» »

Windows 8 je tu

SLO_Matej ::

s1m0n je izjavil:

Kdaj se lahko pričakujejo tablice za Win Pro ? Torej non RT!
Surface je baje kar solidno skup narejen a mi je osebno tudi s Pro verzijo (i5, 4GB, SSD) bolj ne uporaben s 10,6".

s1m0n je izjavil:

@darklord, katere ?

Glede na to, da očitno ciljaš na zmogljivejše tablice z Windows 8 (ne RT) in bi rad še malo večji zaslon, bi ti verjetno znal biti zanimiv 13,3" (Full HD IPS) Asus Transformer Book (izbiraš med i7 ali i5). :)

Mipe ::

Tale Metro je neuporaben, ga sploh ne uporabljam. Pravzaprav je zelo nadležen, najraje bi ga izklopil. Ko sem v window full screen modu, mi kar naprej vsiljuje svoje panele, kadarkoli mi miš zatava ob rob.

NADLEŽNO.

s1m0n ::

SLO_Matej je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Kdaj se lahko pričakujejo tablice za Win Pro ? Torej non RT!
Surface je baje kar solidno skup narejen a mi je osebno tudi s Pro verzijo (i5, 4GB, SSD) bolj ne uporaben s 10,6".

s1m0n je izjavil:

@darklord, katere ?

Glede na to, da očitno ciljaš na zmogljivejše tablice z Windows 8 (ne RT) in bi rad še malo večji zaslon, bi ti verjetno znal biti zanimiv 13,3" (Full HD IPS) Asus Transformer Book (izbiraš med i7 ali i5). :)


Sem tudi tegale pogledal a se mi bolj dopade Lenovo Yoga 13. Pri tem Asus-u me moti, da če odstraniš tipkovnico nimaš nobenega USBja kar pri Yogi ne moreš naredit.

Zheegec ::

glavne stvari ima win8 izboljšane - deluje lepše, UI je kompletno strojno pospeševan, baterija zdrži dlje, dobra podpora za več monitorjev. Edino na PCju si namestiš Start8 za start meni in to je to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

k4vz0024 ::

Kaj pa gonilniki za stare tiskalnike in skenerje? So dodali kakšene gonilnike, ki jih sedmica ni imela?

Master Chief ::

Hello,

zadevo že uporabljam od konca avgusta (DreamSpark RTM), danes je namestil nekaj updejtov za Modern UI aplikacij in zadeva je odlična. Najbolj sem navdušen nad XBOX Music, ki tudi brez Music Pass omogoča brezplačno steamanje celotne zbirke glasbe - Končno poslušam legalno glasbo po več kot 10 letih, hitrim UEFI bootom in shutdownom, in nasplošno nad odzivnostjo.

To je to. Še eno priporočilo: dajte narest clean install. Ne ga srat s temi upgrejti.

LP Aljaž

Ganon ::

1. Kako veš, da dobiš 64-bitno različico?
2. Ko v asistentu izbereš bootable USB, lahko potem, ko bootaš, formatiraš disk in narediš namestitev iz ničle, kot v Windows 7?
3. Lahko po tistem sistem normalno aktiviraš? Je kaj težav?

Prej je dal nekdo link iz MS blogov in tam piše, da bomo lahko dolpotegnili System Builder različico. Kje? Kdaj?

Vse to ob predpostavki, da imaš trenutno nameščeno travniško Sedmico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

71GA ::

Brezpomenska nova verzija Windowsov. Le kdo bo to kupil? Večina bo spiratizirala to vem...

nekikr ::

Zakaj jim pa tega nisi povedal potem, če veš? Zabili so stotine milijonov dolarjev, namesto da bi tebe vprašali in šli raje lovit ribe. Kakšni svetovni bebci so to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

shubell ::

za desktop uporabnike brez toucha je dejansko neuporabno in ti "drag this blablabla" čist nič ne pomaga... z miško ti pa samo podaljša delo

Truga ::

Za desktop uporabnike se ni spremenilo nic (razen da malo boljse dela vsa zadeva kot win7).

Spc ::

Truga je izjavil:

Za desktop uporabnike se ni spremenilo nic (razen da malo boljse dela vsa zadeva kot win7).

