» »

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Glodko ::

Pozdravljeni. Imam dva računalnika. Prvi je PC z atomom, drugi je Mac mini. Imam brezžično omrežje z routerjem ki podpira standard N, oba računalnika podpirata standard N. Povezal sem se iz minija na PC, na katerem sem imel datoteko veliko 1.5GB. Kopiranje te datoteke (ene) je prek brezžičnega LAN omrežja trajalo cca. 6 minut, se pravi nekje 4.1 MB/s. Ali se to samo meni zdi malo? Povezavo z WAN imam preko T2 sicer 4/1, samo če se ne motim bi znotraj lokalnega omrežja to moralo biti hitreje. Predvajanje filma, ki se nahaja na PC-ju (in ga prej NE prenesem na minija), se pravi da sproti prenaša iz trdega diska PC-ja prek brezžične mreže na VLC player na miniju se seveda tudi zatika ker je hitrost prenosa očitno prenizka? Sklepam da je prenos preko brezžične mrežne kartice lahko vsaj nekje 100Mb/s (če ne že 1000Mb/s) kar je cca. 12MB/s? Računalnika sta od routerja oddaljena 2 m, med seboj pa 3-4m brez ovir.

Invictus ::

V bistvu si imel še dobro hitrost. Normalne hitrosti na WLANu so tam okoli 2,5 MB.

Če hočeš hitrejši prenos, potegni kabel.

Narobe sklepaš. N standard je 300Mb/s (bitov, ne bajtov). Poleg tega WLAN omrežje ni duplex. Zato lahko naenkrat oddaja samo ena naprava. In ker stvari niso preveč sihronizirane, pride do kolizij katerih rešitev je ponovno oddajanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Sklepaš napačno, pri wifi več kot 6 MB/s v povprečju (isto nadstropje, par metrov razdalje) ne boš dosegel

hitrosti v Mbit/s (deliš z 8 in imaš MB/s):
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Glodko ::

Minija ne morem povezati preko kabla (bi se vsi okol spotikal), lahko pa povežem PC prek kabla. S tem bi nekaja pridobil na hitrosti, če bi sedaj bil samo še en računalnik na brezžični mreži - manj kolizij?

amigo_no1 ::

http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Koliko je bitrate filma ? Ctrl+I v VLCju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

c00L3r ::

Pri gledanju filmov prejo omrežja, je dostikrat težava samo v predpomnilniku. Na računalniku kjer želiš gledat film povečaj čas pred pomnjenja na 2000ms (2 sekundi).

 VLC -> Orodja -> Lastnosti

VLC -> Orodja -> Lastnosti

sulaco ::

Za primerjavo ti še jaz lahko povem, ker sem ravno v fazi nadgradnje...

PC---1GB RUTER -(WIFI-N)- HTPC Netbook-N (Kopira z hitrostjo 2,5MB/s=20Mbps;720HDTV filmi se lahko že zatikajo na XBMC)

PC---1GB RUTER ---100MB SWITCH---HTPC Netbook-N (Kopira s hitrostjo 10MB/s=80Mbps; XBMC že strima filma brez problemov;10GB film skopira v 18 minutah)

PC---1GB Ruter---HTPC Netbook-N (vse povezano z 1GB!!)(Kopira s hitrostjo 70MB/s=560Mbps;10GB film skopira v 2min)

Takle mamo=KABLI SO ŠE VEDNO ZAKON!!!

P.S. Sem zadnjič kupoval UTP kable. Mi stric reče, da naj kar dam cat5E kable, ker se cat6 nič ne pozna, razen na denarju :( Zdej pa vem, da bi kopiralo 7x hitreje, kar je vsekakor opazna razlika, pa čeprav je cat6=80c/m; cat5E pa 50c/m....Zdej bom pa zanalašč vse kable še enkrat povlekel. In tokrat bodo cat6 !! Samo ne vem, ali pašejo isti UTP konektorji na cat6 kabel (vem, da naj bi bili kao kovinski...?!?! Ima kdo praktične izkušnje???

amigo_no1 ::

tony1 ::

Kupovanje cat6 kablov za gigabitne hitrosti je neumnost. Cat5e je zanje popolnoma dovolj.

Če boš že kupoval cat6 kable, kupi cat6a (ki je predviden za standard 10GBASE-T do 100 m dolžine, cat6 pa bo za 10GBASE-T uporaben samo do 55 m dolžine kabla). Seveda absolutno potrebuješ tudi cat6(a) vtičnice oz. patch panele (ki še vedno niso poceni).

sulaco ::

tony1: ti isto govoriš kot prodajalec...a nimaš prav. Jaz imam cca. 10m podometnega kabla cat5e, po katerem ne dosežem povezave s hitrostjo 1Gbps-ampak zgolj 100Mbps...kar pa se ZELOOO pozna (glej post zgoraj).

cat5e kabel je za 1Gbps povezave dovolj le če je zelo kratek (npr.patch=1m)(sprobano)!!

