» »

Nore zahteve za službo ...

Nore zahteve za službo ...

1
2
3

draciel ::

Mene pa zanima ali je ta stopnja izobrazbe res potrebna? Nevem, se tudi najdejo osebki, ki se doma vse navadijo in znajo lahko celo bolje kot tisti ki so uspešno zaključili računalniški faks.

Če bi bili vi delodalajec bi gledali na stopnjo izobrazbe ali vam bi bilo vseeno če bi videli, da osebek stura ko mu postavite test?

Grumf ::

Mufasa je izjavil:

Neumnost na neumnost.


Prav. Mi lahko prosim odgovoriš na moja dva vprašanja, samo toliko da preverim tisto o Bayern.
- če se pelješ iz Minhna po avtobahnu proti zahodu, kaj je prva zadeva, ki ti pade v oči na levi
(arhitekturno zanimivo)
- Kaj se je tam novega zgodilo v zadnjih treh letih, tik ob avtocestah, kar je popolnoma drugače
od Slovenije? Kaj novega gojijo?

draciel je izjavil:

Mene pa zanima ali je ta stopnja izobrazbe res potrebna? Nevem, se tudi najdejo osebki, ki se doma vse navadijo in znajo lahko celo bolje kot tisti ki so uspešno zaključili računalniški faks.

Če bi bili vi delodalajec bi gledali na stopnjo izobrazbe ali vam bi bilo vseeno če bi videli, da osebek stura ko mu postavite test?


Odvisno če delaš za razpise potem je relevantna, sicer ni. Niti za prvi filter ni uporabna...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

guest #44 ::

draciel je izjavil:

Mene pa zanima ali je ta stopnja izobrazbe res potrebna? Nevem, se tudi najdejo osebki, ki se doma vse navadijo in znajo lahko celo bolje kot tisti ki so uspešno zaključili računalniški faks.

Če bi bili vi delodalajec bi gledali na stopnjo izobrazbe ali vam bi bilo vseeno če bi videli, da osebek stura ko mu postavite test?


Sm diplomiranec. Ampak kot delodajalec bi se požvižgal na stopnje izobrazbe. Logično če nima nič drugega za pokazat je pač to edino kar lahko opitam. Drugače pa praktični primeri znanja so tisto kaj bi gledal, zaradi mene imaš lahko osnovno šolo.

Utk ::

Tist, ki pravi da obvlada C/C++, itak laže. Nihče ne obvlada te zveri.

driver_x ::

Grumf je izjavil:

Odvisno če delaš za razpise potem je relevantna, sicer ni. Niti za prvi filter ni uporabna...


To je običajno mnenje tistih, ki izobrazbe sami nimajo. Faks je pokazatelj, da je nekdo sposoben uspešno zaključiti nek zahtevnejši projekt. Delal sem tudi s takimi ljudmi, ki so bili sicer dobri koderji, projekta pa niso bili sposobni pripeljati do konca.

guest #44 ::

Običajno je da sposobni ljudje tudi končajo faks, so no dilemmas there.

Grumf ::

driver_x je izjavil:

To je običajno mnenje tistih, ki izobrazbe sami nimajo. Faks je pokazatelj, da je nekdo sposoben uspešno zaključiti nek zahtevnejši projekt. Delal sem tudi s takimi ljudmi, ki so bili sicer dobri koderji, projekta pa niso bili sposobni pripeljati do konca.


Pravilno, le drži se tega. Bodo ostali boljši kader dobili.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

Sicer pa je glede famoznega "projekta do konca" pametno izbirati ljudi v team tako da en drugemu pokrivajo
manjko. Običajno je v koderjih problem, da hočejo s preveliko žlico zajeti (v kolikor uživajo v tem poslu,
še en faktor več koga iskati) in če jim daš v team nekoga, ki jih malo vrača na tire si zmagal. Običajno je
to nekdo, ki je že končal večji projekt, da bi pa dal nekoga na to zato ker je naredil faks je pa noro.

guest #44 je izjavil:

Sm diplomiranec. Ampak kot delodajalec bi se požvižgal na stopnje izobrazbe. Logično če nima nič drugega za pokazat je pač to edino kar lahko opitam. Drugače pa praktični primeri znanja so tisto kaj bi gledal, zaradi mene imaš lahko osnovno šolo.


