» »

Slovenski trgovci ter tujina

Slovenski trgovci ter tujina

«
1
2 3 4

bluefish ::

medenko ::

seveda ker je roba v tujina neuničljiva, right?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

medenko je izjavil:

seveda ker je roba v tujina neuničljiva, right?

Ne bi vedel. Vem da do zdaj nisem imel se NOBENIH tezav s stvarmi kupljenimi v tujini. Pa je slo ze za vse sorte stvari - od kamer, diskov, daljnogledov do teleskopov vkljucno z zrcalnim teleskopom 250 mm premera. Nikoli nobene tezave. Cyberport.de brez napak. Amazon.de brez napak. Amazon.uk brez napak. Ce zacnem nastevati vse slamparije slovenskih spletnih trgovcev, bom lahko kar dolgo nasteval.
Pa se to - poleg vrhunske storitve sem obicajno dobil tudi obcutno nizjo ceno, prodajalec teleskopov v Nemciji pa je poleg vsega ostalega prevzel recept za tablete za oceta (za srce), ki jih takrat pri nas ni bilo, jih kupil in mi jih poslal po hitri posti.
Razni slovenski trgovci nimajo za burek v primerjavi s prej omenjenimi.

Zgodovina sprememb…

medenko ::

preseli se gor, vrni državljanstvo če ti je tok težko v slo?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

medenko je izjavil:

preseli se gor, vrni državljanstvo če ti je tok težko v slo?


Jaz sem se rodil s tem državljanstvom, morda si ti bolj na tekočem kako je s tem? V vsakem primeru pa meni v Slovenijo iz tujine pošljejo vse kar hočem in se mi torej ni treba nikamor seliti.
Se mi pa zdi da se bojo morale iz Slovenije izselit nekatere slabe navade, ker nas bo sicer čedalje več takšnih, ki bomo zaradi slabih izkušenj kupovali v tujini.

By the way, domnevam da vem na čem temelji tale tvoj nevljudni odgovor. Te tole zadeva osebno?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Zadnji nakup:

http://www.mimovrste.com/artikel/136000...

Tole sem kupil pred več kot 14 dnevi na amazonu za 262,18 EUR. Poštnina slabih 14 EUR. Na mimovrste je pa koliko? 349 EUR? Pa čez dva dni bo šele začetek prodaje?
Ne vem kdo se naj preseli, lahko pa povem, da sem najprej pogledal na mimovrste ampak opomnjen s svežo negativno izkušnjo se tam nisem zadrževal.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Za kruh naj pa zaslužimo kako?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

D3m je izjavil:

Za kruh naj pa zaslužimo kako?


Z delom? Ali pa kot je svetovala adapipika? Sam sicer ne mislim tako, ampak tako je ona napisala.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ga malo mimo streljaš. Lepo, da si ga dobil v tujini za toliko tukaj ga za tako ceno ne boš dobil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

D3m je izjavil:

Ga malo mimo streljaš. Lepo, da si ga dobil v tujini za toliko tukaj ga za tako ceno ne boš dobil.


Po nekaj pepčkanjih (trenutno dve v teku na mimovrste) z reklamacijami, vračili itd. sem pač naredil preskok na tujino. Zadeva ima tudi nadležne plati (moraš si povečati limit na kreditni kartici - na primer) in zaradi vsega tega sem do zdaj kar precej kupoval tukaj.
Ampak stvari so v zadnjem času sodu izbile dno in po tehtnem premisleku in primerjalni bilanci nakupov, je odločitev logična.
Sicer pa ne vem kaj ga mimo streljam. A morda v naših spletnih trgovinah kakšno stvar proizvajajo? S čim lahko opravičijo višjo ceno (in pri meni velikokrat težave s kvaliteto)?

Zgodovina sprememb…

medenko ::

Nič me ne zadeva osebno, samo razumevanje velikosti trga ti ne bi nič škodilo. Višjo ceno upravičijo z višjimi nabavnimi cenami in premalo prodanimi kosi.
Uporabite logiko nemški distributer/retailer za 65 mio trg ali naš za 2 mio trg. Halo?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Jao, eni komplicirate.
Ponudba, povpraševanje. Če kupec ni zadovoljen s storitvami naših trgovcev, ima na srečo vse možnosti nakupa iz tujine. Smo navsezadnje v EU - se prilagodi ali propadi.

