» »

Ko diplomant FRi išče službo

Ko diplomant FRi išče službo

Temo vidijo: vsi

Utk ::

Tudi v Sloveniji laufa skoraj vse kar se lotiš, ker večina podjetij je zelo šalabajzerskih. Še na tem forumu kakšni "podjetniki" odpirajo strašno čudne teme kot da nimajo niti osnovne šole.
Vseeno pa ni lahko začet.

Truga ::

Sej v tem je problem, niti fax ne pomaga pr zacenjanju samostojnega dela. Pa bi loh ze vegova.

Ramon dekers ::

Tudi v Sloveniji laufa skoraj vse kar se lotiš, ker večina podjetij je zelo šalabajzerskih. Še na tem forumu kakšni "podjetniki" odpirajo strašno čudne teme kot da nimajo niti osnovne šole.
Vseeno pa ni lahko začet.


Ne ne laufa, razen za tujino (izvoz), denar je slab. Če dava konkreten primer vrata (izdelovalca Pirnar), ki stanejo več kot 4000EUR ne bo nihče kupil, ko pa gledam stvari tu, pa stane hiša 300.000EUR in dobiš za ta denar skoraj, da ne hišo iz kart, vrata nikakva, okna nikakva...Razumeš kaj hočem povedati?

Sej v tem je problem, niti fax ne pomaga pr zacenjanju samostojnega dela. Pa bi loh ze vegova.


Problem je da nevem kaj bi delal v Sloveniji. Zdej če imaš kvalifikacije je v tujini veliko lazje začeti kot s srednjo šolo, brez zamere jype.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Nimam pojma kaj hočeš povedat. Upam samo da ti je angleščina boljša kot slovenščina.
Pirnar kaj proda v Sloveniji ali ne? Kje hiša stane 300 jurjev, pri nas ali kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:


Ja ampak zato potrebuješ delodajalca, delodajalcev je v Sloveniji vse manj, vse več je korupcije in tudi če odpreš start - up klavzule v pogodbah in pravila ne veljajo neplačniki pa se izognejo vsakršni odgovornosti.

Ne rabiš če nekaj delaš doma popoldne, zvečer v svojem prostem času. Ni vsako delo plačano.

V mojem času smo stestirali na svojih PCih cel kup softvera, poinštalirali cel kup Linux distribucij in se tako učili. Prevajali kernel, ter popravljali buge v aplikacijah da smo jih sploh lahko uporabljali.

Danes je pa Linux znalec že vsak ki inštalira Linux z Next->Next-> ... ->Next->Finish
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Ramon dekers> Zdej če imaš kvalifikacije je v tujini veliko lazje začeti kot s srednjo šolo, brez zamere jype.

Jaz nisem začel s srednjo šolo.

m0LN4r ::

DOOM_er je izjavil:



heh, ravno to. Evo iz prve roke. Trenutno delam kot robotik v enem večjem podjetju, se pravi programiram robote, vežem elektroomare, sodelujem pri avtomatizaciji v proizvodnji za 3.5 EUR/h . Na koncu meseca dobim nekje 550EUR. Raje delam to kot pa drkam organ nekje v mečkejcu za šalterjem ali v pekarni za 1000 na mesec. Zakaj? Zato ker se vsak dan učim nove in nove stvari in bom lahko nekega dne odjeb*l firmo in šel drugam z izkušnjami. Sem študent zadnjega letnika elektrofaksa in v oktobru grem naprej na 2. stopnjo. Popolnoma razumem Mavrika zakaj noče zaposliti svežih diplomantov. Veliko je dobrih, veliko je pa tudi takih ki so šli po liniji najmanjšega odpora. Sam sem se tekom študija loteval tudi drugih stvari in delal stvari izven študijskih obveznosti. Brez tega me tukaj naprimer nebi vzeli, sedaj me pa ne spustijo stran prav zaradi prihajajočih projektov. Ampak ja če si premalo plačan jih odje*eš in greš stran enkrat ko veš da greš lahko.


Ravno zaradi takih pada cena dela. Še dobr da ne delaš za sendvič pa kokakolo. Medtem, ko nekateri tvoji sovrstniki na svetu delajo isto svar za 3x večje plačilo.
Tisti, ko ti nakazuje plačo pa zasluži tudi nekajkrat več. Dejansko te izkorišča ti se pa tolažiš s tem, da pridobivaš izkušnje pa znanje.
To dvoje bi lahko pridobival tudi, če bi ti pošteno dal 7EUR/h in te hkrati še bolj motiviral. Ampak ne, gremo vsako leto za 0,50EUR manj delat. Na koncu pa bomo delali vsi zastonj.