Hai. Imho največja neumnost, ki jo naredijo študentje je, da pridno študirajo, zraven pa si ne najdejo
službe iz foha. Ko doštudirajo, jih pa nekdo vpraša na interviewu, kaj znajo in zmrznejo. Študentsko delo
ima samo en bonus. Plačana praksa.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

draciel ::

draciel je izjavil:

Mene pa zanima ali je ta stopnja izobrazbe res potrebna? Nevem, se tudi najdejo osebki, ki se doma vse navadijo in znajo lahko celo bolje kot tisti ki so uspešno zaključili računalniški faks.

Če bi bili vi delodalajec bi gledali na stopnjo izobrazbe ali vam bi bilo vseeno če bi videli, da osebek stura ko mu postavite test?


Jaz sem to vprašal zato ker ( saj je mogoče malo smešno ), poznam nekaj ljudi ki so se doma vse naučili ter odprli svoj biznis, ki jim laufa zelo lepo. (Eden celo zasluži več kot 100k na leto).. stopnja izobrazbe pa.. največ kar je - končana srednja šola.

Poznam jih pa tudi kar nekaj ko so končali FRI in sedaj delajo ( nekateri niti ne dobijo službe aka končal sem FRI, hočem imeti 3k plače ) za 700-1300€ plače.

Tako da nevem kaj ti izobrazba danes sploh pomeni če se ne znaš znajditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

dronyx ::

Tilen je izjavil:

Ta delodajalec je tako zahteven, da niti okvirne plače ne upa uradno ponuditi. Ko bi napisal za kakšno žalost se gre, bi najverjetneje naslov tebe bil popolnoma drugačen.

Ta delodajalec dejansko pojma nima kaj je IT, ali pa je te pogoje sestavila kadrovnica, ki se je glede specifikacije zahtev konsultirala s sosedovim mulcem, ki ji za pir šraufa privat prenosnika.

St235 ::

draciel je izjavil:

draciel je izjavil:

Mene pa zanima ali je ta stopnja izobrazbe res potrebna? Nevem, se tudi najdejo osebki, ki se doma vse navadijo in znajo lahko celo bolje kot tisti ki so uspešno zaključili računalniški faks.

Če bi bili vi delodalajec bi gledali na stopnjo izobrazbe ali vam bi bilo vseeno če bi videli, da osebek stura ko mu postavite test?


Jaz sem to vprašal zato ker ( saj je mogoče malo smešno ), poznam nekaj ljudi ki so se doma vse naučili ter odprli svoj biznis, ki jim laufa zelo lepo. (Eden celo zasluži več kot 100k na leto).. stopnja izobrazbe pa.. največ kar je - končana srednja šola.

Poznam jih pa tudi kar nekaj ko so končali FRI in sedaj delajo ( nekateri niti ne dobijo službe aka končal sem FRI, hočem imeti 3k plače ) za 700-1300€ plače.

Tako da nevem kaj ti izobrazba danes sploh pomeni če se ne znaš znajditi.


Enako kot poznam par FRIjevcev z svojimi firmami ali službami kjer vlečejo težke denarje, po drugi strani pa kup fauliranih samoukov, ki postavljajo spletne strani za drobiž.

Diploma kot takšna ni nikaršno jamstvo, da bo nekdo nekaj dosegel. Je pa diploma sama po sebi nek dosežek. In če moraš naredit nek filter ni čisto zgrešeno merilo, ker če ne drugega pomeni določeno referenco, ki je relativno lahko reverljiva. Da bi pa nekoga zbral samo zato ker ima diplomo je pa popolnoma zgrešeno.

draciel ::

Ja ja sej. Samo če mene vprašaš diploma ni nek pogoj. Če bi jaz bil delodajalec bi napisal kakšna znanja človek potrebuje ( brez pogoja izobrazbe ). Ko bi prišel na razgovor bi pa videli vsaj približno koliko človek zna.

-valvoline- ::

Ko se bo dokončno zaprla državna pipica se bo takoj ugotovilo kolk so realne plače za IT v Sloveniji.

LeQuack ::

Ne, spoznalo se bo, katera so realna IT podjetja.
Quack !