Zgodovina sprememb…

medenko ::

Ja, samo ni treba zaničevalno govoriti o naših trgovcih, kot, da sistematsko "ožemajo" kupce? To je njihov cilj, perhaps?
Tudi jaz v tujini kupim marsikaj, prej pogledam pri nam itd....razumem pa naše trgovce, da ne morejo dobiti vstopnih cen kot nemški trg.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Če so naši trgovci nesposobni preživet naj pač crknejo (oprosti..ampak denarja vrženega stran v sloveniji je bilo že preveč v namene preživetja podjetij, ki niso sposobne živeti). Vedno je veljalo kupec je kralj in tisti, ki se postavi zase to tudi lahko izkoristi. Žalostno je edino to, da v tujini se tega sami zavedajo, pri nas pa pričakujejo da se bo samo prodajalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Mene pa zanima, kako da tuji trgovci lahko prodajajo v Slovenijo, naši pa ne smejo v tujino?!

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Kdo jim pa to preprečuje? Aja sami s cenami in brez sodobnih plačilnih možnosti :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Lahko bi samo, kdo pravi pa, da bo uspel in, da ne bo Nemec svoje trgovce zaščitil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Utk ::

medenko je izjavil:

Nič me ne zadeva osebno, samo razumevanje velikosti trga ti ne bi nič škodilo. Višjo ceno upravičijo z višjimi nabavnimi cenami in premalo prodanimi kosi.
Uporabite logiko nemški distributer/retailer za 65 mio trg ali naš za 2 mio trg. Halo?

To so pravljice za male otroke. Gorenjevi hladilniki so cenejši v Srbiji, Hrvašk, Madžarsk, Slovaški, Češki, pa seveda tudi v Nemčiji. V Nemčiji jih verjetno prodajo več kot v Sloveniji, drugje pa sigurno nikjer. Za vsak trg lahko najdemo kak izgovor, nekje morajo bit cenejši, ker so ljudje bolj revni, v Nemčiji so večje količine, na Češkem je spet nekaj tretjega, ampak bolj verjetna razlaga je, da nas pri nas pač lupijo, ker nas lahko, in ker so ljudje očitno pripravljeni tolk plačevat. Če ne bi bli, bi imeli enake cene kot Čehi. Kdo točno nas tu lupi pa niti ne vem. Morda že Gorenje, morda trgovci, morda so pa samo trgovci nesposobni in nezainteresirani izsilit nižje cene pri gorenju, ker nas lupijo tudi pri ostalih.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

medenko je izjavil:

Nič me ne zadeva osebno, samo razumevanje velikosti trga ti ne bi nič škodilo. Višjo ceno upravičijo z višjimi nabavnimi cenami in premalo prodanimi kosi.
Uporabite logiko nemški distributer/retailer za 65 mio trg ali naš za 2 mio trg. Halo?

Bmk. Ja? A sem morda jaz socialna ustanova? Zakaj pa nasi trgovci ne prodrejo na 500 mio trg EU? Dobrodosla v resnicnem svetu.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

šernk je izjavil:

Če so naši trgovci nesposobni preživet naj pač crknejo (oprosti..ampak denarja vrženega stran v sloveniji je bilo že preveč v namene preživetja podjetij, ki niso sposobne živeti). Vedno je veljalo kupec je kralj in tisti, ki se postavi zase to tudi lahko izkoristi. Žalostno je edino to, da v tujini se tega sami zavedajo, pri nas pa pričakujejo da se bo samo prodajalo.

Tocno tako. In ce ze kupim kaj tukaj (drazje kot h tujini), potem se naj gospoda trgovska vpotrudijo vsaj tam, kjer so cenejsa kot tujina - na cloveskem faktorju in odnosu do kupcev. Naj se reklamacija resi v dveh dneh, ce je stvar ocitna, naj stisnejo dobavitelje.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

zmaugy je izjavil:

medenko je izjavil:

Nič me ne zadeva osebno, samo razumevanje velikosti trga ti ne bi nič škodilo. Višjo ceno upravičijo z višjimi nabavnimi cenami in premalo prodanimi kosi.
Uporabite logiko nemški distributer/retailer za 65 mio trg ali naš za 2 mio trg. Halo?

