» »

(Ne)sprejem klicev na dopustu v tujini

(Ne)sprejem klicev na dopustu v tujini

Malcolm_Y ::

Odpravljam se v tujino na dopust in pričakujem, da me bo v tem času kdo klical. Zato se na klice ne bi oglašal, rad pa bi, da klicoči prejme SMS, kjer bi bilo razloeno, da sem v tujini in da se ne morem javiti (skratka, da ne bi klicoči poskušal ponovno). A operaterji ponujajo tako storitev, ali je to nastavitev (pametnega) telefona?

konspirator ::

Prej zadnje (android + ustrezen app).

Phantomeye ::

Malcolm_Y je izjavil:

Odpravljam se v tujino na dopust in pričakujem, da me bo v tem času kdo klical. Zato se na klice ne bi oglašal, rad pa bi, da klicoči prejme SMS, kjer bi bilo razloeno, da sem v tujini in da se ne morem javiti (skratka, da ne bi klicoči poskušal ponovno). A operaterji ponujajo tako storitev, ali je to nastavitev (pametnega) telefona?


Ali pa preprosto posnameš tajnico, kjer vsakemu posebi poveš, pa daš telefon na mute (recimo vse, razen izbranih kontaktov).

Malcolm_Y ::

Phantomeye - točno - Android omogoča neko blokado klicev, kjer blokira vse razen recimo imenika, ampak tisto mi je malo mimo, ker klicočega samo zavrne, brez razlage. In kolikor poznam ljudi, bi poskusili še in še, večkrat. :)

Lahko uporabim tudi tel. predal, ko je klic direktno preusmerjen tja, klicoči pa lahko ali ne pusti sporočilo. Jaz dobim pa SMS, MMS, e-mail s sporočilom (in priponko) o klicu. Ampak tudi ta mi ni najboljši, ker klicoči v tem primeru sliši samo "Prosimo, pustite sporočilo". Nobene razlage, nič.

Verjetno je najboljša možnost, da posnamem svoje sporočilo, da me ni, v nujnem primeru pa naj pošljejo sms. Čeprav imam obupen glas, ko se poslušam. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaračunavanje zvonjenja v tujini?

Oddelek: Mobilne tehnologije
172784 (1555) SasoS
»

Kako najceneje poklicati slovenca v tujini?

Oddelek: Loža
214181 (1983) Gama
»

od kje tako velik racun za mobitel?!?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173971 (3195) LuGi
»

Itak Džabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
499310 (7544) WaterBoy
»

Kako vedeti ali je lastnik telefona v tujini?

Oddelek: Mobilne tehnologije
196576 (5939) St235

Več podobnih tem