» »

ThePirateBay se seli v oblak

1
2
»

opeter ::

Truga je izjavil:

Ne vem, ampak en moj kolega trenutno izredno dela graficno, in rabi indesign. Je fural razne gimpe pa inkscape pa te reci, enkrat je pa reku "ok, jaz rabim indesign, ker cene nam mogu narest". In je su spiratat. Easy peasy.


Drugače pa obstajajo akademske verzije, v nekaterih šolah dobijo še dodatno močno subvencijo za nakup te, če je že potrebno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

To, kar je "ugotovil" TPB ni nič posebnega. Razne kriminalne organizacije to počnejo še bolj sofisticirano.

Čakam pa, da se bo zaščitila še druga stran (uporabniki). OneSwarm na vidiku?
sudo poweroff

digitalcek ::

Truga je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Srečni morate biti že v primeru, da si vašo vsebino dolpotegnemo in nato najdemo delček svojega dragocenega časa, da jo pogledamo.

Avtorjev prvotni namen je predvsem da sporočilo svojega dela pove čim več ljudem. To, da se da iz tega da služit denar je bonus, ki smo ga avtorjem omogočili


Najlepša hvala tebi in ostalim, da ste nam, avtorjem, nekaj omogočili... :D

Da pa so avtorji imeli na papirju in dejansko (v predinternetnih časih!) zagotovljene pravice, pa je vsekakor dejstvo. In zaščita avtorskih del se je dogodila MNOGO PREJ, preden so zaplodili tebe. Tebe in ostale pametnjakoviče. Ki sedaj zmotno mislijo, da so nam nekaj omogočili...

Avtorjev prvotni namen je, da ustvarja IN OD TEGA ustvarjanja posledično ŽIVI!

In če je približno kvaliteten, MORA IMETI petkrat do stokrat višje dohodke od nekoga, ki 220 ur mesečno ponavlja isti gib. Zakaj že?
Ker je avtor KREATIVEN, ta drugi pa je zlahka nadomestljiv z robotom!

first_line ::

digitalcek je izjavil:

Truga je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Srečni morate biti že v primeru, da si vašo vsebino dolpotegnemo in nato najdemo delček svojega dragocenega časa, da jo pogledamo.

Avtorjev prvotni namen je predvsem da sporočilo svojega dela pove čim več ljudem. To, da se da iz tega da služit denar je bonus, ki smo ga avtorjem omogočili


Najlepša hvala tebi in ostalim, da ste nam, avtorjem, nekaj omogočili... :D

Da pa so avtorji imeli na papirju in dejansko (v predinternetnih časih!) zagotovljene pravice, pa je vsekakor dejstvo. In zaščita avtorskih del se je dogodila MNOGO PREJ, preden so zaplodili tebe. Tebe in ostale pametnjakoviče. Ki sedaj zmotno mislijo, da so nam nekaj omogočili...

Avtorjev prvotni namen je, da ustvarja IN OD TEGA ustvarjanja posledično ŽIVI!

In če je približno kvaliteten, MORA IMETI petkrat do stokrat višje dohodke od nekoga, ki 220 ur mesečno ponavlja isti gib. Zakaj že?
Ker je avtor KREATIVEN, ta drugi pa je zlahka nadomestljiv z robotom!


Bwahhaha. Zaradi takih kot si ti vsi dolvlečejo namesto da bi kupovali.
Pozabljaš da živiš izključno od tistih ničvrednežev ki 220ur/mesec ponavljajo svoje nekreativno delo. Malo se prezrači, da bo tvoja žlehtnoba odpuhtela.

Truga ::

digitalcek je izjavil:

Najlepša hvala tebi in ostalim, da ste nam, avtorjem, nekaj omogočili... :D
Ni problema.

digitalcek je izjavil:

Da pa so avtorji imeli na papirju in dejansko (v predinternetnih časih!) zagotovljene pravice, pa je vsekakor dejstvo. In zaščita avtorskih del se je dogodila MNOGO PREJ, preden so zaplodili tebe. Tebe in ostale pametnjakoviče. Ki sedaj zmotno mislijo, da so nam nekaj omogočili...
Kdo pa mislis da vam to omogoca, ce ne mi? Ce ljudje avtorskih del ne bi kupovali, ti tega ne bi omogocal noben. In ce bojo ljudje ugotovili da zakonodaja na tem podrocju ne deluje vec v prid clovestva kot celote, bojo ze zvolil take, ki bojo to popravili. Prej ali slej.

digitalcek je izjavil:

Avtorjev prvotni namen je, da ustvarja IN OD TEGA ustvarjanja posledično ŽIVI!
Mogoce nekateri. Mogoce celo vecina. V vsakem primeru pa to nima veze z avtorskimi pravicami. Avtorske pravice so bile narejene ne zato da avtor zivi od tega, ampak da se avtorju ni treba ukvarjat z ostalimi stvarmi. Ce te bistvene razlike ne razumes, se nimava vec kaj pogovarjat.

digitalcek je izjavil:

In če je približno kvaliteten, MORA IMETI petkrat do stokrat višje dohodke od nekoga, ki 220 ur mesečno ponavlja isti gib. Zakaj že?
Ker je avtor KREATIVEN, ta drugi pa je zlahka nadomestljiv z robotom!

