» »

DNK profiliranje po ameriško

1
...
3 4
5
»

antonija ::

Brez baze DNK je sedaj kdo po krivem zaprt.
Recimo umorijo neko žensko. Osumljen je njen mož, na podlagi posrednih dokazov. Sosedje povedo, da se je kregal z ženo, neka priča je videla enega podobnega bežati z mesta zločina, mož se je zapletal pri zasliševanju ... In je obsojen. Tako, kot so obsojeni vsi nedolžni - na osnovi posrednih, nepopolnih, napačnih dokazov.
koliko nedolžnih bi bilo šele oproščenih, če bi imeli večjo bazo DNK
Da bi se kogarkoli nedolžnega obsodilo samo zaradi DNK je tvoja izmišljotina. Doslej niso še nikogar. Da so zaradi DNK veliko po krivem obsojenih, celo na smrt, oprostili, je dejstvo.
Nubes, tisto novico lahko linkaš 10x, pa v njej še vedno ne bo nobenega, ki bi bil po nedolžnem zaprt zaradi DNK.
Koliko po nedolžnem na smrt obsojenih bo še moralo umreti v imenu varovanja zasebnosti?
Lepo sem opisal scenarij, ko na osnovi posrednih dokazov za umor obsodijo nedolžnega, če bi vedeli, čigava je najdena DNK, in bi šli k njemu pogledati, pa bi našli "smoking gun".
In policija bi seveda z bazo DNK imela še precej več dela, ne manj.
Need I say more? Vsako od tehle buck si dobil servirano nazaj v roku 5 minut.

Ubistvu je vecina trditev, ki si jih napisal, lazi. Razen trditev si pa pisal predvsem utemeljevanje taistih lazi kot resnic (vsakic neuspesno), ali pa zaniceval sodelujoce v debati in jih poskusal diskreditirat (spet neuspesno).

Tako da ti bom rpobal se enkrat napisat z zelo kratkimi besedami v upanju da bos doumel rdeco nit spoorcila: Prosim napisi primer kjer bi DNK baza pomagala.

Lahko pa se naprej pridno kopljes luknjo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

amigo_no1 ::

In kakšen epilog je dobil rop skb ? Tale 2 priprta sta bila samo domnevna informatorja, za kar sta dobila nekaj gotovine...
Kaj novejšega nisem našel:
http://www.zurnal24.si/prijeli-roparje-...


Saj niso policaji iz Lune padli, da ne bi prišli do sklepa, da prvo preverijo, če niso rob izvedli s pomočjo nekoga od znotraj, potem so začeli spremljati ljudi iz takratnega varovanja (vse, ki so bili povezani) in ko so kasneje začeli informatorji nesorazmerno njihovim prihodkom zapravljati so jih policaji dobili na muho...

Kar vse skupaj nima nič z dnk sledmi, če bilo notri 300 sefov (in toliko lastnikov, če so vsakič prišli sami) to pomeni 300 različnih vzorcev, ki sami po sebi ne dokazujejo nič.

lambda ::

Okapi je izjavil:

Zdaj pa poskusi še citirati to laž.

Ti dam eno tvojo laž:

Da bi se kogarkoli nedolžnega obsodilo samo zaradi DNK je tvoja izmišljotina. Doslej niso še nikogar. Da so zaradi DNK veliko po krivem obsojenih, celo na smrt, oprostili, je dejstvo.

Keyser Soze ::

Okapi, okapi. Da se ti da futrat tele forumske trole. Nima smisla. Sej, počasi bomo prišli do ene pametne DNK baze, samo tale čuden memset, ki misli, da se bori za pravico do zasebnosti, se mora mal zbistrit.

Tud trud zelenih je po eni strani plemenit. Ampak na žalost ne vidijo škode, ki jo naredijo "z ritjo, ko se obrnejo". Pustite temo da gre na smetišče zgodovine, tja kamor tudi sodi. Vred s člankom.

Saj je samo Slo-Tech.
OM, F, G!

Okapi ::

Prosim napisi primer kjer bi DNK baza pomagala.
Mogoče boš petič, ko ponovim, razumel. Nimam sicer veliko upanja, ampak evo - če bi imeli bazo DNK, bi bil rop trezorjev SKB rešen prvi teden.

Ti dam eno tvojo laž:

Da bi se kogarkoli nedolžnega obsodilo samo zaradi DNK je tvoja izmišljotina. Doslej niso še nikogar. Da so zaradi DNK veliko po krivem obsojenih, celo na smrt, oprostili, je dejstvo.
In kaj od tega ni res?

Kar vse skupaj nima nič z dnk sledmi, če bilo notri 300 sefov
Kaj je s tabo? Saj sem lepo linkal članek, kjer piše, da so jih dobili po 6 letih, ko je v policijsko bazo prišel vzorec DNK enega od storilcev. Če bi ga imeli v bazi že od vsega začetka, bi bil primer rešen takoj.

