» »

Ko diplomant FRi išče službo

Ko diplomant FRi išče službo

Temo vidijo: vsi

Ramon dekers ::

na tej točki ima mavrik popolnoma prav in 3/4 današnjih študentov je pač take sorte...žal.


Ne, nima.

Žal ponudite dobro ceno ali ga naučite določenih zadev in mu takrat dajete minimalca, je problem? Nevem zakaj bi se učil nekaj, kjer na koncu ni garancije da boš službo dobil.
Idiotizem prve klase.
Potem pa, znam to in to, ko pa iščeš delovno mesto je pa razpis za nekaj xy, kaj se boš učil potem tudi za delovno mesto xy zadevo še dve leti? Ko boš znal bo pa prišlo novo delovno mesto, ki bo zahtevalo novo znanje tega in onega.

Vsak izgovor je dober, samo če dela ni ga pač ni, jebat ga.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Ramon dekers je izjavil:


Žal ponudite dobro ceno ali ga naučite določenih zadev in mu takrat dajete minimalca, je problem? Nevem zakaj bi se učil nekaj, kjer na koncu ni garancije da boš službo dobil.


Ali pa raje vzamejo v službo takega človeka, ki je že pred in med faksom migal in si nabral precej izkušenj na resničnih projektih. Taki, ki se cel čas študija zanašajo le na to, kar jim bodo drugi "k riti prinesli", bodo na delovnem mestu ravnali enako. Sicer sem se zaposloval pred okoli 15 leti, a takrat sem na podlagi izkušenj (in izobrazbe) z lahkoto pridobil več ponudb za zaposlitev. Res pa je tudi to, da sem potem potreboval skoraj 10 let, da sem prišel do resne firme, ki ima stvari urejene, tako kot je treba. Po mojih izkušnjah je pri nas precej firm, ki so se v IT podale zaradi tega, ker naj bi bili tam dobri zaslužki. Vodilni pa o ITju in povezanih stvareh nimajo blage veze, ali pa si celo domišljajo, da je dober manager tisti, ki bolj zahebava svoje zaposlene. Zato imajo take firme tudi velik pretok kadrov in temu primerno kakovost izdelkov. Prodaš pa lahko pri nas karkoli, kakovost sploh ni pomembna.

Ramon dekers ::

Ali pa raje vzamejo v službo takega človeka, ki je že pred in med faksom migal in si nabral precej izkušenj na resničnih projektih.


Kaj zdaj hočeš, da je nekdo zaposlen ali da nevem dela neke xyz projekte? Čemu potem študij? Če so projekti toliko vredni jebeš potem univerzo, naj gredo delati vsi projekte in prišparaš še na benzu, vajah, seminarskih in času...Drugače v tujini študentje delajo v mcdonaldih da odplačajo šolnine.

Sicer sem se zaposloval pred okoli 15 leti, a takrat sem na podlagi izkušenj (in izobrazbe) z lahkoto pridobil več ponudb za zaposlitev


Ker to res ni pomembne dejavnik, ne, kje pa.

Sicer pa tu kjer jaz živim in delam imajo večino srednjo šolo.
Stopnja brezposelnosti je 6%, tako, da ni panike za delo, tudi če ne dobiš tistega za kar si študiral je še vedno toliko drugih del.

driver_x ::

Ramon dekers je izjavil:

Ali pa raje vzamejo v službo takega človeka, ki je že pred in med faksom migal in si nabral precej izkušenj na resničnih projektih.


Kaj zdaj hočeš, da je nekdo zaposlen ali da nevem dela neke xyz projekte? Čemu potem študij? Če so projekti toliko vredni jebeš potem univerzo, naj gredo delati vsi projekte in prišparaš še na benzu, vajah, seminarskih in času...Drugače v tujini študentje delajo v mcdonaldih da odplačajo šolnine.


