Ljubljani je bil prav tako v nesreči s kolesom udeležen učenec tretjega razreda.

Po podatkih policije je kolesar trčil v pešca, ki je pri tem padel in si zlomil roko. Zaradi trčenja je padel tudi kolesar, ki se je pobral in odpeljal v smeri Ljubljanske ceste, ne da bi pomagal poškodovanemu ali o nesreči obvestil policijo in reševalce.


Res...oprosti, sem se motil. Od linkov je res en, v katerem lahko pripišemo krivdo kolesarju.
Lahko pa si pogledaš kakšno je stanje kjer je krivda na drugi strani....

Zbil kolesarja


Lej, moja služba je v avtu, v katerem preživim 70% svojega delovnega časa. Prav tako se pa v prostem času amatersko ukvarjam s kolesarjenjem, kjer tudi prekolesarim več tisoč km letno. Po mojih izkušnjah je pacijentov na strani avtomobilistov neprimerno več, kot na strani kolesarjev. Zavedati se je potrebno, da je kolesar enakovreden udeleženec v prometu in ima "pravico" zavzeti 1m vozne površine od roba cestišča, avtomobilist pa je obvezen, da ga pri prehitevanju obvozi na varni razdalji. V glavnem, ta tema še enkrat dokazuje nestrpnost slovenskih voznikov in njihovo zafustriranost.

In da zaključim...pa pokritiziram kolesarje....definitivno bi kaznoval osebke, ki vštric kolesarijo in s tem ovirajo promet (tu ne štejem športnikov kolesarjev, ki so na treningu in jim je to dovoljeno, seveda v spremstvu spremljevalnega vozila).

OrkAA ::

V razvitih državah je vožnja vštric dovoljena.

boogie ::

OrkAA je izjavil:

V razvitih državah je vožnja vštric dovoljena.


definitivno za kolesarje tudi bolj varna. Vendar pri nas so pač predpisi taki kot so in jih je potrebno upoštevati.....Je pa razlika, če se kolesarja vozita na treningu vštric s hitrostjo 40km/h ali pač 20km/h in čvekata, kar je pri nas največkrat videno..

SplitCookie ::


Da smo si končno lahko na jasnem, kako družba obravnava bicikliste.


What. Da jim ne gre splužit kolesarskih stez ?
Al to, da se kolesarjem ne da vzet lopate v roko pa jih sami očistit.

Konec koncev, kolesarji ne plačujejo prispevka za ceste in tako tudi nimajo kaj jamrati nad tem.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: uio ()

Mipe ::

Am, tudi kolesarji smo davkoplačevalci. Sicer pa na kolesu nimam kam dati lopate. Morda bi bilo treba izumit snežni plug za kolesa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

hunter01 ::

SplitCookie je izjavil:


Da smo si končno lahko na jasnem, kako družba obravnava bicikliste.


What. Da jim ne gre splužit kolesarskih stez ?
Al to, da se kolesarjem ne da vzet lopate v roko pa jih sami očistit.

Konec koncev, kolesarji ne plačujejo prispevka za ceste in tako tudi nimajo kaj jamrati nad tem.


Pešci si pa sami čistijo/mo pločnike in plačujemo prispevek za ceste. A ne?

SplitCookie ::

V bistvu ja. Npr. pred lastno hišo moraš ti sam očistit pločnik.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Mipe ::

Pred mojo hišo ni pločnika. Samo peščeno dvorišče, na katerega vsakič plugi naložijo vsaj deset kubikov snega s klančine. Potem pa moramo tole sami spucat. Ko bodo tudi tebi komunalci naplužili tone snega na dvorišče in ti zaprli dovoz, lahko govoriš o prostovoljnem delu, prej pa ne.

hunter01 ::

SplitCookie je izjavil:

V bistvu ja. Npr. pred lastno hišo moraš ti sam očistit pločnik.


Potem te pa vabim, da ob naslednjem snegu počistiš vse preostale pločnike, kjer tik ob njih ne živi nihče. Pa kljub temu je pločnik čist, kolesarska pa ne?

Ne vem, če si iz Ljubljane oz. če prepoznaš lokacije na posnetku. Gre za center in veliko območij, kjer ni nekih prebivalcev, da bi na njih ležalo čiščenje pločnikov, ampak čiščenje opravljajo občinske službe - te pa veselo sneg odlagajo na kolesarsko stezo, sej kdo jo pa uporablja pozimi?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Pithlit ::

Simpl. Če bi se vsi držali pravil problemov ne bi bilo.

