» »

pred prodajo vozila pooblaščeni servis prikril napako

pred prodajo vozila pooblaščeni servis prikril napako

«
1
2

Začasni ::

Za tele stvari (zaenkrat) odpiram dummy account (sorry da smetim) in tudi ne bom omenjal imen akterjev v zgodbi. Ne zaradi sebe, meni je vseeno, ampak, ker bi lahko koga spravil ob dobro ime, tega pa nočem. Oziroma tega nočem dokler nisem prepričan, da imam prav in nisem izkoristil vseh diplomatskih možnosti.

manj kot leto nazaj sem moral menjati avto in sem se po mučnem iskanju dogovoril za nakup nekaj let starega rabljenega avta. Po besedah prejšnjega lastnika (in dodatnem pregledu na nekem tretjem pooblaščenem servisu) je bilo z avtom vse kul. Prejšnji lastnik me je pred prodajo sam od sebe opozoril, da obstaja ena "malenkost", zaradi katere avto občasno prižge opozorilo, da pa ta malenkost ne vpliva na vožnjo in je zanemarljiva. Kljub zagotovilom, da to ni nič resnega in kljub temu, da mi je isto zagotovil neki tretji pooblaščeni servis za ta vozila, sem vztrajal in se dogovoril, da vzrok težave odpravi. Na lastne stroške seveda. Zapeljala sva vozilo na pooblaščeni servis v Ljubljani. Servis je izbral on, ker je dober prijatelj z enim izmed mehanikov tam in je pričakoval skonto - tako je rekel. Glede na to, da gre za uradni pooblaščeni servis iz tega nisem delal panike. Mehaniki so začeli odpravljati vzrok težave. Avto so mi vrnili z zagotovilom, da je problem odpravljen. Pojasnili so mi, da je bil vzrok težave, da avto ni bil vožen bla bla in da je zdaj vse urejeno. Ok, avto sem prevzel, saj se je zdelo, da je dogovor s strani prejšnjega lastnika izpolnjen. Vsaj trikrat po tem sem ta servis prosil za račun tega popravila, ker sem hotel vedeti, kaj je bilo na avtu popravljeno, vendar ga nikoli nisem videl. Zahtevati računa nisem mogel, saj je uradno avto dal popraviti prejšnji lastnik, ki naj bi tudi poravnal račun. "Prijateljsko" so mi pojasnili, da mi računa ne morejo pokazati, saj je imel prejšnji lastnik finančne težave in so morali nekaj drugače urediti. Takrat sem dobil prvo zlo slutnjo, vendar opozorila ni več bilo in avto je takrat deloval normalno. Kakšnih 8 ali 9 mesecev kasneje se je opozorilo vrnilo. Kmalu za tem se je avto začel nenavadno tresti. Odpeljal sem ga nazaj na ta pooblaščeni servis. Dan kasneje so mi na servisu povedali drugačno (po moje tokrat resnično) zgodbo o vzroku opozorila. Določeni mehanski deli (konkretno: "bati") motorja so obrabljeni in olje spušča v notranjost motorja, posledica tega je, da se občasno drobni kanali v motorju umažejo z usedlinami. Ko se to zgodi, motor ne zmore več delovati optimalno, avto zajamra - torej zgodba, katero naj bi prejšnji lastnik odpravil na lastne stroške. Resnično popravilo obsega popolno razdrtje motorja in zamenjavo obrabljenih batov z novimi. Predračun čakam, vendar naj bi se gibal med 1500€ in 2000€. Menjava naj bi bila potrebna v roku enega leta, če ne prej ("čim prej"). Kupil sem torej avto s skrito napako, za katero mi je prejšnji lastnik garantiral, da jo bo odpravil, kar je s pomočjo pooblaščenega servisa le navidezno storil. Avto servis napake de facto ni odpravil, ampak samo prikril za nekaj mesecev, ko se je zopet pojavila. Vedeti ali dokazati, ali je bil zadaj nečeden dogovor med prejšnjim lastnikom avtomobila in serviserjem ne morem.

Razmišljam tako: menim, da je pravno odgovoren pooblaščeni servis. Le-ta napake dejansko ni odpravil in bi moral v okviru garancije opraviti dejansko popravilo mašine. Avto je bil tja pripeljan z nalogo, da se odpravi vzrok opozorila, kar se ni zgodilo. Vzrok ni bil odpravljen, temveč zgolj prikrit za nekaj mesecev. Prejnji lastnik (vsaj uradno, kaj je bilo v resnici ve samo on) ni mogel vedeti, da avto ni bil popravljen, če je pooblaščeni servis rekel, da je. Sklepam, da prejšnji lastnik torej pravno ni odgovoren (tudi, če so frajerji v resnici zmutili stvar med seboj). Povejte kaj mislite, še posebej tisti, ki imate kakšne izkušnje na tem področju.

kot sem napisal - zaenkrat naj ostane anonimno kdo, kdaj in kje, samo ne bo prav dolgo, če ne bodo pripravljeni na odkrito debato. Zaprosil sem za mnenje tržni inšpektorat in urad za varstvo potrošnikov, ko pridobim mnenja, bom šel do šefa hiše, po tem se bom odločil kako dalje.

