» »

Samsung prodal že 30 milijonov Galaxy SIII, Apple zaskrbljen

Samsung prodal že 30 milijonov Galaxy SIII, Apple zaskrbljen

Galaxy SIII, z manjšim bratcem.

The Verge - Maja predstavljeni Samsung Galaxy SIII se zelo dobro prodaja: 10 milijonov enot so odposlali v manj kot dveh mesecih, 20 v debelih treh, ravno te dni pa so presegli še mejo 30 milijonov enot. Do konca leta sta še dva (v bistvu najbolj pomembna) meseca, za nameček pa so predstavili še cenejšo različico SIII mini.

Prodaja se je posebej okrepila po objavi razsodbe v kalifornijskem sporu z Applom, ki so jo mnogi potrošniki razumeli bodisi kot žaljivo bodisi kot potrditev, da je Samsunogov telefon vsaj tako dober kot Applov, če ne že boljši. Številke so že tako visoke, da Jabolčne že pošteno bolijo. iPhonov se sicer še vedno proda več - 32 milijonov samo v 3. četrtletju letos - vendar se jim bo Samsung v ključnem četrtem četrtletju najbrž že kar nevarno približal. Prepovedi prodaje v ZDA bodo namreč prišle prepozno (obravnava o njih se namreč začne šele decembra), a v nobenem primeru ne bodo zadevale tega modela, ker porota ni ugotovila nobenih z njim povezanih kršitev. V Evropi pa so spor (sicer okoli tablic) tako ali tako izgubili, pravzaprav jim je sodnik naročil, da se morajo Samsungu javno opravičiti ter hkrati potrošnikom pojasniti, da kopiranja ni bilo. Apple je to opravičilo izvedel zelo po svoje, na veliko razočaranje sodnika, ki jim je v izvorni sodbi sicer podaril izjavo, da "delajo bistveno bolj kul telefone od Samsunga". Drugo opravičilo so objavili te dni, in čeprav je tokrat prosto metanja soli na Samsungove rane, je še vedno zelo suhoparno. Obenem se je Apple posebej potrudil, da ni povezava nanj ni vidna brez scrollanja na dno strani, s posebno javascript kodo, ki ustrezno poveča višje ležeče slike iPada mini. Kako bo na to reagiral britanski sodnik, še ni jasno. Forbes je že opozoril, da je prav te sorte aroganca pokopala nekdanja velikana, RIM oz. Nokio.

Še malo več težav s pomanjkanjem potrpljenja imajo trenutno v Mehiki. Tam ima lokalno telekomunikacijsko podjetje že od leta 2003 registrirano znamko iFone, ki sicer ni povsem enaka, vendar je fonetično dovolj podobna, da bi njen lastnik lahko dosegel prepoved prodaje iPhona, če bi si tega bil želel. No, si ni, a se je Apple kar sam ustrelil v nogo, ko je lani pri mehiškem uradu za intelektualno lastnino podal vlogo za odvzem znamke lokalnemu lastniku. Seveda so izgubili, pa ne samo to, urad je istočasno potrdil obratno resnico, da ime "iPhone" zaradi fonetične podobnosti krši lokalno znamko. Zdaj bo Jabolčne vse skupaj stalo veliko več.

Ponos je tečna stvar.

204 komentarji

«
1
2 3
...
5

5er--> ::

Errata:
izvedel zelo po svoje
nima delujočega linka.

FlyingBee ::

ja, Sammy-ja se je že kar za bati, sicer pa kaj se je z nekoč velikimi Sony-jem zgodilo in Nokio

Looooooka ::

Se eno reklamo v ZDA naj pred bozicem posnamejo v smislu "get them while you can" pa bojo prehitel iOverated.

bojsi ::

#rumeniMandi še vedno prodaja bučke o posebni okrepitvi prodaje zaradi razsodbe...

Zgleda je na forumu spet precej mrtvo in je čas za novo flamewar novico, a ne?

RejZoR ::

Nokiin problem je da so usmerjeni samo na mobilne naprave. Če pri slednjih globalno upade prodaja so ga najebal. Samsung pa ima še toliko obstranskih dejavnosti od polprevodnikov, bele tehnike, multimedijske opreme itd itd, če bo en segment pešal, ga bojo drugi reševal. Zato pa vsaj napol dobro vodene koroporacije vedno lažje shajajo kot pa striktno usmerjene manjše firme oz firme, ki se ukvarjajo izključno z eno panogo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T-Majo ::

Hehe. Na Slo-Tech bi morali ustanoviti društvo ''I hate Apple''.