Tako pa imamo paciente ki se s kolesi vozijo po sredi ceste, vštric (in ob tem pogosto še vijugajo), vozijo po cesti tam kjer ne smejo (je kolesarska steza zraven) ali pa po pločniku...

Pa imamo paciente na štirih (ali večih) kolesih kolesarjem (in pešcem) odvzemajo prednost in jih prehitevajo v škarje, pa take ki prehitevajo tako da kolesarja ali pešca s stranskim špeglom oplazijo (saj se bo ja umaknil, ma dost placa, ane?) in take ki jim je varnostna razdalja španska vas.

Tisti pacienti brez koles so tudi zanimivi ko skačejo pred tiste s kolesi (pa naj bodo dve, 3, 4 ali več). Očitno so nadljudje pa jim ni treba gledat kje hodijo. Pa pogosto se zgodi da si kar prisvojijo kolesarsko stezo.

Bi policisti lepo poskrbeli za državno malho če bi konsistentno opravljali svoje delo. Pa še varnost bi bila večja.

Uni 'quadi' so pa itak zgodba zase. Ti so pa sveto prepričani da imajo pravico biti _kjerkoli_ _kadarkoli_ (in imajo pri tem seveda prednost pred vsemi ostalimi).

Se mi pa zdi zelo patetično kako kolesarji krivijo vse ostale (sam sebe ne), prav tako pešci. In ja, za avtomobiliste so tudi vedno drugi krivi. Pa nehajte s tem snegom. Pozimi je zasneženih premnogo pločnikov, kolesarskih stez... in, oh shit (saj ni res), cest. Ampak očitno vsak samo za svojo rit gleda... da bi se pa kdo mal bolj obzirno obnašal do drugih (sploh v nevsakdanjih razmerah) to pa ne.

'Jaz sem bolj bogi kot ti!'
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

1. zaradi treh zimskih kolesarjev se res ne splača komplicirat.
2. če gre tem trem kolesarjev vse kar je motornega na živce, zato si naj tist snegec lepo oprtajo na biciklj, odpeljejo do Ljubljanice in skipajo, a je to tak problem?
3. poleti se ni noben problem vozit čez rdečo, po cesti, pločniku, povsod razen po kolesarski, pozimi je pa strašen problem obvozit 2 metra snega vsakih 200 metrov.

Dr_M ::

Uni 'quadi' so pa itak zgodba zase. Ti so pa sveto prepričani da imajo pravico biti _kjerkoli_ _kadarkoli_ (in imajo pri tem seveda prednost pred vsemi ostalimi).


Kateri quadi? Tisti, o katerih nimas pojma o pojmu. Lepo, da komentiras.

Pa ti vseeno nekaj povem, toliko, da se te usmilim :)

Po teli poti se je blo kar zanimivo in razburljivo peljat iz kopra v izolo :))


c00L3r ::

Najraje imam kolesarje, ki se vozijo po cesti zraven njih pa je kolesarska steza.

OrkAA ::

Utk je izjavil:

3. poleti se ni noben problem vozit čez rdečo, po cesti, pločniku, povsod razen po kolesarski, pozimi je pa strašen problem obvozit 2 metra snega vsakih 200 metrov.


Unga videota k po snegu voz k manijak noče dat public :(

Z ATVji se pa itak sam retardi vozjo.

c00L3r je izjavil:

Najraje imam kolesarje, ki se vozijo po cesti zraven njih pa je kolesarska steza.


Jaz mam pa najrajš avtomobiliste, k se vozjo po pločnikih ko je zraven cesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Kateri quadi? Tisti, o katerih nimas pojma o pojmu.

Tisti ki jih jaz srečujem po raznih gozdnih poteh kjer je vsakeršen promet prepovedan, recimo. Pa tistih ki me skoraj zgazijo ker je treba it na pločnik namesto na cesto.

Tisti 'quadi'. Dokler se vsak drži pravil me prav nič ne moti. Moti me to da nekateri pač mislijo da jim je dovoljeno vse kar tisto pod njihovo ritjo zmore.
Life is as complicated as we make it...

c00L3r ::

Nisem še videl ravno dosti avtomobilov, ki se vozijo po pločnikih. Kolesarjev, ki se vozijo zraven kolesarske steze, pa je ogromno. Ne rečem zdaj v zimskem času, ko so snežne razmere in nesposobne službe ne odstranijo snega.

Pravim za pomladne, jesenske in poletne mesece, ko se da normalno peljat po kolesarski stezi. Sicer pa se strinjam, če se avtomobilist vozi po pločniku si zasluži "eno vzgojno".

