» »

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Klemenn ::

torej odločam se med temi tremi šolami

elektro 4letna
računalniški tehnik...(to šolo bodo odprli v novem mestu le če bo dovolj kandidatov)
tehnična gimnazija

kaj izbrati?

predvsem me zanima kake so možnosti če grem na elektro oz računalniški tehnik za nadaljnje šolanj

za tehnično gimnazijo pa gledam takole:

teh gimn : fakulteta za računalništvo v lj


:\

willson ::

lp!

no vsi te programi so na Vegovi v LJ...
vrjem sm bil prvi izmed tistih, ki so obiskovali teh gim.
(takrat je bil to se poizkusni program), sam so neki mutili z NAZIVI: teh. gim, rac. gim, ele. gim - to je blo v mojih casih vse isti k***c. Pol mas pa se ele 4 srednja, pa rac 4 srednja.

Tko da na kratko, ce misls jet pol na faks pejd na RAC. GIM. da mas pol maturo (strokovno - mas poklic) in gres lohk na UNI. ker z zaklucnim gres lohk sam na VŠS...

P.S.: ne me pa sprasevat kako je na tej soli :D

Gandalfar ::

pejt na SPLOSNO gimnazijo - velika vecina s-t teama je obiskovala/se obiskuje splosno gimnazijo pa se ti zdi da nam manjka znanja o racunalnikih? Nekateri so se letos vpisali na FRI pa jim gre cist dobr medtem, ko drugi koncujejo mariborski fax.

Osebno bi ti svetoval da si izberi cim boljso klasicno gimnazijo, ker jo bos najlazje sfural. Folk je dost ql in profesorji se ne trudjo metat dijakov. Poleg je kakovost pouka na visji ravni oz. manj je potrebno samoiniciative in to vcasih pomaga, ce te nekdo tako kakor na OS malo prisili da se naucis.

OwcA ::

Tudi, če imaš poklicno maturo je tvoj izbor mogočih faksov omejen. Na nekatere (npr FF) sploh ne moreš, kako je pa z VŠ/UNI ne vem, ti pa svetujem, da se pozanimas.

BendeR ::

Saj zato pa lahko izbereš tudi normalno maturo oz greš delat 5 maturitetni predmet
:=)

DavidJ ::

Samo ne moreš it na filofax, pravo in podobne študije.

Splošna gimnazija, ja. V bistvu je vse, kar rabiš iz SŠ matematikoa (kot sposobnost abstraktnega mišljenja) in znanje tujih jezikov - čim več in čim bolj tekoče. Vse ostalo se da nadoknadit na študiju.

Tehniška gimnazija.. kaj pa vem. Lepše boš prišel skozi na splošni. Jst se spomnem, da so v naši generaciji vpisali 9 oddelkov - 5 splošne in 4 tehniške gimnazije. Konec prvega letnika so bili le še 3je tehniški razredi, ker so en cel razred (in še več) enostavno pometal ...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

OwcA ::

Že res, da se večino da nadoknaditi z študijem, toda pomankanja splošne razgledanosti ne bo šel nihče "popravljat". Ker so zahteve za splošne gimnazije nasplošno višje (že če gledate razlike v maturah), si bolj razviješ spomin in sposobnost mišlena, to pa je nekaj kar je nemogoče nadoknaditi, a naredi študij lažji.

Klemenn ::

no..torej če jaz tole razumem je razlika med tehnično gimnazijo in pa elekro takale:

tehnična gimnazija : univerza v lj

elektro 4 : 1 leto priprav za ....nekej :) .....potem pa univerza v lj..je to prov? :\

kaj je kaka možnost da greš direkt iz elektro na univerzo?

Gandalfar ::

Ne. Zato, ker nimas opravljene gimnazijske mature, ki je pogoj za univerzitetni studij

BC3 ::

-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Cowboy6 ::

Jst hodm zdej v 4. letnik računalniške pa mi je žal, kr tja kamor grem jst morm imet peti predmet. Predlagam ti, da greš na tehn. gimnazijo al pa na splošno. kr greš lahk pol tud z gimn. na katerokoli visoko ali uni. pa še mi smo se tri leta učili programirat sam v pascalu, šele zdaj zadnje leto pa delphi, sql, ...:)
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Zheegec ::

Si na F-V-egovi?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mile ::

vegova - ustanova za razmišljanje

Phil ::

Ce naredis se peti predmet se lahko vpises na nekatere UNI smeri fakultete, V tvojem primeru na FE/FRI/FS.... Pozanimaj se prej, kam se lahko vpises. Poklicna matura+5. predmet sta pa veliko lazja kot navadna matura, tko da se ti s tega vidika splaca it na racunalnisko.