Isotropic ::

z odvetnikom alpa vsaj prico do sefa hiše
sicer pa welcome to slovenija ane

RejZoR ::

Mene bi odvrnilo že to da on neki muti po prijateljskih vezah, uradni servis gor ali dol...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Začasni ::

RejZoR je izjavil:

Mene bi odvrnilo že to da on neki muti po prijateljskih vezah, uradni servis gor ali dol...

aja, vnaprej vas prosim, da se mi ne oglašate s komentarji, kako bi bili vi pametnejši. Zanima me, kaj lahko storim, ostalo ne.

amigo_no1 ::

Pri prodaji vozila lahko verjameš samo original računom, ti ga nimaš in tu je prva napaka.
Kako boš sedaj dokazoval da je bil avto res na tem servisu in da so napako dejansko popravili ne vem, ljudje izgubijo spomin in si mrzel (tvoja beseda proti njegovi).
Druga napaka je bila v tem, da si šel na servis, kjer so z lastnikom vozila na ti.Na tem servisu mogoče niso naredili prav nič.

Se ti pri zagonu hladnega motorja pojavlja bel dim ? To so izrabljeni batni obročki in cena menjave le teh sigurno ni 1500 Eur - za tako vsoto dobiš že cel izpraven motor.

Zgodovina sprememb…

Začasni ::

amigo_no1 je izjavil:

Pri prodaji vozila lahko verjameš samo original računom, ti ga nimaš in tu je prva napaka.
Kako boš sedaj dokazoval da je bil avto res na tem servisu in da so napako dejansko popravili ne vem, ljudje izgubijo spomin in si mrzel (tvoja beseda proti njegovi).
Druga napaka je bila v tem, da si šel na servis, kjer so z lastnikom vozila na ti.

Se ti pri zagonu hladnega motorja pojavlja bel dim ? To so izrabljeni batni obročki in cena menjave le teh sigurno ni 1500 Eur - za tako vsoto dobiš že cel izpraven motor.

še enkrat. Kaj vse so tu moje napake mi je jasno. Sprašujem, kaj lahko storim.

Vikking ::

Kakšnih 8 ali 9 mesecev kasneje se je opozorilo vrnilo

Zgodba za tebe je zaključena. Poleg tega se je prodajalec vozila potrudil, ter vozilo odpeljal na servis s katerim si se ti strinjal. Prodajlec vozila napake ni skrival, povsem razumljivo pa je da niti sam ni vedel za kakšen problem gre.

Poleg tega njegova finančna nesposobnost nima ničesar opraviti s tem kaj so ti storili na servisu. V primeru neplačila, pač vozila sploh ne bi moral prevzeti.

Če je vozilo bilo popravljeno na pooblaščenem servisu, je servis vozila vpisan v računalnik. Kot lastnik vozila imaš pravico pridobiti vso zgodovino servisov ki so se opravljali na pooblaščenih servisih.

Začasni ::

Vikking je izjavil:

Kakšnih 8 ali 9 mesecev kasneje se je opozorilo vrnilo

Zgodba za tebe je zaključena. Poleg tega se je prodajalec vozila potrudil, ter vozilo odpeljal na servis s katerim si se ti strinjal. Prodajlec vozila napake ni skrival, povsem razumljivo pa je da niti sam ni vedel za kakšen problem gre.

Poleg tega njegova finančna nesposobnost nima ničesar opraviti s tem kaj so ti storili na servisu. V primeru neplačila, pač vozila sploh ne bi moral prevzeti.

Če je vozilo bilo popravljeno na pooblaščenem servisu, je servis vozila vpisan v računalnik. Kot lastnik vozila imaš pravico pridobiti vso zgodovino servisov ki so se opravljali na pooblaščenih servisih.

vozilo ni bilo popravljeno. bilo je samo navidezno popravljeno.

dzinks63 ::

Kakšnih 8 ali 9 mesecev kasneje se je opozorilo vrnilo

Koliko časa je še bil avtomobil v garanciji? Ker če ti je delal po popravilu izven garancije še 9 mesecev, je vse ok. Nekatere zadeve se pokvarijo prej ali pozneje, tega pač nikoli ne moreš v naprej vedeti.


Sprašujem, kaj lahko storim.

Storiš lahko nič, priče nimaš nobene, dokaza prav tako ne.