Potem si slep, če ne opaziš razlike za desktop uporabnike.
 

GregiB ::

Evo, dobil promo kodo za 15€.. sam se me pa totalno prestrašili... Mommy... what should I do now?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Truga ::

Spc, no pa mi povej, kaj tocno se je za desktop uporabnika spremenilo. Razen to da nam na taskbaru ne krade vec prostora start button jaz nobene razlike nisem opazil.

s1m0n ::

Že nov Explorer je leta pred ta starim v Win7, celotno kopiranje je svetlobna leta naprej...
Stvari, ki zelo prav pridejo!

Če pa kdo ne zna ali ga je strah uporabljat MetroUI kot start pa se bo že navadil meni je zaenkrat ljubši kot star start!

Truga ::

Start itak nucas tok da prtisnes winkey in uklofas s tipkovnico ime programa ki ga hoces in stisnes enter. Klikanje je za invalide in penzioniste, za tiste pa je itak nov UI tud boljsi, ker so ikone vecje.

Lion29 ::

ja, sem pogledal uni video gor do konca.. in moram rect, da je iskanje (start iskanje) precej slabse.... jaz ko pisem network, printer, uninstall itd... zelim, da mi to pride ven tako kot pri win7...zato mi je start gumb pomemben... vse drugo pr startu me ne zanima...

drgaci pa je vecina ostalega kar uporabljam v win7, boljse pr 8
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mipe ::

Kako pa rešimo problem s tistemi slide paneli, ki se pojavijo vsakič, ko ti miš nehote ali hote pobegne na rob zaslona? Imam namreč kar nekaj celozaslonskih aplikacij, ki imajo sete ikon ob robu zaslona in mi jih tisti panel vztrajno prekriva... Potem so pa tu še scrollbari.

frudi ::

Ganon je izjavil:

1. Kako veš, da dobiš 64-bitno različico?
2. Ko v asistentu izbereš bootable USB, lahko potem, ko bootaš, formatiraš disk in narediš namestitev iz ničle, kot v Windows 7?
3. Lahko po tistem sistem normalno aktiviraš? Je kaj težav?

Prej je dal nekdo link iz MS blogov in tam piše, da bomo lahko dolpotegnili System Builder različico. Kje? Kdaj?

Vse to ob predpostavki, da imaš trenutno nameščeno travniško Sedmico.

1. če zaženeš Upgrade Assistant iz 64-bitnega sistema, dobiš 64-bitne Windows 8
2. ja, product key, ki ga dobiš pri nakupu nadgradnje, lahko uporabiš za čisto inštalacijo. Lahko pa tudi pri nadgradnji izbereš, da ne želiš obdržati ničesar, s čemer v praksi dobiš svežo inštalacijo Windows 8.
3. so manjše težave, ki pa jih zlahka zaobideš; normalno s ključem ne moreš aktivirati sveže inštalacije - preberi moje prejšnje poste v tej temi za navodila, katero nastavitev v registru moraš spremeniti, da lahko tudi svežo inštalacijo aktiviraš s ključem za nadgradnjo

In vse to deluje tudi s travniškimi Windows 7... nimam pojma ali nenamerno ali pa je MS voljan spregledati v zameno za to, da pirati tokrat celo odprejo denarnico. Glede na diskusije po raznih forumih se slednje namreč v veliki meri dejansko dogaja; kdo bi si mislil - če omogočiš poceni in enostaven nakup, so ljudje brez problema pripravljeni plačati tudi za Windows o.O
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

energetik ::

Truga je izjavil:

Start itak nucas tok da prtisnes winkey in uklofas s tipkovnico ime programa ki ga hoces in stisnes enter. Klikanje je za invalide in penzioniste, za tiste pa je itak nov UI tud boljsi, ker so ikone vecje.
To mogoče delaš ti, jaz pa poleg tega kliknem start in tam imam Printerje, Nadzorno ploščo, Default programe. Z dvemi kliki in brez tipkanja pridem do teh stvari.

Lion29 ::

@energetik... in kdo ti brani, da imas te ikonce v metroju? lih tako 2 klika
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

71GA ::

Dejansko je malo bolj načičkan windows. To je vse.

