» »

Zavod RS za zaposlovanje - Karierno središče

Zavod RS za zaposlovanje - Karierno središče

krispe ::

Pozdravljeni, na zavodu za zaposlovanje sem prijavljen nekje 3 tedne in jutri me vabijo, da pridem na delavnico za načrtovanje iskanja zaposlitve in ravijanja kariere, oziroma z drugim imenom karierno središče. Ker se tega še nikoli nisem udeležil me zanima vaše mnenje, če se mi sploh splača iti na to in o čem se pravzaprav tam gre?

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

fosil ::

Mislim da itak nimaš izbire in da se zadeve moraš udeležit, izraz da te "vabijo" je samo vljudnostna fraza :)
Tako je!

Bob Rock ::

fosil je izjavil:

Mislim da itak nimaš izbire in da se zadeve moraš udeležit, izraz da te "vabijo" je samo vljudnostna fraza :)

Tocno to.
Ce ne bos sel, te bojo zbrisal iz evidence brezposelnih in se ne bos mogel prijaviti na zavod naslednje pol leta.

Ce pa je program vsaj podoben, kot je bil pred casom, ne bos zvedel nic kaj pretresljivo novega.
Zvedel bos, da si moras sam iskati zaposlitev, da uporabi veze pri iskanju, da konstantno posiljaj prosnje, par spletnih portalov bo predstavljenih,...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

krispe ::

Najlepša vama hvala za odgovora.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

_Denny_ ::

krispe je izjavil:

Pozdravljeni, na zavodu za zaposlovanje sem prijavljen nekje 3 tedne in jutri me vabijo, da pridem na delavnico za načrtovanje iskanja zaposlitve in ravijanja kariere, oziroma z drugim imenom karierno središče. Ker se tega še nikoli nisem udeležil me zanima vaše mnenje, če se mi sploh splača iti na to in o čem se pravzaprav tam gre?

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!


Nič takega ni...eno uro boš v skupini poslušal vse nezanimive podatke o zavodu, kako uspešni so, itd...potem dobiš list, ki ga skupaj izpolnete (osebni podatki, kakšno vrsto zaposlitve iščeš (podjemno pogodbo, določen čas, itd.), kako boš iskal (osebno, preko interneta, preko poznanstev, preko zaposlitvenih servisov,...), itd., na koncu pa se predavatelj posveti vsakemu posebej (mu poveš želje za zaposlitev, če bi mogoče rad dodatno izobraževanje na stroške zavoda, če si že zmenjen z bodočim delodajalcem, če imaš kake zdravstvene težave,...), dodeli osebnega svetovalca in ti pri njem tudi določi datum obiska.

Pogovori pri svetovalcu bodo čisto odvisni od njegove angažiranosti (lahko se mu dobesedno j*be za tebe, lahko pa se trudi), pogovori pa bodo potekali v stilu "si poslal kaj prošenj in imel razgovore?", ti pa boš nažalost samo odgovarjal z da ali ne. Potem se še bosta dogovorila, če te zanima kaka druga zaposlitev/izobraževanje in pa tudi za obisk zdravniške komisije (v primeru, če imaš kake zdravstvene težave), dalje pa boš videl.

Sam sem dal skozi prvo predavanje, sestanke s svetovalko, sestanek s svetovalcem za izobraževanje, sestanek s svetovalcem za eures (delo v tujini), zaposlitveni sejem in zdravniško komisijo. Ko so me hoteli prijaviti v delavnico za učenje pisanja prošenj, obnašanja do delodajalca in podobne stvari za necivilizirane ljudi sem jih poslal v 3pm, ker mi je bilo izpod časti.

Razultat tega leta: več sto poslanih prošenj, več deset obiskov delodajalcev, nič napotitev s strani zavoda, nobenega razgovora; prijavil sem se za bilokatero delo z računalnikom (razen programiranja).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Pithlit ::

_Denny_ je izjavil:

Pogovori pri svetovalcu bodo čisto odvisni od njegove angažiranosti (lahko se mu dobesedno j*be za tebe, lahko pa se trudi), pogovori pa bodo potekali v stilu "si poslal kaj prošenj in imel razgovore?", ti pa boš nažalost samo odgovarjal z da ali ne.

To lahko vse prek maila rešiš (razen ko ti pač pošljejo osebno vabilo). Vsak 14 dni na simpl pošlješ nek kratek in suhoparen opis tvojih prizadevanj:
"obiskal karierno središče, poslal 5 prošenj (vse brez odgovora), pregledal portale za nove oglase..."

In si tako prišparaš stroške prevoza do tja (če pač ne živiš v istem kraju).

P.S. Zavod zaradi varčevanja ne sponzorira več izobraževanj.
Life is as complicated as we make it...

krispe ::

Osebnega svetovalca že imam in sem pri njen ponovno zmenjen šele januarja 2013. Torej eno uro poslušanja... ma to bom zdržal :D

Drugače pa sem se jaz tudi prijavil v smeri hardwera (kot serviser ali vzdrževalec strojne opreme ali pa kot prodajalec ali svetovalec pri nakupu strojne opreme), programiranje pa sem tudi zavrnil.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

svizec12 ::

Bil tud jaz kar nekaj časa nazaj, 1 uro traja, mal razložijo, kako, kje iskat, pa en papir sem dobil za izpolnit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518933 (5575) djabi

Ko zavod za zaposlovanje sploh ne preverja delodajalcev ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615120 (12329) Mavrik

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335629 (4093) zee

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269124 (60072) dzinks63
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369592 (8525) jalovec09

Več podobnih tem