-valvoline- ::

LeQuack je izjavil:

Ne, spoznalo se bo, katera so realna IT podjetja.

Morda 10% podjetij. Ostalo je vse direktno ali indirektno prisesano na proračun,sami paraziti.
Da sploh ne govorimo o zaposlenih ITjevcev v JU.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mufasi dam čisto prav. V tujini se da lepo zaslužit. Pa lepše delajo z razvijalci.

Sam v Sloveniji ne morem dobiti službe za 1500 neto na mesec, v tujini pa sem plačan od 500 EUR/dan naprej.

Zdajle se pogajam že za leto 2013, delam pa za zelo velikega in znanega vendorja. Katerega ne bom povedal.

Teh idiotizmov v Sloveniji imam že preveč. In kot sem napisal, zapufanih lastnikov, ki so preveč mešetarili na borzi, zdaj bi pa radi vse pufe pokrili z mojim delom. Ne hvala.

Sicer me imajo pa zdaj po parih projektih v tujini tudi v Sloveniji kar v čislih. Sam se vseeno ne bom zaposlil v Sloveniji.

Davčna globalizacija rules ...

Za vse ki zagovarjajo trg dela za računalničarje v Sloveniji, predlagam da pogledajo malo čez mejo kako se dela s tako dobro izobraženo robo. Večina računalničarjev v Sloveniji je kar pred tujci, sploh kar se tiče iznajdljivosti in samoučenja.

Ampak moj post bo spet spljuvam, ker najlažje se je dreti na svojem kupu gnoja.

P.S. Vse firme ki ne padejo v to, so žal bolj izjeme ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

Mufasi dam čisto prav. V tujini se da lepo zaslužit. Pa lepše delajo z razvijalci.

Sam v Sloveniji ne morem dobiti službe za 1500 neto na mesec, v tujini pa sem plačan od 500 EUR/dan naprej.

Zdajle se pogajam že za leto 2013, delam pa za zelo velikega in znanega vendorja. Katerega ne bom povedal.

Teh idiotizmov v Sloveniji imam že preveč. In kot sem napisal, zapufanih lastnikov, ki so preveč mešetarili na borzi, zdaj bi pa radi vse pufe pokrili z mojim delom. Ne hvala.

Sicer me imajo pa zdaj po parih projektih v tujini tudi v Sloveniji kar v čislih. Sam se vseeno ne bom zaposlil v Sloveniji.

Davčna globalizacija rules ...

Za vse ki zagovarjajo trg dela za računalničarje v Sloveniji, predlagam da pogledajo malo čez mejo kako se dela s tako dobro izobraženo robo. Večina računalničarjev v Sloveniji je kar pred tujci, sploh kar se tiče iznajdljivosti in samoučenja.

Ampak moj post bo spet spljuvam, ker najlažje se je dreti na svojem kupu gnoja.

P.S. Vse firme ki ne padejo v to, so žal bolj izjeme ...


Še najprej pa mu izstavit račun za brezplačni študij. Dobrih 50.000 evrčkov. Pol pa naj prodaja svoje znanje drugam.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

kitajci majo pa še nižje mesečne plače. Your point beeing?

Saj smo v EU in vsak gre lahko kamor mu paše in namesto jokanja po forumih bi človek pričakoval, da so vsi že v obljubljeni deželi in vlečejo 10k na mesec.

IceIceBaby ::

Sam v Sloveniji ne morem dobiti službe za 1500 neto na mesec, v tujini pa sem plačan od 500 EUR/dan naprej.


Lahko živiš v Sloveniji in delaš po tujini. Meni ne paše selitev v tujino, mi je pa všeč velik trg in kupna moč tujcev :)

Še najprej pa mu izstavit račun za brezplačni študij. Dobrih 50.000 evrčkov. Pol pa naj prodaja svoje znanje drugam.


S tem se bom strinjal, ko bom lahko tudi jaz državi izstavil račun za vse bonuse, ki bi jih lahko izkoristil, pa jih nisem. Fer?

Ganon ::

Emm, tole bo kar fiktivno delovno mesto. Si upam staviti, da so že imeli oz. imajo kandidata, objava je zgolj zato, ker pač mora biti. Tega je ogromno ...

Invictus ::

Saj smo :D.