Tole si si ti kratko malo izmislil. Ne vem kako si prisel do tega mnenja. Vsekakor nekaj naredi glede tega vecvrednostnega sindroma. Sem jaz tudi avtor, zivim od svojega dela, pa niti priblizno ne razmisljam na ta nacin, ker tak nacin dela je skodljiv za vse. Zato ker delas delo x namesto delo y moras biti placan vec? Ne seri.

Ko ze glih govorimo o "enem gibu", si mogoce ze slisal za RSI ali CST? Odskodnine za take poskodbe bi morale bit po mojem mnenju blazno visoke. Pa zal niso. Ceprav se da zadevo brez vecjih tezav popolnoma preprecit. Ampak to seveda gospodov na visokih stolckih trenutno ne zanima, oni se bolj ukvarjajo z avtorji in piratstvom.

Predvsem ti predlagam da si preberes clanke na katere sem dal linke v prejsnjem postu, da se malo izobrazis o problemih ki jih trenutno predstavlja zakonodaja s podrocja avtorskih pravic.

Gladi ::

digitalcek je izjavil:


Avtorjev prvotni namen je, da ustvarja IN OD TEGA ustvarjanja posledično ŽIVI!

Avtorjev prvotni namen je umetniško izražanje, preživi pa lahko izključno tisti, kater svoja dela lahko proda v zadostni količini. Zato pa jokate vglavnem falirani ustvarjalci, ki si samega naziva ( umetniškega... kot je recimo glasbenik) ne zalužite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

PaX_MaN ::

Gladi je izjavil:

Avtorjev prvotni namen je umetniško izražanje, preživi pa lahko izključno tisti, kater svoja dela lahko proda v zadostni količini. Zato pa jokate vglavnem falirani ustvarjalci, ki si samega naziva ( umetniškega... kot je recimo glasbenik) ne zalužite.

Da, ukint pomoč brezposelnim pa razne subvencije, pa pobenat člen iz Ustave ki govori da ima vsak pravico do dela.
Le tako se bomo znebili faliranih delavcev, ki so se sami nezmožni preživljat!

Gladi ::

PaX_MaN je izjavil:

Gladi je izjavil:

Avtorjev prvotni namen je umetniško izražanje, preživi pa lahko izključno tisti, kater svoja dela lahko proda v zadostni količini. Zato pa jokate vglavnem falirani ustvarjalci, ki si samega naziva ( umetniškega... kot je recimo glasbenik) ne zalužite.

Da, ukint pomoč brezposelnim pa razne subvencije, pa pobenat člen iz Ustave ki govori da ima vsak pravico do dela.
Le tako se bomo znebili faliranih delavcev, ki so se sami nezmožni preživljat!

:)

Po tvojem bi morala državat poskrbeti za umetnike?:)) Mam narejeno glasbeno OŠ, a dobim kako rento? Pa kick & snare znam uporabt u poljubnem DJ programu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

luksorzi ::

Če je "umetnikova" motivacija/muza zaslužek, vsi vemo, kaj pride ven. Saj ste že vsi slišali za komercialno glasbo ... Ti ljudje si sploh ne zaslužijo naziva umetniki. Kvečjemu sralci, ker ustvarjajo drek.

Brez partis bay-a, jaz ne bi kupil nobenega cd-ja. Po zaslugi blink zaliva grem jutri po cd od BFM - Izhod (malček reklame :P). Pa naj še kdo reče, da je piratstvo škodljivo ...

P.S.
Na računalniku imam naložen Autocad, za katerega licenca stane 5000€. Tudi, če bi hotel, tega programa ne bi mogel kupiti in niti nebi bilo smiselno, saj ga ne uporabljam profesionalno. Imajo avtorji kakšno škodo, če imam program na računalniku in se malo igram?

Invictus ::

Dokler ga ne uporabljaš za komercialne namene, ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

luksorzi je izjavil:

Če je "umetnikova" motivacija/muza zaslužek, vsi vemo, kaj pride ven. Saj ste že vsi slišali za komercialno glasbo ... Ti ljudje si sploh ne zaslužijo naziva umetniki. Kvečjemu sralci, ker ustvarjajo drek.

Pol pa pust'te ta drek pr miru, ane, ne pa da poslušamo kako je to vse med TOP100 storrentanih leta 2011. Valjda da vas majo potem avtorji polhn kurac - "Vse je drek, sam jedl ga bomo pa!"

luksorzi je izjavil:

Brez partis bay-a, jaz ne bi kupil nobenega cd-ja.