Avtomobil daj popraviti in se vozi dalje ali pa ga prodaj, čisto po tvoji presoji.

Začasni ::

dzinks63 je izjavil:

Kakšnih 8 ali 9 mesecev kasneje se je opozorilo vrnilo

Koliko časa je še bil avtomobil v garanciji? Ker če ti je delal po popravilu izven garancije še 9 mesecev, je vse ok. Nekatere zadeve se pokvarijo prej ali pozneje, tega pač nikoli ne moreš v naprej vedeti.


Sprašujem, kaj lahko storim.

Storiš lahko nič, priče nimaš nobene, dokaza prav tako ne.

Avtomobil daj popraviti in se vozi dalje ali pa ga prodaj, čisto po tvoji presoji.

avto je še v garanciji. 12 mesecev.

šernk ::

Če je vozilo bilo popravljeno na pooblaščenem servisu, je servis vozila vpisan v računalnik. Kot lastnik vozila imaš pravico pridobiti vso zgodovino servisov ki so se opravljali na pooblaščenih servisih.


če je... Problem je da ni računa...če ni računa gre za delo na črno, tako da edino če se v tej smeri da karkoli zagrozit.

avto je še v garanciji. 12 mesecev.


tovarniški garanciji? Tovarniška garancija pokriva celoten motor!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

WarpedGone ::

še enkrat. Kaj vse so tu moje napake mi je jasno. Sprašujem, kaj lahko storim.

Vzami taksi in si vzemi večer zase. Spij nekaj takratkih in naključnemu bratu za šankom razloži vse do zadnjega detajla, se zjokaj in popljuvaj vse od papeža do fidela castra.
Nato pokliči taksi in se dobro naspi. Naslednji dan pojdi na sprehod v gozd in se sam sebe prepričaj, da kar je bilo, je bilo in imaš kar imaš. Vsaka šola nekaj stane in vsakega kdaj kdo nategne. Vzemi zadevo kot kurjenje slabe karme in razišči kako narceneje/najbol smotrno avto popravit.

Lahko poskušaš letat okol tega servisa in jim grozit z nevemčimvse a z vsem skup boš le krajšal svojo lastno življensko dobo.

Live with it.

avto je še v garanciji. 12 mesecev.

Zdele tole vidu ... kaj jamraš? Marš na uradni servis in naj urihtajo zadevo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Začasni ()

Začasni ::

WarpedGone je izjavil:

še enkrat. Kaj vse so tu moje napake mi je jasno. Sprašujem, kaj lahko storim.

Vzami taksi in si vzemi večer zase. Spij nekaj takratkih in naključnemu bratu za šankom razloži vse do zadnjega detajla, se zjokaj in popljuvaj vse od papeža do fidela castra.
Nato pokliči taksi in se dobro naspi. Naslednji dan pojdi na sprehod v gozd in se sam sebe prepričaj, da kar je bilo, je bilo in imaš kar imaš. Vsaka šola nekaj stane in vsakega kdaj kdo nategne. Vzemi zadevo kot kurjenje slabe karme in razišči kako narceneje/najbol smotrno avto popravit.

Lahko poskušaš letat okol tega servisa in jim grozit z nevemčimvse a z vsem skup boš le krajšal svojo lastno življensko dobo.

Live with it.

avto je še v garanciji. 12 mesecev.

Zdele tole vidu ... kaj jamraš? Marš na uradni servis in naj urihtajo zadevo.

vaški zabavljač. dobrodošel

šernk je izjavil:

Če je vozilo bilo popravljeno na pooblaščenem servisu, je servis vozila vpisan v računalnik. Kot lastnik vozila imaš pravico pridobiti vso zgodovino servisov ki so se opravljali na pooblaščenih servisih.


če je... Problem je da ni računa...če ni računa gre za delo na črno, tako da edino če se v tej smeri da karkoli zagrozit.

avto je še v garanciji. 12 mesecev.


tovarniški garanciji? Tovarniška garancija pokriva celoten motor!

ne. serviser mi je rekel, da je garancija na servis eno leto. Tudi ta moj. Noče pa priznat, da gre za isto stvar, čeprav tega tudi ne zanika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Začasni ()

WarpedGone ::

Garancijo na servis imaš z računom. Brez računa servisa ne moreš imet garancije na poseg.
Kdo je sedaj zabavljač?
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

Če spada dotična napaka pod garancijo katera to pokriva, potem ti morajo zadevo popraviti tako ali tako, brez kakršnega koli obotavljanja, samo je pa zanimivo, zakaj je moral za to enako napako prejšnji lastnik kao plačati popravilo na popoblaščenem servisu, potem takem ta napaka ne zapade pod garancijo in si čisto bos kar se tega tiče.

Vikking ::

Začasni je izjavil:


vozilo ni bilo popravljeno. bilo je samo navidezno popravljeno.