BTW. valvoline, svoj dolg za študij sem že zdavnaj odplačal in preplačal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Grumf je izjavil:

Sicer pa je glede famoznega "projekta do konca" pametno izbirati ljudi v team tako da en drugemu pokrivajo
manjko. Običajno je v koderjih problem, da hočejo s preveliko žlico zajeti (v kolikor uživajo v tem poslu,
še en faktor več koga iskati) in če jim daš v team nekoga, ki jih malo vrača na tire si zmagal. Običajno je
to nekdo, ki je že končal večji projekt, da bi pa dal nekoga na to zato ker je naredil faks je pa noro.

guest #44 je izjavil:

Sm diplomiranec. Ampak kot delodajalec bi se požvižgal na stopnje izobrazbe. Logično če nima nič drugega za pokazat je pač to edino kar lahko opitam. Drugače pa praktični primeri znanja so tisto kaj bi gledal, zaradi mene imaš lahko osnovno šolo.


Hai. Imho največja neumnost, ki jo naredijo študentje je, da pridno študirajo, zraven pa si ne najdejo
službe iz foha. Ko doštudirajo, jih pa nekdo vpraša na interviewu, kaj znajo in zmrznejo. Študentsko delo
ima samo en bonus. Plačana praksa.


Ja right, malica in potni stroški. Nosiš pa kavo in fotokopiraš.

Mufasa ::

Grumf je izjavil:



Prav. Mi lahko prosim odgovoriš na moja dva vprašanja, samo toliko da preverim tisto o Bayern.
- če se pelješ iz Minhna po avtobahnu proti zahodu, kaj je prva zadeva, ki ti pade v oči na levi
(arhitekturno zanimivo)
- Kaj se je tam novega zgodilo v zadnjih treh letih, tik ob avtocestah, kar je popolnoma drugače
od Slovenije? Kaj novega gojijo?


Aj tvoj point da mas kaksen point al sam to da hocs pokazat nek point k nima veze z to temo?

Mufasa je izjavil:


V Üvici in Nemöiji majo 10k+ deficita inzenirjev in vsakodnevno povejo da so lani zaradi tega izgubili vec 10mrd E in iscejo prakticno karkoli pride, sam da hoce entwicklat in se ucit nemsko...in to za tak cash ko ga pri nas dobijo 10 let + izkuseni programerji (3k bruo), s tem da stvari niso nic kaj drasticno drazje v primerjavi z Lj ce se znas obrnt. Ce si pa strucko, ti pa ne gine trojna povprecna placa in siht za nedolocen cas + bonus...za zacetek.

Nekako so razmere tu take ko so bile v zlatih devetdesetih v Iskratelu ali v letih pred krizo 20058 ko si bil sam na hodniku za razgovor v firmi...

St235 ::

Zanima ga če znaš odgovoirit na te dve vprašanji, al samo nakladaš o svojem delu v tujini. Če si skos v titem koncu boš vedel odgovor z glave.

Ganon je izjavil:

Emm, tole bo kar fiktivno delovno mesto. Si upam staviti, da so že imeli oz. imajo kandidata, objava je zgolj zato, ker pač mora biti. Tega je ogromno ...

A nismo to nebuloto že ovrgli? Objava na netu ni nujna in tisti, ki imajo izbranega kandidata jo ne delajo (privatni sektor).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Saj smo :D.

BTW. valvoline, svoj dolg za študij sem že zdavnaj odplačal in preplačal.


2500 na leto + 500 diploma mislis? Ce toliko stane privat faks, pol je javni vreden vseskp >5k ne pa 30.

Grumf ::

Mufasa je izjavil:

Grumf je izjavil:



Prav. Mi lahko prosim odgovoriš na moja dva vprašanja, samo toliko da preverim tisto o Bayern.
- če se pelješ iz Minhna po avtobahnu proti zahodu, kaj je prva zadeva, ki ti pade v oči na levi
(arhitekturno zanimivo)
- Kaj se je tam novega zgodilo v zadnjih treh letih, tik ob avtocestah, kar je popolnoma drugače
od Slovenije? Kaj novega gojijo?


Aj tvoj point da mas kaksen point al sam to da hocs pokazat nek point k nima veze z to temo?