Sledi:
Šival bom 100 copatov na dan za 1EUR/h in si nabiral izkušnje, zato da bom lahko pozneje šival za 2EUR/h. Tisti, ki pa prodaja si bo pa polnil žepe in te copate prodajal za 100EUR po komadu. Hčerki, ki pa v pisarni sedi pa tebe kontrolira in ti nakazuje dnar pa ma srednjo ekonomsko nakazuje 10EUR/h.

Še dobr da kirurg ne dela za 3EUR/h, zato da si nabere izkušnje in potem gre na svoje. Kako mišljenje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Okapi ::

Verjetno se ti niti sanja ne, koliko zdravnikov po svetu (v razvitih državah) volontira, da si naberejo izkušnje in reference.

m0LN4r ::

Temu lahk rečem samo nažalost...
Na svetu je mnogo podjetij, ki ustvarjajo miljone EUREUREUR dobička in nočejo plačat tistih 1kEUR za zdravnika, ki dela voluntarno?

Razumem, da delaš voluntarno zastonj iz dobrosrčnosti, ampak se moraš zavedat, da eni majo tolko denarja, da če bi polovico porabli in porazdelil med tiste, ki delajo voluntarno, bi jim še vedno ostalo preveč.

1000 zdravnikov bo delalo voluntarno, zato da si lahko vojska kupi novi tank. Banka novi kredit. Šef tuša novi porsche. Al mahad novi otok nekje na morju itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smurf ::

Taka praksa je tudi v Sloveniji, bodoci zdravniki, ki hocejo kaj doseci kar lepo voluntirajo (pri nas, v tujini - zelo popularna je Amerika in recimo v drzavah 3. sveta).

Ker vejo, da bodo tako postali hitreje vec vredni.

@M0ln4r odpri svoje podjetje in ponudi ljudem take place kot se tebi zdijo fer. Kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

m0LN4r ::

Daj mi 1% dnara od 10 najbogatejših podjetij pa odprem podjetje in lahk začnejo vsi, ki delajo voluntarno pri meni delat za pošteno plačo.
Jaz pravim, da smo prisiljeni delat zastonj in mala plačila, ker se denar kopiči v monopolih, kjer ga je tak al tak na pretek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mipe ::

Katera so ta podjetja? Krka? Kolikor vem, so njihovi delavci dobro plačani.

jype ::

m0LN4r> Daj mi

Pa še eno zlato uro z vodometom?

m0LN4r> Jaz pravim, da smo prisiljeni delat zastonj in mala plačila, ker se denar kopiči v monopolih, kjer ga je tak al tak na pretek.

To bomo vse ekspropriirali in nacionalizirali, ko pride revolucija.

m0LN4r ::

Jaz sem globalno mislil, ne pa tale drobiž, ki se nabira v sloveniji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

Daj mi 1% dnara od 10 najbogatejših podjetij pa odprem podjetje in lahk začnejo vsi, ki delajo voluntarno pri meni delat za pošteno plačo.
Jaz pravim, da smo prisiljeni delat zastonj in mala plačila, ker se denar kopiči v monopolih, kjer ga je tak al tak na pretek.

Hja tako pa ne gre tudi ta podjetja so startala iz nule tako da si bos moral kar sam zasluziti denar (no ali da najdes poslovnega angela). Lahko pa recimo zastavis hiso in startas podjetje, ce res verjames v tako podjetje.

S tujim denarjem zna bit vsak pameten.

poweroff ::

m0LN4r: Fino, da si to ugotovil, ampak od utopije se ne da živeti.

Sicer pa dam povsem prav Mavriku. Na žalost večina študentov faks dojema kot neko prisilo, ne pa kot priložnost NAUČITI se nekaj. Toliko časa za učenje, kot ga imajo ljudje na faksu, ga ne bodo imeli nikoli več v življenju.

P. S. Meni je samo žal, da svojih študentov nisem kaj bolj konkretno "preganjal". Da bi bili malo bolj pripravljeni na trdo delo, ki jih čaka v službah...
sudo poweroff

m0LN4r ::

Žal moji predniki izpred 500 let in več niso bili grofi, kralji, cesarji, si lastil naftna polja, rudnike, plantaže tobaka, kolonijo, maso sužnjev, zlatarno, banko, ogromne količine zemlje itd. Po mojem so mel mogoč 2 prašiča pa eno utico in delal za ta druge.