Študij je osnova, ki je pomembna, pomembne pa so tudi izkušnje. Dober kandidat ima oboje, izkušenj pa samo s študijem ne pridobiš. Po drugi strani pa ti da študij znanja, ki jih samo s prakso težko pridobiš (tisti brez končanih faksov se ne bodo strinjali). Torej rabiš oboje. Imaš pa potem dveh vrst ljudi, ki zaključijo faks: prvi se zanašajo le na znanje, ki ga dobijo po liniji najmanjšega odpora med študijem, drugi pa se že med študijem pobrigajo zase in zraven pridobijo še nekaj izkušenj? Velika verjetnost je, da bodo ljudje iz prve skupine tudi na delovnem mestu ravnali enako: vse po liniji najmanjšega odpora, brez poglabljanja v probleme, razumevanja zadev in podobno. Potem pa sam povej, če dobiš na razgovor po enega kandidata iz obeh skupin, koga bi ti zaposlil?

Nihče te ne sili med faksom sodelovati pri dodatnih projektih, če pa to delaš, si pa definitivno zvišaš možnosti za zaposlitev. Lahko pa seveda tudi jamraš, kako je pri nas težko dobiti službo.

Kenpachi ::

Zaraki Kenpachi.

Ramon dekers ::

Študij je osnova, ki je pomembna, pomembne pa so tudi izkušnje. Dober kandidat ima oboje, izkušenj pa samo s študijem ne pridobiš. Po drugi strani pa ti da študij znanja, ki jih samo s prakso težko pridobiš (tisti brez končanih faksov se ne bodo strinjali). Torej rabiš oboje. Imaš pa potem dveh vrst ljudi, ki zaključijo faks: prvi se zanašajo le na znanje, ki ga dobijo po liniji najmanjšega odpora med študijem, drugi pa se že med študijem pobrigajo zase in zraven pridobijo še nekaj izkušenj? Velika verjetnost je, da bodo ljudje iz prve skupine tudi na delovnem mestu ravnali enako: vse po liniji najmanjšega odpora, brez poglabljanja v probleme, razumevanja zadev in podobno. Potem pa sam povej, če dobiš na razgovor po enega kandidata iz obeh skupin, koga bi ti zaposlil?

Nihče te ne sili med faksom sodelovati pri dodatnih projektih, če pa to delaš, si pa definitivno zvišaš možnosti za zaposlitev. Lahko pa seveda tudi jamraš, kako je pri nas težko dobiti službo.


Nisem v IT ju, ampak je povsod v Sloveniji enako. Jebanje v glavo. Če bi zaposloval bi želel elito, prvo nekoga, ki je res, res dober na svojem področju, takoj za njim pa vajenci, ki bi se učili od njega in nabirali izkušnje, visoka motiviranost, ambicije...

Da se strinjam ni ok da greš po liniji najmanjšega odpora, vendar ustvarjati kvaliteto na fakulteti ali na projektih pač ne gre...Nekje vedno nekaj trpi faks ali služba.

Sicer pa kakšne možnosti si zvišaš v Sloveniji če si na projektih? To, da si eden izmed xx ljudi, ki so tam in upaš da boš imel plačo višjo od 600€ (torej plačo 700 ali 800E) ma koga farbate s tašnimi norimi idejami?

Hej mogoče je pa problem v samem študiju, saj veste nekoč so tumpali pravnikov je preveč IT je future, očitno to pač ni več to nek sanjski poklic ali pač res letijo miljoni. No ja pustimo silicijovo dolino ker potem imamo na drugi strani to pravnike, ki delajo pri J.P. Morgan, če želi kdo v ekstreme.

Smurf ::

Caki, ce nisi res zanic programer bos v Sloveniji imel placo preko 800€ (ze na zacetku).

Ogromno je tudi programerjev z 2000€+ neto.

P.S trenutno imajo pravniki, ki prihajajo iz faksa bistveno vecje probleme z zaposlitvijo kot IT in delajo bistveno vec za manj place.

Ramon dekers ::

Caki, ce nisi res zanic programer bos v Sloveniji imel placo preko 800€ (ze na zacetku).


Kul, res kul.

Ogromno je tudi programerjev z 2000€+ neto.


Ja to je super kaj naj rečem


P.S trenutno imajo pravniki, ki prihajajo iz faksa bistveno vecje probleme z zaposlitvijo kot IT in delajo bistveno vec za manj place.


Res je, ampak to samo pomeni, da smo zelo, zelo v kurcu, ker podjetje potrebuje tako IT kot pravno službo.

para! ::

Res je, ampak to samo pomeni, da smo zelo, zelo v kurcu, ker podjetje potrebuje tako IT kot pravno službo.