Samo preverjam, odgovor na vprasanja je trivialen in krajsi od tvojega vprasanja.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

IceIceBaby ::

A nismo to nebuloto že ovrgli? Objava na netu ni nujna in tisti, ki imajo izbranega kandidata jo ne delajo (privatni sektor).


Na zavodu te vprašajo, ali želiš delo objaviti tudi na spletu. Jaz prvič nisem vedel točno za kaj gre in sem rekel ja, čeprav sem imel že dogovorjeno s kandidatom. Mogoče je bilo tukaj podobno.

Je pa tole dober dokaz kretenizma v naši državi. Ko sem zaposlil prvega sodelavca je bil ta direktno iz faksa. Nikoli zaposlen, nikoli na zavodu. Privat sva se dogovorila za delo, uredila pogodbo itd. Ampak sem vseeno moral na zavodu izpolniti par neumnih formularjev in objaviti delovno mesto na oglasni deski. WTF.

Grumf ::

RockyS je izjavil:

Ja right, malica in potni stroški. Nosiš pa kavo in fotokopiraš.


Ok, potem ni nic vreden ampak v mojih časih sem kar konkretno developiral. In tudi na moji trenutni
lokaciji študentje sicer pojejo svoj % govna ampak developerskega govna ne pa nošenja kav.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

A nismo to nebuloto že ovrgli? Objava na netu ni nujna in tisti, ki imajo izbranega kandidata jo ne delajo (privatni sektor).


Na zavodu te vprašajo, ali želiš delo objaviti tudi na spletu. Jaz prvič nisem vedel točno za kaj gre in sem rekel ja, čeprav sem imel že dogovorjeno s kandidatom. Mogoče je bilo tukaj podobno.

Je pa tole dober dokaz kretenizma v naši državi. Ko sem zaposlil prvega sodelavca je bil ta direktno iz faksa. Nikoli zaposlen, nikoli na zavodu. Privat sva se dogovorila za delo, uredila pogodbo itd. Ampak sem vseeno moral na zavodu izpolniti par neumnih formularjev in objaviti delovno mesto na oglasni deski. WTF.


Govoriš o primeru kretenizma v praktično vseh demokratičnih državah. Jebat ga, to je pa to, ko hočmo imet človekove pravice.

Ganon ::

St235 je izjavil:


A nismo to nebuloto že ovrgli? Objava na netu ni nujna in tisti, ki imajo izbranega kandidata jo ne delajo (privatni sektor).


Ti pa nimaš veliko izkušenj z iskanjem dela, kajne? Jaz jih imam in ti lahko povem, da se hudo motiš. Naravnost ogromno število objav je fiktivnih, ni važno za kateri sektor gre. Nazadnje sem to doživel par dni nazaj, pred tem pa že neštetokrat. Šlo je za privatni sektor. Službo sicer imam, bi si pa želel zamenjave.

IceIceBaby ::

Jebat ga, to je pa to, ko hočmo imet človekove pravice.


Kakšno vezo ima obvezna objava na zavodu s človekovimi pravicami?

Ganon ::

IceIceBaby je izjavil:

Je pa tole dober dokaz kretenizma v naši državi. Ko sem zaposlil prvega sodelavca je bil ta direktno iz faksa. Nikoli zaposlen, nikoli na zavodu. Privat sva se dogovorila za delo, uredila pogodbo itd. Ampak sem vseeno moral na zavodu izpolniti par neumnih formularjev in objaviti delovno mesto na oglasni deski. WTF.


Po novem na srečo to ne bo več potrebno.

dope1337 ::

Grumf je izjavil:

Mavrik: ni, obramboslovca sem streniral za SQLe kucat in tip obvlada. Samo dobro brco v pravo
smer je rabil, je pa res, da mu je logika zelo dobro delala in je bil daleč od računalniške
nepismenosti (avtomehanik : prilagodljivost, improvizacija, logika, samostojnost).


Smem vprašat, koliko imaš zaposlenih v firmi, da si lahko privoščiš človeka katerega edino (računalniško orientirano) delo je pisanje SQL stavkov?

Edit: Dej mi 3 mesce, pa ti mojo blond sestro, ki je hodla na ekonomsko streniram pisat SQL stavke ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Invictus ::

Tega ni tako malo. Da folk samo piše SQL stavke. Celo v Sloveniji.

