» »

Ponavljanje letnika na fakulteti

Ponavljanje letnika na fakulteti

Veverica23 ::

Pozdravljeni,

zanima me, kako ponavljanje letnika vpliva na kasnejšo zaposlitev? Ali je težje dobiti zaposlitev, ker imaš eno luknjo? Drugače sem študent enega naravoslovnega študija. Bi pa to leto delal preko študenta.

endelin ::

Ne

LapD ::

Večja je verjetnost da te za faks/izobrazbo nihče ne bo nič vprašal, kot da bi eno ponavljanje vplivalo na zaposlitev.
web&motion designer

PacificBlue ::

Boš pač eno leto kasnej šel v penzijo:)

Veverica23 ::

Želite reči, da ne bi vplivalo. Verjetno bi tudi izkušnje prišle prav.

tony1 ::

Veverica23 je izjavil:

Želite reči, da ne bi vplivalo.


Absolutno, s tem se nihče ne obremenjuje in pravzaprav se v to nihče ne poglablja.

Če sem bolj ekzakten: če boš končala faks, imaš CVju pač napisano: Faks_ta_in_ta, smer, naziv, in npr. 2020-2024. In to se da interpretirati tudi kot, da si vlekla absolventa ipd. Skratka, tega nihče ne šteje kot vžigalice...

Delal sem tudi s človekom, ki je diplomiral pri 30ih, in ko ga je nekdo o tem povprašal na enem razgovoru za službo, je človek lepo pojasnil, da je potoval po svetu. Spraševalec je bil čisto navdušen, in to sploh ni bil noben problem.

Če gledam nazaj v predbolonjske čase je bila verjetno povsem povprečna doba 4-letnega UNI študija dobrih 6 let. Eno ekstra leto ni v tem kontekstu nič.

Veverica23 ::

Hvala za ta odgovor.

Gagatronix ::

Oziroma drugace receno: Ce se bo potencialni delodajalec vtaknil v to samo hitro stran. Normalnega delodajalca take bedarije ne zanimajo.

Veverica23 ::

Hvala tudi za to.

Fuzbaler33 ::

Ali so v diplomi napisani datumi, kdaj si kateri predmet naredil? Ker diplomo delodajalec verjetno vidi?

Gagatronix ::

Ne, niso. Pa tudi ce bi bili, to nima delodajalca nic brigat.

Fuzbaler33 ::

A res ne, ker enkrat je en profesor nekaj razlagal, da so datumi.

Gagatronix ::

To ti je nakladal. Pise samo ime priimek smer datum diplomiranja in naziv prejet s to diplomo. Ter seveda podpisi in pecat fakultete.

Fuzbaler33 ::

Ok, hvala. Kaj pa recimo povprečna ocena in ocena diplomske naloge.

Gagatronix ::

Glej, na fakulteti imas referat, ki je namenjen tocno takim vprasanjem. In ne, na diplomi samo pise katero leto si diplomiral, v katerem programu, kaksen je tvoj naziv s pridobljeno diplomo, ter podpisi dekanata in pecat fakultete.

ViperR ::

Seveda so datumi, pa tudi vidi se na CV-ju če si diplomiral pri 30, moraš met tud nekaj delovne dobe vmes, ali pa nisi delal nič?

Seveda ni nobenega problema, samo pripravit moraš dober odgovor, če te po tem povprašajo.

Jaz npr. sem za diplomo porabil 7 let.

Fuzbaler33 ::

Pač so datumi za vsak izpit, ne le kdaj si začel in končal šolanje? To je verjetno v prilogi k diplomi.

link_up ::

odvisno kateri letnik. Primer: tretji letnik doda tri mesece k poizkusnemu delu.
In and Out

Fuzbaler33 ::

Tega ravno ne razumem.

Gagatronix ::

Nakladaci ste. V *DIPLOMI* pise da si TEGA IN TEGA DATUMA TEGA IN TEGA LETA diplomiral z nazivom TEM IN TEM. nobenih datumov nobenih ocen, bizgeci. Te stvari so zapisane v indeksu. Ste vi sploh videli faks od znotraj ?

Fuzbaler33 ::

Ja, samo so v tej prilogi k diplomi, ali ne.

ViperR ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Pač so datumi za vsak izpit, ne le kdaj si začel in končal šolanje? To je verjetno v prilogi k diplomi.