Pustimo zdaj tistih par talentov ala cukerberg izjem, ki se pojavijo tu pa tam, ki so prišli pošteno do dnarja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

Jp se strinjam z moln4.

Pa 3,5€ sta ti 2 kavi.

Me zanima če bo mehanik kdaj spustil svojo urno postavko. Je ne bo, ker ni papak. Mi pa informatiki očitno smo. Sej izkušnje si tud lahko nabiraš na vmware, pa še drkaš si ga lahko doma sprot.

jype ::

harmony> Me zanima če bo mehanik kdaj spustil svojo urno postavko.

Večina vajencev pri mehaniku dela za drobiž, da osvoji osnove dela, preden se zaposli za malo več drobiža.

Ko po 5+ letih prakse odidejo na svoje in odnesejo s seboj stranke, pa so storili šele prvi korak k uspešnemu mehankarskemu biznisu.

Gregor P ::

... toliko mehaničnih delavnic pa spet nimamo, da bi kar vsi šli na svoje:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harmony ::

jype je izjavil:

harmony> Me zanima če bo mehanik kdaj spustil svojo urno postavko.

Večina vajencev pri mehaniku dela za drobiž, da osvoji osnove dela, preden se zaposli za malo več drobiža.

Ko po 5+ letih prakse odidejo na svoje in odnesejo s seboj stranke, pa so storili šele prvi korak k uspešnemu mehankarskemu biznisu.


Verjamem, da delajo za drobiž, ampak jaz nikoli nisem enačil enega progamerja z mehanikom. Čeprav je za oboje potrebno biti sposoben.

jype ::

Gregor P> ... toliko mehaničnih delavnic pa spet nimamo, da bi kar vsi šli na svoje:|

Prej ali slej morajo jit, ali pa stagnirajo.

Tako kot računalničarji.

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

Žal moji predniki izpred 500 let in več niso bili grofi, kralji, cesarji, si lastil naftna polja, rudnike, plantaže tobaka, kolonijo, maso sužnjev, zlatarno, banko, ogromne količine zemlje itd. Po mojem so mel mogoč 2 prašiča pa eno utico in delal za ta druge.

Pustimo zdaj tistih par talentov ala cukerberg izjem, ki se pojavijo tu pa tam, ki so prišli pošteno do dnarja.

Vecina ljudi, ki so ustanovili uspesna podjetja niso bili grofi, kralji, cesarji ali si lastili naftna polja. Ravno za IT firme rabis zelo malo zacetnega kapitala. Vrednost ene hise je cisto dovolj za nek startup.

Ampak vsak izgovor pride prav a ne.

Utk ::

Ma nehajte ga srat. Naloga programerjev oz. inženirjev ni ustanavljanje podjetij. To dela nekdo, ki ima idejo in talent za to. Če je pravi, bo tudi denar našel. Lahko tudi je slučajno inženir, ampak to ni pomembno. Ne bo inženir iskal strank in investitorjev, on bo delal na produktu.

m0LN4r ::

Kapital ustvari večinoma glih tist k komandira te inženirja pa jim daje mizerne plače za katere so oni pripravljeni delati. Obogati pa seveda šefe. Ostalo je vse naključje slučaja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Naj pa ti ubogi študentje zastavijo svoje premoženje za start up. In namesto da se ga nagonijo vsak večer, naj malo preštudirajo zakonodajo in pravo kako lahko malo lastnika stisneš če je treba.

Ampak se nič ne da in se nič ne splača. Kje pa je tisti ustvarjalni duh po diplomi in med študijem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Tisti, ki so tega sposobni, ne jamrajo tu. Tisti, ki niso, pa pač niso in bi samo izgubo naredili - kar jo tudi večina tistih, ki misli da so sposobni, ampak nič za to.
Še tisti, ki mislijo, da so dobri, večinoma klavrno propadejo, vi bi pa radi, da nekdo, ki ne najde službe, zastavi hišo staršev in odpre firmo. A ste popolnoma nori?
Je Bill Gates naredil Microsoft, ker ni našel službe? Ali pa Zuckerberg, Jobs? Oni bi lahko delali tudi pri IBM-u ali Googlu pa zato ne bi jamrali. Jamrajo tisti, ki ne morejo niti tega kar naj bi zmogli, kaj šele kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smurf ::