V tujini pa ponavadi specificirajo kaki stavki. Joini so že za experte.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

Jebat ga, to je pa to, ko hočmo imet človekove pravice.


Kakšno vezo ima obvezna objava na zavodu s človekovimi pravicami?

49. člen Ustave RS

Ganon je izjavil:

St235 je izjavil:


A nismo to nebuloto že ovrgli? Objava na netu ni nujna in tisti, ki imajo izbranega kandidata jo ne delajo (privatni sektor).


Ti pa nimaš veliko izkušenj z iskanjem dela, kajne? Jaz jih imam in ti lahko povem, da se hudo motiš. Naravnost ogromno število objav je fiktivnih, ni važno za kateri sektor gre. Nazadnje sem to doživel par dni nazaj, pred tem pa že neštetokrat. Šlo je za privatni sektor. Službo sicer imam, bi si pa želel zamenjave.


Do objave na entu pride samo, če se dejansko išče koga, ali pa zaposlovalec pomotoma dovoli objavo. (govorim o objavi na strani zavoda, objave na strani EURES so drugo). Objava na Eures je v skladu z EU zakonodajo obvezna. Pri nas je nujna javna objava objava (ni specificirano kje) in se večinoma naredi tako, da se objavi na oglasni deski zavoda.

Drugače pa, če pogledaš konkretno objavo delovnega emsta pa boš videl, da ne samo da je bojavljeno na spletu, delodajalec se je tudi strinjal, da mu zavod napoti potencialne kandidate. Kar pa zagotovo ne bi delal, če bi imel kandidata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dope1337 ::

Invictus je izjavil:

Tega ni tako malo. Da folk samo piše SQL stavke. Celo v Sloveniji.

V tujini pa ponavadi specificirajo kaki stavki. Joini so že za experte.


:O Resno? ... Ajd ... sej navječ kar sm jz v SQLu spacu skup, je blo eno 10 joinov, 3 viewi, pa kak group by ter having vmes ... Je pa res, je mela baza "samo" 50 entitet ... Zajebaval sem se pa eno 3 ure ... Ampak vseeno ... da se. Sploh pa niti ne delam z SQL stavki na "daily bases"(raje v .NET LINQ, ADO.NET al pa strogo tipizirani dataseti - ampak vedno pač ne gre anje ;((), tak da se morm vsakič ko je res to potrebno "na novo učit" xD

OnTopic: Ljudje kot je Mufasa in Invictus me pa zelo motivirajo v takšnih diskusijah, saj je moja velika želja, da pobegnem iz te beznce, si zgradim vikend v SLO in pridem nazaj k bom f penziji (aka v letih), takrat pride pomoje SLO do izraza, za mladino pa trenutno ... polom. Osebno sem tudi zelo razočaran nad Šolstvom. Skozi sem dal študij na FERI-ju (bolonc ITK) in morm rečt ... da tak ološ od šolstva pa še ne ... 3/4 stvari sem se takoalitako sam naučil na netu (res je da bolonc to spodbuja), od profesorjev pa trije zakon, ostalo ološ
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

BigWhale ::

Kot nekdo, ki nima faksa in dela v ITju ze malenkost vec kot 15 let, lahko povem samo to, da sem priplezal od navadnega serviserja racunalnikov do system admina, programerja, lead programerja, in sedaj vse bolj popularnega devops specialista. Brez diplome, z ogromno samoizobrazevanja in s precejsnjim manjkov znanja teorije oziroma z manjkom konkretne matematicne podlage, ki me se dandanes vcasih butne po glavi. Kljub vsemu mi ni bilo problem izmisliti si kaksnega novega hash algoritma ali pa preprostega kompresijskega algoritma.

