» »

Internetna povezava pade na 100 mbit/s

Internetna povezava pade na 100 mbit/s

«
1
2

abazuu ::

Zdravo,

Imam T-2 paket s hitrostjo 500 mbit/s. Priklopljen je na router ASUS RT-AC58U AC1300, vmes še stikalo https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li.... Je pa gor priklopljen TV, NVR za kamere, T-2 vmesnik ter PC. Ne vem zakaj, ampak povezava na PCju kaj kmalu pade iz 500 mbit/s na 100 mbit/s. Če fizično kabel iz PCja do stikala izklopim na stikalu in nazaj vklopim je povezava spet nekaj časa 500 mbit/s in spet pade... Poskusil sem že izklopit TV iz stikala, vendar ne pomaga.

Je imel že kdo podoben problem? mnenje?

LpA

beta1 ::

Zgleda da imaš težave z omrežno povezavo oz. slab mrežni kabel. Deluje ti tako, kot da ti preklopi na 100Mbit full duplex.

abazuu ::

Je dejansko lahko kabel? Čudno se mi je zdel, da bi bil kriv kabel za zmanjšanje hitrosti... je pa 15m dolg kabel.

hojnikb ::

slab kabel, slabi konektorji.. Najprej to menjaj
#brezpodpisa

Invictus ::

In kako opaziš padec hitrosti?

Šlogaš? Kristalna kugla?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

abazuu ::

Ne, poštar mi pozvoni in mi javi ;)

DC- ::

Zelo verjetno kabel, ker je tole tipično

Prvo se dvigne na 1Gbps, pol pade sync na 100 Mbps
Preveri tip kabla, za Gigabit bi moral CAT 6 in dobro, da shieldan.

Vanadium ::

Za 1 gbit je že 5e dovolj, to meni deluje čist klasično kot ali slab konektor oziroma poškodovan kabel...

hojnikb ::

verjetno kakšna žila manjka, in potem preklopi na 100Mbit
#brezpodpisa

prowb ::

abazuu je izjavil:

Zdravo,

Imam T-2 paket s hitrostjo 500 mbit/s. Priklopljen je na router ASUS RT-AC58U AC1300, vmes še stikalo https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li.... Je pa gor priklopljen TV, NVR za kamere, T-2 vmesnik ter PC. Ne vem zakaj, ampak povezava na PCju kaj kmalu pade iz 500 mbit/s na 100 mbit/s. Če fizično kabel iz PCja do stikala izklopim na stikalu in nazaj vklopim je povezava spet nekaj časa 500 mbit/s in spet pade... Poskusil sem že izklopit TV iz stikala, vendar ne pomaga.

Je imel že kdo podoben problem? mnenje?

LpA


Kako testiraš hitrost?

Po kakšnem času pade hitrost?

V roku par sekund? Ali vredu dela par ur in potem pade? Pade postopamo, ali kar naenkrat?

abazuu ::

Sem naročil sedaj CAT 6, da bo za večno :P

testiram fast.com ali preko ookle. Ne vem, ne merim vsako minuto. vem pa da pade v roku parih ur. Nisem opazil, da bi padalo postopoma. je 500 mbit/s ali pa je 100 mbit/s.

XS!D3 ::

abazuu je izjavil:

Sem naročil sedaj CAT 6, da bo za večno :P

testiram fast.com ali preko ookle. Ne vem, ne merim vsako minuto. vem pa da pade v roku parih ur. Nisem opazil, da bi padalo postopoma. je 500 mbit/s ali pa je 100 mbit/s.

Za večno glih ne bo, za 10Gb/s je dobro met Cat6a, čeprav gre na krajše razdelje tudi s Cat6 :) Za 1Gb/s more pa tudi Cat5e funkcionirat.

hojnikb ::

za kratke razdalje (par 10m) je tut 5e dovolj za 10G. Šele za 100m 10Gbit je fino met 6A
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

abazuu ::

Zamenjam prvo kabel in poročam :)

rabelj5 ::

ko sem imel poškodovan kabel mi je iz 1gbps redno metalo na 10mbps

abazuu ::

No evo, nov kabel -> konstanta hitrost 500 mbit/s. hvala vsem za predloge!

imagodei ::

Zgolj kot medmet... Zakaj bomo doma v naslednjih 10-20 letih potrebovali 10 Gbps omrežje?

