» »

Polivanje gnojnice

Polivanje gnojnice

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

PacificBlue ::

SplitCookie je izjavil:

Nesrečen. Itak

BMK za kmete, kmetije in to kako ubogi ali neubogi so, me sploh ne zanima in je irelevantno.


Njih boli K kako jaz živim in kako moram prenašati njihov smrad ter subvencionirati njihove neumnosti.

Ni pošteno res.



Ah daj no, nothing is innocent, nothing is fair.

Obnasas se kot kaksen otrok. Malce več odprtosti in razumevanja nebi skodilo.

Meni tudi ni vsec da moram subvencionirati cerkev in vojsko, pa se tajkune zraven. Hudirja. Kmetje so kot nedolzne ovcke tle.

SplitCookie ::

Malce več odprtosti in razumevanja nebi skodilo.

Vela enak za kmete.

Manj trosenja gnojnice naokoli pa bom čisto vesel.

hvala
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Daniel ::

Včasih me miselnost in razmišljanje povprečnega slovenca še zmeraj presenetita a po drugi strani je še zmeraj le tipičen...slovenec...

krispe ::

bluefish je izjavil:

Mah, kaka nevoščljivost. Za začetek recimo podatek o številu traktorjev na prebivalca: http://www.dnevnik.si/objektiv/vec_vseb...

Imamo v Sloveniji res toliko kmetijskih površin, da vodimo v številu kmetijskih vozil? Glede na jamranje, niti ne.


Ja pol pa ni čudno, da se vsakih 10 minut pela traktor mimo bajte.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Mesar ::

krispe je izjavil:

bluefish je izjavil:

Mah, kaka nevoščljivost. Za začetek recimo podatek o številu traktorjev na prebivalca: http://www.dnevnik.si/objektiv/vec_vseb...

Imamo v Sloveniji res toliko kmetijskih površin, da vodimo v številu kmetijskih vozil? Glede na jamranje, niti ne.


Ja pol pa ni čudno, da se vsakih 10 minut pela traktor mimo bajte.


Nima veze če maš zemlo važno, da maš jeklenega konjička. Včasih je bil princ na belem konju, danes pa je kmet z rdečim traktorjem.

To kaj malo pognojijo pa itak nič ne škodi, ti vsej enkrat letno dihala ščisti.
Your turn to burn!

tpleko ::

energetik je izjavil:

Hotel sem samo povedati, da so krave in prašiči izredno neučinkovite "naprave" pri predelovanju zelenjave v meso.

nimaš pojma o čem govoriš. krave predelujejo travo v mleko, ne zelenjave. torej nekaj kar je ljudem neužitno predelujejo v nekaj, kar je zelo okusno. več kot polovica pridelovalnih površin v sloveniji je lahko samo za travo, ker so prestrma ali prekamnita za oranje. In očitno se s teboj ne strinjajo potrošniki, ker več plačajo za mleko, mlečne izdelke in meso kot za zelenjavo in žita. jim je že boljši okus mleka in mesa kot žit in zelenjave. plus mleko in meso je treba jesti, da dobiš potrebne beljakovine.

energetik je izjavil:


Nekdo je omenjal umetna gnojila - ja, meni se zdijo zelo dobra varianta. Ni smradu in točno veš, kaj in koliko vsebujejo.

tudi za gnojnico točno vemo, kaj vsebuje. ne vem kako bi lahko z gnojnico pretiraval. pri meni je je vedno premalo. lahko debatiramo ali so umetna gnojila škodljiva, ampak če bi moral staviti bi rekel, da so bolj škodljiva kot gnojnica. z umetnimi gnojili veliko lažje onesnažiš podtalnico, ker je v njih koncentracija gnojil mnogo večja kot v kakšni gnojnici ali gnoju, in jih lahko hitro potrosiš preveč.

tpleko ::

Invictus je izjavil:

Včasih je bil drek malo boljši kot danes ko vsi futrajo krave s silirano koruzo. Alternativno dajejo še travo, ki je zavita v folijo. Oboje se seveda s časom skisa. Dobesedno. Včasih so krave hranili s senom, po katerem je drek precej manj smrdel. Poleg tega so dajali steljo iz suheha listja, ki je popivnala večino tekočin.