Grumf ::

He he, Mufasa, dol mi visi kaj si mislis, samo za hec sem napisal, verjetno pa sem videl več dela
v in z DE kot ti. :)) Samo hecno mi je ko vsi kujejo druge dežele v nebesa, marsikaj je mnogo bolj fino,
marsikaj je pa mnogo bolj poden in vsakdo, ki mi govori, da je Slovenija samo v k* in da je treba
iti delat ven, potem pa še podkrepi z svojim delom v tujini in ne izstreli iz topa malenost (ki pa
jo seveda ne najdeš na netu ampak moraš biti dejansko tam), sem pač prisiljen jemati z pomilovalnim
nasmeškom.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

ingeniero ::

-io-: gojijo solarne panele? :)

Isotropic ::

meh tak folk kot je io s svojim "se izogibam frijevcem kot hudic kriza" je razlog, da se vecina diplomantov raje zaposli v d.d. firmah kot pri takih malih privatnikih (alpa naredijo startup s par kolegi)...:D

Zgodovina sprememb…

Grumf ::

ingeniero je izjavil:

-io-: gojijo solarne panele? :)


Bravo :))

Isotropic je izjavil:

meh tak folk kot je io s svojim "se izogibam frijevcem kot hudic kriza" je razlog, da se vecina diplomantov raje zaposli v d.d. firmah


He he, ti povem da se ne :))

Priznam pa da je bila tale kot "hudič križa malo prekrepka" ampak do sedaj se mi je izkazalo,
da vsaj kar se tiče developmenta po kvaliteti kadra prednjači FE in FMF.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Isotropic ::

pozabil sem se na izpostave tujih firm.

oracle ::

BlueRunner je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tole kar tam piše sicer zna vsak FRIjevec ki ga računalništvo (celo!) zanima.

Problem je, da kandidat pojma nima kaj pomeni "zelo zahtevno". Lahko recem, da zame "zelo zahtevno" pomeni taksen nivo znanja, ki ga ima morda 1 od 1000 diplomiranih FRI-jevcev pri 24 letih. Morda se kaksen manj. Za koga drugega pa to morda lahko pomeni, da program ob prvem zagonu ne bo neslavno izdavil SIGSEGV.

Zelo zahtevno bi v tem kontekstu bila sopomenka za EKSPERT oziroma najvišji možni nivo poznavanja. Ali še bolj na dolgo, "zelo zahtevno" naj bi bilo primerno za nekoga, ki se je nekaj let ukvarjal s točno tem. Ali z drugimi besedami, že v teoriji skoraj ni možno , da nekdo direkt pride iz faksa in dosega navedena merila. Ali zopet na kratko, zahtevajo nekoga z vsaj 15 let delovnih izkušenj.

On the other hand... oni pač iščejo nekoga, ki bi imel čim več pojma in se bojo mogli pač sprijaznit s tistimi, ki se bodo prijavili, pa magari če bodo začetniki. Sploh če ponujajo skromno plačo. Tako da vsekakor se splača prijaviti in potem že vidiš kaj in kako naprej.

Js sm se isto prjavu nekam, kjer bi moral met izkušnje... no pa so me vseen vzel direkt iz faksa :D

BlueRunner ::

oracle je izjavil:

Zelo zahtevno bi v tem kontekstu bila sopomenka za EKSPERT oziroma najvišji možni nivo poznavanja.

Znanja cesa? Znanja programiranja v C/C++? Kaj pa konstituira to "znanje"? Kaj je neko merilo, ki ga lahko vsakdo preveri pri sebi, da ugotovi, ce je res ekspert?

Ko mi nekdo rece "ekspert za C++" mi na pamet najprej pade Bjarne Stroustrup. Potem pa sledi se nekaj avtorjev knjig, ki se ukvarjajo s C++.

Torej "expert". Koliko je taksnih kalibrov v Sloveniji na trgu dela?

oracle je izjavil:

Ali še bolj na dolgo, "zelo zahtevno" naj bi bilo primerno za nekoga, ki se je nekaj let ukvarjal s točno tem.

Znova vprasanje "s cim". Imas pogovrno anglescino, knjizevno anglescino in strokovno anglescino. Ce isces nekoga, ki se je dolgo ukvarjal tocno s tem, to potem pomeni kaj?

oracle je izjavil:

Ali z drugimi besedami, že v teoriji skoraj ni možno , da nekdo direkt pride iz faksa in dosega navedena merila.

Seveda je mozno. Celo poznam enega taksnega. Sicer ti ne bo sprogramiral nic pametnega, se pa zelo dobro spozna konkretno na C++.

oracle je izjavil:

Ali zopet na kratko, zahtevajo nekoga z vsaj 15 let delovnih izkušenj.