Ne, ti ne bi kupil CDja, če ti ne bi bilo všeč. Da krajo opravičujete s tem ko se trkate po prsih, češ, "sej u resnic nism nč ukradu, k majo še zmer original, pa itak majo s tem ful reklame, pa nej bodo srečni da sploh kej kupmo k če neb mel TPB bi vsi bankrotiral", je pa že bolezensko stanje.
(Pa če ne bi bilo trgovine, tudi ne bi kupil nbenga CDjs. Ergo, trgovine delajo reklamo avtorjem!)

luksorzi je izjavil:

Po zaslugi blink zaliva grem jutri po cd od BFM - Izhod (malček reklame :P). Pa naj še kdo reče, da je piratstvo škodljivo ...

Če ti enkrat spizdiš kliota pa pol kupiš enga druzga kliota, si enega od teh dveh še vedno - spizdu in nisi čist nč boljši k naključen tajkun.

luksorzi je izjavil:

Na računalniku imam naložen Autocad, za katerega licenca stane 5000€. [...] Imajo avtorji kakšno škodo, če imam program na računalniku in se malo igram?

Tle notr se odgovor skriva.

luksorzi je izjavil:

Tudi, če bi hotel, tega programa ne bi mogel kupiti[...]

Huh?

luksorzi je izjavil:

in niti nebi bilo smiselno, saj ga ne uporabljam profesionalno.

A pol če bi jst hotu v tvoji bajti žvet en mesec, tko za foro, bi blo okej, če bi se ko bi bli vi na počitncah, h vam vselu? KEr pač ni smiselno kupovat bajte, če ne boš dalj časa not žvel, ane.

Gregor P ::

... ti zopet mešaš jabolka in košarkaške žoge;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

luksorzi ::

Pol pa pust'te ta drek pr miru, ane, ne pa da poslušamo kako je to vse med TOP100 storrentanih leta 2011. Valjda da vas majo potem avtorji polhn kurac - "Vse je drek, sam jedl ga bomo pa!"

Sem komentiral post Gladi-ja, ko je rekel, da je avtorjev prvotni namen ta, da od umetnine živi. Sem pa povedal, v kakšno umetnost to pelje (to pa nima nobene veze s piratstvom in torrenti ;)).


Če ti enkrat spizdiš kliota pa pol kupiš enga druzga kliota, si enega od teh dveh še vedno - spizdu in nisi čist nč boljši k naključen tajkun.

Pa ti veš, da mešaš hruške in traktorske gume? Cliota lahko peljem pa testno vožnjo preden ga kupim. Če mi ni všeč, ga vrnem.

Tle notr se odgovor skriva.

Točno, ampak ne tak kot misliš.

PaX_MaN ::

luksorzi je izjavil:

Pa ti veš, da mešaš hruške in traktorske gume? Cliota lahko peljem pa testno vožnjo preden ga kupim.

Ja? A od muzike pa ni singlov (pa muzičkih videov)? Radio še ni bil nikoli izumljen? Ni semplov v spletnih štacunah? (Še v merkatorju lahko poslušaš tabolj popularne cele CDje!) Špili/programi nimajo demov? Filmske trailerje/teaserje so prepovedal? Pisatelji ne šenkajo celih poglavij za prebrat?
Sej sm reku, bolezensko stanje.

luksorzi je izjavil:

Če mi ni všeč, ga vrnem.

Hecno da ti nič od zgoraj naštetega ni treba vrnit...

luksorzi je izjavil:

Točno, ampak ne tak kot misliš.

No, pa povej kako ti misliš da jaz mislim da ti misliš.

luksorzi ::

PaX_MaN je izjavil:

luksorzi je izjavil:

Pa ti veš, da mešaš hruške in traktorske gume? Cliota lahko peljem pa testno vožnjo preden ga kupim.

Ja? A od muzike pa ni singlov (pa muzičkih videov)? Radio še ni bil nikoli izumljen? Ni semplov v spletnih štacunah? (Še v merkatorju lahko poslušaš tabolj popularne cele CDje!) Špili/programi nimajo demov? Filmske trailerje/teaserje so prepovedal? Pisatelji ne šenkajo celih poglavij za prebrat?
Sej sm reku, bolezensko stanje.

luksorzi je izjavil:

Če mi ni všeč, ga vrnem.

Hecno da ti nič od zgoraj naštetega ni treba vrnit...

luksorzi je izjavil:

Točno, ampak ne tak kot misliš.

No, pa povej kako ti misliš da jaz mislim da ti misliš.


Pa veš, da na radiu ne vrtijo vse glasbe, ki bi mi bila potencialno všeč? Naj pošljem na radio en playlist, da bom lahko slišal, ne da bi jo "ukradel" s spleta?
V spletnih štacunah imaš 10-15s sample. Ti testiraš cliota brez vrat, števcev in vetrobrana?