Spc ::

amigo_no1 je izjavil:

Sklepaš napačno, pri wifi več kot 6 MB/s v povprečju (isto nadstropje, par metrov razdalje) ne boš dosegel

hitrosti v Mbit/s (deliš z 8 in imaš MB/s):
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Meni še nikoli ni delovalo z 300mbit/s preko wireles-a pa lahko položim router na mrežno kartico.
 

tony1 ::

sulaco je izjavil:

tony1: ti isto govoriš kot prodajalec...a nimaš prav. Jaz imam cca. 10m podometnega kabla cat5e, po katerem ne dosežem povezave s hitrostjo 1Gbps-ampak zgolj 100Mbps...kar pa se ZELOOO pozna (glej post zgoraj).

cat5e kabel je za 1Gbps povezave dovolj le če je zelo kratek (npr.patch=1m)(sprobano)!!


Morda bi pomagalo, če bi vzel oklopljeni cat5e kabel in ga (pravilno) ozemljil. Ne vem, kaj imaš sicer v steni.

Običajno pa je problem v aktivni mrežni opremi oz. samem klientu. Lahko ti pokažem ene sto objektov z enterprise-class aktivno opremo, kjer cat5e dela kot je treba.

Poudarjam še, da je cat6 kabel na cat5e konektorje nesmiselno dajati.

sulaco ::

"Morda bi pomagalo, če bi vzel oklopljeni cat5e kabel in ga (pravilno) ozemljil"
oklopljeni??...ko sem šel jaz h Delkotu me je samo vprašal trda ali mehka žica??
ozemljen??...vem da ima cat6 kovinske konektorje=verjetno za ozemljitev...

Te bi pa potem prosil, da poveš, kako narest 1Gbps cat5E kabel (step-by-step)...ki mi bo tudi delal z 1Gbps na cca.10m



Problem ni v mreži ali klientu, ker mi sicer (po "nezidnem" in KRATKEM cat5E kablu) dela z :
"PC---1GB Ruter---HTPC Netbook-N (vse povezano z 1GB!!)(Kopira s hitrostjo 70MB/s=560Mbps;10GB film skopira v 2min)"
...ERGO: Problem je v 10m cat5E kablu v steni....

Reycis ::

Ne vem zakaj samo jaz vidim tole kot razlog za počasno povezavo in ne kablov:
PC---1GB RUTER ---100MB SWITCH---HTPC Netbook-
noben božji kabel ne pomaga če maš 100mbit stikalo vmes.

tony1 ::

sulaco je izjavil:

"Morda bi pomagalo, če bi vzel oklopljeni cat5e kabel in ga (pravilno) ozemljil"
oklopljeni??...ko sem šel jaz h Delkotu me je samo vprašal trda ali mehka žica??
ozemljen??...vem da ima cat6 kovinske konektorje=verjetno za ozemljitev...


Kategorija kabla nima zveze z oklopom.

Foiled twisted pair @ Wikipedia

Sisko101 ::

sulaco je izjavil:

tony1: ti isto govoriš kot prodajalec...a nimaš prav. Jaz imam cca. 10m podometnega kabla cat5e, po katerem ne dosežem povezave s hitrostjo 1Gbps-ampak zgolj 100Mbps...kar pa se ZELOOO pozna (glej post zgoraj).

cat5e kabel je za 1Gbps povezave dovolj le če je zelo kratek (npr.patch=1m)(sprobano)!!


Lahko da ene parice nimaš dobro terminirane in kabel dela na 100Mbps. CAT 5e na 10 m mora delati na 1Gbps.

sulaco ::

Majk: prejšna konfiguracija je bila brez switcha (res je zaenkrat star 100MB lynxi)pa je delalo na 100Mbps...večkrat stestirano...

tony1: torej naj vzamem FTP cat5E ??

Sisko: imam indikator kontaktov paric...Vse je OK

Invictus ::

Za 1Gb mrežo je čisto dovolj navaden UTP kabel. Ki je prav priključen.

Seveda moraš imeti tudi Giga porte na opremi ...

Ethernet standardov ne postavljajo za brez zveze.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

P=LN ::

Zanima me, kako prenesti podatke med dvema računalnikoma preko mrežnega kabla? Sem že nekaj gledal po spletu, sem delal po navodilih (youtube) pa mi po tem ko sm vse naštimal (ip, nastavitve, povezal...) kazalo napaka na omrežju...

Prosim za pomoč, prenesti moram 450GB

L.P.

amigo_no1 ::

Imaš direktno povezano pc 2 pc ?