Mislim, OK, Gates je tudi domnevno rekel, da več kot 640 KB spomina nihče ne bo nikoli rabil, tako da: Nikoli ne reci nikoli... Ampak 10 Gbps omrežje doma? In če bo to čez 15 let res potrebno, kdo ti preprečuje, da bi takrat zamenjal Cat5e kable za Cat6A, če bo potreba? Ali pa celo s predpripravljenimi optičnimi patch kabli?

Razen malodane instantnega prenosa piratske vsebine iz travnikov, kdaj danes v domačem okolju zares izkoristiš/potrebuješ več kot 100 Mbps povezavo do interneta? In kdaj potem v resnici izkoristiš tisti Gigabit switch? Kje je potem šele 10Gbps pipa do interneta...
- Hoc est qui sumus -

3p ::

imagodei je izjavil:

Zgolj kot medmet... Zakaj bomo doma v naslednjih 10-20 letih potrebovali 10 Gbps omrežje?


 dl

dl

?

Dr_M ::

Narjeni kabli so lahko zelo problematicni. Par dni nazaj sem menjal 2 leti stare cat7 kable (2,3,5m), ki sem jih nabavil na ebayu. Nekateri so preklapljali med 1gbit in 100mbit, drugi so delali zgolj na 100mbit, eden sploh ni vec vzpostavil povezave. So bili pa vsi narejeni, flat, cat7, zgledali kvalitetno, ampak cas je pokazal svoje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

zanimivo, včasih pa tut 10G dela bp na 5e pri kratikih razdaljah (par 10m)
#brezpodpisa

Vuli ::

na kratkih razdaljah, če je vredu kabel, komot.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hojnikb ::

marsikaj se da tudi z 2 zilim nardit, ce je sila. kaksen telefonski kabel/coax ali kaj druga, ki ni nujno strom kabel se da ponucat z predelanim powerline enotami.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imagodei ::

Res je, tudi z enožilnim 1,5 kvadrat se da veliko narest... Recimo, uporabit namesto antene, lahko jih spleteš v štiri parice in na kratkih razdaljah prenašaš 10 Gbit. Lahko ga uporabiš tudi namesto vezalk, če je sila. Ali pa pri bungee jumpingu, namesto elastike.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

bistvo pri celi stvari je to, da lahko uporabis poceni 30-40e powerline enote in jih z manjso predelavo lahko uporabis z prakticno poljubnim 2 zilnim kablom.

jasno pa taksne zadeve nebos ponucal v produkciji...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

rabelj5 ::

imagodei je izjavil:

Zgolj kot medmet... Zakaj bomo doma v naslednjih 10-20 letih potrebovali 10 Gbps omrežje?

Mislim, OK, Gates je tudi domnevno rekel, da več kot 640 KB spomina nihče ne bo nikoli rabil, tako da: Nikoli ne reci nikoli... Ampak 10 Gbps omrežje doma? In če bo to čez 15 let res potrebno, kdo ti preprečuje, da bi takrat zamenjal Cat5e kable za Cat6A, če bo potreba? Ali pa celo s predpripravljenimi optičnimi patch kabli?

Razen malodane instantnega prenosa piratske vsebine iz travnikov, kdaj danes v domačem okolju zares izkoristiš/potrebuješ več kot 100 Mbps povezavo do interneta? In kdaj potem v resnici izkoristiš tisti Gigabit switch? Kje je potem šele 10Gbps pipa do interneta...

zakaj ne bi imel 10 gbps ali še več? cene opreme bodo če 10-20 let itak padle na enako raven kot so danes za 100 mbps oziroma 1 gbps

imagodei ::

No ja... Če ti kot razlog zadostuje "zakaj pa ne", potem seveda, go for it. Meni se nesmiselno zdi imeti lokalno omrežje v klasičnem domačem okolju 10Gbps, če pa večina gospodinjstev v Sloveniji pipe do Interneta nima odprte na več kot nekaj 10 Mbps. Marsikje v ruralnem okolju je še 10 Mbps dosežek, ponekod pa celo znanstvena fantastika. Tipično pa v domačem omrežju nimaš client-server arhitekture, z izjemo kakšnega NAS-a za backupe ali pa shranjevanje filmov ter serij iz travnika. Backupi običajno ne potrebujejo delovat božjastno hitro, vleka iz Internetsov je pa spet omejena s hitrostjo priključka.