Od kje misliš da pridejo pesmi na youtube?
Namig: rip

Knjigo si lahko BREZPLAČNO izposodim v knjižnici in jo brezplačno preberem, nato pa še brezplačno vrnem.

black ice ::

luksorzi: Jaz moram v moji knjižnici plačati članarino. Damn.

luksorzi ::

black ice je izjavil:

luksorzi: Jaz moram v moji knjižnici plačati članarino. Damn.


Jaz sem včlanjen v večih knjižnicah, pa v nobeni ne plačujem članarine. 8-)
No, pa tudi če bi jo. Kupljena je ena knjiga, prebralo pa jo je več ljudi. 8-O

PaX_MaN ::

luksorzi je izjavil:

Naj pošljem na radio en playlist, da bom lahko slišal, ne da bi jo "ukradel" s spleta?

Em ... ja?

luksorzi je izjavil:

V spletnih štacunah imaš 10-15s sample. Ti testiraš cliota brez vrat, števcev in vetrobrana?

Ne, jst grem na enomesečni roadtrip po evropi.
No, včasih grem tut 260 na uro po dirkališči v Indianapolisu.
Pa ekskurzija po Indiji včasih tut sede.
Sem pa ke se z njim zabijem v drevo, da vidm če delajo airbagi.
K šele tko vidš kok je avto res dobr!

luksorzi je izjavil:

Od kje misliš da pridejo pesmi na youtube?
Namig: rip

Seveda, če ne gledaš avtorjevega kanala ker ti zanj čist dol visi, ni čudno da si prepričan v to.

luksorzi je izjavil:

Knjigo si lahko BREZPLAČNO izposodim v knjižnici in jo brezplačno preberem, nato pa še brezplačno vrnem.

A da si? Si zihr da ni prklenjena z verigo?
K so založbe tolk zlobne, aveš.

luksorzi je izjavil:

Jaz sem včlanjen v večih knjižnicah, pa v nobeni ne plačujem članarine. 8-)

Ja, česa vsega ne plačujemo brezposelnim. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bluefish ::

PaX_MaN je izjavil:

Seveda, če ne gledaš avtorjevega kanala ker ti zanj čist dol visi, ni čudno da si prepričan v to.
Zanimivo.
Nek drug strasten zagovornik kvazi avtorjev na tem forumu nas želi na vso moč prepričati, da je YT zmota človeštva. Po drugi strani pa to isto stran avtorji uspešno uporabljajo za promocijo.
Hm, nekaj ne štima.

luksorzi ::

Da ne bomo zašli. Moj point je bil ta, da sem si album potegnil iz interneta, zdaj pa ga nameravam PLAČATI!

Ja, česa vsega ne plačujemo brezposelnim.

Hja ne me žalit. Od kje sklepaš, da ne prispevam v državno blagajno?

PaX_MaN ::

bluefish je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Seveda, če ne gledaš avtorjevega kanala ker ti zanj čist dol visi, ni čudno da si prepričan v to.
Zanimivo.
Nek drug strasten zagovornik kvazi avtorjev na tem forumu nas želi na vso moč prepričati, da je YT zmota človeštva. Po drugi strani pa to isto stran avtorji uspešno uporabljajo za promocijo.
Hm, nekaj ne štima.

Štima, ker (trenutno) velja oboje - na YT je hrpa stvari, ki so avtorska dela, in na YT je hrpa stvari, ki so skopirane od vsepovsod.
(In če gledaš sam ta druge, ne vidiš prvih, in obratno.)
Zdaj se pa pač čaka kdaj/če bodo druge prevagale pa gleda v kristalno kuglo.

luksorzi je izjavil:

Da ne bomo zašli. Moj point je bil ta, da sem si album potegnil iz interneta, zdaj pa ga nameravam PLAČATI!

Sori, ampak prodajo odpustkov smo opustili že daaaaavno tega.

luksorzi je izjavil:

Hja ne me žalit. Od kje sklepaš, da ne prispevam v državno blagajno?

Od kje pa sklepaš da jaz sklepam da ne prispevaš v državno blagajno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

luksorzi ::

Sori, ampak prodajo odpustkov smo opustili že daaaaavno tega.

Sori ampak nisem zmožen razumeti tvoje izjave ...

Od kje pa sklepaš da jaz sklepam da ne prispevaš v državno blagajno?

Sklepam iz tvoje izjave:
Ja, česa vsega ne plačujemo brezposelnim.

Če sem te narobe razumel, se iskreno opravičujem.

Gladi ::

luksorzi je izjavil:

Sem komentiral post Gladi-ja, ko je rekel, da je avtorjev prvotni namen ta, da od umetnine živi. Sem pa povedal, v kakšno umetnost to pelje (to pa nima nobene veze s piratstvom in torrenti ;)).