@Utk
To je ozkogledno razmislanje. Naloga inzenirja je kar on hoce, da je. Nas direktor (in glavni lastnik) je doktor strojnistva in ravno zaradi tega je podjetje zelo uspesno, ker ima jasno vizijo, pozna tehnologijo in zna voditi. Ekonomist ga ne bi moral niti slucajno zamenjati. Nasi prodajniki in support ljudje so prav tako inzenirji, pac potrebujes dolocen nivo znanja, da lahko te stvari opravljas. Jaz osebno dejansko delam na razvoju produktov, ampak poleg tega kda tudi odpredavam kaj, ali pa grem do stranke, ko pride do nekega zelo specificnega in tehnicno tezkega problema (kjer navadni support ne more po handlat zadeve). Skratka casi, ko je bil inzenir zaprt v sobi in nekaj sraufal so mimo.

@Utk
V bistvu sem preprican, da ni sposoben ustanoviti take firme in ravno to sem mu hotel dopovedati. Njegovi nasveti kako voditi podjetje so priblizno na takem nivoju, kot da bi jaz dirkacu F1 svetoval naj drzi malce dlje na gasu pa bo vozil hitreje.

Utk ::

Ja slučajno je vaš šef doktor strojništva, nič zato, ampak to da je strojnik, je pri vsem najmanj pomembno, še manj pa da bi vsak doktor strojništva naredil glih tako dobro firmo.
Boš zato rekel, da če strojnik ne najde službe, naj gre delat doktorat in odpre firmo, ker je to recept za uspeh? To je ozko gledanje, ne moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smurf ::

Nisem rekel, da ce ne najde sluzbe, da naj gre delat doktorat in odpre firmo.

Pravim, da si kot inzenir lahko marsikaj, ne samo izdelovalec produkta.

Ce ne najdes sluzbe bi jaz rekel, da se nauci cimprej znanja, ki je vredno na trgu (pametni to naredijo ze na faksu, oz. se vsaj pripravijo na to).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

DOOM_er ::

m0LN4r je izjavil:

DOOM_er je izjavil:



heh, ravno to. Evo iz prve roke. Trenutno delam kot robotik v enem večjem podjetju, se pravi programiram robote, vežem elektroomare, sodelujem pri avtomatizaciji v proizvodnji za 3.5 EUR/h . Na koncu meseca dobim nekje 550EUR. Raje delam to kot pa drkam organ nekje v mečkejcu za šalterjem ali v pekarni za 1000 na mesec. Zakaj? Zato ker se vsak dan učim nove in nove stvari in bom lahko nekega dne odjeb*l firmo in šel drugam z izkušnjami. Sem študent zadnjega letnika elektrofaksa in v oktobru grem naprej na 2. stopnjo. Popolnoma razumem Mavrika zakaj noče zaposliti svežih diplomantov. Veliko je dobrih, veliko je pa tudi takih ki so šli po liniji najmanjšega odpora. Sam sem se tekom študija loteval tudi drugih stvari in delal stvari izven študijskih obveznosti. Brez tega me tukaj naprimer nebi vzeli, sedaj me pa ne spustijo stran prav zaradi prihajajočih projektov. Ampak ja če si premalo plačan jih odje*eš in greš stran enkrat ko veš da greš lahko.


Ravno zaradi takih pada cena dela. Še dobr da ne delaš za sendvič pa kokakolo. Medtem, ko nekateri tvoji sovrstniki na svetu delajo isto svar za 3x večje plačilo.
Tisti, ko ti nakazuje plačo pa zasluži tudi nekajkrat več. Dejansko te izkorišča ti se pa tolažiš s tem, da pridobivaš izkušnje pa znanje.
To dvoje bi lahko pridobival tudi, če bi ti pošteno dal 7EUR/h in te hkrati še bolj motiviral. Ampak ne, gremo vsako leto za 0,50EUR manj delat. Na koncu pa bomo delali vsi zastonj.

Sledi:
Šival bom 100 copatov na dan za 1EUR/h in si nabiral izkušnje, zato da bom lahko pozneje šival za 2EUR/h. Tisti, ki pa prodaja si bo pa polnil žepe in te copate prodajal za 100EUR po komadu. Hčerki, ki pa v pisarni sedi pa tebe kontrolira in ti nakazuje dnar pa ma srednjo ekonomsko nakazuje 10EUR/h.