Klemenn ::

hummm...kak pa to zgleda če maš še peti predmet...je to čez celo leto al sm na koncu 4 letnika?

mah po moje bom šel na elektro...naredu še tsti 5 predmet ob maturi in potem na univerzo v lj...drgač pa po moje je tut poklicna + 5 predmet lažja kot pa če bi bil na gimnaziji

z leti pa ne zguim nix če grem na elektro? mislim...katero šolanje traja dlje do istega naziva...elektro al tehnčna al je enako? :\

BaRtMaN ::

Če boš šel na tehniško gimnazijo, boš mel veliko programiranja vsa leta, če greš na gimnazijo boš mel samo v 1. letniku čiste osnovčice. To ti govorim iz lastnih izkušenj od prjatlov in sebe. (ja, sm iz NM). Jst sm na gimnaziji.:D

stromar ::

Pejdi na gimnazijo;

BartMan: v prvem letniku so res bolj osnove, v drugem letniku izdelovanje spletnih strani, v tretjem pa programiranje. Trenutno sem jaz v 2. letniku

[SpydeR] ::

jebediah:Če se prav spominjam si iz Novega mesta. V primeru da se odločaš med elektro in teh gim na ŠČ v NM, ti vsekakor priporočam, da izbereš Tehnično gimnazijo. Če je tvoj končni cilj FRI, se ti to vsekakor splača. V prvem letniku so bolj osnove računalništva, pač program za vse... (Windows, Office,...) V drugem letniku je na računalniški smeri poudarek na hardveru&še čem:>, v tretjem letniku pa pascal in omrežja. V četrtem letniku še nekaj pascala (pri vajah celo leto) in pa baze podatkov (Access, SQL), ter omrežja. V četrtem letniku te čaka še izdelava maturitetne seminarske naloge, ki ti prinese do 20 točk na maturi..
Profesorji so na splošno kr uredu & se da prežvet..

P.S.: če te še kj zanima glede te šole pa sm upraš..

Klemenn ::

zakaj mi pa je teh gimnazija boljša izbira? če grem na elektro pač naredim še tisti 5 predmet in grem tut lahk v lj :\

Ziga Dolhar ::

Stvari se spreminjajo.

Vedi, da je ta peti predmet zgolj "dobra volja univerz", ki to omogočijo prostovoljno. Letos da, morda nikoli več.

To je loterija.

Sicer pa se nekaj pravi, da se bo zopet dalo s poklicno maturo vpisati na univerzitetni študij... pozanimaj se pri svetovalni delavki na šoli!

nuclear ::

Če te zelo zanimajo računalniki, ti zelo priporočam računalniški tehnik! Pa ne zato ker se sam izobražujem za ta poklic, ampak zato ker se boš zelo veliko naučil programirati in še drugega stuffa! Sicer pa sta dva strokovna predmeta v prvih dveh letnikih pol v tretjem in četrtem pa še aparaturna oprema! No splošni predmeti pa so kot v osnovni(easy)! Sam se odloč. Ampak odloč se zelo dobro.:|

Aja, zakaj se pa nebi odloču za računalniški tehnik v Celju, če jih bo v NM premal. Sam sm 100% da jih bo dost, kr pr nam je jih je blo 34 preveč pa so pol dva oddelka naredl!:\


Good Puppy, Good Puppy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

mafijc ::

bartman- ej k si ti slučajn jaša???
stromar- jst sm tut 2 letnik tehnične gimnazije smer računalništvo v nm in kukr jst vem mamo v 2. letniku ozeroma zdj obravnavama pri teoriji hardware pr praksi smo mel pa najprej dos pa win xp zdj mamo pa motorolo simulator MC6803! :\ iz kje pa si in kakuje možnu d maš ti izdelovanje spletišč jst pa ne!
spydr - točn tko!
drgač pa uglavnm jebidah jst mislm d ti je najača izbera it na tehnično gimnazjo k je tko bl na izi k splošna, kjer ti vsi prfoksi na muč morijo k so v bistvu vsi predmeti lahko maturitetni in hočjo vsi dobesedno vse vedet kar piše v knigi in to mi gre na... (to ti govorim iz lastnih iskušen k sm prve 2 konference biu na splošni v nm) aja drgač ti da pa tehnična gimnazja glih tok znanja k računalniški tehnik (če ne še več) s to razliko d greš pol lahko na VSE šole...
drgač pa č te kj zanima glede teh. gim v nm ti lahk tut jst kj povem iz prve roke...:D :D :D

gorjanc ::