Za senzorje in pametno stanovanje je, roko na srce, dosti 10 Mbps lokalno omrežje.

Za ogled videa iz Youtube na telefonu, srfanje, pošto, socialna omrežja... vse to deluje na obstoječih 54Mbps - 1Gbps lokalnih omrežjih in internetni hitrosti v rangu 10-100 Mbps v obe smeri. Tudi za več klientov hkrati.

Skratka, da bi se zahtevana prepustnost pipic v desetletju ali dveh povišala za 100x, je malo verjetno.

Ampak, kot rečeno, če kdo želi, go for it. Jaz sem mnenja, da gigabit omrežje doma ta hip dovolj dobro in bom menjal šele, ko bo objektivna potreba po tem.
- Hoc est qui sumus -

rabelj5 ::

Ta hip je vsekakor za večino ljudi doma 1gbps dovolj. Ampak čez 10-20 let bojo itak vse naprave podpirale 10 gbps. Ne vem zakaj takrat ne bi imel 10?

strumf666 ::

Glede na trenutne cene ssd-jev in trend padanje le-teh je gigabitno omrežje že sedaj lahko ozko grlo, samo so cene 10 gigabitne opreme še previsoke, da bi bilo to smiselno za domačo rabo; razen, seveda, če ... :)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

SeMiNeSanja ::

Noja... tisti malo starejši se še spomnimo časov, ko se je govorilo "ja kaj ti pa bo gigabitna kartica pa switch!".

Še pred tem smo poganjali ARCNET, ki je zmogel vsega 2,5 Mbps preko koax kabla. Ko sem dodal prvo 10 Mbps ethernet kartico na server in delovno postajo, je ostalim uporabnikom na ARCNET-u vse skupaj 'počepnilo', ker je ethernet 'ukradel' vse performanse serverja, ko si zagnal kakšno obdelavo na bazi.

Gigabitno omrežje je danes že praktično samoumevno, čeprav ga dejansko večinoma niti približno ne uspemo 'zasititi'. Čez 10 let bo verjetno podobna zgodba z 10 Gbps omrežjem.

Čas gre naprej.... moj prvi HDD je imel 20 Megabytov prostora. Danes popolnoma nepredstavljivo, saj samo na telefonu s seboj prenašamo pomnilnike v velikosti več GB. In kako presneto velik se mi je takrat zdel tisti 20MB disk! Če bi mi takrat nekdo govoril, da bom čez 30 let v žepu prenašal 80GB pomnilnika, bi ga tudi vprašal "in kaj mi bo..?". No, takrat se nikomur ni sanjalo, da bo že za prste ene roke današnjih slik preveč za takratni čisto povprečni 20MB disk.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

prowb ::

SeMiNeSanja je izjavil:

No, takrat se nikomur ni sanjalo, da bo že za prste ene roke današnjih slik preveč za takratni čisto povprečni 20MB disk.


V bistvu, glede na sposobnosti fotoaparatov v boljših telefonih zadnjih par let, je to ravno za eno sliko :)

imagodei ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Noja... tisti malo starejši se še spomnimo časov, ko se je govorilo "ja kaj ti pa bo gigabitna kartica pa switch!"

mislim, da sem precej jasno povedal, da govorim o domači rabi. Zapisal sem tudi naslednje: "Mislim, OK, Gates je tudi domnevno rekel, da več kot 640 KB spomina nihče ne bo nikoli rabil, tako da: Nikoli ne reci nikoli..." ;)

SeMiNeSanja je izjavil:

Še pred tem smo poganjali ARCNET, ki je zmogel vsega 2,5 Mbps preko koax kabla. Ko sem dodal prvo 10 Mbps ethernet kartico na server in delovno postajo, je ostalim uporabnikom na ARCNET-u vse skupaj 'počepnilo', ker je ethernet 'ukradel' vse performanse serverja, ko si zagnal kakšno obdelavo na bazi.


