» »

Steam - Linux

Steam - Linux

«
1
2

BigWhale ::

Ze kdo uporablja Steam na Linuxu? Kaksno so kaj izkusnje, pricakovanja, razocaranja?

Mene najbolj matra to, da so sedaj vse igre, ki sem jih preizkusil bile 32bitne in potrebujejo dodatne driverje za 3D in v bistvu zelo malo deluje na 64 bitnem sistemu z AMD kartico in nekim beta catalyst driverjem.

DOOM_er ::

mene pa najbol moti da nimam še bete :))
Robots will steal your job. But that's OK

arjan_t ::

dosti iger je na seznamu ki še sploh ne delujejo (ne namestijo ničesar)

na ubuntu-ju 12.10 64-bit (nvidia 310.14) deluje vse kar sem do zdaj preizkusil (amnesia, TF2, SS3, killing floor, unity of command demo)

nekatere igre z dvema monitorjema niso igralne (trine 2, world of goo), za amnesia je potrebno dodati SDL_VIDEO_FULLSCREEN_DISPLAY=0 (user frendly)

kriko1 ::

Deluje - to je vse kar lahko povem. Zaenkrat imam samo nameščenega in sem preizkusil world of goo - žal pa nimam še beta računa in posledično dostop do vseh mojih iger (čakam predvsem na l4d2)

Kami ::

Sem poizkusil, zadeva ne deluje na Ubuntu 12.04 x64.

Sem ze tudi odprl bug report na Steam forumu ampak se zaenkrat (dva tedna kasneje) ni bil popravljen.

Drugace pa mi Steam pod wine deluje ze zelo dolgo. Leta 2005 sem pod wine celo odigral Half Life 2 :)

arjan_t ::

kaj točno ne dela? ravno 12.04 naj bi bil uradno podprt zaenkrat

WildChild ::

Za enkrat sem namestil samo world of goo demo. V planu imam še Serious Sam III, ko sprostim nekaj prostora na disku. Steama prej nisem uporabljal tako, da od mene bodo igre na steamu sedaj dobivale ojrote.
in da mood

dottor ::

Jaz upam da bo vsaj HL2 delal na linuxu pa kak TF2 nebi blo slabo. Za kaj več pa nebi obremenjeval mojega Celeron M :)

arjan_t ::

TF2 že je, HL2 in ostale source igre pa bodo sigurno tudi

jeklo ::

Tudi jaz cakam steam za linux a je kaj znano kdaj izide? Nekaj je bilo receno da izide letos.

Zanima me tudi koliko spilov bo gor teklo. Valv zeli usposobt vseh 2300+ spilov da bodo laufal na linuxu. Je to mogoce?

Kiborg ::

No pa imam Steam na Linuxu. :) Samo imam pa eno vprašanje, Steam se namesti v mojo domačo mapo Linux sistema. Na žalost sem naredil zelo majhen disk za Ubuntu, tako da ne morem ničesar namestiti. Želel bi, da Steam namešča na enega od diskov kjer imam prostor. Po navodilih na Steam strani naj bi se to naredilo tako, da prestavim mapo .steam na disk kamor želim nameščati igre, to je seveda tja kjer imam prostor. Če jo prestavim to ničesar ne spremeni, Steam samodejno naredi novo .steam mapo v domači mapi.

BigWhale ::

Mapo prestavis in potem naredis symlink v tvoj home direktorij.

arjan_t ::

Steam -> Settings -> Downloads -> Steam Library Folders

Mavrik ::

BigWhale je izjavil:

Mapo prestavis in potem naredis symlink v tvoj home direktorij.


Jao, ne tega delat. Nov Steam ima lepo opcijo izbiranja večih map za inštalacijo stvari. Kot je arjan_t napisal: Steam -> Settings -> Downloads -> Library folders in tam dodaš mapo kamor hočeš da grejo stvari.
The truth is rarely pure and never simple.

Kiborg ::

Naredil sem točno to: Steam -> Settings -> Downloads -> Library folder
Nastavil sem tisti disk na katerem imam dejansko prostor. Še vedno hoče namestiti na default folder, ki ga ne morem odstraniti. V default folderju pa ni prostora.

arjan_t ::

maš že kaj nameščeno?

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Nov Steam ima lepo opcijo izbiranja večih map za inštalacijo stvari. Kot je arjan_t napisal: Steam -> Settings -> Downloads -> Library folders in tam dodaš mapo kamor hočeš da grejo stvari.


Discoverabilty fail. :) Userjem je treba to povedat, ker ce tole res dela, je to en blazno dober feature. :)

Mavrik ::

Ja, tole je prišlo par dni nazaj v zadnjem updejtu :)
The truth is rarely pure and never simple.

Kiborg ::

arjan_t je izjavil:

maš že kaj nameščeno?


Ne nič, ker nimam dovolj prostora v home. Vsaj ne iz Steama za Linux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

ahac ::

Še vedno hoče namestiti na default folder, ki ga ne morem odstraniti.

Vse igre nimajo te možnosti.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kiborg ::

Torej gre Team Fortress 2 samo v default folder?

arjan_t ::

jaz sem brez problema obstranil default (takrat še Steam v home) in premaknil drugam

Kiborg ::

Ne saj je še vedno steam datoteka. v bistvu je .steam

Testman42 ::

DOOM_er je izjavil:

mene pa najbol moti da nimam še bete :))

Zadevo se da zaobit.