Potem sam sebe negiraš pri izjavah. Če te citiram:
Glede na to, da gre za uradni pooblaščeni servis iz tega nisem delal panike. Mehaniki so začeli odpravljati vzrok težave. Avto so mi vrnili z zagotovilom, da je problem odpravljen

Na pooblaščenem servisu so mehaniki popravljali vozilo. Se pravi je servis vozila vnešen v računalnik in pristopiš do uradnega servisa ter zaprosiš za zgodovino servisov za svoje vozilo. Iz izpisa se bo razbralo kaj je bilo popravljeno.

Po 9 mesecih uporabe vozila imaš težavo, prenašati kakršnokoli krivdo na prejšnega lastnika je takorekoč smešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Utk ::

Garancija na servisu pomeni garancijo na tisto, kar so naredili. Ne pa na cel motor, ker niso celega motorja menjali. Ne moreš zamenjat svečk in iz te garancije krit zariban motor 9 mesecev kasneje. Kupil si rabljen avto, ki je normalno delal 9 mesecev in bo še vsaj 6. Kaj bi še rad? A je kdo skrival, da je avto rabljen, je vračal nazaj km? Če ni, nimaš kaj.

Super Sonic ::

Kolikor sem razumel si avtomobil odkupil od fizične osebe, ki ti je prodala avto, ki je še v garanciji? V kakšni garanciji pa je? Servisni, tovarniški ali?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Začasni ::

ok še enkrat:
- avto sem kupil, ampak pod pogojem, da ga servis popravi
- servis je avto "popravil", vendar le navidezno, glej naprej naslednje točke
- avto sem po zagotovilu servisa, da je napaka odpravljena kupil
- ista napaka (ne enaka, temveč ista) se je zdaj vrnila
- serviser mi pravi, da je še vedno garancija na tisto kar so naredili, le ne prizna uradno da gre za isto stvar, čeprav ko takole strmiva v avto in se pogovarjava, se kar strinja da gre za isto stvar
- napaka je take sorte, da se ne vidi ves čas. Pokaže se, pa izgne za par tednov, pa spet. Zato jaz kot voznik nisem vedel, da še ni kul. Vozim pa zelo malo in je dolgo trajalo, da se odkrije.

avta ne bi kupil, če te napake servis ne bi kao popravil. Stvar je v tem, da je servis napako le delno ali začasno popravil. Ista - ponavljam - ista napaka se je vrnila.

Vikking ::

Zakaj sam sebe negiraš?

Vozilo je bilo popravljeno, le ti se ne strinjaš z pravilom ki ga je opravil pooblaščeni servis.

Sedaj se menimo samo še o težavah z servisom, ne pa o prodajalcu.

Si zahteval izpis zgodovine? Račun popravila imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Začasni ::

Vikking je izjavil:

Zakaj sam sebe negiraš?

Vozilo je bilo popravljeno, le ti se ne strinjaš z pravilom ki ga je opravil pooblaščeni servis.

Sedaj se menimo samo še o težavah z servisom, ne pa o prodajalcu.

Si zahteval izpis zgodovine? Račun popravila imaš.

Vikking, bravo. Končno si prišel do zaključka, ki sem ga navedel takoj v prvem svojem postu. Ukvarjamo se s servisom. Mal sm že zmatran, pogovarjamo se o najbolj očitnih zadevah ...

WarpedGone ::

vozilo ni bilo popravljeno.

9 mesecev je delovalo brez težav == popravljeno
Zraven je še en detajl - popravilo na servisu ima dvoje neodvisnih garancij: garancijo na delo in garancijo na morebiten nadomesten del.
Če so recimo samo kako cev spucal in se je ponovno zapacala v 9ihi mesecih jim ne moreš sploh česarkoli očitat.
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

- servis je avto "popravil", vendar le navidezno,


avtomobil ti je potemtakem tudi navidezno po popravilu deloval še celih 9 mesecev, to bi še Copperfield težko skupaj spravil.

Sedaj se ti je avtomobil spet pokvaril in si ves besen, zlivaš žolč nekam za kar nimaš nobenih dokazov in prič tudi če je vse skupaj res, a misliš da ti bo kdo od udeleženih kaj od tega priznal, nihče si ne bo šel sam svoje jame kopat.

Brane22 ::

Ne vidim, kaj imaš tu za praskat. Razen če mogoče kaj rata z grožnjami, pa še to bi znalo imeti negativen učinek.

Vse kar imaš, je rekla-kazala, brez relevantne dokumentacije. Tudi če bi račun za servis imel, je vprašanje kaj bi pisalo na njem o okoliščinah.

Serviser bi lahko reku "ja, prišel je sem in zahteval naj pač ugasnemo tisto lučko ki ga nervira" recimo.