Bi se verjetno hitro nabralo precej članov.

antonija ::

DO zdaj v tejle temi dva komentarja apple faboyev in nic komentarjev apple haterjev. Me prav znaima katero drustvo bi prej dobilo vec clanov...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Še kakšno drugo novico poglej :)
Mandi sicer že tako ali tako vedno napiše novico izrazito anti-Apple, kar sploh ne bi smelo biti dovoljeno (če je vmes preveč domišljije in čustev seveda). Kot drugo seveda izpusti dejstvo, da se Apple nima kaj dosti za bati dokler prodajo veliko več kot so zmožni narediti in so njihovi rezultati iz meseca v mesec rekordi. Pa ne beri tega kot en fanatizem, zgolj kot dejstva, ki jih Mandi nikoli ne upošteva (upošteva pa malo svoje domišljije in spretno prikroji stavke, da se berejo še bolj pompozno, kot sicer so).

Da so prodali toliko telefonov je pa edino prav. Telefon je super, Android je porihtan in rezultat je na dlani. Še Nokia/Microsoft naj naredita kaj takega pa bo konkurenca še bolj ostra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

5er--> ::

Novice -> pošlji novico

Apple ::

Po moje bo prej Samsung šel po gobe kot Apple... :D
LP, Apple

antonija ::

Meni se pa novica ne zdi pretirano pristranska, saj navaja samo dejstva (skupaj s prodajnimi stevilkami iPhone-a, ki so se vedno visje od samsunga). Edina stvar ki nima toliko veze z naslovom je applova sposobnost opravicevanja in spostovanja odlocitev sodisc, ampak ce nebi tega napisala v tej novici, bi verjetno imeli se eno "anti-apple" novico in se vec flamea.

Lahko gremo pa se mlao offtopic in zacnemo debato kolk nexusov 4 se bo rpodalo zaradi nizke cene in up-to-date androida.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Glugy ::

Opravičilo po Applovo:
"Na sodišču so razsodli to in to. Sodbo si lahko preberite tukaj."

Nevem no ampak zame to ni opravičilo. Se opravičujem vsem Apple fanom ampak ja ne vidm to kot opravičilo. Ne zveni ne iskreno (kar je bistvo opravičila) niti ne navaja kakršnegakoli obžalovanja.

mrTwelveTrees ::

Zdaj ko Samsung ne bo več dobavljal dele (ekrane) Applu, me prav zanima kako bo z kvaliteto naprej šli...

Zgodovina sprememb…

phenom ::

Sej ne rabi bit opravičilo iskreno in mišljeno resno in ne rab navajat kakšnega obžalovanja. to je sve sam business, apple reče sory na svoj način in to je to. KAr se tiče pa prodanih enot in prehitevanja, to ne pomeni nič ker ne moreš iphona primerjat z androidinim telefonom. To je kot bučke in korenje.
Samsung ima android, apple pa ios. Ampak kar uporabniki, dejansko kupujemo pri applu je simbiozo delovanja OS in HW, en proizvajalec, en software. Kakšen je pa hardware pa ni pomembno, ker se to tko al tko vsak let spreminja. V februarju 2013 bo samsung galaxy s4 zuni, ki bo itak kot nobeden do sedaj, ampak tko je z vsakim novim modelom. Apple bo enkrat čez leto dni izdal iphone 5s in spet bo tudi ta kot nobeden do sedaj.

Jaz osebno kot tudi vsi drugi uporabniki applovih naprav, uporabljamo apple ravno zaradi prej omenjene simbioze med HW in SW, vse je sinhroniziano, vse deluje, vse je dejansko tko kot mora bit. To kar potrebuješ in še več.

Android je kot windows za pc, sej dela vse super, odvisno kak HW maš. Ampak MAC OSX, dela pa tko ali drugače, kjerkoli, kadarkoli. :):):):)

@nny ::

Oba fona sta dobra, vendar se Apple v konfliktih s konkurenco obnaša kot "we are the air of this world, baby!" Slon v trgovini s porcelanom. Moja predikcija je, da bo Samsung prehitel Jabučka.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

antonija ::

Jaz osebno kot tudi vsi drugi uporabniki applovih naprav, uporabljamo apple ravno zaradi prej omenjene simbioze med HW in SW, vse je sinhroniziano, vse deluje, vse je dejansko tko kot mora bit. To kar potrebuješ in še več.

