» »

1gbps mrezna povezava

1gbps mrezna povezava

PIII850 ::

Zanima me kako vzpostavit mrezno povezavo dveh 1 GBps mreznih kartic, poveznaih z crossover kablom.

Imam dva računalnika, v vsakem sta dve mrezni kartici. ena je 100 MB in sluzi za internet,maile itd.100 MB sta priključeni na switch/stikalo. Druga pa je 1GBps pa bi sluzla pretakanju velikih količin podatkov iz ene masine na drugo. kako računalnik prepričat, da bi podatke prenašal preko 1GBps in ne preko 100mbps?

hvala

lp

Izi ::

Start -> Settings -> Network Connections

izberi tisto LAN kartico, ki je povezana na interent
klikni gumb Properties
izključi:
-Client for Microsoft Networks
-File and Printer Sharing for Microsodft Networks

ponovi tudi na drugem računalniku


"Client for Microsoft Networks" in "File and Printer Sharing for Microsodft Networks" mora biti vključeno samo na Gigabitnih karticah, kjer bo nastala LAN mreža, prek 100 Mbitnih kartic pa bo deloval samo še internet.

PIII850 ::

kaj pa je to bridge connection??

steev ::

Dej se enkrat mal bolj razloz, kje imas te mrežne kartice in koliko jih je, pa kašna je (100 ali 1000 Mbit).
:|

Izi ::

kaj pa je to bridge connection??

Z bridge connections lahko povežeš dva ali več različnih LAN omrežij.
To pri tebi ne pride v poštev.
Sploh pa če z bidge povežeš LAN in internet, bo ves svet lahko dostopal do tvojega LANa, če nimaš vključenega in pravilno nastavljenega Firewalla.

Ne vidim kaj ima to veze z tvojim problemom, kjer ne moreš vzpostaviti povezave prek Gb linije, ker sta računalnika že povezana prek stikala. Logično ne?
Ne moreš ti dvakrat povezati ista dva računalnika med sabo :D
Zato prekini LAN povezavo prek switcha in se bo lahko postavila nova Gigabitna povezava prek crosover kabla. Prek switcha pa boš dostopal samo še do interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PIII850 ::

izi hvala sem naredil tako kot si mi svetoval in mislim da deluje. Problem se pa pojavi ker je hitrost prenosa samo okol 11.000 kb/s, prej preko 100 mb mreće pa je blo tm okol 9.500 kb/s. Sem mislu da bo slo vsaj ene 15.000 kb/s. en racunalnik je duron 800 z 7200 120 gb diskom, drugi pa je xp2800 z 160 gb 7.200 diskom. >Se morm kaj dodatno nastavit?

Duhec ::

Za 1Gbps povezavo je zelo priporočljivo, da je UTP (crossover) kabel vsaj Cat5e (boljše Cat6).
Dvoklikni tista dva ekrančka v system trayu, ki pripadata 1 Gbitni kartici in boš videl kakšno hitrost izpiše ali 100 Mb/s ali 1000 Mb/s.
Če izpiše 100 Mb/s potem menjaj kabel s kvalitetnejšim.

podtalje ::

Ne preveč komplicirati. Brez problema imaš lahko hkratno povezavo prek switcha in prek gigabit kable.
Samo poveži s cross kablom (mora biti vsaj 5e ter dolžina naj bo VSAJ 3m).
Nato greš v properties od obeh mrežnih kartic in pod tcp/ip nastaviš IP-je. Ti seveda ne smejo pripadati
istemu omrežju kot IP-jij iz povezave preko switch-a.
(Predlagam 192.168.10.1 in 10.2, za masko pa uporabi 255.255.255.0, default gateway pa pusti prazen).
Nato se samo povežeš na drug računalnik v file explorerju z \\192.168.10.1 in to je to.

Vanadium ::

ena neumesna ali deluje vodilo diska tudi na 1gbit :\

ker po mojem razmišlanju bo povezava delala toliko hitro kakor je najhitrehši najšibkejši člen (ne rečem tudi da se motim :D :D )

McMallar ::

Problem se pa pojavi ker je hitrost prenosa samo okol 11.000 kb/s

Pri meni enako. V službi imamo 1Gb mrežo in prenos preko ftp s strežnika je bil le malo čez 11Mb/s.

bosto ::

ma, en 'rule of a thumb' je tudi da ce hoces da se gbit povezava res kaj pozna da morata biti na obeh koncih vsaj 1Ghz procesorja. Prekladanje podatkov z 1Gbps je pa le neki dela .. poglej na duronu kaka je poraba procesorja me prenasanjem. Vpliv diska pa lahko preveris tako da si na serverju in klientu ustvaris ram disk, potem pa podatke prensasas med nijma.

SasoS ::

če misliš da boš z duronom 900 prenašal 1gbps... :D

McMallar ::

Najprej majčken popravek, hitrost je bila okoli 13Mbps.

Hitrost prenosa zavisi od hitrosti mašine, ampak v mojem primeru je šlo za strežnik (ki ni počel nič in ima UWSCSI diske), preko 1Gb Cisco routerja (96 1GB portov - tudi aktivnih samo nekaj) preko mreže do mojega PC-ja - P4 3,2Gb, 1Gb RAM.