Eto zej pa še en komentar od štromarja da navte promoviral sam gimnazije pa računalniške. JA tkole je no 1 letnik je čisti dolgčas en strokovn predmet osnove elektrotehnike(OET) res da ga maš 5 ur na teden je pa težak za znoret no ja odvisn od profesorja. 2 letnik je ze mal bol geografije ni vec OET mas sam se 3 ure začne se praksa 3 ure na teden pa se meritve in regulacije kr je tut bl ena praksa sam da vse v laboratoriju delas nobenga spajkanja . 3 letnik odpade vse neumno sranje kot je zgodovina kemija itd res da dobiš ekonomijo 2 ure na teden sam je čist easy. Dobis tut ful strokovnh predmetov prvzaprov se v 3 šele zares zaćneš učit od štroma vse prej je bil bl tko en bulshit. 4 letnik kjer sm jest zej pa sam še štrom od splošnh predmetov mamo sam še MAtematka slovenščina fizika in angleščina po 3 ure na teden. Kr se tiče težavnost je ni jest sm nardeu do zej vse brez problema malce učenja pa je zadeva rešena. KAr se tiče 5 predmeta jap vsak ga gre lahko delat za univerzitetni program Ferija sploh ni določen kateri predmet mora bit tako da greš lahko delat angleščino kr je po mojem mnenju najlažji predmet. Aja ta peti pišeš na isti težavnostni stopnji kot gimazijci se pravi 7 stopnja medtem ko ostale 4 pišeš na 5 stopnji kar je občutno lažje. Sicer pa jaz ne nameravam upistai 5 predmeta ampak bom šel kar lepo na visokošolski študij elektrotehnike za kar ne potrebuješ 5 predmeta.

Klemenn ::

hum..zdej bomo mal počakal da vidm če bo tut računalniški tehnik v nm...februarja bomo vedl 100%...če bo..potem grem na to šolo..pa 5 predmet pa je:\

BaRtMaN ::

mafijc - a si ti slučajno Aljoša? :D
Neki govoriš kako so zahtevni prfoksi na gimnaziji. Očitno nisi bil v 3. letniku gimn. še. SO VELIK BOLJ ZAHTEVNI. Prov ogabno je tale zadnja 2 tedna hodt v šolo.

mafijc ::

bartman - ofkurs :)))) zakaj pa letos ne hodš več v klub na programeranje??? nas nima več zorko ampak jakopčič. sam je ful drnč k hodmo like trrije al pa šterje al pa max pet... :\ :\

Zheegec ::

Mafijc, si na Fegovi, right? kater razred si? Jaz sem G2a. Btw: MC6803 SUX!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

R0K ::

Sicer se tole vprašanje ne navezuje na temo, sam ni nobene bolj primerne, da bi vprašal..

Danes sm slišal ene govorice, da nej bi letniki 1987 in mlajši (torj tut jest notr spadam) pri maturi (na gim.) dobili pri angleščini pred maturo za prebrat eno ang. knjigo (like 100 strani) in pol jo boš mogu ustno (odgovarjaš an vprašanja) in pisno (obnova) obnovit! Baje bomo prvi in stvar naj bi bla hudo za**bana..sam zdej pa nevem, al so nas hotl sam 'prestrašit' da bi bolj resno poprijel za knjige alpa bo vse res...

A je še kdo drug slišal kaj o tem?

DavidJ ::

>:D

Fant, to je že sedaj - pa še ta- Pygmalion (B. Shaw) je na easy. Great Gatsby je pa mlo bolj...

Gre za neko drugo spremembo. Ampak ne vem za letnike, temveč pa za tiste, ki bodo delali maturo leta 2005. Mislim, da bo takrat na osnovnem nivoju (zdaj je le na višjem) esej iz prebranega besedila.

Pa nč bat. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

BaRtMaN ::

mafijc - eh, se mi ne da več hodt. :8) Pa je kej bolši kot Zorko?

mafijc ::

alien - ne nism na fegovi ampak na šč v nm teh.gim drgač sm pa 2.bTg glede motorole maš čist prou sam pač to naj bi nam ble neke osnove, čeprou je tko kr neki k je recimo že paskal veliiiiiiiiiiik bulši. (sj drgač tut paskal ni kj preveč uporabn v praksi d bi se res kj delal tm ampak za učit se mi zdi pa uredu)0:).
bartman - ja jakopčiča precej več razumm k zorkota sam zorko je učas tut kako tako prjavu d je blo precej zanimivo (vsaj men) drgač se pa zdj "že" celo matramo z datotekami pa tabelami pa programi k vsebujejo podprograme pa glih najbul ne kaperam ampak sj bo... (ja vem d vas je zdele polovica misla ja sj to je pa na easy in to smo mi počel k smo bli stari 10...) :8)

DavidJ ::

Izberi šolo, odvisno od uspeha v osnovni.

Če si odličen ali pravdober, potem gimnazija. Niti ni važno katera.

Ja, stvari se spreminjajo. Lahko da takrat, ko bi ti hotel na univerzitetni študij, poklicna matura s petim predmetom ne bo dovolj. Lahko da si pa boš še spremislil glede študija - kar se rado zgodi. V tem primeru je gimnazija najboljša. Seznani te z več področji kot pa strokovne šole.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310415 (7010) Janac
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747787 (45269) Jan987
»

knjiga KAM 200X in srednje šole...HELP!

Oddelek: Šola
362464 (2175) Ziga Dolhar
»

Izbira šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
528179 (7402) Klemenn
»

Računalniški tehnik v Celju !!

Oddelek: Loža
392702 (2314) Tomi

Več podobnih tem