» »

Xperia U ali Galaxy Ace?

Xperia U ali Galaxy Ace?

tanov ::

Lep pozdrav,
odločam se za nakup mobitela in me zanima če mi lahko kdo poda kakšen nasvet oz. priporočilo. Trenutno se odločam med Sony Xperia U ali Samsung Galaxy Ace.
Pripravljen sem vzeti tudi kakšen drug telefon v cenovnem razredu 200-250€.

In pa zamima me še če ima kdo kakšne izkušnje z nakupovanjem s strani: http://www.madeinchina.com/
Namreč gledal sem telefona:
-Kopija iPhona: http://product.madeinchina.com/3-5-inch...
in
http://product.madeinchina.com/arrival-...

Zanima me zakaj imajo vsi telefoni v trgovini nameščen Android 2.3 če pa je zunaj že petka, poleg tega pa imata tudi ta dva iz Kitajske v osnovi Android 4.

Tralala999 ::

tanov ::

Hvala, sem že gledal. Sam sem nekako bolj za Sony ampak me zanima mogoče še kakšno drugo mnenje.

SLO_Matej ::

tanov je izjavil:

Zanima me zakaj imajo vsi telefoni v trgovini nameščen Android 2.3 če pa je zunaj že petka, poleg tega pa imata tudi ta dva iz Kitajske v osnovi Android 4.

Zato, ker pri Androidu vsak proizvajalec za vsak telefon posebej skrbi za posodobitev sistema in razna prilagajanja s svojimi vmesniki. Zato ponavadi so posodobitve redkejše in običajno telefon obstane na različici s katero si ga kupil.

Morda pogledaš še telefone z Windows Phonom? Npr. Samsung Omnia W ponuja veliko in je trenutno res poceni. Pri Windows Phonu je način posodabljanja izveden boljše in sicer posodobitve sistema prihajajo za vse telefone ob enakem času direktno od proizvajalca sistema, torej Microsofta, proizvajalci telefon pa sistema ne smejo spreminjati in prilagajati po svoje. Tako so bili vsi Windows Phone 7 telefoni deležnih vseh Windows Phone 7 posodobitev in lahko danes vsi poganjajo najnovejšo verzijo 7.5 Tango. Dobili bodo še Windows Phone 7.8, ki bo prinesel nekaj novosti iz Windows Phone 8 (zaenkrat je potrjen prenovljen Start zaslon), samega WP8 pa žal ne, zaradi prevelikih sprememb v jedru sistema.

sajmon ::

ce se bos odlocil za samsung galaxy ace, priporocam nadgradnjo na rom stocklite v7.1. Res da sem menjal baterijo, ker je bila stara povsem zanic. Nova baterija s tem romom drzi ze od petka zjutraj in trenutno kaze 43%. Prej sem z originalnim romom polnil baterijo vsak dan, cez vikend pa je kdaj zdrzala 2 dni.

Sam bi se pa trenutno odlocil za rabljen telefon z wm platformo. v zakup je treba vzeti, da na trenutnih telefonih ne bo nadgradnje na wm8.

tanov ::

Hvala za odgovore.

BladE_ ::

Po teh podatkih je Xperia U v veliki prednosti, sploh ni dvoma kaj vzeti.

SLO_Matej... spet promoviraš in vsiljuješ WP, kaj ti naslov teme ni jasen?

@tanov... vzami Androida, če hočeš en fajn telefon z en kup možnostmi... za WP se pa odloči takrat, ko boš telefon uporabljal za klice, sms in delo z dokumenti(za drugo WP ni) in ti za drugo ne bo mar.
Akcija - Reakcija

tanov ::

Hvala. WP mi tako ali tako ni všeč.

SLO_Matej ::

BladE_ je izjavil:

SLO_Matej... spet promoviraš in vsiljuješ WP, kaj ti naslov teme ni jasen?

@tanov... vzami Androida, če hočeš en fajn telefon z en kup možnostmi... za WP se pa odloči takrat, ko boš telefon uporabljal za klice, sms in delo z dokumenti(za drugo WP ni) in ti za drugo ne bo mar.

No, zadnjo trditev lahko izjavi samo nekdo, ki WP ni niti poskušal pogledati. :)

A si ti eden tistih, ki prebere samo naslov in je potem najpametnejši?

tanov je izjavil:

Pripravljen sem vzeti tudi kakšen drug telefon v cenovnem razredu 200-250€.


tanov je izjavil:

Hvala. WP mi tako ali tako ni všeč.

Ok, spoštujem tvoje mnenje, vendar ti svetujem, da si na Mobitelu ali Si.mobilu vseeno malo pogledaš kakšen model z njim. Morda te zna prepričati. :)

BladE_ ::

@SLO_Matej, tudi v drugih temah se vsiljuješ s tem WP crapom in če se ne motim so ti že brisali poste zaradi tega spama!