Samo v tvojem svetu.
Death before dishonor!

Ramon dekers ::

Samo v tvojem svetu.


V mojem svetu dobi "sveži" policist $45-55.000 (leto) neto skupaj z iphonom in ipadom. Sicer je ogromno slabosti ampak davki so pa super.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ramon dekers je izjavil:

Ali pa raje vzamejo v službo takega človeka, ki je že pred in med faksom migal in si nabral precej izkušenj na resničnih projektih.


Kaj zdaj hočeš, da je nekdo zaposlen ali da nevem dela neke xyz projekte? Čemu potem študij? Če so projekti toliko vredni jebeš potem univerzo, naj gredo delati vsi projekte in prišparaš še na benzu, vajah, seminarskih in času...Drugače v tujini študentje delajo v mcdonaldih da odplačajo šolnine.


A si ti resno nepismen, ne znaš brati ali si preprosto malo zmišljuješ kaj drugi rečejo?
The truth is rarely pure and never simple.

para! ::

V mojem svetu dobi "sveži" policist $45-55.000 (leto) neto skupaj z iphonom in ipadom.

Ne sprejmem tako slabe službe.
Death before dishonor!

driver_x ::

Tudi v Sloveniji so firme, ki dobro poslujejo, dobro plačujejo in imajo dober odnos do zaposlenih. Sam delam v eni.

Mipe ::

Ne moremo biti vsi pravniki, no.

para! ::

Kaj bi pa bilo boljse, ce bi lahko bili vsi pravniki? Omejitve za bit pravnik so itak umetne, tko da ce je to resitev, ni nobenega razloga, da me na sodiscu ne bi mogel zagovarjati srednjesolec z dobro retoriko, ce bi ze sam bil dovolj neumen.
Death before dishonor!

Invictus ::

Ni nujno da si pravnik, lahko si pa prebereš zakonodajo in razlago, ki se tiče tvojega primera.

Dovolj strani in forumov je na netu, ker ti pravniki lahko kaj svetujejo.

Sam si je treba vzeti čas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

Mavrik je izjavil:

No jaz ti razlagam kako to potem zgleda na razgovorih. Veliko preveč FRIjevcev sem že srečal kjer gre pogovor nekako takole:

1.) Aha, a FRI si delal, kaj si pa kaj delal na faksu? Kaj te je zanimalo?

... ja ne vem... neki mal smo delali v Javi ...

2.) Ok, Java, kakšne projekte si pa kaj delal? Seminarske?

... am... ja malo smo programirali, skupnskih projektov pa si nisem zbral, sem mel informatiko bolj veš. Vem malo PHPja ...

3.) Ok, a si delal kaj v prostem času? Maš kaj kode za pokazat? Praksa?

... em, ne nisem nič tak delal, nimam kaj dosti za pokazat ...

Potem pa se grem lahko samo za glavo držat. Na lepe oči pa pač tudi ne morem kar nekoga vzeti a ne?

za prvo in drugo točko skoraj ne verjamem, da ti ne znajo povedat vsaj približno kaj so počeli na faksu.. mislim saj če si delal seminarske in ostalo si boš vsaj nekaj zapomnil o čem se je šlo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Buggy ::

dejanske potrebe v podjetju in egotriperski odnos dolocenih frisnih diplomantov, ki iscejo sluzbo v perspektivnem IT podjetju je podobno odnosu psa in macke. Ko pride tak fakultativno ucen profil na trg je ze na polovico outdatan, tega si pa marsikdo ne prizna, kar je pa se huje, se ne zna prilagajat oz vklopit v delavno okolje ker pac nima prakse....soliranje pac ne deluje.

Ramon dekers ::

Ja ok, kot sem zgoraj napisal nevem čemu potem faks, naj raje dalajo na projektih pa bo.
Enostavno ne vidite širše slike, kolikor sem seznanjen s situacijo je pri nas tako, da tisti, ki delajo v IT- ju delajo za celo firmo (preobremenjenost), novih pa enostavno nočejo vzeti, ker se varčuje.