Dej še ekrat pej prebrat, sem ravno negiral to kar ti trdiš, da sem rekel.

luksorzi ::

Uf, oprosti. Se posipam s pepelom. Zmedel me je malo neroden citat :8)
 Dokaz :)

Dokaz :)

Gregor P ::

PaX_MaN je izjavil:

No, včasih grem tut 260 na uro po dirkališči v Indianapolisu.:'(
Če ti misliš, da jaz ne bi šel testirati Ferrarija na njihovem dirkališču v Imoli do maksimuma preden bi ga kupil, se motiš (ali Veyrona, ki ga je nekdo omenjal):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

luksorzi ::

Ko poslušam 10s sample, se počutim, kot, da bi mi prodajalec pustil samo, da prižgem motor in preizkusim brisalce :D
Sploh pa te primerjave z avti niso 100% posrečene. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luksorzi ()

Gregor P ::

Drži, te primerjave z avti nimajo kaj iskati tu:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

So, so.
Ker ti ga ne dajo za sprobat "celga", to je, vozit za 30 let.

Bor H ::

Pa itak imaš od vsakega albuma single. Če pa nimaš, ali pa te ne prepričajo, je pa avtor narobe se lotu. Move along, glasbe je ful.

luksorzi ::

100 ljudi, 99 mnenj. Še dobro, da sem poleg pisanja tule počel še nekaj pametnega, drugače bi se sekiral za izgubljen čas :))

Vglavnem, grem spat, ker je treba jutri vstat.

opeter ::

luksorzi je izjavil:

black ice je izjavil:

luksorzi: Jaz moram v moji knjižnici plačati članarino. Damn.


Jaz sem včlanjen v večih knjižnicah, pa v nobeni ne plačujem članarine. 8-)
No, pa tudi če bi jo. Kupljena je ena knjiga, prebralo pa jo je več ljudi. 8-O


Ja, a vseeno ... nekdo poravnati članarino. Ali je to tvoj ožji družinski član, kakšen kolega/znanec ali kdorkoli drug (občina?), da ti posodi(jo) člansko kartico/karton ali karkoli že imate to urejeno v knjižnici, nekdo enostavno mora plačati članarino.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

PaX_MaN je izjavil:

So, so.
Ker ti ga ne dajo za sprobat "celga", to je, vozit za 30 let.

Niso.
Kopiranje muzike bi bilo ekvivalentno kopiranju avtomobila. Ker pa posameznik večinoma nima sredstev za kaj takega, se tega ne počne v domačih garažah.

Bor H ::

Se strinjam, kopiranje je ekvivalent švercanju na busu, sej itak porabi enako goriva če si ti gor al pa ne (oz. je razlika zanemarljiva). Pa sploh ne morš zastonj probat kako zgleda LPP (ali železnice, ni razlike), če ne plačaš ene vožnje. Kaka svinjarija.

Aja, a na pol prazne koncerte tut hodte čez ograjo? Kao, sej je isto za tiste 4 na odru a sm še jst kle, plac je, plačal pa itak ne bi?

Truga ::

Piratiziranje dokazano zmanjsuje global warming!!!!1111oneoneeleven



Also, piratiziranje ni kraja. Je piratiziranje.

Matija82 ::

poweroff je izjavil:

To, kar je "ugotovil" TPB ni nič posebnega. Razne kriminalne organizacije to počnejo še bolj sofisticirano.


Kakšen link na to temo ?

M.B. ::

Samo zanimivo je da na YT na originalnih kanalih včasih ne moreš glasbe poslušat ker si v napačni državi na ostalih kanalih pa gre. Kak fajn za uradne kanale.

Kaj se lahko zgodi če legalno kupuješ knjige preko amazona. Zaprejo ti račun ne povejo zakaj za knjige se pa pod nosom obriši. Nauk zgodbe (Odstrani DRM vsem knjigam in jih backupiraj)

Pa še nekaj s filmskega sveta, se v kinu vrti trenutno Hotel Transilvanija in Brave. Za Brave smo štajerci zgleda preveč zabiti da bi lahko original gledali, za Transilvanijo pa kličem v kKolosej če predvajajo s podnapisi (na sporedu namreč ni bilo označeno v kateri verziji je), pa dobim odgovor da predvajajo. Se odpeljem gledat in se začne sinhronizirana različica, se vstanem in grem ven. Na srečo so vrnili denar in mi prijazno svetovali da če hočem s podnapisi gledat si lahko pa dol potegnem film. Tako da včasih bi rad plačal stvari pa mi niso na voljo.
Tako da zdaj bom pač čakal da pride na TV al pa DVD. Ker HBO je spet samo sinhronizirano. Kak fajn da mamo digitalno TV, kjer lahko spreminjamo zvokovno sled, oddajajo pa samo eno. :)

In pa ljudje zgleda radi plačajo (Humble eBook bundle) če jim je kaj všeč. Če sem prav izračunal je vsak avtor knjig v 14 dneh zaslužil približno 76k $. Zanimivo da smo Linuxaši spet najbolj darežljivi :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

poweroff ::

Matija82 je izjavil:

poweroff je izjavil:

To, kar je "ugotovil" TPB ni nič posebnega. Razne kriminalne organizacije to počnejo še bolj sofisticirano.