Pri uporabi doma tipično nimaš uporabe, kjer bi potreboval 1Gbps hitrost, kaj šele 10Gbps. Za mnogo primerov zadostuje 100Mbps - če kaj kopiraš iz PC-ja na smartphone ali iz NAS-a na PC je seveda fino, da imaš čim večjo hitrost: če prenašaš 30 GB veliko datoteko na 100Mbps omrežju, to traja 50 minut; na 1Gbps omrežju 5 minut, na 10Gbps pa 0,5 minute. To je res, ampak, kolikokrat pa prenašaš take datoteke? In kdaj se ti doma mudi toliko, da rabiš imeti skopirano v 30 sek namesto v 5 minutah?

Morda imam samo slabo domišljijo, ampak enostavno ne vidim, kako se bodo v naslednjih 10-20 letih potrebe povečale toliko, da boš doma potreboval take hitrosti, istočasno pa seveda v istem obdobju ni pričakovati, da bodo internetni priključki tem hitrostim sledili; v zadnjih letih se je prepad med LAN in WAN hitrostmi sicer zmanjšal, še vedno pa je za faktor 10-100x nižja - pri čemer je treba imet v mislih, da pri rezidenčnih priključkih ISP itak garantira oglaševano hitrost samo do "prve omarice". Torej so razlike še večje. In: dvomim, da bodo hitrosti na rezidenčnih priključkih še naprej tako rasle in da boš v naslednjih 10-20 letih imel 10Gbps DL/UL priključek do svojega stanovanja. Skratka, večina ljudi, ki si danes postavlja 10 Gbps LAN si ga postavlja samo iz razloga "zakaj pa ne?". In iz istega razloga ga bodo imeli tudi čez 10 let. Mogoče čez 20 let ne več.

Še enkrat, mogoče imam samo slabo domišljijo, ampak, ne vem, s čim bomo v domačih okoljih napolnili 1Gbps LAN, kaj šele 10Gbps. Rabimo mogoče 10x boljšo sliko za televizijo prenašat v RAW kakovosti? Na 10 televizij po stanovanju hkrati, na vsako od drugega ponudnika? Hkrati z videonadzorom in snemanjem okolice hiše? Bo čez 20 let imel povprečni Janez 1000 senzorjev v stanovanju in bo vsak vsako sekundo generiral 10Mbit podatkov?

SeMiNeSanja je izjavil:

Gigabitno omrežje je danes že praktično samoumevno, čeprav ga dejansko večinoma niti približno ne uspemo 'zasititi'. Čez 10 let bo verjetno podobna zgodba z 10 Gbps omrežjem.

V domačem okolju? Niti slučajno. Folk sicer danes kupuje routerje, ki oglašujejo hitrosti do 1900 Mbps, ne zavedajo se pa, da gre za marketinško zavajanje in da jim 0,5 Gbps ne vleče nujno niti na drugo stran sobe. Ko gredo pa v drugo nadstropje, jim pa hitrost skozi armiran beton še vedno pade na 54 Mbps, morda celo 10 Mbps. In to je realnost, s katero živi velika večina domačih uporabnikov.

Poslovna okolja so druga stvar, čeprav so uporabniki na WiFi-ju še vedno bližje hitrostim 100 Mbps kot 1 Gbps.

SeMiNeSanja je izjavil:

Čas gre naprej.... moj prvi HDD je imel 20 Megabytov prostora. Danes popolnoma nepredstavljivo, saj samo na telefonu s seboj prenašamo pomnilnike v velikosti več GB. In kako presneto velik se mi je takrat zdel tisti 20MB disk! Če bi mi takrat nekdo govoril, da bom čez 30 let v žepu prenašal 80GB pomnilnika, bi ga tudi vprašal "in kaj mi bo..?". No, takrat se nikomur ni sanjalo, da bo že za prste ene roke današnjih slik preveč za takratni čisto povprečni 20MB disk.

Primerjava ni čisto ustrezna. Človek ne bo kar neprestano sledil tehnološkim zmožnostim - ne le zaradi tehnoloških omejitev, ampak preprosto zato, ker ni potrebe in trga. Prvi komercialni TB diski so prišli na tržišče pred koliko časa? 10 leti? Danes so za potrošnike dosegljivi "samo" 16x večji. V enakem obdobju med leti 1995 in 2005 pa so kapacitete diskov poskočile za faktor 1000: tipično si leta 1995 kupil PC z nekaj 100 MB diskom, leta 2005 pa z nekaj 100 GB diskom!