Slovenija je super dežela z mentalno bolnimi prebivalci. Enak odnost tu imate recimo tudi do dviga ddv-ja na nepremicnine, češ kar naj obdavčijo, tisti, ki imajo nepremičnine naj kar plačajo. Zaboga, torej nekdo, celo življenje ustvarja, dela ko pa zmanjka pa ravno njega tepejo, revež pa je vse skozi sofinanciran.

Sicer pa ni problem da IT - jevec ne dobi službe, problem je ker je nihče ne dobi, če bi bila situacija normalna bi pač IT - jevec poprijel za drugo delo in med tem časom iskal službo, ampak ker so tudi druga področja v Sloveniji v pizdi (se opravičujem izrazu) dela ni nikjer. Razen določenih ekstremno kvalitetnih podjetij, ki izvajajo eksport v tujino ni ničesar več v Sloveniji. Bi pa recimo s takšnim podjetjem lahko izvedel določen start up v tujini in uvozil/izvozil know - how ter delovno silo, ker plani tudi so takšni.

Klinc gleda takšno državo, pri nas so davki na plače 20% na hrano pa 15%.

Zgodovina sprememb…

para! ::

se ne zna prilagajat oz vklopit v delavno okolje ker pac nima prakse.

Nazadnje, ko sem se še moral prilagajat, sem moral požret en kup slabih praks, ker je pač taka navada in se tko pr njih dela, js sm bil pa neprilagodljiv, ker sm težil. Go figure. Never again.
Death before dishonor!

technolog ::

Na plače so do 50%, na hrano pa 8%, pa je treba ponavadi oboje plačat, tko da ne razumem zadnjega stavka.

gendale ::

Buggy je izjavil:

dejanske potrebe v podjetju in egotriperski odnos dolocenih frisnih diplomantov, ki iscejo sluzbo v perspektivnem IT podjetju je podobno odnosu psa in macke. Ko pride tak fakultativno ucen profil na trg je ze na polovico outdatan, tega si pa marsikdo ne prizna, kar je pa se huje, se ne zna prilagajat oz vklopit v delavno okolje ker pac nima prakse....soliranje pac ne deluje.

seveda pa najdeš čisto iste kretene med delodajalci (ne vsi, da se razumemo, ampak tud vsi novi diplomanti niso kreteni)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BigWhale ::

Heavy je izjavil:

Vse lepo in prav s tem da sem bil tarča mobinga. Nekaj mesecev sem to prenašal, nakar sem spregovoril in čez par dni dobil odpoved.


Saj ne, da bi kaj resilo tvojo situacijo ampak, a si podjetje prijavil na ustrezne inspekcije? Si bil redno zaposlen in so te kar odpustili? Koliko odpravnine si pa dobil? Kar tako, ker se nekomu zahoce, te ne morejo odpustiti.

Blinder je izjavil:

Ja 10 let nazaj, ko ni bilo izbire si moral prav takega kandidata uzet. Danes pa dobiš takega kandidata na voljo ter programreja z 20 let izkušenj v programiranju v javi :D Normalno, da podjetja uzamejo tiste, ki več znajo.


Deset let nazaj je bila situacija ista kot zdaj. Samo, da imas danes vec taksnih, ki nic ne znajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v Živeti na Novi Zelandiji.

ABX ::

Dinit v Izoli potrebuje programerje, sistemce in mrežologe.
http://www.dinitcs.eu/index.php/jobs-a-...

Čeprav je gor datum 15.02.2012 je zadeva še vedno aktualna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

Zaposlujemo po načelu nediskriminatornosti in enakih možnosti.


Torej ne iščejo veščine in znanja. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Matek ()

Mufasa ::

Smurf je izjavil:

Ogromno je tudi programerjev z 2000€+ neto.


Tole si pa res iz riti potegnil...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

MilanP ::

sam na tem forumu jih je vsaj ene 20 k majo več k 2 jurja neto

ramon je tut slika, kr garancijo bi, da bo po šoli služba

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ogromno je tudi programerjev z 2000€+ neto.


Tole si pa res iz riti potegnil...

Nic nisem iz riti potegnil. Take place so normalne za razvojnike v podjetjih, ki delujejo na mednarodnem trgu.

Mipe ::

Glavni razvijalci, ne code monkeys.

Smurf ::

Mipe je izjavil:

Glavni razvijalci, ne code monkeys.