Ali pa nekoga z dvema letoma. Tako, kot so stvar spisali v bistvu nimas pojma kaj zahtevajo. Lektorja za C++, romanopisca za C++, prizadevnega bralza C++ ali pa morda nekaj cisto tretjega.

Moja stava: potrebujejo nekoga, ki zna narediti "stvar X" v C/C++ in/ali C#. Zal ne izdajo tocno kaj je ta "stvar X". Z dvema letoma izkusenj bos verjetno ravno obvladal "stvar X", vendar pa je pogoj, da si v C* to "stvar X" tudi pocel.

oracle je izjavil:

On the other hand... oni pač iščejo nekoga, ki bi imel čim več pojma in se bojo mogli pač sprijaznit s tistimi, ki se bodo prijavili, pa magari če bodo začetniki. Sploh če ponujajo skromno plačo. Tako da vsekakor se splača prijaviti in potem že vidiš kaj in kako naprej.

Iz vidika iskalca zaposlitve vsekakor. Iz vidika delodajalca, pa so se stvari lotili na maksimalno napacen nacin. Ce dejansko iscejo nekoga in to torej ni samo neposobnost direktorja, ki je nekaj klikal in pomotoma objavil delovno mesto se na spletu, potem so nasli recept kako na razgovore dobiti srot in morda kaksnega povprecnega - pac po sistemu, da se bodo prijavljali tisti, ki nimajo kaj za izgubiti in morda se kaksen, ki ga bo zanimalo kaj sploh dogaja. Tezko pa bodo na taksen oglas dobili taksnega, ki ga sploh iscejo, ce ne povedo kaj iscejo.

Programski jezik je sredstvo za dosego cilja. Dam rako v ogenj, da ne potrebujejo "eksperta za C/C++", temvec potrebujejo "eksperta za stvar X v C/C++". Sedaj pa ugibaj...

oracle je izjavil:

Js sm se isto prjavu nekam, kjer bi moral met izkušnje... no pa so me vseen vzel direkt iz faksa :D

Kar je praksa marsikoga. Nemogoce in nore zahteve, streznitev in sele z nekaj srece morda v morju srota kaksen, ki ustreza dejanskim in zamolcanim potrebam podjetja.

draciel ::

@BlueRunner, lepo povedano =)

+1

IceIceBaby ::

Kakšno vezo ima obvezna objava na zavodu s človekovimi pravicami?


49. člen Ustave RS


Tale objava nima direktne veze z ustavo.

vorantz ::

ma na koncu bodo rabli nekoga da jim prenovi statično stran :D

St235 ::

IceIceBaby je izjavil:

Kakšno vezo ima obvezna objava na zavodu s človekovimi pravicami?


49. člen Ustave RS


Tale objava nima direktne veze z ustavo.


Obezno javno objavljanje vseh delovnih mest izhaja iz 49. člena ustave. Če tega en veš/ne vidiš to ni moj problem.

Konkretno tale objave ne bi rabila bit na spletu, ker bi bilo dovolj, da je na oglasni deski zavoda, kar sem že več kot enkrat izpostavil.

Invictus ::

Kar se tujine tiče, tam ne teče med in mleko.

Vendar so moje zadnje izkušnje pozitivne kar se tiče dela. Redno plačilo, 8 urni delovnik, normalni šefi (tukaj so izkušnje zelo pozitivne), dobre tarife. To zadnje je pač malo odvisno od pogajanj, ampak to mora vsak sam razčistit.

Ostalo, neslužbeno življenje je pa odvisno od posameznika. Lahko imaš še več birokratskih ovir kot v Sloveniji. Npr. v Belgiji.

Tako da v Sloveniji ni vse slabo. Če pa nekdo misli da bo faks naredil z 1 uro učenja na dan, na koncu pa brez dodatnega izobraževanja dobil dobro službo ... vsak po svoje ...

Bistvo je da ti konec meseca ostane več denarja kot če bi delal v Sloveniji. Ker tujina ni 5x dražja od Slovenije, včasih je celo cenejša. Npr. najemnine za stanovanja/hiše. Hrana stane isto, pač odvisno kaj si privoščiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

v oglasih večkrat sploh ne napišejo kje se nahaja delovno mesto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636965 (29376) Vitez
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340764 (26498) D3m
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6318955 (16083) vostok_1
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832222 (26926) Mr.B

Več podobnih tem