» »

Posel z zlatom

Posel z zlatom

mojo31 ::

Pozdravljeni,

v zadnjem času vidim skoraj na vsakem vogalu eno poslovalnico z odkupom zlata. Zavedam se, da cena zlata močno narašča v zadnjem času, ali vsaj je, do pred kratkim.

Ali mogoče veste, kako ta posel deluje? Recimo od mene odkupijo zlato in ga potem prodajo kam? Zakaj nebi šel jaz z mojim zlatom direktno do tistega, ki mu oni prodajajo?
  • spremenilo: mojo31 ()

WarpedGone ::

Ker ga prineseš premalo in nimajo časa (== se jim ne splača) se s tabo pogovarjat.
Zbogom in hvala za vse ribe

eric_cartman ::

No pa sej to pa še druga stvar.. A dejansko jim gre ta posel?? Res so že na vsakem vogalu pa še mobilne trgovince maš.. Kko se njim to splača imet ?? Al je to sam krinka in poleg tega odkupujejo tudi ukradeno robo itd itd...

mojo31 ::

Pa kdo potem odkupuje to zlato na veliko?

Tudi, kot posel me zelo zanima.. gledal sem tudi njihove prihodke.. veliko jih kar lepo služi s tem.. tako, da tu nekaj je.. samo točno kaj delajo ne najdem.. a je res finta samo v zbiranju, ali še kaj spuščam?

black ice ::

Finta je v tem, da ovce fajn postrižejo. Poglej si malo starejše teme, ki govorijo o zlatu.

mojo31 ::

To sem najprej naredil.. napisal sem "odkup zlata" in "zlato", ampak nisem našel odgovora..

#000000 ::

Zadnjič sem ujel nekaj ne ali discovery ali enem podobnem kanalu, ampak na žalost nisem imel časa da bi prevrtel nazaj + pozabil za par dni, tko da ne morem več pogledat kaj točnio je bilo. Nek kitajec je naredil iz cinka zlato :) kako sem zastopil je to zelo ilegalno početje tam, ker je strupeno, uglavnem neke kose kovine verjetno cink in nekaj zlata je raztopil v neki kislini (kadil se je rjav-rdeč dim) in potem je to nekaj precejal in posušil ter segrel z brenarjem ter dobil ven zlato, zdej ali je mešal cink v zlato ali je samo iz odpadne elektronike (bilo precej IT smeti v okolici) prodbil čisto zlato pe ne vem, sem kot pravim moral na hitro nekam it in še pozabil pogledat naknadno.

black ice ::

mojo31 je izjavil:

To sem najprej naredil.. napisal sem "odkup zlata" in "zlato", ampak nisem našel odgovora..

Iskalnik na ST je ubog. Uporabi Google s parametrom site:slo-tech.com.

Edit: Verjetno je samo pretopil zlato iz odpadne elektronike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

mojo31 ::

Iskalnik na ST je ubog. Uporabi Google s parametrom site:slo-tech.com.


To pa res nisem vedel.. to bo super tudi za iskanje v prihodnosti po drugih straneh..

Če ma kdo še kakšno idejo o poslu z zlatom, pa lahko kar še kaj napiše :)

Vikking ::

#000000 : nanešeno zlato je odstranil z elektronike. Precej strupeno početje. Prvič ga moreš odstranit, ter nato sčistit.

mojo31: v bistvu se trguje z lomljenim zlatom in naložbenim zlatom.
naložbeno zlato: je odvisna od nihanja cen zlata na trgu in ostane v svoji obliki: kovancev, palic... V bistvu kot da bi se igral z delnicami

večina teh kvazi priložnostnih poslovalnic, pa odkopuje predvsem lomljeno zlato: verižice, prstani. Odkupijo po zelo nizki ceni. Ponavadi se to zlato proda večjemu odkupovalcu, ta proda zlatarni oz. podjetju ki se ukvarja z topljenjem zlata, ki zlato prečistijo ter potem delajo ali kovance ali kot lističe ali kot prodajo zlata naprej zlatarnam.
V bistvu ko prodajalec lomljenega zlata dobiš denar, ker pač verjetno to prodajaš ko imaš hudo finančno krizo. Poslovalnice zaslužijo pri posredništvu.. tako cela veriga nekaj zasluži.

Zakaj ne moreš direktno prodati predelovalcu zlata. Ker če dam primer: Ne moreš prodati železarni 50kg železa in zaslužit več, kot pa da bi prodal recimo dinosu. Sploh ker so vmes različni pogoji poslovanja, roki plačil itd... Dinos ti da gotovino na roke za ta denar pa si pripravljen prodati za nizko ceno. Dinos pa kot partner lahko dostavi železarni veliko količino železo in je njihov redni dobavitelj. Kar pomeni da se predelovalec lahko zanese na dobavitelja....

Fave ::

mojo31 je izjavil:

Pozdravljeni,

v zadnjem času vidim skoraj na vsakem vogalu eno poslovalnico z odkupom zlata. Zavedam se, da cena zlata močno narašča v zadnjem času, ali vsaj je, do pred kratkim.

Ali mogoče veste, kako ta posel deluje? Recimo od mene odkupijo zlato in ga potem prodajo kam? Zakaj nebi šel jaz z mojim zlatom direktno do tistega, ki mu oni prodajajo?


Takole nekako gre:

http://www.southparkstudios.com/full-ep...
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346224 (15909) DeusB
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019461 (12572) Spajky
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943468 (27932) mat xxl
»

Zlatarna - nateg?

Oddelek: Loža
235611 (4180) LeQuack
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522440 (16431) Furbo

Več podobnih tem