Bmk. Ja? A sem morda jaz socialna ustanova? Zakaj pa nasi trgovci ne prodrejo na 500 mio trg EU? Dobrodosla v resnicnem svetu.


Trgovci? Se ti malo neumnega delaš?

Ampak OK, če imajo nekateri interes in ostalo kritje potlej lahko nastopijo na tako velikem trgu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Nas trg je premajhen, nemski je prevelik, nasi dobavitelji so res prasci, v tujini trgovinam dajejo skoraj zastonj, pri nas je ful vec dela, v tujini samo prdnes in se roba naroci, prevzame, prepakira, proda in dobavi sama od sebe.

Kar lahko povzamemo v jamranje filmskega narkomana: "It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!"

Lahko bi pa nasi trgovci mickeno premakniiloi svojo rit in si odrezali kos nemsek (ceske, poljske, whatever) pogace, samo za to bi verjetno bilo treba delat...

Ubistvu fuck it; dokler bo geizhals delal sploh ni razloga da bi podpiral nase parazite.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Tako je. Samo kritje morajo imeti in izpolniti pogoje za vstop na trg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Aha, kaj je pa naslednji izgovor?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Izgovor za kaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

D3m je izjavil:

zmaugy je izjavil:

medenko je izjavil:

Nič me ne zadeva osebno, samo razumevanje velikosti trga ti ne bi nič škodilo. Višjo ceno upravičijo z višjimi nabavnimi cenami in premalo prodanimi kosi.
Uporabite logiko nemški distributer/retailer za 65 mio trg ali naš za 2 mio trg. Halo?

Bmk. Ja? A sem morda jaz socialna ustanova? Zakaj pa nasi trgovci ne prodrejo na 500 mio trg EU? Dobrodosla v resnicnem svetu.


Trgovci? Se ti malo neumnega delaš?

Ampak OK, če imajo nekateri interes in ostalo kritje potlej lahko nastopijo na tako velikem trgu.


Ja o kom se pa tukaj pogovarjamo? O pekih morda?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

D3m je izjavil:

Lahko bi samo, kdo pravi pa, da bo uspel in, da ne bo Nemec svoje trgovce zaščitil.


LOL... A se bo nemška vojska vkopala na Karavankah in preprečila prodiranje našim superugodnim spletnim trgovcem? :))

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Domišljijo imaš to ti priznam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

kitewing ::

thramos je izjavil:

Mene pa zanima, kako da tuji trgovci lahko prodajajo v Slovenijo, naši pa ne smejo v tujino?!

Če imajo višjo nabavno ceno težko konkuriraš na EU trgu, se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Na koncu koncev veličina trga za nabavne cene nebi smela imeti vpliva. Je pa res da so pri nas še največji problem marže. Ko ste že omenili Gorenje izdelke. Drži da so pri nas dražji za vsaj 10% kot v prej omenjenih državah. Je pa zanimivo tudi eno dejstvo v primerjavi z ameriškim trgom. Američani imajo pri njih ceno za določen izdelek recimo 500$ pri nas ga prodajajo za 500€ (plus dajatve in poštnina, itd), medtem ko slovenski proizvod tukaj stane 500€ ga prodajamo v ameriko po 500$ ali manj. Pa to ne velja samo za tehnične izdelke. Samo poglejte cene avtomobilov (recimo honda)v ameriki in pri nas. Tam so vsaj za četrtino nižje. Tu ni logike. Ker ravno kupujem en kos računalniške opreme. Pri nas cena v spletni trgovini 90€, v nemčiji 75€, na hrvaškem 559kun (če naročiš oz plačaš preko spletne tgovine še dodatnih 7% popusta). To pomeni da gre teh cca 15€ razlike v žep prodajalcu. Edina prednost prek slovenskih spletnih trgovin je uveljevljanje garancije v primeru nedelovanja, pa še to imate nekateri velike probleme.