Jaz imam na voljo za igrat in TF2 in TF2 Beta. Mi zna kdo razložit zakaj imam oboje na voljo?
Zaenkrat mi oboje lepo dela.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dottor ::

Jaz mam kupljen The Orange Box (že ene 4 leta nazaj) pa mam CSS, CSS beta ter TF2 in TF2 beta... ostele igre so vse normalne. Ni mi pa jasno zakaj te dve igri mata še beta verzijo zraven... (govorim za Win Steam, linux čakam an beto če bo dodeljena)

ahac ::

Kiborg je izjavil:

Torej gre Team Fortress 2 samo v default folder?


Ja, izgleda tako.
Če gledam pri sebi (na Windowsih) se mi zdi, da je ta možnost pri kakšnih 2/3 iger, ki jih imam (stare, nove... nima veze) in TF2 je ena od tistih, ki je nima.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

DOOM_er ::

Testman42 je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

mene pa najbol moti da nimam še bete :))

Zadevo se da zaobit.

Jaz imam na voljo za igrat in TF2 in TF2 Beta. Mi zna kdo razložit zakaj imam oboje na voljo?
Zaenkrat mi oboje lepo dela.


Sem potem dobil beto 2 dni za postom :D, ocitno valve prebira slotech :)
Robots will steal your job. But that's OK

Kiborg ::

Se da kako spremeniti default direktorij? Verjetno bi moral za to spremeniti mesto /home? Se to sploh da glede da me Linux nikoli ne vpraša kam želim nekaj namestiti?

Hexx ::

Danes sem kupil Left 4 Dead 2 in ko mi jo je pobralo je napisalo da ni za moj sistem(torej linux). A ni da so se ravno z L4D2 hvalili, kako to da ni za Linux?

Mavrik ::

L4D2 za Linux ni.
The truth is rarely pure and never simple.

arjan_t ::

še ni

Hexx ::

A ni bilo rečeno da bo l4d2 prva igra na voljo za Steam na Linuxu? http://blogs.valvesoftware.com/linux/fa...

BigWhale ::

Hexx je izjavil:

A ni bilo rečeno da bo l4d2 prva igra na voljo za Steam na Linuxu? http://blogs.valvesoftware.com/linux/fa...


Nevem kje pise, da bo to prva igra? :)

Hexx ::

Sem samo prehitro reagiral očitno, res ni bilo nič napovedano.. pardon :)

Truga ::

No, meni trine in TF2 laufata super. Zdej morajo samo se dodat podporo za optirun/primusrun, da mi ne bo treba poganjat spilov skoz konzolo.

BigWhale ::

Men nic ne dela, k sem na 64 bit :> Ubuntu 12.10, 64 bit, AMD. Ce sem bolj natancen. Oz dela Frozen Synapse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Truga ::

Jaz sem tud na 64bit, ne delajo pa mi igre napisane v .net (SpaceChem) ker je mono gnil in ne zna 32bitne aplikacije pognat na 64bitnem monotu. Ostalo mi dela super.

Ni pa mi jasno zakaj se leta 2012 sploh se podpira 32 bitne OSe.

Mavrik ::

Saj se jih ne. Sam Linux ma poganjanje 32-bit programost čisto gnilo rešeno - na žalost.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Truga ::

Se jih ne? Steam je 32bitna aplikacija, vse kar gor dobim je 32bitna aplikacija. Ce poberem spacechem iz njihovega official sajta dobim 64bitno aplikacijo ki laufa ok. Zakaj mi steam tega ne omogoca?

In BTW: Razen monota vse dela ok. Tko da ne vem kako je to gnilo reseno, ce vse razn tega dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

jype ::

Tudi meni dela, pa sem na 64 bit. Težav sploh imel nisem nobenih.

BigWhale ::

Na 12.10 z AMD karticami vama dela?

arjan_t ::

naslednji teden se začne open beta

_Denny_ ::

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

arjan_t ::

FTL na voljo na beta channelu (Properties -> Betas -> Beta - Beta Builds, geslo: betapatch)

še 1 dan znižan Tiniy & Big: Grandpa's Leftovers: http://www.tinyandbig.com/shop/

Truga ::

Hvala za tale FTL password. :P

arjan_t ::

najlažje na redditu spremljat: http://www.reddit.com/r/linux_gaming/

Truga ::

Ja sm subscriban, sam ne hodim na reddit dnevno, pol pa zgresim kaksne take reci. :P

kriko1 ::

O super par iger imam že na seznamu. Čakam še l4d2 :)

Bananovec ::

yay, dobili smo prvo igro na UE3 pogonu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

arjan_t ::

Bananovec je izjavil:

yay, dobili smo prvo igro na UE3 pogonu.


Dungeon Defenders? ta port še alpha ni, ne dela nič (fullscreen, miška in tipke naenkrat nehajo delat, dalje niti nisem poskušal)

beta verzija prvega half-life zdaj na voljo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Left 4 Dead (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17313126 (2680) Horas
»

Wine 4.0 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
237429 (3703) gendale2018
»

Steam za Linux potrjen, prva igra bo Left4Dead 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
24547778 (40753) Nummy
»

The Orange Box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16815719 (9793) Bor H
»

Steam prihaja na OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5113008 (11699) borchi

Več podobnih tem