Kar vse skupaj nima nič z dnk sledmi, če bilo notri 300 sefov (in toliko lastnikov, če so vsakič prišli sami) to pomeni 300 različnih vzorcev, ki sami po sebi ne dokazujejo nič.
Jebiga, nisem kriv, če pojma nimaš, kako deluje forenzika. Ne jemljejo kar vsevprek, ampak ločijo sledi glede na to, katera bi jim lahko kaj koristnega povedala.

Poleg tega že takoj na začetku izločijo vse vzorce, za katere je bolj ali manj jasno, da bi se tam lahko znašli tudi iz povsem legitimnih razlogov. Vse sledi lastnikov trezorjev, policistov, uslužbencev ... se preprosto izloči, ker si z njimi ne moreš nič pomagati.

O.

antonija ::

A ni to zabavno? Vedno se najde en al pa dva heroja, ki sta prepricana da imata prav, tudi ce vsi drugi mislijo drugace. Sej ne recem, vedno obstaja moznost za genije in cudeze, ampak je vedno blizu nicle. Zato se je treba v primerih, ko smo sveto prepricani v svoj in imajo vsi drugi drugacno mnenje, vprasati: Hudica, kaj pa ce jaz nimam prav? (evidentno policaji niso sposobni takega razmisljanja, tam se konca pri "prometno pa voznisko prosim" tudi ce gres pes po gozdu domov)

Mogoče boš petič, ko ponovim, razumel. Nimam sicer veliko upanja, ampak evo - če bi imeli bazo DNK, bi bil rop trezorjev SKB rešen prvi teden.
Um... ne. Spet si se zlagal. Lahko pa pokazes da se nisi in razlozis, kako bi glede na sledi precej javnega prostora nasli ravno pravega osumljenca, za katerega nebi imeli nobenega drugega dokaza kot DNK sled (ki je precej slab posredni dokaz).

Če bi ga imeli v bazi že od vsega začetka, bi bil primer rešen takoj.
A pa je SKB rop sploh resen? SO odkrili kdo ga je izvedel, kdo narocil, kdo pobral dnar, kdo je denar opral, so nasli denar? Al je ostalo pri dveh majhnih ribah s katerima ni bilo na koncu nic?

Jebiga, nisem kriv, če pojma nimaš, kako deluje forenzika.
Uf, tukaj pa impliciras da ves kako deluje forenzika... razen CSI in podobnih pravljic, si kdaj imel direktno opravek s forenziko in tehnikami ki jih uporabljajo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Uf, tukaj pa impliciras da ves kako deluje forenzika..
Jebiga, nekaj vem, kar mi ni jasno, pa vprašam prijatelja kriminalista, ki se ukvarja natanko s tem.

O.

amigo_no1 ::

Kaj je s tabo? Saj sem lepo linkal članek, kjer piše, da so jih dobili po 6 letih, ko je v policijsko bazo prišel vzorec DNK enega od storilcev. Če bi ga imeli v bazi že od vsega začetka, bi bil primer rešen takoj.

a) nič niso (raz)rešili primera,
b) kaj če bi bili storilci tujci/outsajderji (njihov dnk ni v bazi) ? Preveč se zanašaš na eno mantro, "dnk base solves everyting".

antonija ::

Aha, prijatelj kriminalist ti je povedal da bi s pomocjo DNK baze lahko resil vse primere v pol manj casa (s petkrat vec dela kot si sam povedal), in si bil tako navdusen da zdaj siris mantro med ljudstvom? Good luck with this one! ;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

In zakaj morata podtikati stvari, ki jih nikoli nisem trdil? Ker nimata boljših argumentov? Nikoli nisem napisal, da bi rešil vse primere. Trdim, da bi jih rešil več, kot jih rešiš sedaj. In to je seveda jasno tudi vama, samo nimata jajc priznati.;((

O.

antonija ::

Trdim, da bi jih rešil več, kot jih rešiš sedaj.
Vsi vemo da to trdis. Ampak vsi vemo tudi da nimas nobenega rgumenta za tako trditev, in da so vsi tvoji poskusi argumentiranja zalostno propadli.

Mislim da bo najboljse da gres svojega prijatelja prosit za se kaksen argument, ker trenutno ti gre precej slabo ;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Ampak vsi vemo tudi da nimas nobenega rgumenta za tako trditev,
Ja, če si slep & gluh, oziroma se delaš, da si, potem res ne vidiš nobenega argumenta. Bom raje kar Kayserjev nasvet upošteval.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

antonija ::

Verjamem da ga bos, ker je eidni v tej temi ki podpira tvoje pravljice. Ce ga nebi uspoteval bi pomenilo da si moras priznat da nimas pojma o cem goovris. To je pa vsem policajem zelo terzko (nvsezadnje so "izobrazeni" da imajo vedno prav), pa kot kaze je zadeva nalezljiva. ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Argumenti za DNK bazo me spominjajo na na argumente za uvedbo retencijske baze. Ful več kriminalcev bomo polovili, nedolžni se pa itak nimajo česa bati.

Potem smo pa lepo pokazali kako nezanesljiva je retencijska baza, kako se da podatke v njej ponarejati oziroma kako se da vanjo vstavljati lažne podatke.