Začasni ::

WarpedGone je izjavil:

vozilo ni bilo popravljeno.

9 mesecev je delovalo brez težav == popravljeno
Zraven je še en detajl - popravilo na servisu ima dvoje neodvisnih garancij: garancijo na delo in garancijo na morebiten nadomesten del.
Če so recimo samo kako cev spucal in se je ponovno zapacala v 9ihi mesecih jim ne moreš sploh česarkoli očitat.

ne strinjam se. Avto je deloval tudi prej. Nikoli ni bil nevozen. Popravljali so, popravili pa niso. Jao ljudje,serviser se je danes strinjam z menoj, da niso popravili, vi mi trdite da so haha :D kje sem vas najdu

dzinks63 je izjavil:

- servis je avto "popravil", vendar le navidezno,


avtomobil ti je potemtakem tudi navidezno po popravilu deloval še celih 9 mesecev, to bi še Copperfield težko skupaj spravil.

Sedaj se ti je avtomobil spet pokvaril in si ves besen, zlivaš žolč nekam za kar nimaš nobenih dokazov in prič tudi če je vse skupaj res, a misliš da ti bo kdo od udeleženih kaj od tega priznal, nihče si ne bo šel sam svoje jame kopat.

avto je bil tudi prej vozen. Morda tega nisem povedal. Avto je bil ves čas vozen, tudi pred popravilom.

Brane22 je izjavil:

Ne vidim, kaj imaš tu za praskat. Razen če mogoče kaj rata z grožnjami, pa še to bi znalo imeti negativen učinek.

Vse kar imaš, je rekla-kazala, brez relevantne dokumentacije. Tudi če bi račun za servis imel, je vprašanje kaj bi pisalo na njem o okoliščinah.

Serviser bi lahko reku "ja, prišel je sem in zahteval naj pač ugasnemo tisto lučko ki ga nervira" recimo.

tako nekako ja. Rekel sem, mogoče pa ima kdo idejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Začasni ()

Super Sonic ::

-avto sem kupil, ampak pod pogojem, da ga servis popravi

Ok, od fizične osebe, ne od podjetja. Fizični osebi dokazovat na sodišču, da je vedela za dotično (strokovno) napako - je precej optimistično.

- servis je avto "popravil", vendar le navidezno, glej naprej naslednje točke

To boš zelo težko dokazal. To ti misliš, da so ga popravili navidezno. Oni so naredili vse tisto, kar so morali takrat. Ta nova napaka je kamot nastala po tem servisu, ti bo zagotovil strokovnjak na sodišču (poleg njega po fizična oseba skomigala z rameni), pa še brez računa si, kar pomeni, da te lahko ta fizična oseba obtoži, da si zmišljuješ.

- ista napaka (ne enaka, temveč ista) se je zdaj vrnila

Vrnilo se je isto sporočilo - ne napaka. Si sam povedal, te citiram " Kmalu za tem se je avto začel nenavadno tresti.". Če se ne motim, tega tresenja ob prvem popravilu ni bilo na seznamu za popravilo.

- napaka je take sorte, da se ne vidi ves čas. Pokaže se, pa izgne za par tednov, pa spet. Zato jaz kot voznik nisem vedel, da še ni kul. Vozim pa zelo malo in je dolgo trajalo, da se odkrije.

Enako ni mogla fizična oseba vedeti, da gre za tako napako. Kot ti tega ne moreš. Nekaj "je vedela - ti plačala popravilo, več pa ne" (gledano čez oči sodnika).

Kaj lahko narediš s servisom? Nič kaj dosti. Bolj zanimiva je sama okvara, kaj je pripeljalo do te okvare. Jaz bi se fokusiral na vzrok okvare, ki bi lahko preusmeril stvari v tvojo korist. Bodisi, da te proizvajalec avtomobila financira zaradi napake (pogoj so pooblaščenci), bodisi, da uspeš dokazati, da se je na avtomobilu že prej delala škoda, ki je pripeljala do tega.

Žal bi ti rekel, da imaš zelo majhne možnosti, da pravno uspeš tu, sploh glede na dve dejstvi:
- nakup od fizične osebe, ki ni dolžna poznat takšne tehnične napake na avtmobilu (pa še pomagala ti je odpraviti napako),
- nimaš niti računa, ki bi dokazal to kar govoriš, zato se ti lahko očita, da si kratkomalo zmišljuješ vse skupaj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Začasni ::

@SuperSonic, nekaj zanimivih idej si mi dal glede napake same, no da ti takoj odgvorim:
- fizična oseba (prejšnji lastnik) me ne zanima, kot sem rekel, je pooblaščeni servis zatrdil, da je stvar popravljena. To se jasno vidi iz mojega prvega posta.
- tresenje avta je serviser sam pripisal isti napaki - ne jaz. Torej serviser sam trdi, da je to odziv elektronike na problem opisan zgoraj, vprašal sem zakaj se to prej ni dogajalo, je rekel, včasih se drugič se ne, ne da se napovedat
- napaka - pravi serviser - je dejansko kot praviš serijska. Vendar izdelovalec ne krije stroškov.
- to da gre za isto napako je očitno vsem, meni in serviserju, ki mi je to sam danes pritrdil, se strinjal z menoj. Drugo je pa da ne morem tega dokazat.