Kakšen link na to temo ?

Fast flux domenski sistem, pa par layerjev proxyev vmes, v ozadju pa serverji s kriptiranimi diski. Vse skupaj uteženo z ustreznim load balancerjem. V Wiredu je bil pred časom članek (oz. nekaj njih) na to temo. Včasih se za to uporablja tudi izraz invisible bulletproof hosting.

Bom enkrat opisal na svojem blogu kako bi izgledal tak sistem tehnično. Če namreč vse skupaj preseliš še v anonimizacijsko omrežje, je izsleditev take vsebine pain in the *.
sudo poweroff

enadvatri ::

poweroff je izjavil:

To, kar je "ugotovil" TPB ni nič posebnega. Razne kriminalne organizacije to počnejo še bolj sofisticirano.

Čakam pa, da se bo zaščitila še druga stran (uporabniki). OneSwarm na vidiku?


Imaš kakšen konkreten podatek o tem, preiskan primer? Jasno je, da se tisti, ki jim je to v interesu in si to lahko privoščijo, počnejo. Me pa zanima, če je dejansko kdo v naši bližini bil zaloten pri nekem združevanju in organiziranju v oblaku (ampak ne navajati Mehike, kjer imajo svoja in to precej dobro zaščitena GSM omrežja). :))

enadvatri ::

Dodajam ... Z gostovanjem v konkretnem anonimizacijskem omrežju TOR imam nekaj malega celo izkušenj, saj sem se s tem igral (nič resnega). Zato me tudi tehnično toliko ne zanima (kar ne razumi kot ubijanje tvoje namere do pisanja o tem) in si znam bistvene lastnosti predstavljati tudi brez večine tehničnega znanja. Bolj me zanima ali je kakšen sodni primer preiskave, ki bi uporabo takšne opreme oz. IKT tudi potrdil (ne brskati zame, če se morda spomniš, napiši). Je pa dejstvo, da si ob dobro načrtovanem in vzdrževanem sistemu z njim težko pomagaš pri dokaznem postopku, torej moraš to združbo na podlagi česa drugega obsoditi, v sami preiskavi pa sistem odkriješ (in lahko le potrdiš njegov obstoj).

poweroff ::

Mah ne. Tukaj gre za eno dlje časa trajajočo debato, ki jo imam z bivšimi kolegi iz Spletnega očesa. Namreč jaz sem postal mnenja, da umikanje spletnih strani z otroško pornografijo iz spleta ni (več) učinkovito.

Mislim, vsekakor je potrebno tako vsebino takoj umakniti iz spleta, vendar nima smisla vse preiskovalne energije usmerjati v odkrivanje tega kdo je lastnik strežnika, kjer je bila taka vsebina najdena. Niti v blocking sisteme. Ker po mojem mnenju večina kriminalnih organizacij ni tako norih, da bi v svojem imenu najele spletni strežnik in potem gor hostale vsebino. Bolj gre za vdiranje in nalaganje posameznih posnetkov, katerih namen je izključno narediti malce reklame ter pridobiti kakšno novo stranko. Skratka, ko se nekje najde taka vsebina, se kontaktira lokalni CERT ali hosting providerja in vsebina bo izginila v nekaj urah.

The real stuff pa se po mojem mnenju nahaja skrit globoko v privatnih anonimizacijskih omrežjih. In po mojem mnenju so ta omrežja zasnovana na tak način, da se jih od zunaj ne da razbiti. Tudi če nekdo undercover postane navidezni odjemalec, ne bo prišel daleč. Še do prvega pravega noda ne, če pa slučajno že, ga bo kriminalna organizacija preprosto odklopila.

Zato sem pred kakšnimi dvemi leti na enem sestanku policiji povedal svoje mnenje, da bi bilo treba spremeniti taktiko. Sledenje na podlagi IP naslovov ni mogoče, celo sledenje denarnih transakcij po mojem mnenju ne (BitCoin, pa to).

Med te kriminalne organizacije se je potrebno vriniti s tajnimi sodelavci - ter jih razbiti od znotraj. In seveda je treba iti v tujino. Njihov odgovor je bil, da policija tega na more. Kar razumem (operacije v tujini, pa to). Ampak potem bi pa to lahko počela SOVA. Tako bi vsaj kaj koristnega naredili.

