» »

Povezava računalnika z vgrajeno 3G kartico z routerjem...je to možno?

Povezava računalnika z vgrajeno 3G kartico z routerjem...je to možno?

primoz1992 ::

Lep pozdrav vsem na forumu..
Imam en problem...v prenosniku Lenovo Thinkpad SL500 imam vgrajeno kartico Ericsson F3507g Mobile Broadband...zdaj bi rad prenosnik "pripravil" do tega da bi oddajal internet signal preko LAN na router...ta pa bi nato oddajal wifi signal za druge naprave...zanima me če je to sploh možno ter če je kako to izvesti da bo delovalo...nekaj sem sicer že poskušal..vendar se je zapletlo pri konfiguriranju routerja...ta mi je namreč javljal neko napako o nepravilni priklučitvi routerja...imam pa router Linksys WRT160NL

Hvala za vsakršen koristen nasvet.. ;)

NeMeTko ::

Glede na smešne cene wifi naprav se sprašujem, če ima smisel deliti wifi preko računalnika. Jaz bi tak pristop uporabil bolj kot neke vrste improvizacija oz. zasilna rešitev, kadar dejansko nimaš druge možnosti.

Drugače pa ni nič slabega na tem, da zadevo namestiš, skonfiguriraš in preizkusiš.
Po eni strani se boš nekaj iz tega naučil, po drugi pa spoznal slabosti, ki jih ta pristop prinaša. Morda boš tudi ugotovil, da ti taka rešitev povsem ustreza in dejansko ne rabiš investirati 20-30€ v accesspoint.

primoz1992 ::

S tem se povsem strinjam s tabo...zadevo bi rad usposobil predvsem zaradi tega da bi imel na wifi router povezan telefon...kajti ko mi laptop oddaja wifi signal preko connectify, mi ga najde le drugi laptop...telefon pa ne saj sem nekje bral da se telefoni ne povežejo niti ne zaznajo Ad-hoc omrežja...

NeMeTko ::

Odvisno od telefona in programske opreme na njemu, moraš nastaviti AP na takšne parametre, ki jih podpira tvoj telefon, pa bo šlo.

primoz1992 ::

Aha..imam htc evo 3d..na njemu je nameščen android 4.0.3...kaj pa je ta AP? :)

amigo_no1 ::

cortez ::

Seveda se da.

primoz1992 ::

Bi mi opisal postopek kako to naredit...;)

primoz1992 ::

Bi mi opisal postopek kako to naredit...;)

NoName ::

na windowsu vključiš internet connection sharing in ga deliš lokalnem omrežju, nato pa dhcp strežniku tvojega wifi routerja zabičaš, da odjemalcem ponudi drug gateway, in sicer z IP naslovom tvojega thinkpada... če pa brezžični usmerjevalnik ne omogoča takih naprednih funkcij,lahko pa na sam windows namestiš kak preprost dhcp strežnik, tako, da bo brezžični usmerjevalnik degradiran na navaden access point...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

primoz1992 ::

hvala NoName..zadeva super deluje.. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563870 (699) c23po
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814607 (13196) styled
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302599 (2019) Cifix63
»

Več računalnikov, dva domača omrežja in en tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91020 (853) pintpj
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418601 (11538) Hayabusa

Več podobnih tem