včasih je tudi vsa družina delala cele dneve na kmetiji in dobivala dosti boljše plačilo za svoje pridelke. včasih je krava z 10 litri mleka na dan dala enako zaslužka kot danes krava s 30 litri. lahko nehamo krmiti koruzno silažo in gremo nazaj na seno, ampak prej se bo moralo mleko in meso v trgovini podražiti za trikrat.

tpleko ::

M-XXXX je izjavil:


Le kako večjim ter tujim kmetov ratuje brez subvencij? Hm mogoče zato ker slovenski kmetje niso konkurenčni??

zato ker v sloveniji ni velikih ravnin, s katerimi se da veliko bolje zaslužiti kot s slovenskimi griči in kamni. veliko ravnin je ravno v okolici večjih mest. če se bo kdaj ukinilo subvencije se bodo te ravnine še bolj intenzivno obdelovale, kar pomeni še več gnojnice in umetnih gnojil na hektar, kar pomeni večjo možnost za onesnaženost. obdelovanje strmin, ki so daleč od mest, pa se bo opustilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

mainman ::

SplitCookie:

Če si sp, zakaj ti da država subvencijo za zaposlovanje, ustanovitev sp? Če si študent, zakaj ti da država subvencijo za prehrano, prevoz? Ni vse tako črno in belo kot si ti misliš.

Zakaj bi jaz dal subvencijo tebi za avto, s tem mi kot državi ne boš delal nobene večje koristi, dobim davek od tebe in trošarine in je to to. Kmetu da subvencijo zato, da prideluje hrano da je vsaj nekaj hrane pridelane v državi, da obdeluje razne zakotne kraje, hribe, ... Kaj misliš, da ko bo prišlo do prvega velikega sranja, da bomo še vedno lahko uvažali hrano, ne meje bodo takoj zaprli in takrat boste meščani lačni.

Prosim povej koliko si star in kaj delaš, da si lažje predstavljamo zakaj si tako zafrustriran. Glede ne tvoji pisanje sklepamo, da imaš še mlečne zobe.

O poriktani kanalizaciji, ki ne smrdi pa nebi razpravljal ker je ni.

Invictus ::

Tuji kmetje brez subvencij tudi ne bi preživeli. So pač evropska nujnost za preživetje te panoge ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

OP: namesto, da bi šel k sosedu in mu povedal za problem, ter ga probal rešiti, raje vohaš dalje in se na slo-techu pritožuješ. naj ti le smrdi.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

JesusChrist je izjavil:

OP: namesto, da bi šel k sosedu in mu povedal za problem, ter ga probal rešiti, raje vohaš dalje in se na slo-techu pritožuješ. naj ti le smrdi.

Točno tako, namesto da bi stopil do njega (ki je na delu) OP raje čepi v bajti in išče zakone o tem, kako bi ga zjebal.

Res lepo od tebe (in splitcookija) kakšna nevoščljivost in hudoželjnost vaju daje!

Pa splitcookie, mal bolj argumentirane odgovore lahk daješ, se tud men zdi da še imaš mlečne zobe.

Zgodovina sprememb…

Half-Saint ::

JesusChrist je izjavil:

OP: namesto, da bi šel k sosedu in mu povedal za problem, ter ga probal rešiti, raje vohaš dalje in se na slo-techu pritožuješ. naj ti le smrdi.


Če bi šel h kmetu s predlogom naj si nabavi tisti injektor za gnojnico, bi se mi smejal. Mogoče bi se malo manj smejal, če bi pred kmetijo stalo 3/4 vasi z vilami. Dokler bo folk toleriral ta smrad in samo jamral po gostilnah/forumih, ne bo nič boljše.

Pa prosim nehajte mi že s tem kako hudo potrebujemo kmete, ker sicer ne bi imeli kaj jesti. Slovenija je v Evropi na repu s samooskrbo in če bi se zanašali na naše kmete, bi bili lačni! Če se vam kmetovanje komaj splača, potem nehajte to početi!

In še nekaj o jamranju kako trgovec prodaja z ogromnimi maržami. Prodaja zato, ker lahko.

Naši kmetje iz idrijsko-cerkljanske so se lepo organizirali in prodajajo svojo robo 2x na teden na pokriti tržnici v Idriji. Tam lepo prodajajo po svojih cenah in ne gre jim slabo, ljudje pa radi hodimo na tržnico.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

JesusChrist ::

Half-Saint je izjavil:

Slovenija je v Evropi na repu s samooskrbo in če bi se zanašali na naše kmete, bi bili lačni!