Odgovor je bil, da je tudi za SOVO to prevelik logistični zalogaj. Recimo, da tudi to kupim. Ampak potem naj se povežejo evropske tajne službe in naredijo skupno akcijo. Ampak tukaj smo pa že pri politiki.

No, vsekakor pa je prvi korak, da ti ljudje doživijo reality check. Treba jim je pokazati kako je tehnično mogoče narediti buletproof sistem, da bodo videli, da je dejansko treba spremeniti taktiko.

Aja, pa mehiška GSM omrežja niso ravno dobro zaščitena. Če bi hoteli, bi jih lahko relativno enostavno odkrili in požgali posamezne bazne postaje. Pri enem legalnem operaterju bi bilo treba izvesti triangulacijo in bi v hipu dobil zemljevid vseh (tudi ilegalnih) baznih postaj.

Potem pa samo pošlješ mobilno ekipo z usmerjenimi antenami in molotovkami. Celo v Mariboru to obvladajo... ;)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Gregor P ::

... ti si ta komentar tako napisal kot da bi dejansko bil oblastem (širše gledano) boj zoper pornografijo (terorizem ipd.) primarna naloga in ne zgolj izgovor, da dobijo močna orodja v roke, da lahko ščitijo zasebne interese posamičnih lobijev v ozadju:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Truga ::

No, saj to je tist. Nic ni narobe s preganjanjem ljudi ki se ukvarjajo z otrosko pornografijo. Dejstvo pa je, da nevemkaksnih orodij sploh ne rabijo, ker jim ne bodo koristila, saj so omrezja teh kriminalnih zdruzb nekako normalno zascitena. Normalno seveda za tako zdruzbo. Ni to nek amaterski FBI.

enadvatri ::

Matthai,

glede otroške pornografije vem, da jo je veliko in niti ni težko priti do nje. Imaš plačljive in neplačljive storitve znotraj različnih anonimizacijskih omrežij, kar precej jo je na povsem običajnih torrentih. Celo ena evropska država oz. tam. ponudnik gostovanja jo tolerira (do neke mere sicer). Glede pedofilije pa mislim, da se kot družba že vedno preveč sprenevedamo in si zatiskamo oči, namesto da bi kaj preventivno naredili zanje in predvsem za lastne otroke.

Edini, ki pedofile in mreže resno preganjajo so razni anarhistki in anonimusi. Pohekali so že marsikateri (slabo zaščiteni) strežnik v tor omrežju in zdoksali prenekatergea pedofila. Največ krat so bili in so najlažje tarče pa pedofili na povsem obljudenih in običajnih klepetalnica (to, kar so naredili na frendi.si naši kvazi strokovnjaki, ni niti slučajno pionirsko).

Strinjam se tudi, da naši organi pregona ne znajo ubrati taktike oz. si postaviti prioritet glede na situacije različnih primerov (zlasti glede tehničnih in finančnih zmožnosti, kot sam navajaš). Vprašanje pa, kako zakonito je (pravna država pa take fore) na podlagi teh dveh kriterijev določati prioritete zadevam.

Bitcoin tudi ni tako zelo neizsledljiv (ko govorimo o uporabnikih), celo za nazaj pa so brez nobenih težav sledljive transakcije (seveda anonimno). Pred kratkim sta dva stručkota downloadala zgodovino in jo statistično obdelala. Da se prek tor omrežja, seveda.

Oh, tako skrita niso bila ta njihova omrežja, so pa bila kriptirana. Predvsem to. Uničiš jim lahko brez težav omrežje.

Gregor P ::

... jaz sem seveda mislil boj zoper otroško pornografijo, pedofilijo:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

poweroff ::

Hja, jaz mislim, da je med preiskovalnimi organi kar nekaj ljudi, ki se boja proti otroški pornografiji lotevajo resno. So pa seveda (zlasti med politiki) tudi taki, ki jim je to priročen izgovor za omejevanje svoboščin.

Moje mnenje je, da ni potrebno omejevati svoboščine, če se želimo učinkovito boriti proti tem negativnim pojavom. Treba pa je spremeniti taktiko. To je itak potrebno, ker obstoječa taktika ni več učinkovita.

Matijaadmin, moje mnenje je, da v Tor omrežju te vsebine gostujejo le največji kreteni. Prave združbe imajo svoja privat anonimizacijska omrežja.

Sicer pa je moja izkušnja taka, da to teh vsebin ne moreš priti ravno zlahka. Jaz sem zelo aktiven uporabnik spleta, celo delal sem za Spletno oko, pa nisem niti enkrat naletel na takšne vsebine. Po drugi strani pa srečujem razne underground hacking sajte skorajda tedensko, da ne rečem dnevno...