Da ne bo isto z DNK?
sudo poweroff

kuglvinkl ::

Ne bo, ker je ne bomo dovolili :)

Mehmed ::

Ne samo retencijska baza, enako bi veljalo za bazo vseh prstnih odtisov.
Ravno tako bi lahko resili kake stare primere, vcasih je prstni odtis se boljsi od dnk, predvsem pa ni tako velik poseg v zasebnost kot dnk pa manj zlorab omogoca.
Zakaj zagovorniki prvo ne zahtevajo te baze, logicno bi bilo? Verjetno so preveliki CSI fani, pa so jim prstni odtisi ze preziveti.

Jst ::

Ena zanimivost: Več umorov je v CSI and CSI-like nadaljevankah, kot v real life. (Ne vem, kje sem to prebral.)

---


Poznam primer, kjer so človeku rekli, da more dati izjavo na policiji, ker je bil priča neki kraji. Ta človek pride na policijo, mu pokažejo sobo in rečejo, da bo moral nekaj časa počakati. Tip po 20min hoče na WC in ugotovi, da je zaklenjen. Kliče na policijo, kjer je bil, da je tu kot priča, da da izjavo in da so ga zaklenili. Pride policaj in mu vzame telefon.

Potem čez nekaj časa pride več policajev in ga odpeljejo v drugo stavbo, kjer mu vzamejo prstne odtise in bris. On protestira, da hoče poklicati odvetnika, pa mu policaji odvrnejo, da bo to storil potem. On reče: "ne, hočem odvetnika." Policaji mu odvrnejo, če se upira "standardnemu postopku?" Človek pusti, da mu odvzamejo prstne odtise, DNK, potem ga pa spustijo.

Njegovo izjavo, da je videl, kdo je ukradel ?ne_vem_kaj?, niso vzeli. Potem ga čez teden dni pridejo na dom iskati, ga odpeljejo na policijo in takrat končno da izjavo, da je bil priča, kdo je to naredil, kako se je zgodilo,...

Sedaj naj mi pa nekdo pove, kakšen postopek je bil tole???

Odvetnik mu je potem rekel, da policijo nimajo za kaj tožiti.

Kaj bi se zgodilo, če bi se takrat "upiral standardnemu postopku vzemu prstnih odtisov in DNK?"

To se je zgodilo letos januarja.


---

Mene so pa policaji ustavili, ko sem sprehajal psa in mi napisali kazen, ker ni imel nagobčnika. Potem sem gledal po internetu in je pisalo, da dobiš kazen, če je pes nevaren. Da je pes nevaren, pa pomeni, da je že nekoga ugriznil, ali pa kaže znake, da bo koga raztrgal.

Jaz sem ta člen sprintal in odnesel na policijo, zahteval tista policista, ki sta mi napisala kazen in pred njimi raztrgal tiste papirje in jim dal za prebrati, kaj piše v zakonu. Po tem nisem dobil nobene položnice, nič.


---

Policaji imajo: 1. Preveč pooblasil; 2. Mislijo, da si lahko dovolijo vse kar se jim sprdne; 3. Niso usposobljeni za to delo. Seveda ne vsi, ampak nekateri so IDIOTI.

Če hočejo še bolj razširiti pooblastila, pa Janša naj ne joka, kako smo sedaj [zaradi njega samega] v demokraciji in kakšni hudiči so bili SDV, ker se mi dozdeva, da je sedaj še huje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mandi ::

Jst je izjavil:

Če hočejo še bolj razširiti pooblastila, pa Janša naj ne joka, kako smo sedaj [zaradi njega samega] v demokraciji in kakšni hudiči so bili SDV, ker se mi dozdeva, da je sedaj še huje.


^^ This :D

Ja, še ni ena generacija šla mimo, pa smo že pozabili, zakaj imamo ustavo in zakaj nimamo več tajnih uradnih listov. Sicer bi slednji kdaj pa kdaj koristili, a ko to deliš s številom primerov, ko so bili tako za brezveze zlorabljeni, ti kalkulator kar sam od sebe zaokroži na 0.

Utemeljeni sum in na njem temelječa sodna odredba sta izjemno smiseln pogoj. Preprečujeta samovoljo preiskovalnega organa, ker mora podlago ter potrebo za izvedbo določenega ukrepa zapisati na papir, pa to v sklepčni obliki, tako da bosta tožilec in sodnik rekla "ja, to se sliši razumno, tu maš odredbo".
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meje hrambe bioloških sledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7125578 (18344) AndrejO
»

Bostonski policaji nenavdušeni nad sledenjem... sebi

Oddelek: Novice / Zasebnost
85785 (3393) Jupito
»

Meje zbiranja bioloških sledi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14638445 (35137) kuglvinkl
»

Poletna novela zakona o varovanju državljanov v kazenskem postopku

Oddelek: Novice / NWO
209664 (8530) Spock83
»

Ali si lahko obetamo DNK profiliranje vseh državljanov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13615568 (12660) poweroff

Več podobnih tem