Fotografija, video: Megapiksli na fotoaparatih so šli v višave, tako da ta del fotoaparata sploh ni več problematičen. Večina ljudi sicer slike shranjuje v original velikosti, kar je sicer smešno, ker večina ljudi slik ne obdeluje in bi jih kamot skompresirali za faktor 10 ali več. Televizijska slika je postala kristalno čista, HD, FullHD, 4K, ni da ni - hkrati smo za prenos in shranjevanje videa razvili domiselne algoritme... Seveda je možno, da bomo TV ekrane še naprej povečevali, zviševali resolucijo ... But why? Bomo doma imeli kinodvorane? Trenutne hitrosti ISP linij zadostujejo za ogled vsebine v najvišji možni kvaliteti. Če ne živiš ravno v vukojebini, lahko več članov gospodinjstva hkrati gleda različne programe na različnih televizijah. In hkrati downloada celo serijo v FullHD formatu iz travnika.

Katere vsebine, ki so dandanes na vidiku, bi zahtevale še več? 3D? Nekako se ne prime tole... Kaj še? IoT? Kolikor je to hype, gre običajno za majhne potrebe po prenosu podatkov.
- Hoc est qui sumus -

SeMiNeSanja ::

@Imagodej - ljudje ne delujejo po tistem, kaj dejansko potrebujejo ampak hočejo tisto, kar se lepo sliši, dobro izgleda - če ne zaradi drugega, pa zato, da se postavljajo pred sosedi.

Če samo pogledaš dostop do interneta. Me zadnjič ena stranka 'matretirala', da poganja speedtest, pa da nikakor ne pride na 100 Mbps, kot plačuje naročnino.
Ker je na tem 'gradbišču' bilo še vse kaj drugega narobe in sem se hotel predvsem ukvarjati s tem, pošljem stranki izpis statistike, da v preteklem mesecu takointako niso nikoli presegli dejanskega prenosa 17Mbps, da naj se ne sekira, če jim speedtest kaže samo 30Mbps...

A hudirja, ko je važen samo speedtest. Če se vse ostalo podira ni pomembno.
Namesto da se preganja za tiste Mbps, bi lahko naročil downgrade na 20/20 pa bi bilo ravno prav za njih.
Itak se potem na koncu izkazalo, da jim provider nekako ni 'odklenil' prenosa, kakršnega so plačevali.

Štos pa je, da se cene novejšim tehnologijam sčasoma tako zelo znižujejo, da si enostavno butel, če vztrajaš na stari tehnologiji. To je nekako tako, kot če bi še vedno skakal naokoli z staro Nokijo. Priznam, tudi jaz sem se presneto dolgo upiral 'pametnemu telefonu'. Kao 'za telefoniranje je čisto dovolj'.... in to v bistvu tudi danes še velja. A kaj, ko danes s telefonom še vse kaj drugega počnemo, kot pa samo telefoniramo.

Globalno gledano, pa se mi zdi presneto potratno in neekološko, da se vztraja proizvajati staro tehnologijo, če je poraba materialnih resursov, dela in energije enaka, kakor za 10x zmoglivejšo sodobno tehnologijo. Če nebi bilo licenčnin in 'davka na novotarijo', bi 10Gbps HW imel enako ceno kakor 1 Gbps oprema. Tako dejansko zaradi umetnega višanja cene danes proizvajamo jutrišne odpadke.
Če naravi naredimo enako škodo z proizvodnjo 10x zmoglivejšega izdelka, bi dejansko morali prepovedati izdelavo starega 'neekološkega'!

Skratka veliko različnih zornih kotov, s katerih lahko gledaš in opravičuješ 'sodobno tehnologijo'.

Je pa res, da marsikdo nebi opazil niti, če bi se mu mreža degradirala na 10Mbps - dokler nebi zagnal Speedtest-a. Takrat pa spet jok in stok.

A kaj češ.
Takle mamo!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Dr_M ::

rabelj5 je izjavil:

Ta hip je vsekakor za večino ljudi doma 1gbps dovolj. Ampak čez 10-20 let bojo itak vse naprave podpirale 10 gbps. Ne vem zakaj takrat ne bi imel 10?