Nehaj proizvajati gnojnico po forumu. Slovenska samooskrba bi bila dosti večja, če bi kmetom ponudili več za to, kar dajo notri (če se pozanimaš koliko dobijo za plod in kako jih v realnosti tam obravnavajo ti bo vse jasno). Mam sorodnike, ki imajo kmetije in dobro vem kako je stanje - ne bo mi en pametnjakovič statistike bluzil. Raje pridelam manj, imam za sebe in sorodnike, kot pa dam državi in nimam nič od tega, če se le ta z mene dela norca in raje več plačuje uvoznikom, kot pa da domačemu kmetu da nekaj več za kvalitetnejšo zadevo.

Drugače pa ne mislim nadaljevati debate v tej temi, ker ko določene komentarje preberem me stiska pri srcu. Najbolj smešno je, kako so pametni tisti, ki živijo v mestih in sploh nimajo pojma kako je delo kmeta.

Pa še edit: Da bi vi vedeli kako meso ti dilerji, ki od slovenskih kmetov kupujejo živali, pošiljajo v trgovine, ki jih vi kasneje kupujete v trgovinah... hvala bogu, da vem kaj jem.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Half-Saint ::

Ja, vsi drugi smo neumni in ne vemo o čem govorimo, samo ti si pameten. Lepo te prosim, vzdrži se takih komentarjev in se ne spuščaj na osebni nivo.

Lepo sem ti povedal ampak si preveč zabubljen v svoje mišljenje, da bi me poslušal. Kmetje se morajo organizirati in začeti ponujati svojo hrano lokalnemu prebivalstvu direktno brez posrednikov!!! Dokler pa bo tako, da se kmetu bolj splača gojit oljčno repico namesto krompirja, ker dobi za repico subvencijo, bo pač še naprej sranje.

No povej mi kako meso prodajajo ti dilerji?? Na vsakem paketu piščanca/purana lepo piše, s katere farme iz Slovenije je meso. Sicer pa dobro vem kako se pri nas goji perutnino in kako se ravna s kravami. Pljunem jest na kmeta, ki ima živali 24/7 zaprte in jih obravnava kot mašine za pridelavo mleka/jajc ipd.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

mainman ::

Half-Saint: ti bi šel k kmetu s spredlogom, da si naj nabavi injektor, sploh veš koliko tak stroj stane? Mu daš denar zraven? Taka investicija se manjšemu kmetu skoraj nikoli ne povrne. Po drugi strani pa si hribovski kmet s takim strojem nima kaj začeti. Me zanima če si taki junak, da greš s takim strojem v malo bolj konkreten hrib, ki ga zdaj gnojijo s topom? Bi kar hitro pristal v črni kroniki.

Kakšne pol vasi z vilami, a misliš gospode, ki so se priselili v vas in zdaj mislijo, da so glavni na vasi. Tile se ti niti ne pozdravijo ko grejo mimo, pač neolikana "gospoda". Takih jaz sploh ne jemljem kot vaščane, če jim kaj ne paše se naj lepo spakirajo nazaj od koder so prišli, bo vsaj mir.

Samo naivnež lahko trdi da kmeta ne rabimo. Me zanima kaj boš pisal ko boš imel okoli hiše goščavo ker nihče ne pokosi. Zdaj ti kosi kmet, kdo bo pa potem ko njega ne bo? Ko se bo v evropi/svetu začelo malo večje sranje je z uvozom hrane konec, boste gospoda lačni.

Trgovec prodaja z velikimi maržami zato ker ovčke hodite v supermarket ker je tam vse lepo zapakirano. Lepo pojdi do kmeta in se z njim zmeni, da ti proda pol svinje in imaš meso za celo leto. Samo kaj ko tam ni vse lepo zapakirano.

SplitCookie ::

lahko debatiramo ali so umetna gnojila škodljiva, ampak če bi moral staviti bi rekel, da so bolj škodljiva kot gnojnica. z umetnimi gnojili veliko lažje onesnažiš podtalnico, ker je v njih koncentracija gnojil mnogo večja kot v kakšni gnojnici ali gnoju, in jih lahko hitro potrosiš preveč.

Gnojnica ima pa mnogo večjo koncentracijo bacilov notri.

Kmetijstvo je na splošno ena velika svinjarija

Če si sp, zakaj ti da država subvencijo za zaposlovanje, ustanovitev sp?