Zgodovina sprememb…

kitewing ::

Verjetno je razlika, če kupiš 10, 100 ali 1000 prenosnikov? Pri nas verjetno nobena spletna trgovina nima 10% marže na prenosnik, ampak jo ima manj.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

10% ali manj? Si pozabil še eno ničlo zraven, ne?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Ma ne razumem kako je lahko razlika če kupim jaz 1 kos opreme tudi po 300%? Jaz kupim 1 kos...ne mi nakladat z dobavitelji, ker če lahko sam dobim iz trgovine ceneje, kot oni dobijo od dobavitelja...pol pa res...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

mailer je izjavil:

10% ali manj? Si pozabil še eno ničlo zraven, ne?


Prej realno stanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Pa dejmo vzet tisti GoPro od Zmaugyja za primer:
Ce ga jaz (fizicna oseba, en kos) narocim iz tujine me pride priblizno 280 EUR (skupaj s postnino in malo manj kot 2 EUR za cas ki ga porabim na posti, ker me ni doma ko postar prinese paket). Pri nas kosta 350 EUR. To je priblizno 25% razlike. Torej ca _jaz_ (fizicna oseba, en kos, ...) kupim GoPro v tujini (v stacuni, ne pri dobavitelju) in ga prodam pri nas, bo to 25% marze (minus moji stroski dajanja oglasa na bolho/forum in stroske zavijanja paketa in posiljanja, ki jih lahko obesim na kupca).

Kako lahko sploh kdo verjame bluzenjem da pri ceni 350EUR nasi trgovci "komaj kaj zasluzijo"??!? Al so res extremno nesposobni, al so pa res extremno oderuski in mirno lazejo brez zadrzkov.

Ce daje nas dobavitelj glupe cene, pol pa kupi v tujini (bo verjetno ceneje zarad davkov) in odjebi dobavitelja. It's a free marken, innit?

Al pa kontaktiraj proizvajalca in mu dopovej da lahko ti dilas njegovo robo 20%, mu tako nardis vec prometa, itd. Bemti sej ni govora o pecenju zemelj ampak o biznisu. Make some moves.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kaj še čakaš? Začni biznis, če misliš, da je tako. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

šernk je izjavil:

Ma ne razumem kako je lahko razlika če kupim jaz 1 kos opreme tudi po 300%? Jaz kupim 1 kos...ne mi nakladat z dobavitelji, ker če lahko sam dobim iz trgovine ceneje, kot oni dobijo od dobavitelja...pol pa res...

Bi pa res rad videl tisti prenosnik, ki ga ti lahko dobiš za 1/3 cene v kateri od naših spletnih trgovin.

Če imaš tako enkratne vire informacij, kje se da dobiti stvari za 1/3, potem si genij na področju nabave in bi bilo škoda, če ne odpreš lastne trgovine, kjer boš takoj doživel izreden uspeh, če boš zaračunal običajno maržo.

Dejansko je tako, da pri nas 'mali trgovec' redko dobi več kot 10-20% rabata na IT opremo od veletrgovcev.
Če pa govorimo o nekih 'specialnih' zadevah, ki jih uvozniki ne kupujejo po 100+ kosov na enkrat, bi pa lahko bilo vsakemu jasno, da te izdelke bistveno podražijo transportni stroški.
Če npr. naročiš 1 kos routerja (8kg paket, DHL), boš plačal kakšnih 120€ za poštnino. Čim naročiš dva kosa skupaj, te bo pa prišla poštnina za oba mogoče kakšnih 160€.

Če sedaj proizvajalec ta router ponuja v več izvedbah, nek slovenski uvoznik skorajda ne more imeti na zalogi vseh izvedb, saj ne ve, kdaj mu bo uspelo prodati tudi tiste, ki niso najbolj popularne. Na drugi strani nemški ali angleški uvoznik lahko nabavi po 100 kosov na enkrat in potem samo še optimizira zaloge - ob minimalnih stroških transporta glede na posamezni izdelek.
Žal se tako majhnost trga direktno odrazi na cenah proizvodov - v primeru, ko pa je uvoznik prisiljen prodajati po 'evropskih cenah', pa na dobičku na posamezni prodani kos. V tem primeru tudi ne more nuditi prodajalcem enakega rabata, kot bi to lahko nudil uvoznik 10-20x večjega tržišča.