Poanta je, da mora tvoj CV imet nek timeline. Drugače pač izgleda zelo slabo. Primer: pri 30 si komaj diplomiral in sedaj isčeš šiht. Delodajalca bo seveda zanimal razlog; si samo len ali je kaj drugega. Če imaš pripravljen dober odgovor ne bodo komplicirali.

Drugače pa ja, ko končaš dobiš poleg diplome tudi potrdilo o povprečni oceni, kjer so datumi opravljenega vsakega izpita + ocena diplomske naloge. V 99% se to ne zahteva, ampak lahko te vprašajo za kakšen šiht, kjer je veliko št. prijav.

Gagatronix ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Ja, samo so v tej prilogi k diplomi, ali ne.


Moja diploma ni imela nobenih prilog. Niti priloge nimajo kaj delodajalca brigat.

Fuzbaler33 ::

Ok, najlepša hvala.

AndrejS ::

Še dobro da nimam diplome - en problem manj. Pa me noben ni vprašal zakaj je nimam.

tony1 ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Pač so datumi za vsak izpit, ne le kdaj si začel in končal šolanje? To je verjetno v prilogi k diplomi.


Drži, zadnje čase res obstaja tudi priloga k diplomi, vendar me ni še nihče nikoli vprašal po njej.

15 let nazaj so res neke etablirane firme me celo vprašale kakšno sem imel povprečje ocen na faksu, so pa vsaj zadnjih 5 let razmere na trgu za IT kader tako dobre, da si tega ne morejo več privoščiti, ker kadra ni.

Fuzbaler33 ::

Ok, hvala. Kje pa gledajo ocene, čas študija? Verjetno, če je veliko kandidatov, mogoče v javnem sektorju?

Magic1 ::

Gledajo če hočeš it za mladega raziskovalca, torej dr študij.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tony1 ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Ok, hvala. Kje pa gledajo ocene, čas študija? Verjetno, če je veliko kandidatov, mogoče v javnem sektorju?


Ne za službo v javnem sektorju (ker imajo prenizke plače in vsaj v IT sektorju *izjemno* težko dobijo kader), to so nekoč počele najboljše firme (z najboljšimi plačami).

Po mojem si v teh časih (za katerokoli branžo) neke pretirane izbirčnosti ne more privoščiti nihče.

Magic1 je izjavil:

Gledajo če hočeš it za mladega raziskovalca, torej dr študij.


Drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Fuzbaler33 ::

Za mr ne smeš ponavljati verjetno. Kaj pa, če želim delati recimo v bolnišnici, kakšen laboratorij, študiram biokemijo.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Za mr ne smeš ponavljati verjetno. Kaj pa, če želim delati recimo v bolnišnici, kakšen laboratorij, študiram biokemijo.


Ponavljanje jih za MR ne zanima. Kar si naštel: ti pa tudi ne bodo spraševali za povprečje.

Magic1 ::

Ponavljanje vpliva zgolj na tvoj čas. Če boš čas dobro izkoristil, ne bo nobene škode.
Magic

Fuzbaler33 ::

Hvala vama za te odgovore.

link_up ::

Fuzbaler33 je izjavil:

Tega ravno ne razumem.


Ne skrbi, ni kaj razumeti. Moj odgovor je butast. Fora je, da je vecji problem, ce ponavljas tretji razred, kot tretji letnik faksa. Ce kdo vprasa reci, da si utrjeval.
In and Out

pi pawr ::

Ni konec sveta, če ponavljaš letnik. Prava figa, jaz sem ga tudi.

To pavzo izkoristi za kak dober šiht, kot si rekel, vsaka referenca precej bolje izpade v CV-ju, kot pa datumi začetka in konca študija.

S profesorji se da zmenit, da hodiš na vaje za kak predmet za naslednji letnik, en kup stvari je možnih.

Sicer pa boš kot študent naravoslovne smeri možnosti za zaposlitev dobival še pred koncem študija in tam ne boste razglabljali o ponavljanjih letnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dentalna medicina ali kemija

Oddelek: Šola
163923 (3519) tony1
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198237 (37054) Filip8
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620309 (16504) cegu
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550324 (29889) gzibret
»

Dipl. ing. elektrotehnike v angleščini

Oddelek: Šola
96717 (6626) Bambolo

Več podobnih tem