Tisto ni subvencija ampak kvečjemu posojilo s precej obrestmi.

Če si študent, zakaj ti da država subvencijo za prehrano, prevoz?

Ti ne da.

Zakaj bi jaz dal subvencijo tebi za avto, s tem mi kot državi ne boš delal nobene večje koristi, dobim davek od tebe in trošarine in je to to

Prav. Potem ko ti naslednjič neurje podre daljnovod, boš brez štroma do konca svojih dni.

Se obnašate kot da ste kmetje edini na tem svetu ki kaj delate

Kaj misliš, da ko bo prišlo do prvega velikega sranja, da bomo še vedno lahko uvažali hrano, ne meje bodo takoj zaprli in takrat boste meščani lačni.

LOL
Lačni bomo tako ali drugače, ker ste vi nesposobni zadostiti 20% slovenskih potreb po hrani. Vse kar rase je koruza in repica.

In ob tem času se bo pokazalo, da boste vi samo navili cene v nebo in ostali naj se pa jeb*jo.


O poriktani kanalizaciji, ki ne smrdi pa nebi razpravljal ker je ni.

Kje te moti ?


Res lepo od tebe (in splitcookija) kakšna nevoščljivost in hudoželjnost vaju daje!

No, kakšna ?
To da ko pridem domov, da mi vse cunje ne smrdijo po dreku, da lahko zatrkujem brez da bi me dušil tisti vonj gnojnice?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

connel ::

Prevozi so kar lepo subvencionirani in to ne malo, prav tako prehrana. Samo bluziš in to ne samo v tej temi.

SplitCookie ::

Subvencija za prehrano + doplačilo stane več od doma narejenega obroka.
Torej je vredna 0

Prevoz - ob izjemni oddaljenosti dobiš kaj keša, drugače nič, samo nekaj popusta na že tako drago karto kar je vse skupaj vredno 0
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Bolf3nk ::

SplitCookie heh, a zaradi trolanja, si se moral kar na novo registrirat na ST?

Gnojnica smrdi? Čudno, sem doma iz kmetov. Pa pridem v mesto in tam bolj smrdi iz kanalizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SplitCookie ::

Pa pridem v mesto in tam bolj smrdi iz kanalizacije.

V katero mesto ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Bolf3nk ::

Lj, MB, tudi ptuj. Predvidevam, da ni mesta, kjer nebi smerdelo iz kanalov.

Bog ne daj, da pride do nalivov, kjer te fekalije pol lepo prosto tečejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SplitCookie ::

Ptuj ima svojo piščančjo farmo ki smrdi. Poleg tega ima zraven tudi jezero ki ni nič boljše

Lj - nope

MB - bolj ne kot ja

Kanali ? Vsa kanalizacija po mestih je speljana pod zemljo in tako nima smrdeti kaj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

MB bolj ne kot ja? Sprehodi se mimo tržnice.

http://www.delo.si/novice/slovenija/fek...

a to pa ne smrdi?

Kanali ? Vsa kanalizacija po mestih je speljana pod zemljo in tako nima smrdeti kaj


Pol zgleda, da še nisi šel mimo pokrova teh kanalov. Ali pa imaš kar lepo pol nos.


Sicer pa, gnojnica smrdi... tudi v hlevu smrdi.

A ko imaš pečenko in pečenega piščanca tudi smrdi na mizi? aja.

energetik ::

tpleko je izjavil:

energetik je izjavil:

Hotel sem samo povedati, da so krave in prašiči izredno neučinkovite "naprave" pri predelovanju zelenjave v meso.

nimaš pojma o čem govoriš. krave predelujejo travo v mleko, ne zelenjave. torej nekaj kar je ljudem neužitno predelujejo v nekaj, kar je zelo okusno.
Napisal sem pri predelovanju v _meso_.

več kot polovica pridelovalnih površin v sloveniji je lahko samo za travo, ker so prestrma ali prekamnita za oranje.
Potem naj se tisto pač zaraste. Če bi folk jedel normalne količine mesa, bi lahko gojili veliko manj živine. Če bi folk jedel tudi več rib in stročnic namesto mesa, bi lahko bilo živine še manj in s tem manj gnojnice.

plus mleko in meso je treba jesti, da dobiš potrebne beljakovine.
Ne, ni treba.