Kot pravim, poleti vidim vsak dan več kolesarjev, ki se vozijo zraven kolesarskih stez. Avtomobil vidim kvečjemu parkiran na pločniku, kar pa bi se tudi ne bi smelo odobravat.

Dr_M ::

Pa tistih ki me skoraj zgazijo ker je treba it na pločnik namesto na cesto.


To so pac debili, ki se mislijo, da se vozijo z motorjem in ne z "avtom". Se najdejo, ampak so v manjsini.
To so ponavadi cefurcki v natikacih in brez celade, sem jih ze srecal.

Se pa tudi jaz vozim po gozdnih poteh. Dokler ne bo nekje kaksna urejena trasa, kjer se bo dovoljeno vozit, se bom pac vozil povsot. Z veseljem bi tudi nekaj placal, ce se take stvari uredijo.
Najlazje je vse prepovedat, alternative pa ignorirat (recimo razna dirkalisca ipd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

OrkAA ::

Dr_M je izjavil:

To so pac debili, ki se mislijo, da se vozijo z motorjem in ne z "avtom". Se najdejo, ampak so v manjsini.
To so ponavadi cefurcki v natikacih in brez celade, sem jih ze srecal.

Se pa tudi jaz vozim po gozdnih poteh. Dokler ne bo nekje kaksna urejena trasa, kjer se bo dovoljeno vozit, se bom pac vozil povsot. Z veseljem bi tudi nekaj placal, ce se take stvari uredijo.
Najlazje je vse prepovedat, alternative pa ignorirat (recimo razna dirkalisca ipd)


Obnašaš se k kšn kolesar. "Kršitelji so v manjšini" pa "dokler ne bo urejena trasa, ne jebem 5%", k bi jypeta poslušu.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Dokler ne bo nekje kaksna urejena trasa, kjer se bo dovoljeno vozit, se bom pac vozil povsot.

Aha. Torej če nekaj ni dovoljeno boš ti to vseeno počel. Brihtno. In se mi še posmehuješ ker mislim da je to retardirano?

Dr_M je izjavil:

Najlazje je vse prepovedat, alternative pa ignorirat (recimo razna dirkalisca ipd)

Po tvoji logiki je torej najbolje dirkat po cestah zato ker alternative ni. Ali pa po gozdovih (saj itak nikogar ne ogrožaš ane? uni sprehajalci se bodo že umikali... živali pa tudi... s svojim hrupom pa tudi nikomur ne delaš škode).

Še dobro da si v tisti 'manjšini'
Life is as complicated as we make it...

M-XXXX ::

živali pa tudi... s svojim hrupom pa tudi nikomur ne delaš škode)

Heh, si lovec: vse cool in prav, dajmo streljat živali :)


Ampak, da ja nebi slučajno PREPLAŠIL kakšno živalco bogo, da bo le imela lepo življenje še naslednjih 15 minut ko jo bo ustrelil lovec. Lol :D

Dr_M ::

Pithlit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Dokler ne bo nekje kaksna urejena trasa, kjer se bo dovoljeno vozit, se bom pac vozil povsot.

Aha. Torej če nekaj ni dovoljeno boš ti to vseeno počel. Brihtno. In se mi še posmehuješ ker mislim da je to retardirano?

Dr_M je izjavil:

Najlazje je vse prepovedat, alternative pa ignorirat (recimo razna dirkalisca ipd)

Po tvoji logiki je torej najbolje dirkat po cestah zato ker alternative ni. Ali pa po gozdovih (saj itak nikogar ne ogrožaš ane? uni sprehajalci se bodo že umikali... živali pa tudi... s svojim hrupom pa tudi nikomur ne delaš škode).

Še dobro da si v tisti 'manjšini'


Dirkam po cesti ne, ker bi s tem ogrozal sebe in druge. Tudi v gozdu ne dirkam, ampak se vozim mogoce 30-40km/h. Sicer se zadnje case se bolj ali manj vozim samo po cestah, po predpisih.
Ti pa z veseljem demonstriram, ti zagotavljam, da si premislis. Ce si ne, potem res spadas med tiste "retardirane" :))

Pithlit ::

M-XXXX je izjavil:

Heh, si lovec: vse cool in prav, dajmo streljat živali

Lovci ne streljajo kar takole, za 'hec'.
Life is as complicated as we make it...

M-XXXX ::

Lovci ne streljajo kar takole, za 'hec'.

Aja saj res, živali za odstrel se prostovoljno javijo.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Tudi v gozdu ne dirkam, ampak se vozim mogoce 30-40km/h.