Ampak če sem vas prav razumel, mi je prav, ker tega ne morem dokazat :) nekako tako ne

amigo_no1 ::

O kakšnem tresenju je govora in kaj ima to z bati/batnimi obročki ?

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Je tole spet ena zamegljena trool tema na robu. Sam je napisal,

odpiram dummy account (sorry da smetim),

Kdo neki od naših preverjenih resnih članov se skriva za tem , da si je moral zmisliti nov account (png?), če bi bilo vse čisto, bi dotični član odprl normalno temo s svojim standardnim nazivom.

šernk ::

Ne moreš zamenjat svečk in iz te garancije krit zariban motor 9 mesecev kasneje.


odvisno, če je motor zaribal zaradi zanič svečke lahko ;)

glede teme pa...še sedaj ne vem kaj želi OP.

torej avto je bil pred 9 meseci popravljen na uradnem servisu, kar mora na servisu biti zapisano. Uradni servis je mislim da dolžen dati 1 leto garancije na delo in na original nadomestne dele. serviser trdi, da je napaka ista, hkrati pa zagotovo ni tisto kar so oni popravljali.

vse skupaj je precej zavito v meglo.
1. garancijo na njihovo delo imaš trdiš
2. Serviser se strinja da je napaka ista
3. serviser trdi da napaka ne spada pod garancijo.

sedaj pa prvo moje vprašanje: kako serviser lahko ve kaj točno je napaka preden zadevo sploh razdre?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

Let me guess,gre se za nekega usranega dci-ja ali podobnega klumpa?

Začasni ::

zeeh, pustmo. Bom to sam dalje. Bodo že porihtali. In ... kako ste drgač, voda odtekla?

Super Sonic ::

- fizična oseba (prejšnji lastnik) me ne zanima

Lahko bi te, ker ključno je to, da ga je zaradi tega prodajal. Če bi bilo to nek strokovnjak, ki se mora spoznati na te stvari, bi mu takoj lahko (za zraven) očital, da te ni seznanil s "serijskimi" napakami na tem vozilu in spodbijal pogodbo na različne načine.

- tresenje avta je serviser sam pripisal isti napaki - ne jaz. Torej serviser sam trdi, da je to odziv elektronike na problem opisan zgoraj,

To sploh ni važno, kaj on tebi tam naklada, če se misliš pravdat. Važno je samo to, kaj bo on tam povedal. V realnem je, seveda zaradi zneska popravila, ravno obratno in je njegovo mnenje edino.

- napaka - pravi serviser - je dejansko kot praviš serijska. Vendar izdelovalec ne krije stroškov.

Če je napaka serijska, se vozila vpokliče na servis (tudi po garanciji, saj to lahko usodno vpliva na nesreče). In mogoče to tvoje ni bilo peljano na ta "servis", ali pa napaka ni serijska in ti je nakladal.

- to da gre za isto napako je očitno vsem, meni in serviserju, ki mi je to sam danes pritrdil, se strinjal z menoj.

Važno je, kaj bo očitno na sodišču. V tem tvojem primeru ne verjamem, da bo serviser prevzel krivdo in boš tam slišal zgodbo kako so oni naredili takrat tisto, kar so morali.

Ampak če sem vas prav razumel, mi je prav, ker tega ne morem dokazat :) nekako tako ne

Napaka te bo stala par tisočakov, meni to ni smešno, še manj ti privoščim. Ampak iz povedanega ne vem kako se ti da pomagati, da se boš izognil vsem stroškom, ker si bil očitno naiven (tako kot smo bili vsi včasih).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

balkanec ::

Folk ti zeli pomagati, ti se pa norca delas...

Kaj pa ce ni tezava z batnimi obrocki? Bos dal za popravilo 2000E in potem ugotovil da to ni to ?!?

Le pridi nazaj pa povej kaj ste se zmenili z uradnim servisom. Rad bi slisal se kako zgodbo o uradnem servisu podobno tisti o bmwju in rezervi :)

Pa srecno.
Ti si ziher pozigalec !!!