tudi za gnojnico točno vemo, kaj vsebuje. ne vem kako bi lahko z gnojnico pretiraval. pri meni je je vedno premalo. lahko debatiramo ali so umetna gnojila škodljiva, ampak če bi moral staviti bi rekel, da so bolj škodljiva kot gnojnica. z umetnimi gnojili veliko lažje onesnažiš podtalnico, ker je v njih koncentracija gnojil mnogo večja kot v kakšni gnojnici ali gnoju, in jih lahko hitro potrosiš preveč.
Umetna gnojila praktično nimajo vonja in ne vsebujejo raznih mikroorganizmov ter parazitov. Imajo napisano sestavo v % in jih lahko natančno doziraš glede na potrebe. Da ne omenjam kako bi se dalo s hidroponičnim gojenjem še bolj zmanjšati uporabo gnojil, ni več potrebe po gnojenju zemlje, porabi se manj vode, oranje ni potrebno, gnojila ne bi več prehajala v vode in podtalnico.

basket ::

Sicer me smrad tudi moti, vendar bi polivanje gnojnice prepovedal predvsem zaradi onesneževanja okolja in podtalnice..

SplitCookie ::

MB bolj ne kot ja? Sprehodi se mimo tržnice. a to pa ne smrdi?


Smrdi smrdi. Tist bi lahk že zdavnej porihtal, pa še niso. Zato se pa živi v delih mesta kjer je to vse porihtano, ampak kaj ko ti potem zlijejo pred nosom. Tolko pa tolko cajta se lahk umikaš, sam večno se pa ne bom.

Pol zgleda, da še nisi šel mimo pokrova teh kanalov. Ali pa imaš kar lepo pol nos.

Čez pokrove, razen pozimi ne vleče veliko.

Današnji pa so tudi skoraj popolnoma zaprti, če niso, pa se da tudi to urediti.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Prav zanimivo, kako se vsi obregajo ob polivanja organskega gnojila po travi in ostalih rastlinah, ki to isto gnojilo izkoristi za rast in je verjetnost, da sploh pride kdaj v podtalnico izjemno majhna saj tudi celodnevno deževje ne namoči zemlje globlje kot 30 cm, prav nič pa jih ne moti to, da jim kanalizacija teče v reko oz. kot razumem, živiš pač v tistem delu mesta, kjer se to ne dogaja, četudi se v reko izlije na tone človeških fekalij (da, tudi ljudje v mestih imate WC školjke...in riti). To "onesnaževanje" vas pa ne moti, saj vam ne smrdi... Kakšna dvoličnost. Sosedi mojih sorodnikov so zabili cev za podtalnico 6m globoko v podtalnico in ugani kaj teče ven. Voda z okusom po hišni greznici, ne goveji. To pa zato, ker ima njihov sosed nezatesnjeno jamo, da mu je ni treba prazniti, pa ni noben od njih niti k od kmeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Relanium ::

Half-Saint je izjavil:

Ja, vsi drugi smo neumni in ne vemo o čem govorimo, samo ti si pameten. Lepo te prosim, vzdrži se takih komentarjev in se ne spuščaj na osebni nivo.

Lepo sem ti povedal ampak si preveč zabubljen v svoje mišljenje, da bi me poslušal. Kmetje se morajo organizirati in začeti ponujati svojo hrano lokalnemu prebivalstvu direktno brez posrednikov!!! Dokler pa bo tako, da se kmetu bolj splača gojit oljčno repico namesto krompirja, ker dobi za repico subvencijo, bo pač še naprej sranje.

Čist prav ti je napisal.
Sicer pa si sam bolj pameten o kmetovanju od kmeta.

Le čevlje sodi naj Kopitar!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

energetik ::

Daniel je izjavil:

Prav zanimivo, kako se vsi obregajo ob polivanja organskega gnojila po travi in ostalih rastlinah, ki to isto gnojilo izkoristi za rast in je verjetnost, da sploh pride kdaj v podtalnico izjemno majhna saj tudi celodnevno deževje ne namoči zemlje globlje kot 30 cm,
Mogoče ne namoči, ampak travniki so ponavadi precej nagnjeni in naliv prav lepo spere gnojnico dol po travniku v bližnji potoček.

prav nič pa jih ne moti to, da jim kanalizacija teče v reko oz. kot razumem, živiš pač v tistem delu mesta, kjer se to ne dogaja, četudi se v reko izlije na tone človeških fekalij (da, tudi ljudje v mestih imate WC školjke...in riti). To "onesnaževanje" vas pa ne moti, saj vam ne smrdi... Kakšna dvoličnost.
Kdo je rekel, da nas ne moti? Tistega, ki ima takole odprto greznico bi bilo potrebno pošteno kaznovati.
V LJ se več kot 85% vse kanalizacije spravi v čistilno napravo, hvala bogu. In sigurno bi rad videl, da se spravi vsa kanalizacija, tudi po vaseh.