1gbit ni vec dovolj, ne se slepit fantje. To ze cisto navaden hdd zafila bp.
10gbit je prevec zgolj zaradi cene, zal pa se 2.5gbit in 5gbit cisto prepocasi razvijata. Sicer 2.5gbit mrezne se da ze dobit za drobiz (rtl8125), ampak zal switchev se ni ugodnih. Je pa fino pri multigigabit, da lahko uporabis obstojece kable.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imagodei ::

Nehej halucinogene jest, preden postaš na S-T, no.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

To da navadni HDD zafila 1G mrežo, še ne pomeni, da jo tipični home user dejansko potrebuje.

Za njega je bistveno samo to, da je mreža dovolj hitra, da lahko streama youtube/netflix/operaterjov tv box. To je pa načelno dovolj že 10Mbit, 100Mbit pa preko glave.
Vse ostalo je samo convenience, ki ga dejansko ne potrebuješ, ampak samo prihraniš čas.

V eni temi na reddit so zablojenci na vsak način hotel prepričat, da vse kar je manj od 10Gbit, sploh ne sodi več v bajto 8-O
#brezpodpisa

pegasus ::

A ni danes že wifi 3.5gbit? Ker na žicah in vlaknih je 10gb že lanski sneg, zdaj se deploya 25/100g, kmalu pa pride 400gb.

hojnikb ::

Še en zablojenc, v kateri bajti si že vidu 100G, kaj šele 400G ? 8-O
#brezpodpisa

imagodei ::

Mislim, da je pegasus "pozabil" dat /sarcasm tag...
- Hoc est qui sumus -

WhiteAngel ::

hojnikb je izjavil:

V eni temi na reddit so zablojenci na vsak način hotel prepričat, da vse kar je manj od 10Gbit, sploh ne sodi več v bajto 8-O


No ja, pri 8k streamanju na več televizij je to kar problem :P

jukoz ::

pegasus je izjavil:

A ni danes že wifi 3.5gbit? Ker na žicah in vlaknih je 10gb že lanski sneg, zdaj se deploya 25/100g, kmalu pa pride 400gb.


Sicer je članek malo star, ampak vseeno:
https://arstechnica.com/information-tec...

"So far, we've chopped that "AC5300 up to 5.3 Gbps" router down to one radio at a time, which they're claiming 2.166 Gbps for. Then we laughed off the "extra speed for compression" that won't help our JPEGs, MP3s, gzip-compressed HTTP transmissions, or basically anything else we're likely to care about, which brought us down to 1.732 Gbps. Then we realized we can only connect on two of those four MIMO streams in the ad copy, which brought us down to 866 Mbps.

Are we done yet? Sadly, no. You are never going to see a device actually moving data at PHY rate outside of a carefully designed stream of UDP traffic in an RF isolated and anechoic clean room.

Under ideal real-world conditions (10 feet or so distance, no intervening walls, no interference or competition), a single high-quality client device will generally get somewhere between one-third to two-thirds of the PHY rate for the channel it's connected to, multiplied by the number of MIMO streams it can transmit and receive on. The Qualcomm Atheros AR9462 802.11n 2x2 adapter in my Acer C720 Chromebook (and in a small army of cheap laptops I use for testing) maxes out at somewhere around 205 Mbps, roughly two-thirds of the PHY rate of two 5GHz, 64-QAM, 40 MHz wide MIMO streams. The TP-Link Archer T4U and Linksys WUSB-6300 802.11ac USB3 adapters I use for testing—also 2×2 devices—can almost hit 350 Mbps, which is about 40 percent of PHY. Macbook Pros with the Broadcom BCM94360CS, paired with the right router, can hit real-world ideal condition speeds of 600-ish Mbps... but they're 3×3 adapters, putting them right back in that same "one-third to two-thirds" bracket.

Now let's realize that most of the time, we're probably not going to be sitting 10 feet away from the router with a completely clear line of sight—half the reason we're wireless in the first place is so that we can wander around the whole house. You're thirty feet away with two or more walls between you and the router before you realize it, and now you're looking at more like 80 Mbps... and that's assuming you've got a great wireless client device, a really good access point, and you don't have any other people or devices competing with you for that radio's attention."

Na koncu ugotoviš da je tisti WRT54G, če ga lahko našponaš na 54Mbit/s - super stvar. No, vsaj zabasanosti lufta pri meni doma =)

filip007 ::

Si sposodim temo malo...