Razvijalci. Glavni razvijalci imajo praviloma visjo placo.

Code monkeye pa jaz stejem v cisto drugo kategorijo (obrtniki).

harmony ::

Mipe je izjavil:

Glavni razvijalci, ne code monkeys.

Jah tud majmun ne more bit ravno vsak.

Mipe ::

Lahko.

Kot samostojni razvijalec pod sp oz. freelancer.

vorantz ::

Prosim odstranite se iz teme vsi, ki ste iskali prvo zaposlitev pred več kot 5 leti.
Kthxbai

Ko da ti fotr razlaga kako so v jugi vsi meli službe in zakaj ti jo danes ne uspe najdet ;((

BigWhale ::

Nekateri, ki smo pred X leti iskali zaposlitev sedaj zaposljujemo. Morda pa ni tko napacno, da ostanemo v temi in vam povem kaj iscemo? :)

No, saj, lahko se pa pretvarjate, da veste kaj podjetja iscejo in se naprej tukaj jokate. :)

Gregor P ::

Zaenkrat niste ravno veliko povedali, razen, če malo karikiram, da je dobro pisati seminarske:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mipe ::

vorantz je izjavil:

Prosim odstranite se iz teme vsi, ki ste iskali prvo zaposlitev pred več kot 5 leti.
Kthxbai

Ko da ti fotr razlaga kako so v jugi vsi meli službe in zakaj ti jo danes ne uspe najdet ;((

Zakaj naj bi bilo danes kaj drugače?

Karaya 52 ::

Pred desetimi leti si lazje nasel sluzbo brez izobrazbe kot jo danes z izobrazbo, razmere so danes povsem drugacne. Those days are over.

harmony ::

Danes ni več redkost, da pod rubriko "Kaj podjetje nudi zaposlenemu" piše: redno plačilo

BigWhale ::

harmony je izjavil:

Danes ni več redkost, da pod rubriko "Kaj podjetje nudi zaposlenemu" piše: redno plačilo


Tudi takrat, ko sem jaz iskal sluzbo, to ni bila redkost. To pise ravno tako pogosto kot 'prijetno delovno okolje'. :>

harmony ::

BigWhale je izjavil:

harmony je izjavil:

Danes ni več redkost, da pod rubriko "Kaj podjetje nudi zaposlenemu" piše: redno plačilo


Tudi takrat, ko sem jaz iskal sluzbo, to ni bila redkost. To pise ravno tako pogosto kot 'prijetno delovno okolje'. :>


Ravno to je problem današnjice. Namesto da napredujemo gremo nazaj 100 let.

Ampak taka je to miselnost v Sloveniji (večinska), da je delavec nujno zlo podjetja, a vbistvu je on temelj podjetja.

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

Zaenkrat niste ravno veliko povedali, razen, če malo karikiram, da je dobro pisati seminarske:D


Pisanje seminarskih in ob studiju pocetje se kaj drugega kot samo studirati in vpisovati ocene v index. Saj, ce nimas casa poceti se hoby projektov, pa se vsaj pri seminarskih potrudi.

Zakaj tolk pizdimo? Zato, ker imas en kup ljudi, ki sem na forum pride po resitve za domace naloge, potem se pa zgraza, ko se mu ponudi 800 EUR place in zaposlitev. S taksnim odnosom bi lahko bil vesel, da mu kdo sploh sluzbo ponudi.

Meni so vsec mladi, ki pridejo in so se zeljni uciti in imajo kaj pokazati. Ce nimajo nic za pokazati, naj pokazejo vsaj to kar so naredili na faxu in voljo, da so se res pripravljeni uciti in tudi kaj nauciti. Ampak za 4000 EUR na mesec ne bo nobeno podjetje pripravljeno uciti nekoga. Ne pri nas in ne v tujini.

BigWhale ::

harmony je izjavil:

Ravno to je problem današnjice. Namesto da napredujemo gremo nazaj 100 let.
Ampak taka je to miselnost v Sloveniji (večinska), da je delavec nujno zlo podjetja, a vbistvu je on temelj podjetja.


Kaj je problem? A to, da v oglas napisejo firme, da ponujajo redno placilo? Stvari, ki pisejo v oglasu so irrelevant.