P=LN ::

ja

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Za novejse 1Gbit mrezne (1000BASE-T) ne rabis crossover kablov.

amigo_no1 ::

Saj jih tudi za večino 100 Mbit ne 8-), pač naslov članka je tak.
Navaden mrežni utp kabel in kopiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

P=LN ::

Mi ne uspe....naštimam ip-ja po navodilih, povežem s kablom, u cmd napišem ping+ ip drugega pcja, pa mi napiše timeout, oz. mi ne zazna drugega pcja.

Kakšen predlog?

c00L3r ::

Maš crossover kabel ali ne?

P=LN ::

mam obični mrežni kabel za internet. En konc jee v prvem PCju, dug pa v drugem PCju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: P=LN ()

amigo_no1 ::

Si izklopil firewall ?
Preveri vpisane ipje na obeh.

P=LN ::

Sem izklopil firewall.....npr. zdaj mi ji ne javi timeout, ampak ko napišem v run : \\ip drugega pcja, mi najde, ko pa hočem odpret mi pa napiše, you dont have permission.....plus to, da mi pri povezavi kaže tist rumen trikotnik s klicajem.

vaščan ::

Imam wireles 300mbit realno kaže da deluje 270mbit ta hitrost tudi malo upade ko dam kakšen večji fajl prenašat ampak v najboljšem primeru mi leti nekje od 6-8 MB/s recimo komot gledam 1080p filme prek wirelesa tko da zadeva deluje. Samo moraš imeti kvaliteten ruter pa dobr wireles na kompu. Moj usb wireles je star že ene 5let s kakšnim novim mislim da bi dosegel še veliko boljše rezultate.

Mavrik ::

8/MB na sekundo je lih nekih 70 Mbit. Kako si ti s tega dobil, da "deluje 270mbit?"
The truth is rarely pure and never simple.

amigo_no1 ::

Na win xp moraš imeti pri uporabniku, v katerega se prijavljaš, določeno geslo ter izklopljen "simple file sharing".
http://www.practicallynetworked.com/sha...

Nastavi tako:
https://slo-tech.com/forum/t10557/p7495...


Kako nastaviti LAN?


Kateri os ?

https://slo-tech.com/forum/t43391/p1859...
Poskusita deliti vsak en folder. Zna pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

vaščan ::

Mavrik je izjavil:

8/MB na sekundo je lih nekih 70 Mbit. Kako si ti s tega dobil, da "deluje 270mbit?"

Probaj kopirat en fajl prek wirelesa boš videl kako hito gre meni deluje 270mbit realen prenos je pa nekje 6-8mb/s kar se že precej približa kablu in mrežni 100mbit. Kar je pomoje precej vredu. Ker wireles 300mbit je druga zgodba kot kabel 300mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

P=LN ::

imam win 7 na obema

P=LN ::

Zdaj mi pa res ni več jasno, kaj bi lahko bilo.

Do sedaj sem storil sledeče:

Iz PC1 bi rad na PC2 prenesel datoteke.


PC1 ter PC2 sem povezal s kablom.

Na PC1 sem pod Internet protocol version 4, spremenil ip na 192.168.1.1
Na PC2 pa na 192.168.1.2

Na obeh računalnikih sem izklopil požarni zid, ter pod nastavitvami Control panel-Network and Sharing Center- Change advanced sharing settongs obkljukal: turn on network discovery, turn on file and printer sharing ter turn on sharing so anyone with network access can read and write files in the public folders.
Potem sem na PC1 ustvaril novo mapo, kjer sem pod lastnosti vklopil sharing, ter pod advanced sharing obkljukal vse možnosti. V camdju sem na obeh pcjih napisal ping + ip drugega pcja, to je potrdilo. potem pa sem na PCju 2 v run napisa \\192.168.1.1 (iip prvega) ter mi je lepo odprlo mapo, kjer je bila tudi tista mapa, ki sem jo dal v "sharing", a ko jo hočem odpreti mi napiše: You do not have permission to access....

Kaj zdaj narest, sem že čist obupan....:)

L.P.

amigo_no1 ::

Te vpraša za up ime in geslo ?

P=LN ::

takole mi vrže ven


le da tam namesto holand-SVR... piše 192.168.1.1 (ip)

P=LN ::

takole mi vrže ven


le da tam namesto holand-SVR... piše 192.168.1.1 (ip)

amigo_no1 ::

"simple file sharing" si izklopil ?

P=LN ::

kje se to izklopi? mam win 7

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535289 (2018) napasi
»

UTP kabel in občutljivost na zunanje motnje

Oddelek: Pomoč in nasveti
122621 (2257) Ribič
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212283 (1827) Tilen
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322456 (1529) fRiK0
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484055 (2472) Spc

Več podobnih tem