» »

Kje študirat Psihologijo (Psihijater)?

Kje študirat Psihologijo (Psihijater)?

KK44444444 ::

Dober dan, zanima me, če ima kdo izkušnje, kam se najbolj splača iti študirat Psihologijo pri nas :)? Vem da imajo na medicinski fakulteti, pa na filozofski imaš nekaj, pa me zanima kam se najbolj splača in zakaj. :)


Hvala.

Aston_11 ::

Isti Q psiholog in psihiater, važno da je keš brez delat. Filo faks, FTW!!

KK44444444 ::

Se pravi se filo splača :)? Kako je kej z omejitvijo v povprečju :)

mirage ::

Najprej se moraš odločit, če bi rad bil psiholog al psihiater. Za psihologa greš študirat psihologijo, za psihiatra pa medicino in nato specializiraš psihiatrijo.

KK44444444 ::

Hvala :)

blackbfm ::

Isti Q psiholog in psihiater, važno da je keš brez delat. Filo faks, FTW!!


sploh če se kdo fenta, ker mu nisi dobr pomagu pol je sploh uredu an

823483 ::

KK44444444 je izjavil:

Se pravi se filo splača :)? Kako je kej z omejitvijo v povprečju :)

Psihiater je zdravnik z narejeno medicinsko fakulteto in specializacijo iz psihiatrije, psiholog pa ima narejena 3 leta diplomskega in 2 leti magisterskega studija psihologije.
Oba studija imata vsako leto prakticno najvisje omejitve v Sloveniji, torej okoli 90 tock. Lahko gres studirat v Maribor, kjer so omejitve malo nizje, je pa tudi kvaliteta studija precej nizja, pravtako "ugled diplome" in poseldicno zaposljivost.
Iz tvojih odprtih tem vidim, da si letos zacel s studijem na FRI. Mogoce bi bilo pametno, da se malo pocakas, preden se odlocis, ce ti studij ni vsec. Po vsej verjetnosti tudi nisi imel ravno blestecih rezultatov na maturi, kar pomeni, da bi jih moral drugo leto precej dvigniti, ce bi se zelel vpisati na katerega od zgoraj omenjenih faksov.

Poleg tega je precej ocitno, da gre za neko trenutno idejo, glede na to, da ne ves kje se psihologijo studira, kdo sploh je "psihijater" in kaj katerikoli od njiju dela.

alexa-lol ::

Ostani na FRI... potem so pa na II stopnji neki predmeti ki povezujejo umetno inteligenco, strojno učenje in kognitivne znanosti...

KK44444444 ::

Na FRI mi sicer ni uspelo priti, ne zaradi omejitev ampak zaradi takratnih denarnih problemov in sem mogel ostati na FAMNIT-u, v Koper, kjer mi sedaj ni všeč. Ne sam šola, ampak tudi program. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26961451 (52735) jype
»

Biopsihologija neakreditiran študij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12830016 (25964) abakus480
»

Iščem čim lažji faks, samo da dobim diplomo

Oddelek: Šola
3210545 (8122) Isotropic
»

Kaj narediti? Študij.. vaša mnenja. :)

Oddelek: Šola
216992 (6030) KK44444444
»

Dr. Rugelj o študentih

Oddelek: Loža
494164 (2940) perci

Več podobnih tem