No, vsi zaposleni v podjetju so temelj. So tisti, ki opravijo delo. In brez vseh vrst delavcev bi podjetje tezko zivelo. Tezko brez vodstva, komerciale, administracije in tistih, ki dejansko opravijo 'proizvodnjo'.

In zdej je to narobe, da podjetja pricakujejo od zaposlenih, da bodo vsaj priblizno sposobni? :)

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Zakaj tolk pizdimo? Zato, ker imas en kup ljudi, ki sem na forum pride po resitve za domace naloge, potem se pa zgraza, ko se mu ponudi 800 EUR place in zaposlitev. S taksnim odnosom bi lahko bil vesel, da mu kdo sploh sluzbo ponudi.

To se pa strinjam. Folk je tako len ali nesposoben da ne zna rešitve poiskati niti na Googlu.

Pa se jo da skoraj vedno najti. Manjka jim preprosto iznajdljivosti in volje do raziskovanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Problem je, ker večina delodajalcev smatra svoje zaposlene kot samo nek nepotreben strošek. Obenem bi radi enega, ki ima znanje, je priden, delaven, se uči v prostem času se sam izobražuje... na koncu pa ta isti dobi "redno plačilo."

Mavrik ::

Narobe razumeš. Nepotreben strošek so nesposobni zaposleni za 700e na mesec. Inženirji za par jurjev so redko nepotrebni ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Pred desetimi leti si lazje nasel sluzbo brez izobrazbe kot jo danes z izobrazbo, razmere so danes povsem drugacne.
In sicer v čem? Brezposelnost je trenutno takšna, kot je bila pred 14 leti, v obdobju '92 - '97 je bila pa tudi že večja.

Kot drugo pa, na forumu nas je tudi dosti takih, ki ne iščemo zaposlitve, ampak delo - in to ves čas. In tudi nekaj takih, ki so dovolj pametni, da ves čas oprezajo za boljšo zaposlitvijo, tudi ko so redno zaposleni, in službe redno menjajo. Ampak nekateri mladci pa očitno še vedno živite v prepričanju, da je treba službo najti samo 1x v lajfu.;((

O.

furion ::

Podjetja bi dala smesno nizko placo (800e), iskala pa proja. Dober programer si bo itaq pridobil cliente/job v tujini in pokasiral vsaj $5k na mesec, ne bo se sel prodajat za drobiz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

BigWhale ::

harmony je izjavil:

Problem je, ker večina delodajalcev smatra svoje zaposlene kot samo nek nepotreben strošek. Obenem bi radi enega, ki ima znanje, je priden, delaven, se uči v prostem času se sam izobražuje... na koncu pa ta isti dobi "redno plačilo."


A dej ne bluzi no. Nihce ne vidi zaposlenih kot nepotreben strosek. Od kje sploh ti taksne bebave ideje?

Nihce ne zahteva od delavcev, da bodo delali zastonj. Tudi samo izobrazevanja nihce ne zahteva. Jaz rade volje vzamem nekoga, ki se je pripravljen uciti v delovnem casu! Ne doma. Ampak ljudi, ki recejo: joj, tega se jaz nisem ucil na faksu in ne znam, je polno.

In se, kaj je narobe s tem, da dobis redno placilo? A zato, ker naredis tisto, kar se ti da za narediti, bi rad se posebno nagrado? Hihi. Posebno nagrado bos dobil, ce bos rekel: 'tole sem pa vceri v afterhours zoptimiziral in dela zlo awesome'. Ali pa ce ti bo sef rekel: 'lej tole pohitri za deset %', ti bos pa na koncu delovnega casa rekel: 'sem se potrudil in svar pohitril za 20%'.

Ne potrebujemo ljudi, ki kodo stresajo iz rokava, potrebujemo ljudi, ki znajo brisati ze obstojeco kodo. ;)

Gregor P ::

Upam, da se v 21. stoletju dejansko ne postavlja rednega plačila delavca pod vprašaj, saj nismo vendar na začetku industrijske revolucije:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16625896 (21164) 111111111111
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
388993 (7177) listje123
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10524880 (20773) NeMeTko
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30249771 (37922) M.B.
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10925831 (21051) Relanium

Več podobnih tem