Še dobr da kirurg ne dela za 3EUR/h, zato da si nabere izkušnje in potem gre na svoje. Kako mišljenje.


Ja ampak poglej s te strani. V sloveniji ni veliko podjetij ki bi ti dalo na voljo celico za pol miljona evrov in lahko na njej delaš karkoli se ti zljubi. Poleg tega imam še zraven 20 drugih robotov na katerih lahko počnem kar hočem, dokler ne naredim škode. Na teh celicah lahko testiram karkoli se mi zljubi naredim karkoli se mi zljubi in nikoli nihče nič ne komplicira. Povej mi eno samo podjetje ki bi mi to v sloveniji omogočilo in plačalo nevem 6€/h. Ko bom imel še kkšen projekt več za pokazat potem pa fantje zele pa tko, 6 na uro ali pa grem. Dokler sem pa naredil par manjših zadev pa itak lahko sviram organu, tako je pa na žalost povsod po sloveniji
Robots will steal your job. But that's OK

Ramon dekers ::

Povej mi eno samo podjetje ki bi mi to v sloveniji omogočilo in plačalo nevem 6€


tako je pa na žalost povsod po sloveniji


Zato tudi napredovanja ni, kaj misliš, da si boš kdaj lahko s tem denarjem kupil ali zgradil hišo. Pozabi.

Kapital ustvari večinoma glih tist k komandira te inženirja pa jim daje mizerne plače za katere so oni pripravljeni delati. Obogati pa seveda šefe. Ostalo je vse naključje slučaja.


Tako je. Začetni kapital, najemeš inžinirje in delaš. Fino je sedaj ker je v Sloveniji tako zelo nizka cena za inžinirje.

DOOM_er ::

Ramon dekers je izjavil:

Povej mi eno samo podjetje ki bi mi to v sloveniji omogočilo in plačalo nevem 6€


tako je pa na žalost povsod po sloveniji


Zato tudi napredovanja ni, kaj misliš, da si boš kdaj lahko s tem denarjem kupil ali zgradil hišo. Pozabi.


se zavedam tega, zato pa si nabiram izkušnje in znanje da bom lahko po končanem faksu spakiral v tujino.
Robots will steal your job. But that's OK

harmony ::

DOOM_er je izjavil:


se zavedam tega, zato pa si nabiram izkušnje in znanje da bom lahko po končanem faksu spakiral v tujino.


Aja? Tujina - kako prelepa beseda. Kaj za te pomeni tujina? Avstrija, Hrvaška, Bosna, Bangladeš?

Preveč ga eni sanjate...jezik obladaš? Angleščina ali nemščina? Predvidevam, da na take države ciljaš, kjer je govor angleščina ali nemščina.

Ramon dekers ::

Če ne dela res za kako svetovno firmo že sedaj bo težko kam prilezel v tujini. Tujini je že samo Slovenija nepoznana kaj šele podjetja. Če pa dela kot high - tech staff v Akrapoviču no ja potem pa vso srečo, samo dvomi, da bi mu tam plačevali 6€. Pač en jeben pardoks, ne rečem da se ne da uspeti v tujini, samo moraš biti jebeno trmast, ker preko cv - jev te ne bodo vzeli.

harmony ::

Ramon dekers je izjavil:

Če ne dela res za kako svetovno firmo že sedaj bo težko kam prilezel v tujini. Tujini je že samo Slovenija nepoznana kaj šele podjetja. Če pa dela kot high - tech staff v Akrapoviču no ja potem pa vso srečo, samo dvomi, da bi mu tam plačevali 6€. Pač en jeben pardoks, ne rečem da se ne da uspeti v tujini, samo moraš biti jebeno trmast, ker preko cv - jev te ne bodo vzeli.


No ja to ravno ni čisto res. Moj kolega je dobil bp delo v tujini. Dejansko so ga sami poklicali preko linkedina. Je pa res, da je PHP programer + ostalo kar paše pod to...

Invictus ::

Če ne probaš poiskati dela v tujini, potem res nimaš šans. Nihče te ne bo našel doma.

Linkedin je pa kar dober za te zadeve ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

seminal ::

Dela kdo v Cosylabu :D ?
Ker v LJ jaz ne poznam druge visokotehnološke firme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

DOOM_er ::

harmony je izjavil:

DOOM_er je izjavil:


se zavedam tega, zato pa si nabiram izkušnje in znanje da bom lahko po končanem faksu spakiral v tujino.