Android je kot windows za pc, sej dela vse super, odvisno kak HW maš. Ampak MAC OSX, dela pa tko ali drugače, kjerkoli, kadarkoli. :):):):)
No, nas vse veseli da si zadovoljen s svojimi nakupi, ampak pretiravat pa tud ni treba ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

Sicer pa če me spomin ne vara, Apple običajno opusti produkt, ki ni več dovolj donosen in če se bo kdaj kaj takšnega zgodilo iPhonu (kar bo domnevam v tistem trenutku, ko bo večina konkurence enaka, ali boljša in bo zopet čas, da predstavijo nekaj "novega" pred konkurenco, ki jih bo morala nato zopet dohiteti), bodo verjetno enako ukrepali tudi takrat.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

para! ::

Gregor P je izjavil:

Sicer pa če me spomin ne vara, Apple običajno opusti produkt, ki ni več dovolj donosen in če se bo kdaj kaj takšnega zgodilo iPhonu (kar bo domnevam v tistem trenutku, ko bo večina konkurence enaka, ali boljša in bo zopet čas, da predstavijo nekaj "novega" pred konkurenco, ki jih bo morala nato zopet dohiteti), bodo verjetno enako ukrepali tudi takrat.

Katere produkte so doslej opustili, da bi to postalo običaj kot si zapisal?

A drugače obstaja kakšno podjetje, ki na silo proizvaja izdelek, tudi če ni (dovolj) donosen?
Death before dishonor!

antonija ::

Gleh prej je bila novica o japoncih, ki delajo hude izgube z elektroniko, pa se vedno vztrajajo v isti dejavnosti.

Nokia bi tud bila lep primer podjetja, ki pridno dela izgubo (pa je svoj cas niso).

Potem imas pa se izdelke ki se namenoma prodajajo z izgubo (konzole pridejo na misel), in se izguba nadomesti pri nakupih opreme in dodatkov, itd.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

para! ::

Gleh prej je bila novica o japoncih, ki delajo hude izgube z elektroniko, pa se vedno vztrajajo v isti dejavnosti.

Ja, v tej novici tudi piše, da bojo vsi omenjeni počasi zaključili s tem (Sharpu gre očitno LCD investicija po gobe, Panasonic pa da naj bi nehal s TVji), ne pa trmasto vztrajali.

Nokia bi tud bila lep primer podjetja, ki pridno dela izgubo (pa je svoj cas niso).

Nokia ni potrebovala Elopa, da je padla kamor pač je. V vsakem primeru bi jo pojedel katerikoli od novih mobilnih gigantov. Prodajat 750 vrst različnih telefonov naenkrat verjetno ni recept za tržno uspešnost v času, ko so telefoni zgolj nosilci aplikacij.

Potem imas pa se izdelke ki se namenoma prodajajo z izgubo (konzole pridejo na misel), in se izguba nadomesti pri nakupih opreme in dodatkov, itd.

To pa ni isto, ker imajo s to izgubo načrtovan profit drugje in ta profit pokrije izgubo.
Death before dishonor!

stock ::

Izdelkov z izgubo ni, so kvečjemu tisti z manj dobička. Tisti, ki bi šli na izgubo ne pridejo niti do proizvodnje.

para! ::

stock je izjavil:

Izdelkov z izgubo ni, so kvečjemu tisti z manj dobička. Tisti, ki bi šli na izgubo ne pridejo niti do proizvodnje.

Obstajajo pa tudi taki z dobičkom, ampak premajhnim.
Death before dishonor!

Tarzan ::

stock je izjavil:

Izdelkov z izgubo ni, so kvečjemu tisti z manj dobička. Tisti, ki bi šli na izgubo ne pridejo niti do proizvodnje.


Izguba je potem posledica dodane vrednosti. Predvsem marketing oddelkov. ;)

FlyingBee ::

odkar ni več Jobsa je samo še drek ... mešajo pa mešajo dokler tudi apple fanom ne bo zasmrdel

Gregor P ::

para! je izjavil:

Katere produkte so doslej opustili, da bi to postalo običaj kot si zapisal?