Pri nas si takšne nabave po 100 kosov in več nekega izdelka lahko privoščijo le veliki uvozniki. Ti lahko potem tudi lagodno živijo od dobička, ki ga pri tem ustvarijo. Mali uvozniki, pa bolj ali manj životarijo in se prebijajo iz dneva v dan, mnogi pa so že propadli.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Sej to delam, samo ne kot uradna stacuna ampak za obcasne "bonuse". Pa ko imam cajt.

Pa kaksen router tehta 8 kg?? V 8 kg se da spravit celga hudica enga cipovja, in tak router sigurno ne kosta 50 EUR tako kot WRT-54G. Sploh pa 120EUR za 8kg paket je... nateg. Mogoce bi moral pogledat pri drugih ponudnikih kaksne imajo cene. Jaz lahko na sihtu za tolk dnarja posljem paket z datalogerjem in temperaturo med 2 in 8°C na drugo stran sveta, in to najhitreje kar gre (odvisno od letalskih linij), pri cemer porihtajo vse uvozne postopke in se komunicirajo s prejemnikom namesto mene da gre vse gladko. Pa se opravicijo se mi nakonc ker so indijski cariniki rabili 15 min dlje ko so odprli paket in je bila temperatura takrat celo nad 7°C (se vedno pod 8).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

1. Nikjer nisem govoril točno o prenosniku!

drugič:
http://www.mimovrste.com/artikel/133000...

112€ + poštnina koliko 115-118€?

kopija od paypal plačila za iste zvočnike:

Description Unit price Qty Amount
Blaupunkt Blue Magic CX 170 - 16,5 cm 2-Wege-Lautsprecher mit 260 Watt Predvidoma 3 dni
(RMS: 60
Item# 390428561215 €45.00 EUR 1 €45.00 EUR

Shipping and handling €15.00 EUR
Insurance - not offered ----
Total €60.00 EUR
Payment €60.00 EUR


45 proti 112€, s tem da pri mimovrste dobava: Predvidoma 3 dni

iz nemčije v petek zvečer naročil, v torek je bilo pri meni, torej ali nategujejo ali pa so nesposobni! V ceni je skoraj 300% razlike, moja matematika tu preprosto odpove.

Če npr. naročiš 1 kos routerja (8kg paket, DHL), boš plačal kakšnih 120€ za poštnino. Čim naročiš dva kosa skupaj, te bo pa prišla poštnina za oba mogoče kakšnih 160€.


zanimivo...da sam brez pogodbe lahko pošljem 8kg paket za tak denar na drugi konec sveta in to pri DHLu:)

pa dvomim da se naročuje iz kitajske...saj imajo evropske centre!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Po uradnem ceniku DHL-a, 8kg paket iz cone 5 (ZDA)(DHL Express Worldwide Import) stane 277€. Cena 120€ je že izredna cena, ki je predmed posebnih dogovorov. Če ne verjameš, pokliči na DHL in prosi za ponudbo. Če dobiš ponujeno nižjo ceno kot 120€, pa še meni razloži, kako si do nje prišel.

@Antonija - ROUTER ni le tista plastična škatlica vredna 30€, ki jo imaš tam nekje pripeto na dve žički, temveč so to lahko tudi naprave ki tehtajo več kot 50kg in stanejo več kot 100.000€.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

In kdo naročuje iz ZDA? Večina stvari se sestavlja na kitajskem in potem prepošilja v evropske centre.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Pri brskanju po Ebay&Co pozabljate še na nekaj.

Vedno iščete najugodnejšo ponudbo, zelo malo pa veste o tem, kako je ta ponudba sploh nastala.

Kar nekaj 'izredno ugodnih' ponudb izvira iz stečajne mase propadlih podjetij. Obstajajo trgovci, ki so se specializirali na nakupe in prodajo tovrstnega blaga, ki včasih dejansko dosega smešne cene.