Kar se tiče uničevanja teh omrežij... razumem, da policija tega ne more storiti. Ampak če tajna služba v tujini redno krši zaupnost komunikacij, ne vidim večjega problema, če bi pohekali kakšno tako stran in jo ugasnili.
sudo poweroff

Gregor P ::

... samo če bi tajna služba naredila nekaj takšnega v drugi državi in bi jo pri tem dobili, je to praktično kršenje mednarodnega prava in nedovoljena intervencija, ki se lahko smatra kot napoved vojne (oz. razlog zanjo).

Če pa to počnejo tajne službe v dogovoru in z blagoslovom političnih akterjev (na mednarodnem nivoju), potem pa so odprta vrata za cel kup zlorab:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

poweroff ::

Seveda. Ampak tajne službe redno prisluškujejo telefonom, vlamljajo v ambasade, tajno sledijo, itd. Če bi ugasnili kakšno pedofilsko stran to ne bi odstopalo od njihovega običajnega kršenja zakonov, bi vsaj naredili kaj koristnega...
sudo poweroff

Gregor P ::

... no ja, če bi uveljavili pravilo, da pri svojem že tako protizakonitem početju morajo opraviti še kvoto koristnega dela (recimo 10% časa).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

enadvatri ::

poweroff je izjavil:

Hja, jaz mislim, da je med preiskovalnimi organi kar nekaj ljudi, ki se boja proti otroški pornografiji lotevajo resno. So pa seveda (zlasti med politiki) tudi taki, ki jim je to priročen izgovor za omejevanje svoboščin.

Moje mnenje je, da ni potrebno omejevati svoboščine, če se želimo učinkovito boriti proti tem negativnim pojavom. Treba pa je spremeniti taktiko. To je itak potrebno, ker obstoječa taktika ni več učinkovita.

Matijaadmin, moje mnenje je, da v Tor omrežju te vsebine gostujejo le največji kreteni. Prave združbe imajo svoja privat anonimizacijska omrežja.

Sicer pa je moja izkušnja taka, da to teh vsebin ne moreš priti ravno zlahka. Jaz sem zelo aktiven uporabnik spleta, celo delal sem za Spletno oko, pa nisem niti enkrat naletel na takšne vsebine. Po drugi strani pa srečujem razne underground hacking sajte skorajda tedensko, da ne rečem dnevno...

Kar se tiče uničevanja teh omrežij... razumem, da policija tega ne more storiti. Ampak če tajna služba v tujini redno krši zaupnost komunikacij, ne vidim večjega problema, če bi pohekali kakšno tako stran in jo ugasnili.


Sam sem celo moderiral na enei micro blogging strani v tor omrežju, pri čemer je bila nična toleranca samo za otroško pornografijo, za vse ostalo pa 100 %-na. Vsake toliko je priletel kakšen model in oglaševal pedofilijo. Pač, objavljal povezave in povabila v razne skupnosti. Tako da ni težko priti do nje, ne. Prav to smo tam tudi moderirali.

Še vedno pa mislim, da tudi kriminalci (predvsem resni profiterji od pedofilije) uporabljajo tor. Nenazadnje je globalno, dokaj zanesljivo, preizkušeno in tudi varno. Ni nobene potrebe po paniki, če svojega naslova v .onion domeni nikjer ne objaviš oz. ni kako drugače kompromitiran ...

amigo_no1 ::

Imam težave z dostopom do TPBja, preko tujega proksija dela

tu tudi:
http://www.downforeveryoneorjustme.com/...
It's just you. http://thepiratebay.se is up.


tracert thepiratebay.se


Tracing route to thepiratebay.se [194.71.107.15]
over a maximum of 30 hops:



  1    1 ms      1 ms    1 ms   XXXX
  2    19 ms    19 ms    20 ms  asr-lj.amis.net [212.18.32.174]
  3    22 ms    24 ms    24 ms  mx-lj1-te-0-3-0.amis.net [212.18.44.161]
  4    25 ms    25 ms    25 ms  mx-vi1-te-0-0-0.amis.net [212.18.44.142]
  5    40 ms    50 ms    60 ms  decix.fra1.de.portlane.net [80.81.194.215]
  6    70 ms    70 ms    75 ms  te-4-3.sto1.se.portlane.net [80.67.4.166]
  7    72 ms    80 ms    75 ms  po-10.sto3.se.portlane.net [80.67.4.129]
  8    74 ms    70 ms    80 ms  te-1-1.sto2.se.portlane.net [80.67.4.137]
  9     *        *        *     Request timed out.
 10     *        *        *     Request timed out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376285134 (8426) hariscorale
»

TPB si išče nov dom

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
216009 (4752) Hayabusa
»

ThePirateBay se seli v oblak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9931796 (26729) amigo_no1
»

Težave pri IP blokadi piratskih spletnih strani

Oddelek: Novice / Zasebnost
87632 (5909) Putr
»

Ustanovitelji ThePirateBay.com dokončno obsojeni .. pomoči (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
17866663 (59282) ]Fusion[

Več podobnih tem