V gozdu s tisto stvarjo nimaš kaj počet. End of story.
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Pithlit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tudi v gozdu ne dirkam, ampak se vozim mogoce 30-40km/h.

V gozdu s tisto stvarjo nimaš kaj počet. End of story.


Prav, ko se bodo traktoristi nehal vozit, se bom tudi jaz.

Pithlit ::

M-XXXX je izjavil:

Aja saj res, živali za odstrel se prostovoljno javijo.

Ni problema. Jih pustimo da se namnožijo. Kakšne medvede, recimo. Pa volke. Pa, konec koncev... vso divjad.
Life is as complicated as we make it...

c00L3r ::

Pithlit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tudi v gozdu ne dirkam, ampak se vozim mogoce 30-40km/h.

V gozdu s tisto stvarjo nimaš kaj počet. End of story.

Zakaj?

M-XXXX ::

Pithlit je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Aja saj res, živali za odstrel se prostovoljno javijo.

Ni problema. Jih pustimo da se namnožijo. Kakšne medvede, recimo. Pa volke. Pa, konec koncev... vso divjad.

Ker je bilo pred lovom v gozdovih na vsak kvadraten meter okoli 10 večjih živali :D

Mesar ::

mr1two je izjavil:

Good luck with that.
Ko si že pr tem, ne pozabi podpisat še peticije, da se zgradi poleg regionalk še posebej kolesarsko progo.


Mipe je izjavil:

Jap, dajte nam kolesarske steze. Vse do takrat boste pač lepo vozili 20 km/h kot vsi drugi pošteni državljani.


Za to se boste pa mogli sami borit. Meni je važno samo, da se jih spravi s ceste ker so nevarni sebi in drugim.

Kje lahko podpišem?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Buggy ::


Ampak, da ja nebi slučajno PREPLAŠIL kakšno živalco bogo, da bo le imela lepo življenje še naslednjih 15 minut ko jo bo ustrelil lovec. Lol :D


bravo...in ko zaradi krcenja zivljenskega prostora zacnejo medvedi hoditi ze v naselj beri. se vec nicesar ne bojijo spet vsi samo cudno gledajo zakaj in kako je to mozno a ne?

Zakaj pa jih nebi v gozdu kar malo mucili in pohabljali...saj jih bojo tako ali tako ustrelili a kako ze?

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Prav, ko se bodo traktoristi nehal vozit, se bom tudi jaz.

Če misliš tiste ki se tam vozijo za zabavo... so ravno tako blesavi. Marsikdo pa tam lepo opravlja svoje delo. Ponavadi v svojem gozdu.
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Buggy je izjavil:


Ampak, da ja nebi slučajno PREPLAŠIL kakšno živalco bogo, da bo le imela lepo življenje še naslednjih 15 minut ko jo bo ustrelil lovec. Lol :D


bravo...in ko zaradi krcenja zivljenskega prostora zacnejo medvedi hoditi ze v naselj beri. se vec nicesar ne bojijo spet vsi samo cudno gledajo zakaj in kako je to mozno a ne?

Zakaj pa jih nebi v gozdu kar malo mucili in pohabljali...saj jih bojo tako ali tako ustrelili a kako ze?



Dej no, ne spili budale.
Kocevski rok je prepleten s cestami. Lahko se vozis povsem legalno med medvedi.

Pithlit ::

c00L3r je izjavil:

Zakaj?

Iz istega razloga zaradi česar ne smeš z avtom po pločniku, peš po kolesarski stezi ali pa s kolesom po avtocesti.

Ni dovoljeno.
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Pithlit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Prav, ko se bodo traktoristi nehal vozit, se bom tudi jaz.

Če misliš tiste ki se tam vozijo za zabavo... so ravno tako blesavi. Marsikdo pa tam lepo opravlja svoje delo. Ponavadi v svojem gozdu.



Tudi na 4 kolesnik lahko priklopis prikolico. Marsikdo ga uporablja namesto manjsega traktorja.

Mesar ::

antrim je izjavil:

sidd je izjavil:


... Sicer pa brez skrbi, vsak kolesar ima TUDI avtomobil, in pravtako plačuje vse dajatve (razen res, res redkih izjem). Res, bravo!


Hm. Imam dva avtomobila. Vozim se seveda lahko samo z enim naenkrat pa kljub temu za oba plačujem polno zavarovanje, registracijo, cestnino, vinjeto itd. Get it?


Jaz tudi. In če hočeš zdaj še kolo boš pa še za kolo plačeval, če ne pa se vozi po njivi dokler te kmet z vilami ne napikne.
Your turn to burn!