SplitCookie ::

Kakšna dvoličnost

Kakšna neumnost !

Vse moje odplake so očiščene.

BMK za polivanje "organskega" gnojila gor in dol.
Moti me to: Smrdi+Onesnažuje

Voda z okusom po hišni greznici, ne goveji.

Zrelo za prijavo

To pa zato, ker ima njihov sosed nezatesnjeno jamo, da mu je ni treba prazniti, pa ni noben od njih niti k od kmeta.

Samo klasični kmet

Njegova greznica samo gnoji zemljo. Nobenemu nič noče no.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Bolf3nk ::

Moti me to: Smrdi+Onesnažuje


A mestne kanalizacije pa ne oznežujejo? Kaj vse se izteka v reki dravo in savo. Verjetno malo bolj, kot kmet s gnojnico.

Prej upam pit iz potoka, zraven katerega je kmet polil gnojnico, kot pa iz kakšne drave.

SplitCookie ::

A mestne kanalizacije pa ne oznežujejo?

Ne
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Bolf3nk ::

ja, v tvojih sanjah...

to pa je kaj?
http://www.delo.si/novice/slovenija/fek...

Dodajanje arome?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

bluefish ::

Podnaslov ti je pa v vnemi nekako ušel?

Bolf3nk ::

govorim o tem, kako bi naj gnojnica onesnaževala okolje. in da so vsega kmeti krivi da smrdi. v mestih pa še je huje

bluefish ::

Bolf3nk je izjavil:

v mestih pa še je huje
Je. Sicer tam, kjer jih za vse skupaj boli patak. Če govorimo o mestih, dajmo res o mestih, ne nekih vasicah ala Vevče.

Bolf3nk ::

Od česa pa so naše reke tako "čiste"?

bluefish ::

Ne vem sicer, o katerih rekah govoriš. Ljubljanica bo čez par let primerna za kopanje.

Bolf3nk ::

zakaj pa ni že zdaj?

a pitna bo tudi?:\

ko pogledam dravo, me samo zanima kdaj bo iz vode pogledala kašna riba s tremi glavami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

bluefish ::

A zdaj mora biti že pitna? Ni dovolj to, da ne smrdi?

Bolf3nk je izjavil:

zakaj pa ni že zdaj?
Zablode preteklosti se ne sanirajo čez noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Half-Saint ::

Relanium je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Ja, vsi drugi smo neumni in ne vemo o čem govorimo, samo ti si pameten. Lepo te prosim, vzdrži se takih komentarjev in se ne spuščaj na osebni nivo.

Lepo sem ti povedal ampak si preveč zabubljen v svoje mišljenje, da bi me poslušal. Kmetje se morajo organizirati in začeti ponujati svojo hrano lokalnemu prebivalstvu direktno brez posrednikov!!! Dokler pa bo tako, da se kmetu bolj splača gojit oljčno repico namesto krompirja, ker dobi za repico subvencijo, bo pač še naprej sranje.

Čist prav ti je napisal.
Sicer pa si sam bolj pameten o kmetovanju od kmeta.

Le čevlje sodi naj Kopitar!


Daj potegni glavo iz riti in preberi še enkrat kaj sem napisal. Nihče ne sili kmetov da prodajajo pod ceno Mercatorju.

Nič ne vem o kmetovanju in nikjer nism trdil da kaj vem. Vem pa kaj je osnovna ekonomska logika in kako to počnejo pri nas. Človek lepo proda VSE kar prinese na tržnico. Od sira do mleka, jogurtov in sira za žar. To je dober kmet, ki ima še poslovno žilico in ve kako se prodaja. Jamrat je lahko. Promovirat se in uspešno kaj prodat pa ne.

mainman je izjavil:

Samo naivnež lahko trdi da kmeta ne rabimo. Me zanima kaj boš pisal ko boš imel okoli hiše goščavo ker nihče ne pokosi. Zdaj ti kosi kmet, kdo bo pa potem ko njega ne bo? Ko se bo v evropi/svetu začelo malo večje sranje je z uvozom hrane konec, boste gospoda lačni.