Druga varianta so 'razprodaje', ko nek trgovec pred izidom nove serije proizvodov prazni skladišče starih izdelkov. Takrat jih neredko ponujajo tik nad nabavno ceno.
Podobno lahko trgovec razproda izdelke po izredno ugodnih cenah, ker je ugotovil, da se slabo prodajajo. Da nebi obležali v skladišču, jih ponudi na spletu po ugodni ceni in z izkupičkom nabavi zalogo drugih proizvodov, za katere meni, da jih bo lažje prodajal z običajnim dobičkom.

Tretja varianta so trgovci, ki jih je veleprodajalec prisilil, da morajo kupiti določeno količino nekega izdelka, da bi obdržali določen status ali rabatno stopnjo. Ker ta količina presega količino, ki bi jo trgovec lahko prodal po normalnih cenah, določen del (ali vse) ponudi po smešni ceni v spletni trgovini.

Še cel kup je podobnih situacij, ki se lahko za kupca izkažejo kot izredna priložnost za nakup.

Skrajno nepošteno pa je, kar vprek obsojati slovenske prodajalce, da so požrešni.

šernk je izjavil:

In kdo naročuje iz ZDA? Večina stvari se sestavlja na kitajskem in potem prepošilja v evropske centre.

Jaz definitivno naročam iz ZDA blago, ki je made in USA - brez nekega 'evropskega centra'.

Zato ne meči vsega v en koš!

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Lahko napišem moj primer. Kupil izdelek v trgovini po super ugodni akciji za 600€.
Na škatli izdelka je bil naliman listek dobavitelja na katerme je pisalo:
Odkupna cena 4200€, količina 20 kosov, moj izdelek 6/20. Torej cena enega izdelka 210€.
Zdaj pa si izračunaj maržo. Predvidevam da se ddv plača od cene 600€ (ddv 120€).
Imena dobavitelja oz uvoznika in trgovine ne bom navajal.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

mailer je izjavil:

Lahko napišem moj primer. Kupil izdelek v trgovini po super ugodni akciji za 600€.
Na škatli izdelka je bil naliman listek dobavitelja na katerme je pisalo:
Odkupna cena 4200€, količina 20 kosov, moj izdelek 6/20. Torej cena enega izdelka 210€.
Zdaj pa si izračunaj maržo. Predvidevam da se ddv plača od cene 600€ (ddv 120€).
Imena dobavitelja oz uvoznika in trgovine ne bom navajal.

Imel si pač priliko da si videl podatek, ki je sicer poslovna skrivnost.

Vendar ne veš ničesar o ozadju te nabave - lahko da je uvoznik kupil neko zalogo iz nekega stečaja, razprodaje itd., pri nas pa prodajal potem po 'normalni' ceni. Očitno dejanska prodajna cena pri nas ni bila bistveno nad splošno tržno ceno, saj verjetno drugače tega izdelka ti nebi kupil?

šernk ::

Skrajno nepošteno pa je, kar vprek obsojati slovenske prodajalce, da so požrešni.


ne te variante sploh nikjer ni napisane :))
vedno ste trgovci 100% pošteni, pa ko se gre za nizke cene je vedno trgovec bogi in ko najdeš primer poceni robe se gre za razprodajo, ampak razprodaja po 4 mesecih še kar traja in traja, kljub temu da zadeve nima trenutno na zalogi :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NeMeTko ::

DDV v podjetju se takointako odbija, tako da ta ne igra bistvene vloge.
Vlogo igra zgolj poštnina, za katero pa ne veš, koliko je znašala.

Če je trgovcu padla skirca v med in je nekje uspel dobiti neko količino blaga po izredno ugodni ceni, to še ne pomeni, da vedno lahko nakupuje po takšni ceni in dosega takšne dobičke.

Če se postaviš sam v kožo trgovca in nekje na spletu stakneš možnost za nakup 50 kosov iPhone5 po 200€/kos, tudi dvomim, da jih boš na bolhi prodajal po 210€, ampak bo cena verjetno prej kakšnih 600€+?