Tako kot pravi antonija. Ne govorim toliko o produktih, ki so bili tržno zgrešeni (ker sicer so lahko bili dobri) že v štartu, ampak o relativno uspešnih in pravočasnem spoznanju, kdaj jih je treba opustiti, posodobiti, ali pa začeti nekaj novega, da si najmanj v koraku s časom, ali pa korak pred konkurenco (npr. tiskalniki, iBook, Powerbook, prehod na PC arhitekturo itd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Furbo ::

antonija je izjavil:

DO zdaj v tejle temi dva komentarja apple faboyev in nic komentarjev apple haterjev. Me prav znaima katero drustvo bi prej dobilo vec clanov...


Mi lahko pokažeš katera dva komentarja pred tvojim sta od 'apple fanboyev'?

Jaz ju namreč ne najdem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gregor P ::

... če mene vprašaš vsaj ta dva8-) samo me noben ni vprašal:P

bojsi je izjavil:

#rumeniMandi še vedno prodaja bučke o posebni okrepitvi prodaje zaradi razsodbe...
Zgleda je na forumu spet precej mrtvo in je čas za novo flamewar novico, a ne?


T-Majo je izjavil:

Hehe. Na Slo-Tech bi morali ustanoviti društvo ''I hate Apple''.
Bi se verjetno hitro nabralo precej članov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Furbo ::

Huh, očitno ni treba veliko da te obtožijo čarovništv... da si apple fan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

odkar ni več Jobsa je samo še drek ... mešajo pa mešajo dokler tudi apple fanom ne bo zasmrdel

kaj mesajo, konkretno?
kaj je drugace, kot je bilo pod jobsom(razen prezentacije)?

Gregor P ::

Furbo je izjavil:

Huh, očitno ni treba veliko da te obtožijo čarovništv... da si apple fan.
... in kaj je narobe, če si apple fan?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Grumf ::

Apple je izjavil:

Po moje bo prej Samsung šel po gobe kot Apple... :D


Ok, če si že dovolj velik bumbar, da si kupil precenjeno igračo, daj vsaj ne
razglašaj svoje neumnosti naglas naokrog, toliko cenjenja samega sebe že moraš
imeti: Samsung @ Wikipedia
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

3furious ::

Če že ravno govorimo o prodaji, v zadnjem četrtletju je bilo 75% prodanih pametnih telefonov teklo na Androidu, 15% pa na iOSu.
In the age of information, ignorance is a choice.

smash ::

@nny je izjavil:

Oba fona sta dobra, vendar se Apple v konfliktih s konkurenco obnaša kot "we are the air of this world, baby!" Slon v trgovini s porcelanom. Moja predikcija je, da bo Samsung prehitel Jabučka.


ja telefona sta oba dobra, za kaj več kot telefoniranje in sms pa je treba pa poseči po S3

shubell ::

Zanimivo bi bilo če bi sodnik naložil še kakšno kazen za "skromno" opravičilo.

Looooooka ::

Samsung in apple naj si lepo zacneta posiljat torte...tko kot ekipa firefoxa in internet explorerja.
Everybody loves cake!

OttoParts ::

Looooooka je izjavil:

Samsung in apple naj si lepo zacneta posiljat torte...tko kot ekipa firefoxa in internet explorerja.
Everybody loves cake!

The cake is a lie!

Jaz že ne bi jedel "explorer cake" - kdo ve s čim vse je okužena! ;)

@nny ::

Mlac, prav dobra zgleda!

'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Apple ::

Grumf je izjavil:

Apple je izjavil:

Po moje bo prej Samsung šel po gobe kot Apple... :D


Ok, če si že dovolj velik bumbar, da si kupil precenjeno igračo, daj vsaj ne
razglašaj svoje neumnosti naglas naokrog, toliko cenjenja samega sebe že moraš
imeti: Samsung @ Wikipedia



Oooo, torej smo vsi, ki smo si drznili kupiti Appleovo igračo, bumbarji po tvoji definiciji...

Ker sem lepo vzgojen, ne bom definiral, kaj si ti :D

Drugač pa čist prav, da je več telefončkov z Androidom kot z iOSom... Bo vsaj Android postal "Windows", ki bo potreboval patche na dnevnem nivoju :D
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

JesusChrist ::

Apple je izjavil:

Grumf je izjavil:

Apple je izjavil:

Po moje bo prej Samsung šel po gobe kot Apple... :D


Ok, če si že dovolj velik bumbar, da si kupil precenjeno igračo, daj vsaj ne
razglašaj svoje neumnosti naglas naokrog, toliko cenjenja samega sebe že moraš
imeti: Samsung @ Wikipedia



Oooo, torej smo vsi, ki smo si drznili kupiti Appleovo igračo, bumbarji po tvoji definiciji...

