» »

Jačanje signala na anenah WRT54GL routerja

Jačanje signala na anenah WRT54GL routerja

xerian ::

Dober dan. Verjamem, da je tema že oguljena, a nekaj brskam po forumu a ne najdem nič otipljivega.
Imam Linksys router z naloženim dd-wrt. Želel bi nekoliko ojačati signal, saj mi izredno šibko lovi v 2 sobah na drugi strani hiše. Kje in kako se to naredi z DD-WRT softverjem?

amigo_no1 ::

http://www.monitor.si/clanek/se-dlje/
za vse tl;dr - največ efekta boš neredil z 2 antenama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spajky ::

Zmanjšaj Tx Rate na prvo večjo od tvojega net priključka, če še ni zadosti pa dodat Frupi tetrapak na eno antenco in obrnit odprtino proti onima sobama 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bobby ::

dej nekje med nastavitvami wireless imaš opcijo TX Power in imaš po defaultu nastavljeno 70 mW se mi zdi. tisto nastavi na cca 110mW pa probaj, če bo kaj bolje predno greš razne antene kupvat pa tetrapake secirat. sej bi ti sliko klepnu, kje to je pa nimam več tega Linkija,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kamuee ::

zbriši SW dd-wrt in si dej gor tomato firmware. Na tomatotu lahko štelaš jakost in izolacijo signala, sam ti poskenira signale ostalih routerjev v bližini in ti nato predlaga najbolj izoliranega z najmanj motnjami, jest mam isti router z omenjenim firmwerom in ti lahko garantiram da deloje PB in se ne siplje. ojačanje antene sem nastavil na 80 dBi in zadeva dela ko puška. Sam finta je da ko ti tomato poskenira pasovno širino frekvence odajanja, morš izbrat tisto frekvenco, ki je najbolj oodaljena od vseh, sej boš vidu, morš gledat da je vsaj 2 kanala oddaljena gor ali dol po seznamu. Pa default je 45 ali 50dBi ojačanje da tem routerju.

pa pozab na neke tetrapake pa to sranje, kje pa živimo, v ciganiji na smetišču hlaoo??, če je prešibka antena kupiš anteno z kablom in boljšim sprejemom in to je to.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

amigo_no1 ::

pa pozab na neke tetrapake pa to sranje,

Če veš kaj delaš boš ojačal signal...in ja, Spajky ve kaj dela.

ddasd ::

Spajky je izjavil:

Zmanjšaj Tx Rate na prvo večjo od tvojega net priključka, če še ni zadosti pa dodat Frupi tetrapak na eno antenco in obrnit odprtino proti onima sobama 8-)


hmm js sm dal uno tx power na 110 in se mi zdi da je enaka


kje je pa ta "tx rate" ?

mam 20/1 linijo
hi

RejZoR ::

Pri moči moraš najti sweet spot. Ker ko višaš moč se lahko poveča tud šum. Preveč šuma pa ti bo zmanjšalo SNR (signal to noise ratio) in boš dejansko imel slabši sprejem. Sam sem s 100mW dobil kar dobre rezultate preko plate in 2 sten.

Pomaga tud če se mal poigraš s postavitvijo anten ter delanjem reflektivnih "krožnikov" iz alu folije za fokusiranje signala.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ddasd ::

šum nima veze, ker je routar na takem mestu da ni ničesar zravn :)

s čem pa preverjaš ti kak je signal? je kak program?

js pač gledam na mobitelu pa laptopu :)
hi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ddasd ()

RejZoR ::

Šum ima veze, ker se VEDNO ustvarja. Če ne bi imel šuma bi imel 100% sprejem, kar pa je pri wirelessu enostavno nemogoče. razen če imaš prenosnik postavljen na routerju pa še tam bi bile interference.
Že recimo odboj signala med stenami povzroča šum. Majhen ampak ga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Nastavi moč na max 70mW, več je bv.

RejZoR ::

V mojem primeru je do 100mW delovalo dobro. 100mW je itaq max dovoljeno v EU za brezžične routerje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

ddasd je izjavil:

kje je pa ta "tx rate" ? mam 20/1 linijo
Nastavi fixno na 24Mbit, G-only, basic Tx rate 2Mbit ... nastavitve so nekje med Wireless/basic settings ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšat sprejem signala

Oddelek: Omrežja in internet
171545 (1218) BlaY0
»

Čimceneje do večje wireless pokritosti

Oddelek: Kaj kupiti
101536 (1211) janezk999
»

Deljenje WIFI povezave - razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
154045 (3576) Spajky
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011783 (9637) Pyr0Beast
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197463 (6290) Karen

Več podobnih tem