Ima kdo visok Ping na Polknah, pri meni je 10ms višji kot na Ubuntu?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SeMiNeSanja ::

filip007 je izjavil:

Si sposodim temo malo...

Ima kdo visok Ping na Polknah, pri meni je 10ms višji kot na Ubuntu?

Nebi smel biti. Nekaj ti polkna ubija......
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

imagodei ::

jukoz je izjavil:

Na koncu ugotoviš da je tisti WRT54G, če ga lahko našponaš na 54Mbit/s - super stvar. No, vsaj zabasanosti lufta pri meni doma =)

Saj - to je tudi del razloga, da ga delež populacije še vedno kupuje. V nenasičenih okoljih je še vedno solidna zadeva. Jasno, če je več userjev gor, če bi želel daljšo datoteko prenašat iz enega WiFi klienta na drugega, se zadeva drastično upočasni. Wi-Fi je v osnovi half-duplex. Novejši HW to rešuje z raznimi triki, ampak... Ni ga čez Giga switch in kable, če je za to potreba in če je opcija vlečt kable.

Resnica pa je taka, da WiFi uporabniki doma večino časa delajo na hitrostih <100Mbps, pa noben niti opazi ne.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

napasi ::

Ker ne najdem odgovora na mojo težavo
Na t2 sem dobil povečano hitrost iz 100/10 na 350/10, STVAR JE PA V TEM DA MI PREKO ROUTERJA TP-LINK 1043ND ki podpira do 1000Mps mi je prej delal okoli navedene hitrosti, sedaj pa samo približno okoli 120/100 namesto do 350/100, Če priključim kabel iz modema direkt je povezava taka kot bi morala biti. Preveril vse kable ki so v uporabi in vsi prenesejo višjo hitrost le skozi router ne gre več
Pomislil sem že da mi je t2 blokiral TP-LINK ker sem prej ime statični naslov vezan na TpLink (njegova serijska ali neka druga cifra z linka) in da mi zaradi tega ne da večje hitrosti. Preveril tudi vse porte na modemu ki direkt delujejo s polno hitrostjo.
Ima kdo kako idejo.

Invictus ::

To so stara jajca, presvoh za 350 Mbit/s. Najbrz imas odprtih prevec torrent povezav :8).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

ubistvu si si sam odgovoril na vprašanje.
Če priključim kabel iz modema direkt je povezava taka kot bi morala biti.

torej s kablom, računalnikom, modemom, konfiguracijo s strani t-2 vse OK.

Preveril vse kable ki so v uporabi in vsi prenesejo višjo hitrost le skozi router ne gre več

tako da diagnostiko si že opravil.

sbawe64 ::

napasi
https://community.tp-link.com/en/home/f...

Model : TL-WR1043ND
Hardware Version : WR1043ND v1 00000000
Firmware Version :3.13.15 Build 140319 Rel.41339n

I found this document http://www.tp-link.ro/FAQ-465.html that shows that the maximum wan to lan speed of this router is around 126 Mbps.




tabela wan to lan, iz linka zgoraj
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

hojnikb ::

maš dve opcije. Lahko tplinka koristiš kot običajn switch (izklopi dhcp in priklop iz modema v enga izmed 4 lan portov, ne v WAN!) pa bo polna hitrost.

Ali pa druga opcija, če maš modem v bridge načinu; na tplinka namestiš tazadnjo verzijo openwrtja in vklopiš flow offloading. Brez kakšnega SQM ali kakšnih eksotičnih firewall nastavitev, bi ta router v tem načinu mogu bit glih zadost za ~300-350MBit wan hitrosti (če imaš V1) ali pa tam 650-700Mbit, če imaš V2-V5.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Škoda časa za zastarel router. Kupi novejšega.

napasi ::

Hvala vsem za odgovore, sedaj mi je pa popolnoma jasno zakaj tako
Lep pozdrav
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - kakšen oziroma katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
816552 (907) Invictus
»

T-2 pohitril dostop do interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10715815 (5215) raceboy
»

Internet

Oddelek: Kaj kupiti
222107 (1567) SeMiNeSanja
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924262 (20151) MrStein
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404774 (4235) amigo_no1

Več podobnih tem