Aja? Tujina - kako prelepa beseda. Kaj za te pomeni tujina? Avstrija, Hrvaška, Bosna, Bangladeš?

Preveč ga eni sanjate...jezik obladaš? Angleščina ali nemščina? Predvidevam, da na take države ciljaš, kjer je govor angleščina ali nemščina.


znam oboje. Nemško bolj slabo sicer, ampak itak ne ciljam na nemčijo. Kaj pa sanjam, če ne poskusiš ne moreš vedet. Sicer pa razmišljam bolj v smeri Brazilije.
Robots will steal your job. But that's OK

driver_x ::

seminal je izjavil:

Dela kdo v Cosylabu :D ?
Ker v LJ jaz ne poznam druge visokotehnološke firme


Potem se malo bolje pozanimaj.

Gregor P ::

Tako v Avstriji, Nemčiji itd. so tudi službe kjer je pogovorni jezik angleščina (konec koncev gre vendar za mednarodna podjetja), tako da če znaš vsaj angleško ne bi smel imeti težav v teh deželah (vmes se še vedno lahko učiš tudi nemško).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

veliko srece. ce nisi ravno zee, kjer mu je delodajalec vse zrihtal mu/vam trda prede. slovenske izkusnje so bore malo vredne.

Gregor P ::

Kakšne so to "slovenske izkušnje"?!? Poznam več sicer strokovno izobraženih ljudi, ki pri nas niso mogli dobiti službe, v Avstriji, Nemčiji pa brez težav (vodilna, ali vsaj odgovorna mesta), kot poznam obratno tudi ljudi, ki so se vrnili iz tujine in pri nas dobili dobre službe ... tako da tako črnogledo pa spet ni vse skupaj:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

kul. pojdi v avstralijo in napopaj da si delal kot inzinir gradbenistva v gradisu ali xy slovenski firmi.

Invictus ::

Tujcev ne zanimajo slovenski trači o firmah. Zanima jih samo kaj si delal in kaj znaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

aha. kje si da ves kako v tujini potekajo stvari? v sloveniji? ko enkrat dobis reference in poznanstva si njihov. do takrat pa te bodo obravnavali nekako kot spam posto. ni vazno kaj znas bolj koga poznas.

harmony ::

Gregor P je izjavil:

Tako v Avstriji, Nemčiji itd. so tudi službe kjer je pogovorni jezik angleščina (konec koncev gre vendar za mednarodna podjetja), tako da če znaš vsaj angleško ne bi smel imeti težav v teh deželah (vmes se še vedno lahko učiš tudi nemško).


So, ampak odvisno na katerem področju. Predvsem razvojni del lahko pride čez z angleščino, sistemski admini, inženirji pa bolj redko, ampak ja se najde.

Invictus ::

V Nemčiji, Avstriji, Švici ne boš dobil dobro plačane službe brez znanja nemščine. Ali pa je sploh ne boš dobil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Invictus je izjavil:

V Nemčiji, Avstriji, Švici ne boš dobil dobro plačane službe brez znanja nemščine. Ali pa je sploh ne boš dobil ...

Temu pač ni tako (razen seveda, če dela preprosto ne moreš opraviti brez nemščine).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

r3dkv1c4 ::

Mavrik je izjavil:

No jaz ti razlagam kako to potem zgleda na razgovorih. Veliko preveč FRIjevcev sem že srečal kjer gre pogovor nekako takole:

1.) Aha, a FRI si delal, kaj si pa kaj delal na faksu? Kaj te je zanimalo?

... ja ne vem... neki mal smo delali v Javi ...

2.) Ok, Java, kakšne projekte si pa kaj delal? Seminarske?

... am... ja malo smo programirali, skupnskih projektov pa si nisem zbral, sem mel informatiko bolj veš. Vem malo PHPja ...

3.) Ok, a si delal kaj v prostem času? Maš kaj kode za pokazat? Praksa?

... em, ne nisem nič tak delal, nimam kaj dosti za pokazat ...

Potem pa se grem lahko samo za glavo držat. Na lepe oči pa pač tudi ne morem kar nekoga vzeti a ne?


na tej točki ima mavrik popolnoma prav in 3/4 današnjih študentov je pač take sorte...žal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16626496 (21764) 111111111111
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
389049 (7233) listje123
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10525215 (21108) NeMeTko
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30250329 (38480) M.B.
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10926050 (21270) Relanium

Več podobnih tem