Lonsarg ::

mtosev je izjavil:

ok meni še nekaj ni jasno: katera windows 8 non upgrade licenca ti omogoča,da jo preneseš na drugi komp?pri windows 7,če si kupil fpp/retail izdelek si lahko preneso licenco drugam kaj pa zaj


Obstajajo 3 verzije:

--- OEM(Hp,Dell,..) - ne da se je kupiti sploh - ne moreš prenašati po računalnikih
--- Upgrade verzija - po licenci ista kot OEM, torej tudi nobenega prenašanja naokoli, samo na tist komp, kamor upgradaš prvič. Se mi zdi da če se mal znajdeš je dejansko to lahko drug računalnik, in ne tisti, iz kjer si upgrade assistant zagnal.
--- Zadnja tretja verzija ima pa dolgo ime: Personal Use Licence for System Builder PULSB, ta je pa licenca, ki teba zanima, v bistvu isto kot včasih retail, sam še bolše. To se da kupit v trgovini lahko jo pa poljobno prenašaš po računalnikih, samo na enem hrati je valda lahko kativna.

Ne obstaja pa za to zadnjo nobene akcije, bo treba kar po rednih cenah..

Ganon ::

Preden potrdim nakup, lahko vpišem promo kodo. Obstajajo kakšne?

Aha, to je za tiste z novimi računalniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Lonsarg ::

Jaz imam eno, prodam za 15€:) A pa ta promo koda deluje vedno, ali preveri najprej, če je bil nakup računalnika opravljen v zadnjih parih mescih? Al ko imaš enkrat kodo imaš pač upgrade za 15EUR neglede na to, če upgradaš recimo iz 5 let starega XP računalnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Blaz90 ::

Za vse, ki vas motijo hot cornerji, je na voljo program Skip Metro Suite, ki omogoča izklop posameznih hot cornerjev. Še posebej, če ves čas prebiješ na desktopu in ne uporabljaš metro aplikacij, sta levi zgornji (app switcher) ter sredinski zgornji (drag to close) povsem nepotrebna.

mtosev ::

Lonsarg je izjavil:

mtosev je izjavil:

ok meni še nekaj ni jasno: katera windows 8 non upgrade licenca ti omogoča,da jo preneseš na drugi komp?pri windows 7,če si kupil fpp/retail izdelek si lahko preneso licenco drugam kaj pa zaj


Obstajajo 3 verzije:

--- OEM(Hp,Dell,..) - ne da se je kupiti sploh - ne moreš prenašati po računalnikih
--- Upgrade verzija - po licenci ista kot OEM, torej tudi nobenega prenašanja naokoli, samo na tist komp, kamor upgradaš prvič. Se mi zdi da če se mal znajdeš je dejansko to lahko drug računalnik, in ne tisti, iz kjer si upgrade assistant zagnal.
--- Zadnja tretja verzija ima pa dolgo ime: Personal Use Licence for System Builder PULSB, ta je pa licenca, ki teba zanima, v bistvu isto kot včasih retail, sam še bolše. To se da kupit v trgovini lahko jo pa poljobno prenašaš po računalnikih, samo na enem hrati je valda lahko kativna.

Ne obstaja pa za to zadnjo nobene akcije, bo treba kar po rednih cenah..
cool. kje pa to dobim,ker jaz te različice za kupit ne najdem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

medenko ::

po trgovinah?

Lonsarg ::

Na dinokomp jo majo Pro verzijo za 144€, najbrž bojo v kratkem imeli povsod. Ja ni poceni, čeprav je ceneje, kot je bil Windows 7.

mtosev ::

važno je samo,da je pod 200euros haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Kdo gnal to reč v Virtual Boxu?

medenko ::

sej navadna verzija je čisto dovolj? ali je nuja pro? se da kako po ovinkih dobiiti kodo za 15€ in uporabljati uradno verzijo?

Jst ::

Če je v komentarjih že razloženo, se v naprej opravičujem.

Bila je na voljo ena stran, kjer si vpisal svoj email, kjer si "kao" prednaročil Win8 oz. naj bi ti MS sporočil, ko bo na voljo.

