» »

BlueStacks omogoča poganjanje androidnih aplikacij na Windows

BlueStacks omogoča poganjanje androidnih aplikacij na Windows

ZDNet - Podjetje BlueStacks je razvilo istoimensko aplikacijo, ki omogoča poganjanje aplikacij za mobilno okolje Android na računalnikih z nameščenim sistemom Windows. Trik je v zagonu virtualnega stroja pod Windows, v katerem potem teče polna verzija Androida 2.2. Dobro je poskrbljeno za medsebojno združljivost in sodelovanje, saj teče Android kot običajen program v Windows, tako da je moč premikati fokus na njega in nazaj. Vsi sistemski gonilniki so izkoriščeni, tako da je mogoče iz Androida tudi tiskati na tiskalnik, ki je priključen in nameščen v Windows. Podobno si Android izposoja tudi zvočnike in mikrofon, videokamero in podobno.

Edini opaznejši manko je odsotnost Android Marketa, kamor se ne da. To niti ni tako velik problem, saj veliko aplikacij najdemo tudi na Amazon App Storu, ki ga bo BlueStacks kmalu podprl. Seveda je vprašanje, ali ima poganjanje Androida na PC-jih sploh smisel. Ker je bil zasnovan z mislijo na mobilne naprave z na dotik občutljivi zaslonu, utegne biti uporabniška izkušnja nekoliko slabša, a pomembno je, da možnost imamo.

11 komentarjev

MajorM ::

Če ne drugega lahko tisti ki si ne lastimo Android naprave sedaj preizkusimo ali nam je všeč.
Je torej taka aplikacija smiselna? Po moje da.

matejdro ::

A ve kdo, kdaj bo to na voljo, če sploh? Sliši se super za windows tablice, kjer je programja z touch podporom zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

win64 ::

Android emulator za windows, linux... je na voljo v sklopu android sdkja, tako, da če si hotel sprobati karkoli si lahko že sedaj sprobal.
Nič novega..

matejdro ::

Tisti emulator dela obupno počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Bor H ::

Še sistem (v emulatorju) se tako vleče na njem da ti vzame voljo do življenja.

MrStein ::

Čak mal, a gremo nazaj v temno preteklost razdrobljenega trga? (ta program dela le na tej platformi, tale le na tisti,...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roCkY ::

Zunaj je beta1 in zadeva za poganjanje določenih specialnih app sploh ni napačna.
Marsikaj je zaradi enostavnosti bolj uporabno na android platformi kot na win oz. prek browserja.
Kar nekaj zadev še ne dela a večina aplikacij se prav solidno znajde v tem navideznem okolju.

lenart0 ::

zadeva je res zanimiva, uporabljam okrog 10 aplikacij na pc s tem programom in morm rečt d sm zadovoln :D

Lonsarg ::

Jaz sem se pa spomnil kje bi znalo biti tole uporabno. Surface Pro, ki si ga bom khpil ko pride ven. Vse kar zaenkrat se manjka na Windows Store si omislis tole:) Kar se pa marketa tice, si pac iz marketa potegnes aplikacijo na Android telefon, potem pa preprosto copy pastas iz telefona na surface .apk fijle. Ce dela odzivno je tole majka.

amigo_no1 ::

MajorM je izjavil:

Če ne drugega lahko tisti ki si ne lastimo Android naprave sedaj preizkusimo ali nam je všeč.
Je torej taka aplikacija smiselna? Po moje da.

Potrebuješ še touch screen za pristno uporabniško izkušnjo..

roCkY ::

Zadeva je z WIN 8 zgubila velik del smisla, ker je na marketu večina appov, ki sem jih rabil prek tega sedaj že napisana za WIN8 metro...
Po namestitvi WIN 8 je letel z (HT)PC-ja. Prej pa sem kar nekaj zadev poklikal prek njega.
Verjetno mi je ravno zato po začetnem zmrdovanju WIN8 vmesnik postal zelo priročen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android emulator

Oddelek: Operacijski sistemi
182289 (683) smacker
»

Android Emulator

Oddelek: Programska oprema
91318 (968) GeForce_GTX
»

Tower defense

Oddelek: Igre
283850 (2448) Baltazar-x
»

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7625056 (20786) filip007
»

Samsung predstavil tablico za Windows 8 in Android

Oddelek: Novice / Android
237443 (4983) zanhor2

Več podobnih tem