-valvoline- ::

My 50 cents,jaz bi vsaj probal takole,iz motorja ven spusti polovico olja in nalij nafto v olju tak da bo mesanca nafta+olje noter,tolk da bo malo cez maksimum.Zalaufaj motor in ga pusti da laufa ene pol ure tako v prostem teku,noter se bo spucal k nov bo,ce so zastekal oljni obrocki mogoce bodo spustil. Potle gres do leclerca,vzam extralube 10-40(natančno to nikakor ne 5-30 ali 15-40,10-40 je preverjeno najboljše olje za vse masine,menjas ga pa obvezno na vsakih 10.000km).
Po trgovinah nabavis se dodatek za olje cyclo engine treatment.
Zamenjas olje(mesanco nafto+olje ven) in filter,olja ne filat do vrha resimo do polovice,zalaufas motor da se ogreje na delovno temperaturo in nalijes noter dodatek cyclo,ter nafilas olja tolk da je pol do maksimuma kolko bo se treba. Pustis masino da laufa ksne pol ure v prostem teku.To je to.
Pomagalo bi ce bi nam vsaj povedal ksen avto je in tip motorja.
btw a ti avto papca olja? ce so batni obrocki znucani ponavadi ga papca fejst. Samo batne obrocke zamenjat pa ja ni nek bav-bav,ponavadi se zapecejo le oljni obrocki.Najprej zmeris kompresijo pa pogledas kako je stanje. Ce zamenjas le batnih obrock brez da bi karkol drugega caral popravilo ne bi smelo bit drazje ku 500 evrov,das enemu popoldancu da ti zrihta pa bo,ce je res tezava pri batnih obrock.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

valvoline - LOL.

Pomagalo bi ce bi nam vsaj povedal ksen avto je in tip motorja.

Tole je drugač tipično za 2.0 TDI motorje VAGa, pa kakšen TDCi (sem že slišal dve podobni zgodbi).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

-valvoline- ::

Super Sonic je izjavil:

valvoline - LOL.

Pomagalo bi ce bi nam vsaj povedal ksen avto je in tip motorja.

Tole je drugač tipično za 2.0 TDI motorje VAGa, pa kakšen TDCi (sem že slišal dve podobni zgodbi).

Povsem mogoce,2.0tdi je tudi uberklump,sramota za znacko.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Reno dci ?

Zgodovina sprememb…

Začasni ::

balkanec je izjavil:

Folk ti zeli pomagati, ti se pa norca delas...

Kaj pa ce ni tezava z batnimi obrocki? Bos dal za popravilo 2000E in potem ugotovil da to ni to ?!?

Le pridi nazaj pa povej kaj ste se zmenili z uradnim servisom. Rad bi slisal se kako zgodbo o uradnem servisu podobno tisti o bmwju in rezervi :)

Pa srecno.

verjetno se ti zdi tako, ampak ne delam se norca. Ampak da ne boste užaljeni, bom ostal in se bodel z vami še naprej. Ni mi več tolk do te debate o servisu, ker nekak nisem dobil občutka da bi mi kdorkoli (izjema valvoline, tip je nek odpadnik očitno hehe) znal kaj pametnga povedat, samo poudarja se mojo naivnosti in neko slovenceljsko brezizhodnost. Kar se mi zdi brez veze in ubogo, prvič zakaj pa ne bi bil naiven? Zakaj ne bi verjel nekomu na besedo? V tej mali pod-avstriji je še največji greh biti naiven. Ni morale, vsak dan slišiš, nekdo ti proda avto z 100K kilometri preveč, pa se tolčeš po glavi da si bil naiven, namesto da bi vzel ketno pa mu za vsak kilometer narezal po hrbtu. Slovenska scena pač, saj prebereš Cankarjeve hlapce pa ti je jasno takoj.

Vglavnem jebeš postavo, govorim o pravici. Niso mi popravili napake in jaz nisem mogel vedeti, da mi je niso, ker je bil avto vozen tudi prej. Zdaj pa vem da mi je niso, tako da meni je vseeno česa ne morem dokazat. Vem kaj je prav in ve un tip tam ker sem mu videl oči. Visel bom pri njemu, dokler mi ne bodo uredili stvari. Me sploh ne skrbi da ne bi uredil, pot se vedno najde. Življenje bi bilo dolgočasno brez zapletov :)

Pa resno me zanima kako ste glede na vreme včeraj. A ste spucal vodo?

-valvoline- ::

Dej ti rajs povej kuj avto mas.
:D

Vikking ::

Začasni:
kolikorat si moral v 9 mesecih doliti olje. Glede na opisano napako serviserja, bi moral biti liter na 1000km.

Zanima me kakšen pregled je opravil serviser, ter dal izjavo da so uničeni bati in batni obročki?

B-Stard ::

Tip vozila-motorja?