Jaz trenutno nisem dobil še nobenega maila.

Rad bi pa kupil Win8 Pro, verzijo, ki se lahko samostojno inštalira. Torej .iso.

Koliko to stane in glavno, kje dobim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Truga ::

Iso dobis zastonj. Licenca stane. :P

AvtoR ::

Ali kdo ve, se da nadgraditi Vista Business 32 bit na Win 8 pro 64 bit, in koliko to stane?
Računalnik se uporablja v poslovne namene kot CAD postaja.

Jst ::

Aja, pa jaz bi seveda v ENG jeziku.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

medenko ::

Jst: tole sem našel oz. dobil tu na slotechu:

Nakup sistema Windows 8

Spc ::

Aston_11 je izjavil:

Kdo gnal to reč v Virtual Boxu?

Jaz sem sprobal ampak je čez 5 min že dol letela.
Škoda placa.
 

krneki0001 ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj pa gonilniki za stare tiskalnike in skenerje? So dodali kakšene gonilnike, ki jih sedmica ni imela?


Kolikor sem jaz ruazmel, je en sam malo bolj obsežen gonilinik za printerje, ki je univerzalen. Uglavnem doma priklopim 2 printerja in skener na pc z windows 8, najde oba in oba sta takoj pripravljena za delo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jst ::



To je to, a ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

k4vz0024 ::

A tudi za printerje, ki jih sedmica ni podpirala?

PrimozR ::

Spc je izjavil:

Neuporabno za desktop in notebook.
Za tablice in telefone pa še gre nekak.

In 1366 x 786 je najslabša resolucija od kar obstaja pc, ko bilo vsaj 1400x1050.

16:10 je že v zgodovini, kaj šele 4:3... Upira se le še Apple.

Bananovec ::

Po tej izdaji operacijskega sistema Windows bljuvajo samlo ljudje, ki ga sami nikoli niso zares preizkusili.
Žalostno, kako neumni so eni.
Rek "Don't judge book by it's cover" še kako drži.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

TechBeats ::

Jaz imam trentutno Win8 pro retail RTM, neaktivirano kako uporabim upgrade key, ker imam promo key, samo mi pa joka da je download not available in my country.. Čerpav je že inštalirano vse skupaj. Meh kere glupe scenke, kaj morma to polaufati na Win7 (dual boot)? Samo potem nočem da mi Win7 skensla.
AciD TriP

||_^_|| ::

Lahko tudi pravne osebe kupijo upgrade?

Ganon ::

Za vse tiste, ki ste še vedno v dvomih glede namestitve iz praznega diska in same aktivacije.

Namestitev poteka povsem enako kot pri starejših Oknih. Formatiraš, vpišeš kodo, Windows se namesti in ko končno prideš na namizje, je Windows aktiviran. Vse super, brez težav.

Mimogrede, izgleda čudovito. :D

Company ::

Kdaj se je treba odločiti, ali želiš ISO ali zagnati namestitev/upgrade? Je to šele po tem, ko so datoteke že prenešene?
Prosim za čimprejšnji odgovor, ker zadevo dowloadam, pa se bojim, da mi bo kar naredilo nadgradnjo, tega pa še nočem...

Hvala!

Ganon ::

Company je izjavil:

Kdaj se je treba odločiti, ali želiš ISO ali zagnati namestitev/upgrade? Je to šele po tem, ko so datoteke že prenešene?
Prosim za čimprejšnji odgovor, ker zadevo dowloadam, pa se bojim, da mi bo kar naredilo nadgradnjo, tega pa še nočem...

Hvala!


Ne bo samodejno nadgradilo. Na koncu te vpraša ali hočeš nadgradnjo/ISO/...

Company ::

Hvala.
LP!

zavajon ::

Truga je izjavil:

Za desktop uporabnike se ni spremenilo nic (razen da malo boljse dela vsa zadeva kot win7).

Hočeš reči, da še vedno lahko najdeš Run, pa cmd, pa nekam pinaš pogosto uporabljene programe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080913 (65300) phone8
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304196319 (133311) Markl
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636378 (32221) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937860 (32434) Lonsarg

Več podobnih tem