Da ne bo pomote... WP sem uporabljal precej časa(res sem se trudil) dokler mi ni dobesedno dopi**il, ker se na najemu ne da početi nič razen klicanja(pa še to so bile težave z imenikom), da ne omenjam kakšna polomija je tisti monoton "desktop" z nekimi wanabe kvadrati(WTF), če se temu lahko tako reče, o WP "Marketu", če se temu lahko tako reče pa sploh nebi, sinhronizacija na WP 7 - kaj je že to, file explorer - kaj je že to, itd... zame je to živa polomija... Edina prednost je res tekoče delovanje...

Če že kupujem telefon bom kupil nekaj zanimivega ne pa "cigle" za klicanje, to možnost ima tudi 3310... @tanov, pojdi v nek center, poglej si telefone in vzami, kar tebi ustreza!
Akcija - Reakcija

dux ::

@tanov: če se lahko še malo "stegneš" z denarjem, priporočam Samsung Galaxy Nexus, ki stane ~ 320 € (nov na amazon.de), vendar bo čez približno en mesec izšla nova različica nexusa, zato bi znala kmalu za tem temu telefonu cena znala pasti na rang 200-250 €. Imel boš precej močnejši hardware, super zaslon pa tud posodobitve Androida boš dobival še nekaj časa, saj za naprave Nexus posodobitve zagotavlja Google in ne proizvajalci telefonov.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

tanov ::

Hvala vsem za odgovore in priporočila.
@dux: Samsung Galaxy Nexus je kot kaže zelo dober telefon, vendar imam raje nekoliko manjše modele.
Tako da bom najverjetneje vzel Xperio U.
Javim z mojim odzivom in mnenjem :)

Predvsem pa me zanima tudi ali kdo pozna stran http://www.madeinchina.com/ in ali ima kdorkoli kakšne izkušnje s kupovanjem s Kitajske, namreč naročil sem baterije za Nokio 6680 (ki jo imam trenutno), vendar baterije niso nikoli prišle. Ko sem pisal mail so rekli da bodo poslali še 1x vendar moram plačati poštnino, ki sem jo, ampak baterij še vedno ni.

foofighter ::

A kdo ve kdaj bo za Xperio U možna posodobitev Androida na 4.0?

tanov ::

Kot obljubljeno vam sporočam moje mnenje o telefonu, ki sem ga kupil in sicer Sony Xperia U.
S telefonom sem zadovoljen in mi je všeč, edina pomanjkljivost je povezovanje preko WiFi. Namreč doma mi deluje le če Router nastavim na WEP security. Vendar mi WIFI ne deluje nikjer drugje. Ima kdo podobne težave, predvsem pa kakšen nasvet, kako vzpostaviti povezavo??

Pesimist ::

tanov je izjavil:

Hvala vsem za odgovore in priporočila.
@dux: Samsung Galaxy Nexus je kot kaže zelo dober telefon, vendar imam raje nekoliko manjše modele.
Tako da bom najverjetneje vzel Xperio U.
Javim z mojim odzivom in mnenjem :)

Predvsem pa me zanima tudi ali kdo pozna stran http://www.madeinchina.com/ in ali ima kdorkoli kakšne izkušnje s kupovanjem s Kitajske, namreč naročil sem baterije za Nokio 6680 (ki jo imam trenutno), vendar baterije niso nikoli prišle. Ko sem pisal mail so rekli da bodo poslali še 1x vendar moram plačati poštnino, ki sem jo, ampak baterij še vedno ni.


Za madeinchina nevem. Za dealextreme pa sem ze narocil vec stvari, tudi baterijo in je do zdaj vse prislo. Potrebuje le minimum 14 dni da se prikaze.
http://dx.com/c/cell-phone-599/cell-pho...

Telefona se pa nisem kupo ker je za mene 200EUR kar dosti denarja da bi ga na tak nacin reskiral, ce vzamem v vednost da za 224EUR dobis ze ACE 2 v avstriji, ki je definitivno slabsi po podatkih od enih teh noname ali copy fonov, vendar vseeno. Nevem no....

So se pa definitivno te kopije in china produkti pobolsali, ker prej je bazirali vse na stekajoci java. Zdaj pa imajo iste procesorje in Os kot branded foni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ce ti to stran slucajno kdaj odpre. Si malo preberi, saj meni je trenutno ne. www.chinaphonereview.com/

tanov ::

Hvala za priporočila.
Sam sem se na koncu odločil naričiti Xperio U na eBayu iz Nemčije za 170€ + 18€ poštnina = 188€(v SLO je 240€).

Probleme imam samo z Wirelessom -> namreč ne poveže se na omrežja zaščitena z WPA2 zaščito. Poveže se samo na omrežja zaščitena z WEP. Ima kdo podobne težave in kako jih odpravit? Bi pomagala posodobitev Androida na 4.0.4?

Morientes ::

tanov: Nekaj o tem imaš na njihovem forumu.

http://talk.sonymobile.com/community/su...


Drugač si pa izbral super telefon. Ker Ace je velik slabši, grši, pa še posodobitev za ICS ne bo deležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morientes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529525041 (21351) Leko
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8726278 (22900) zadetek
»

Kateri mobitel za cca. 200EUR na Orto Smart ali Mingl 17

Oddelek: Kaj kupiti
232960 (2508) Wofk
»

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7720927 (17072) SLO_Matej
»

Nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
458548 (8005) Lonsarg

Več podobnih tem