Buggy ::

medvedi niso samo v kocevskem rogu, kjer v blizini niti ni poseljenih naselij. Pri nas imamo tudi medvede, ki se cloveku umikajo, pa nimajo zal takih goznih prostranstev kot so v rogu.
Medvedov pa je iz leta v leto vec po naseljih...

Mesar ::

Tako ali tako nebi blo slabo ce se uvedejo tablice za kolesarje, da se jih lahko kaznuje če naredi prekrške, da se jim meri hitrost itd...

Drugace nimam nic proti kolesarjem, samo to kar eni delajo pa je isto kot če grem jaz v napačno smer vozit po AC.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

M-XXXX ::

Buggy je izjavil:

medvedi niso samo v kocevskem rogu, kjer v blizini niti ni poseljenih naselij. Pri nas imamo tudi medvede, ki se cloveku umikajo, pa nimajo zal takih goznih prostranstev kot so v rogu.
Medvedov pa je iz leta v leto vec po naseljih...

Še toliko bolj bi morali podpirati vožnjo po gozdu. Bi jih slej kot prej povozili in jih s tem zdesetkali. Win win!

Mesar ::

Tako!

Pa še ena stvar. Samo ne srat s kolesarskimi stezami, ker sem nedolgo nazaj srečal dva na cesti, ki niste peljala po kolesarski stezi zraven pločnika ampak PO CESTI, torej zraven steze. Še tam kjer imate kolesarsko stezo se ne vozite po njej pol pa se razpihujete nekaj... ne vem no. Takim bi blo treba pobrat kolo pa avto pa izpit pa vse skup pa ga preventivno zapret za 15 let.
Your turn to burn!

OrkAA ::

Pithlit je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Zakaj?

Iz istega razloga zaradi česar ne smeš z avtom po pločniku, peš po kolesarski stezi ali pa s kolesom po avtocesti.

Ni dovoljeno.


S pozdravi jypeta:





Mesar ::

Zato pa je zvonec OBVEZNA oprema na kolesu. Pa če imaš oviro pač počakaš, če si s kolesom, avtom ali traktorjem. Če ne vem zakaj bi jaz ustavljal pred prehodi? Sej je cesta... lepo peljimo preko....

1. slika - prometna nesreča, kaj?
2. slika - zvonec, pozvoni, če ga nimaš nimaš kaj iskat na cesti, če hočete pešce spravit iz kolesarskih prog pa se za to sami borite, mene boli k...
3. 4. 5. slika - velja isto kot za 2. sliko + to kar sem na začetku napisal, počakaj... razen če tudi od mene ko bom v avtu ne pričakuješ da bom počakal ko boš na prehodu recimo.

Torej če potegnemo črto ne vidim nič spornega.

Edino mogoče koliko je legalno slikat/snemat pa potem brez privoljenja ta material okoli po internetu trosit...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

OrkAA ::

Mislm da na tem biciklu clo ma zvonc, ampak ga ne uporabla, da ne prestraši pešcev.

Point slikc se mi zdi ni v tem da bi se prtožvou, ampak da pokaže, kolk je realistično od kolesarja prčakvat da bo vozu po trolesarski stezi.

Sploh glede na to da se tut po cesti premika hitrejš od avtomobilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Pithlit ::

OrkAA je izjavil:

Point slikc se mi zdi ni v tem da bi se prtožvou, ampak da pokaže, kolk je realistično od kolesarja prčakvat da bo vozu po trolesarski stezi.

Kot sem rekla... če bi se vsak držal pravil problemov ne bi bilo.

Dr_M je izjavil:

Tudi na 4 kolesnik lahko priklopis prikolico. Marsikdo ga uporablja namesto manjsega traktorja.

Res je. Do sedaj sem enega takega celo srečala. Pa ni divjal s 40km/h po gozdu (prej 5).

 kmet?

kmet?


Take 'kmete' srečujem pa _vedno_.

Saj izgovorov ti ziher ne bo zmanjkalo zakaj pa prav ti lahko po gozdu bluziš.
Life is as complicated as we make it...

OrkAA ::

Pithlit je izjavil:

Kot sem rekla... če bi se vsak držal pravil problemov ne bi bilo.


Manj smrtonosno je v avtu tvegat da se kolesar ne bo držal predpisa kot na biciklu tvegat, da se voznik avta ne bo.

Tko da... You first.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219719 (12546) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818366 (6662) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738269 (33140) St235
»

Kolesarji in voznja v rdeco luc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
23337439 (33498) jype

Več podobnih tem