» »

Pomoč pri poklicu

Pomoč pri poklicu

xxurban ::

Sem v devetem razredu in sem se odločil za poklic programer.
Vprašal sem starejšega programerja, ki je pred leti imel svojo firmo z 80 zaposlenimi.
Pravi, da ni dobro če greš na računalniško šolo in da naj raje grem na tehniško gimnazijo.
Rekel je da Ko končaš zlahka zaslužiš 2-3k €.

Zanima me vaše mnenje o tem in kaj mi vi svetujete.
Hvala vnaprej.

blackbfm ::

Za šolo je v bistvu popolnoma vseeno. Mora ti klapat v glavi matematika, logika in dosti prakse moraš met. Tist kar v šolah učijo so osnove ki se jih komot naučiš doma, bolje pa je da greš na neko računalniško šolo, ne zaradi znanja, ampak tam boš lažje spoznal ljudi ki so v temu poslu.

Denar pa ne pade z neba, za 3k moraš bit al res talent ali pa priden. Pa to velja za karkoli.

Mipe ::

Če hočeš programirati, se osredotoči na matematiko, logiko in tudi fiziko. To je temeljno znanje. Tu je še tako rekoč obvezna angleščina. Ko boš to obvladal, boš imel odlične temelje za programersko kariero.

Ogrromno izkušenih programerjev je samoukov, to je takih, ki niso hodili na računalniško šolo.

carota ::

xxurban je izjavil:

Sem v devetem razredu in sem se odločil za poklic programer.
Vprašal sem starejšega programerja, ki je pred leti imel svojo firmo z 80 zaposlenimi.
Pravi, da ni dobro če greš na računalniško šolo in da naj raje grem na tehniško gimnazijo.
Rekel je da Ko končaš zlahka zaslužiš 2-3k €.

Zanima me vaše mnenje o tem in kaj mi vi svetujete.
Hvala vnaprej.

Nisem prepričan, da si se odločil zaradi pravega razloga, saj omenjaš le denar. Pri teh letih morda nisi utegnil niti spoznati kakšne možnosti sploh imaš in kaj bi te lahko izpolnjevalo.

Prijatelj, ki dela post-doktorat v tujini mi je enkrat povedal svoje vodilo: "Vsaka odločitev mi mora odpreti več vrat kot jih zapre."

Isotropic ::

meh potem najbolje, da gres na gimnazijo in fdv. mehke vescine so vedno najboljse, sploh pri nacinu, kot ga opisujes corata.
poznam folk k so sli na srednjo racunalnisko pa jim cist nic ne manjka. nekateri so sli tut na ker drug faks recimo. itak je (srednja) sola se nekako najmanj pomembna.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kot ti je Isotropic napisal, glede na vse nasvete je najboljša šola za programerje FDV.

Dejstvo je da brez logičnega razmišljanja ne bo šlo. Torej matematika in podobno.

Vendar dobro premisli. Programersko delo zahteva veliko sedenja. Če ti to ne ustreza, raje tega ne počni.

Si že kaj programiral? V čemerkoli? Če še nisi, potem začni. Kilometrina zelo šteje. Tako kot v vsakem poklicu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

b00mer ::

Ce hoces bit programer, ce te veseli..GRES ZA PROGRAMERJA NE GLEDE NA MNENJA DRUGIH !

xxurban ::

Pri matematiki in angleščini sem bil vedno odličen.
Sedenje me ne moti :D
Programiram trenutno v pythonu (majhni projekti) ampak se nameravam lotiti c++, ki se mi zdi težji.
Ne omenjam samo denarja. Programiranje me veseli.
Mislim da bom šel na tehnično gimnazijo lava v celju, saj me bo mogoče kasneje zanimalo še kaj drugega.

Hvala za pomoč

Invictus ::

Dejstvo je da moraš v Sloveniji iti na gimnazijo, kjer je program prilagojen maturi. Brez mature pa ne moreš na fakulteto ...

Tako da ni prav veliko opcij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Pejd na tehniško gimnazijo. Tam pa za smer ne vzet računalništva, ker ti bodo učitelji samo zagabili programiranje. Vzem elektro smer, pa se programiranja uči sam. Če že zdaj v OŠ programiraš, boš do konca SŠ že profi, tud (al pa še posebi) če se sam učiš 8-)

mihec87 ::

Odvisno kam želiš..ne rabiš vsepovsod gimnazijske mature včasih je dovolj tehnična šola z maturo+peti predmet gimnazijske mature..Je pa res z gimnazijo ter maturo imaš bolj odprto za naprej..sam če naprej nič ne narediš je žalost z izobrazbo gimnazijc...

Sploh pa pričakovat da samo z točno tistim znanjem ki ga dobiš v šoli zaslužiš 3keur easy je malo utopična-no mogoče kikje..

Mipe ::

freesty ::

Marat je izjavil:

Pejd na tehniško gimnazijo. Tam pa za smer ne vzet računalništva, ker ti bodo učitelji samo zagabili programiranje. Vzem elektro smer, pa se programiranja uči sam. Če že zdaj v OŠ programiraš, boš do konca SŠ že profi, tud (al pa še posebi) če se sam učiš 8-)


To ni res. Tam je tak izi programiranje. Takda, ce ze zdaj v osnovni soli se sam loteva programiranja potem bo do tretjega letnika, kjer se prvic pojavi programiranje brez problema zvozil predmet. So pa 3je predmeti vezani na to kar zberes. Ce vzames programiranje in imas osnovno znanje bos mel zlahka te tri predmete 5 in to ze imas odlicno iztocnico za uspeh na koncu leta.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

xxurban ::

Torej bom res po vsej verjetnosti šel na tehniško gimnazijo.
Glede programskih jezikov: Katerega mi najbolj priporočate ?

Mipe ::

BASIC.

Ni pomembno, katerega izbereš. Pomembno je samo, da programiraš.

Marat ::

sej če že zna programirat v pythonu, pol gre lahko zdej na kako javo al pa c#, kar bodo verjetno mel pr računalništvu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnik računalništva ali tehniška gimnazija

Oddelek: Šola
194704 (4280) TheKekec
»

Računalniška srednja šola

Oddelek: Šola
3011498 (8615) Halfdead987
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310749 (7344) Janac
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13748155 (45637) Jan987
»

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Oddelek: Šola
314611 (4164) DavidJ

Več podobnih tem