SaXsIm ::

Ja no, glede na napisano, pejdi na servis, in ti naj izpišejo delovni nalog takratnega popravila (in vseh ostalih morebitnih popravil). Če ga imajo, je to dokaz, da si avto imel na servisu in se na podlagi tega lahko "bockaš" s servisom. Če ga nimajo, in seboj nisi imel nobene priče, pa si žal mrzel.
SaXsIm

Začasni ::

-valvoline- je izjavil:

Dej ti rajs povej kuj avto mas.
:D

batmobil S4 klasse :) ne kupit, škart!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Vikking ::

Zakaj takšna skrivnost kakšno vozilo imaš. Mogoče ti celo še kdo predlaga kvalitetnega mehanika, ki ti bo dal bolj točno diagnozo vozila.

Da pa se ti je to zgodilo na novejšem Audi S4 (da bi zažgalo bate in batne obročke) pa je verjetno možno samo če si uporabljal NOS.

bozicek ::

To je najvecji hec...povej kaj imas
Vziganje lucke...men se je na Citroenu prizigala lucka za servo ker je bil pas prevec zategnjen...pri drugem pa ker je bilo premalo hladilne tekocine...
Tresenje avta...pa to je lahko od koncnikov, rok pa vse do volanskega droga...nima veze z masino...na koncu pa pogruntas da so sraufi k masino drzijo v pizdi

Ce pa imas Alfo ti takoj povem kaj je narobe hehe...ker ta klump kukr mi da veselja mi tudi pusti zivcev potem na servisu :)
Darila letos samo za poredne

Utk ::

Sej je jasno kaj je blo. Mašina je fuč in za (napol) zamenjat, to je vedel prejšni lastnik in zato ga je prodajal. Ker ni hotel stroška par 1000 evrov, je (vsake toliko časa) šel na servis, kjer so začasno nekaj spacali za 50 evrov. Ne moreš iz te garancije servisa za 50 evrov krit stroška za par jurjev. Servis je še zmeraj podrejen lastniku, trenutnemu, in takrat je naredil kar mu je lastnik naložil. Šanse bi imel samo, če bi prejšni lastnik naročil in plačal "ta pravo" popravilo za par jurjev, in bi to bilo tudi nekje zabeleženo.
Ker nočeš pametovanja, ti pa ne bom govoril, da če nimaš pojma, ne kupuj avta z napako brez mehanika, oz. kupi nov avto, tudi če ne bo batmobil. Če bi lastnik prej odpeljal avto na tist "servis", ti ne bi vedel nič, danes bi bil pa v isti situaciji.

Relanium ::

Ni mi jasno kako hudiča so lahko bati zanič ??
Vrjetno so batni obročki za zamenjat, pati so pa zanič sam po vztrajni uporabi start spraya.

Za tresenje je lahk krivo marsikaj, od nosilcev motorja, vztrajnika, nemirnega teka zaradi X razlogov, ...

Je pa čisto popolna odgovornost na lastniku da redno preverja, menjuje in kontrolira olje, ker slaba kvaliteta ti zelo zelo hitro uniči motor do te mere kot je zgoraj napisano ali pa še prek.
Ampak zgleda da se je to že pred OPjevim lastništvom dogajalo, potem pa avto flikan z raznimi aditivi (Slick, teflon, in podoben šmorn...)
Ampak žal vsaj 50% lastnikov še vedno ne zna ravnat s svojimi avtomobili.
(Sploh un tašvohnejši spol)
Poznam pa celo primer kjer se ženska mal bolj spozna kot pa moški, vsaj za tekočine ve da je treba kdaj pogledat medtem ko on še za žarnico v žmigavcu ne ve da je hin, sam da neki ne dela tak ko bi moral.

Tak mamo to, kupovanje rabljenih avtov je vedno tombola žal.

bdoxx ::

nič novega, jaz ko sem kupo rablejenega v avto salonu, mi je že takoj drugi dan crkno xD

Brias ::

rabljen avto ....

po mojem najbolj pametno kupiti ( da ne boli glava, pa se to ni sigurno :) ) tako:

200 eur + avto + 1000 eur + 1000 eur


200 eur das svojemu mehaniku da avto temeljito pregleda, spusti olje, odvijaci karter in pogleda ali so lepi sedimenti ali izgleda bolj kot kanta od zelezo struznice .... seveda se da novo olje ...

hkrati mu reces da ce bos avto vzel, bos na avtu pri njemu naredil VELIK SERVIS za 1000 eur, ali lahko po tem vseeno pricakujes presenecenja?

in ce gre vse skozi, imas se vedno tistih 1k EUR sa strane, ako si baksuz ... :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529107 (5363) LeQuack
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324573 (22208) Tilen
»

Kakšne izkušnje imate s Porše Slovenija? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21147099 (40225) xmetallic
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19632955 (24497) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669162 (43106) D3m

Več podobnih tem