Tako da strojno opremo lahko izključimo. Edina možnost bi lahko bili kabli, ampak ti so cat5. Z cat6 pa nisem probal.

PIII850 ::

vem da ne bom prenasal s tako hitrostjo, sam iz ene 10k bi se pa lahk dvignalo na 15k. vsaj po mojem. Ker prej na 100mb, preko swithca je laufalo malenkost pocasneje.
Mrezne kartice so pa netgearove, ki so kao izmed boljse. Dolzina kabla je 5 m.

A ce bi dal se 1gbp stikalo vmes, bi hitrej delalo?

steev ::

LOL. Mate 100Mbit switch, pa se sprašujete zakaj gre tako počasi. Ok, malenkost hitreje gre.
:|

Djuro ::

Imamo v firmi 3Com sviče in povprečno nam mreža laufa 45.000 KB/s.
Sem pa testiral 2 dual xeon strežnika, oba raid5 in je maksimalno šlo nekaj čez 80.000 KB/s. Kabli so po celi firmi Cat5e.
Tako da 15 MB/s za giga mrežo ni ravno vspodbudno.
Je pa pametno na mrežnih kartah in na sviču vklopit še jumbo frames, se kar pozna.

McMallar ::

@Djuro: To z jumbo paketi pa bom probal.

Izi ::

V Giga LANu morajo biti prenosi na najslabših računalnikih okoli 20 MB/s.
Povprečni računalniki pa toliko kolikor dovoljujejo diski se pravi med 40 in 50 MB/s, če nimaš RAID polja.

100 Megabitni LAN je imel pri meni prenose 11MB/s.
Se pravi PIII850, da ti še vedno nisi usposobil Giga mreže.

Najprej popolnoma izključi 100Mega LAN. Fizično iztakni mrežne iz switcha in, nato poveži Giga kartice z crossover kablom in probaj najprej usposobiti Giga mrežo.

Za krajše dolžine UTP kabla je popolnoma vseeno kakšne kvalitete je.
Če je krajši kot 20 metrov potem ti Giga LAN deluje tudi z CAT-5 kablom.
Za daljše razdalje pa je nujno treba imeti kabel šeste kategorije (CAT-6).

PIII850 ::

kabel je ok - pise gor, da je za gigabitni ethernet,
danes sem se enkrat sprobal in sel kopirat (100 MB mreza preko switca hje bla izklopljena) in hittrosti so ble tam med 10.000 in 6.000 kb/s.. za znoret...

PIII850 ::

evo sem zdele vklopu tele jumbo paketke, pa zadeva deluje kr mal hitrje tam ene 15.000 kb/s. A mislite da več oz itreje ne gre?*??

Izi ::

Testiraj mrežo z SiSoftware Sandra.
Tam imaš tudi Network/LAN Bandwidth Benchmark, ki ti testira prenos brez da bi podatke pisal na disk.
Če imaš mrežne kartice nastavljene pravilno boš videl kakšen je največji možni prenos.

PIII850 ::

zdej se mi je pa zacelo pojavljat na ikoni za mrezo besedilo (v oblacku) da je neki narobe z mrezo, da je mozno da ne bo delovala oziroma da ne bo delovala optimalno. V glavnem to se pojavlja na obeh računalnikih.

PIII850 ::

evo pise mi sledece, ko kliknem z misko gor:

Local Area Conection 2
Speed: 1gbps
Status: Limited or no connectivity

Kaj bi to blo vzrok??

SasoS ::

naštimaj ipje.

PIII850 ::

kako mislis to? nastimaj IP je?

SasoS ::

jah, glede na to da želiš laufat IP omrežje je prva stvar ki jo moraš narest da dodeliš vsak mašini IP. Ne gre vse kar avtomatično...naštimaj vsaki mrežni en ip (192.168.0.1 in 192.168.0.2 recimo).

PIII850 ::

Kolkor jz vem, se IP določi avtomatsko, a ne? Drgač preko te mreze - povezave sem ze posiljal stvari sem ter tja. Problem je samo v hitrosti, tk da ce neb blo IP potem verjetno sploh ne bi bdelalo:) ?

steev ::

SasoS, kaj pa DHCP?
:|

SasoS ::

ja na crossover kablu med dvema mašinama ziher nimaš dhcp. če pa imaš potem pa ni limited connection ane :)

steev ::

My mistake :|
:|

PIII850 ::

in noben ne ve, kako zvpostavit crossoev 1gbps mrezo? je mogoče kje kaka tema že odprta??

Yacksy ::

Saj ti pravi, da naštimaj IP-je (Dvojni klik na ikonco od povezave > Properties > Dvojni klik na Internet Protocol (TCP/IP) in tam naštimaš IP naslo ter masko).
Shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

fRiK0 ::

Tema dvema mreznima karticama k sta 1Gbit moras na vsakem rac. nastavit IP, zato ti tisto javlja da je limited...
Hvala

LP Tadej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404774 (4235) amigo_no1
»

Realni prenosi na 1GBps mreži

Oddelek: Omrežja in internet
9963 (573) b3D_950
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212270 (1814) Tilen
»

WD zunanji disk world edition

Oddelek: Strojna oprema
323712 (2616) Rikiboy
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484033 (2450) Spc

Več podobnih tem