šernk je izjavil:

Skrajno nepošteno pa je, kar vprek obsojati slovenske prodajalce, da so požrešni.


ne te variante sploh nikjer ni napisane :))
vedno ste trgovci 100% pošteni, pa ko se gre za nizke cene je vedno trgovec bogi in ko najdeš primer poceni robe se gre za razprodajo, ampak razprodaja po 4 mesecih še kar traja in traja, kljub temu da zadeve nima trenutno na zalogi :D

Res nisem jaz kriv, da drugi trgovci ne vedo, kje in po kakšni ceni ta trgovina nabavlja, sicer bi se zagotovo že zdavnaj našel kdo, ki bi to isto ponudil trgu po 300€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

mihco ::

BLA, BLA, BLA. Vedno isti izgovori iste skupine ljudi. Tisti, ki smo ze davno uvideli, da so slovenske spletne trgovine podn(z zelo redkimi svetlimi izjemami) vec ne izgubljamo zivcem z amaterji. Vi, ki pa najdete toooliko pozitivnih argumentov pa kar podpirajte neinovativne, nekonkurencne, neiznajdljive, neprilagodljive in nesposobne slovenske spletne trgovine. Sam sem sel celo tako dalec, da pri isti ceni(vkljucujoc postnino) raje narocim iz tujine...slabe izkusnje so me izucile.

NeMeTko ::

V bistvu v trgovini velja dvoje:

1.) Trgovec ni Karitas, da bo kupcu nevemkaj podaril

2.) Kupec ni Karitas, da bo trgovcu karkoli podaril

Tako eden, kot drugi skušata iz nekega posla potegniti maksimalno korist ZASE.
Kupec je tu v prednosti - če mu je cena, ki jo trgovec ponuja previsoka, gre lahko kupovati drugam.
Trgovec, ki hoče preveč zaslužiti, pa bo bolj teško šel drugam, da bo našel nove kupce - lahko le spusti ceno.

Vsekakor pa nisi pojasnil bistva: zakaj nisi uporabil pravico ki jo imaš - da greš izdelek kupiti nekam, kjer je cenejši!

Relanium ::

Pa kaj me brigajo SLO trgovci, itak niso niti T od trgovca.
Poglejte, logika je preprosta:
- Tako kot nikogar ne briga od kje meso iz mercatorja, samo da je poceni pa tud če slovensko kmetijstvo propada,
- kot produkti naših podjetij, čeprav nam zagotavljajo delovna mesta,
tako pa tudi nikogar ne briga iz katere trgovine je komponenta, ampak samo da je poceni.
Slovenci itak nismo taki patrioti, da bi ščitili svoje, zakaj bi morali biti trgovci tu izjeme?
Sploh pa s takim superiornim odnosom, kot ga le ti imajo.

Jaz se kr dolg nisem mogel navadit popolnoma drugačnega odnosa ko naročam iz ebaya, dealxtrema in podobnih.
Tam pa dejansko vidiš kaj pomeni rek ''kupec je kralj''.
Pri nas je to utopija, slovenske trgovine me pa niso videle že nekaj časa.
Pravzaprav so se moje nakupovalne navade čisto spremenile. Na kako slovensko trgovino pogledam čisto na koncu, če sploh pride do tega, pa še to ponavadi samo primerjam cene.

Pa lep pozdrav,
slovenski potrošnik

Gavran ::

NeMeTko je izjavil:

Po uradnem ceniku DHL-a, 8kg paket iz cone 5 (ZDA)(DHL Express Worldwide Import) stane 277€. Cena 120€ je že izredna cena, ki je predmed posebnih dogovorov. Če ne verjameš, pokliči na DHL in prosi za ponudbo. Če dobiš ponujeno nižjo ceno kot 120€, pa še meni razloži, kako si do nje prišel.

@Antonija - ROUTER ni le tista plastična škatlica vredna 30€, ki jo imaš tam nekje pripeto na dve žički, temveč so to lahko tudi naprave ki tehtajo več kot 50kg in stanejo več kot 100.000€.


Ja in kdo komplicira za 120€ poštnine pri ruterju zy 100000€? Govorimo o robi za široko potrošnjo ki definitivno ne tehta 50 kil in stane 100000€.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13327837 (22474) Mr.B
»

Dinokomp dostava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639821 (8410) darkolord
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314174 (11811) BigWhale
»

Nakup iz Cyberport

Oddelek: Kaj kupiti
439043 (7973) Gwanaroth
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636352 (32228) Gregor P

Več podobnih tem