Ker sem lepo vzgojen, ne bom definiral, kaj si ti :D

Drugač pa čist prav, da je več telefončkov z Androidom kot z iOSom... Bo vsaj Android postal "Windows", ki bo potreboval patche na dnevnem nivoju :D


Kak ironično slišat je to od nekoga, ki zagovarja Apple
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Apple ::

JesusChrist je izjavil:

Apple je izjavil:

Grumf je izjavil:

Apple je izjavil:

Po moje bo prej Samsung šel po gobe kot Apple... :D


Ok, če si že dovolj velik bumbar, da si kupil precenjeno igračo, daj vsaj ne
razglašaj svoje neumnosti naglas naokrog, toliko cenjenja samega sebe že moraš
imeti: Samsung @ Wikipedia



Oooo, torej smo vsi, ki smo si drznili kupiti Appleovo igračo, bumbarji po tvoji definiciji...

Ker sem lepo vzgojen, ne bom definiral, kaj si ti :D

Drugač pa čist prav, da je več telefončkov z Androidom kot z iOSom... Bo vsaj Android postal "Windows", ki bo potreboval patche na dnevnem nivoju :D


Kak ironično slišat je to od nekoga, ki zagovarja Apple


Zgleda, da bom dodal ta tekst v svoj podpis: kupte si Applea, pa potem pljuvite po njem...

Drugač pa hvalite ta Android, k da je zlat :D, samo zato, ker ste si kupil telefon za 1 EUR...
LP, Apple

skika ::

Ponos je tečna stvar.


Takoj se vidi pripadnost.

antonija ::

Po drugi strani bi billo pa zelo nenavadno ce uporabnik z nickom Apple nebi bil fanboy doticnega podjetja.

Drugace pa se mlao vzgoje za Appla (forum trolla, ne podjetje) da bo lazje sodeloval v debati: preberi me nezno
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

filip007 ::

Žalostno za Apple, ponujajo samo en aparat, več ali manj. Samsung pa bistveno več...
http://www.crn.com/slide-shows/mobility...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Apple ::

antonija je izjavil:

Po drugi strani bi billo pa zelo nenavadno ce uporabnik z nickom Apple nebi bil fanboy doticnega podjetja.

Drugace pa se mlao vzgoje za Appla (forum trolla, ne podjetje) da bo lazje sodeloval v debati: preberi me nezno


vsaj uživam življenje z razliko od tebe, k smetiš v vsaki temi, ki je obljavljena na ST... :D
LP, Apple

antonija ::

Zdej si me pa izgubil.. uzivas zivljenje ker... imas nick Apple? Ker imas doma en gizmo od priljubljenega podjetja? Ker prabljas cas z "ljudmi brez zivljenja" in trollas po forumih? Ker meni se nic od tega ne zdi pretiran uzitek. Dej tole malo bolj razlozi, da bom vsaj vedel kaksne hude uzitke zamujam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pi pawr ::

.....
samo zato, ker ste si kupil telefon za 1 EUR...

Od kje ti to?
Primerjaj Androide za 600 ali 700 EUR
Po drugi strani pa tudi iPhone lahko dobiš za 1 EUR.

Kako ubogi si v duši:):))

antonija ::

Ne takih govorit no... vsi nadroidii stanejo 1 eur in so zanic, laggajo, predvsem pa ne nudijo nicesar kar nudi apple. Ce pa ze, so pa to skopirali od appla. Vkljucno z obliko. Ne fantu kvarit uzitka...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Apple ::

Kako lepo se je skrivati za ženskim nickom :D ...
LP, Apple

amigo_no1 ::

Antonij A (aka Toni A) ?

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kohova: Samsung ni vedoma kršil Jabolčnih patentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8521910 (18432) floyd1
»

Galaxy S III prehitel iPhone

Oddelek: Novice / Rezultati
4614934 (11834) nekikr
»

Prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v ZDA za zdaj odpravljena

Oddelek: Novice / Android
53687 (2927) mtosev
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz
»

Prodaja Galaxy Tab/Nexus v ZDA začasno prepovedana (HTC-jevi telefoni pa ne) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10842425 (39170) Icematxyz

Več podobnih tem