Trgovec prodaja z velikimi maržami zato ker ovčke hodite v supermarket ker je tam vse lepo zapakirano. Lepo pojdi do kmeta in se z njim zmeni, da ti proda pol svinje in imaš meso za celo leto. Samo kaj ko tam ni vse lepo zapakirano.


Oprosti, meni okrog hiše ne kosi noben kmet. Si moramo kar lepo sami pokosit tko da ne kakaj. Lačni bomo zato, ker naši kmetje ne pridelajo niti toliko hrane, da bi preskrbovali eno ljubljano, kaj šele celo Slovenijo. Zato ne klobasaj neumnosti.

Kdo hodi v Supermarket? Jaz kupujem na lokalni tržnici, ostalo pa pridelamo sami na vrtu. V Hoferju sicer kupujemo sadje ampak lubenice ipd. pač ne rastejo pri nas.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Half-Saint je izjavil:

Relanium je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Ja, vsi drugi smo neumni in ne vemo o čem govorimo, samo ti si pameten. Lepo te prosim, vzdrži se takih komentarjev in se ne spuščaj na osebni nivo.

Lepo sem ti povedal ampak si preveč zabubljen v svoje mišljenje, da bi me poslušal. Kmetje se morajo organizirati in začeti ponujati svojo hrano lokalnemu prebivalstvu direktno brez posrednikov!!! Dokler pa bo tako, da se kmetu bolj splača gojit oljčno repico namesto krompirja, ker dobi za repico subvencijo, bo pač še naprej sranje.

Čist prav ti je napisal.
Sicer pa si sam bolj pameten o kmetovanju od kmeta.

Le čevlje sodi naj Kopitar!


Daj potegni glavo iz riti in preberi še enkrat kaj sem napisal. Nihče ne sili kmetov da prodajajo pod ceno Mercatorju.

Nič ne vem o kmetovanju in nikjer nism trdil da kaj vem. Vem pa kaj je osnovna ekonomska logika in kako to počnejo pri nas. Človek lepo proda VSE kar prinese na tržnico. Od sira do mleka, jogurtov in sira za žar. To je dober kmet, ki ima še poslovno žilico in ve kako se prodaja. Jamrat je lahko. Promovirat se in uspešno kaj prodat pa ne.


Ja, se zavedam da je premalo poudarka na prodaji, ampak poleg vsaj 2X-nega obiska hleva na dan, ki traja od 1 ure pa tudi do 3-4 ure vsakič (če se molze), naj poleg vsega dela na njivah in travnikih, popravilih strojev, menjavanjem priključkov, itd itd. se vsak še zraven ukvarja z marketingom?
malo morgen...

bluefish ::

Pa plačajte nekomu, se povežite v zadrugo,...

PacificBlue ::

Saj obstajajo trznice pa tudi prodaja od doma. Mi takole prodajamo jajca in mleko in sokove pa imamo ze par let redne stranke..ni to sicer velik denar, bolj prodajamo visek tistega kar bi nam ostalo.

Zakaj je slovenska samooskrba na tako nizki ravni? Ker je vecina kvalitetne zemlje namenjena za gojenje poljscin za prehrano zivali(koruza) namesto da bi sejali zita, zelenjavo itd. To je srz problema. Pa eni tako slabo razmisljate, ko berem vase komentarje da me mine, da bi karkoli komentiral.
Iz tega vidika slabe samooskrbe je svetovno gledano tudi ocitno zakaj je marsikje lakota. In zakaj vegetarijanci tezimo k zmanjsevanju pokolov zivali, ker imate eni radi vsak dan na krozniku meso..neveste pa koliko kvalitetne zemlje je potrebno za 1kg mesa. Veliko boljsi izkoristek je ce vzgajamo zelenjavo za hrano ljudem, kot pa zivali. Treba bi bilo spremenit miselnost slovenskega potrosnika, ker zaenkrat trg narekuje kmetom kaj se jim splaca. Ce ne boste kupovali domace pridelane hrane in pomagali slovenskemu kmetu se ne bo nic spremenilo na boljse. Kmet bo se vedno mocno gnojil, ker bo zaradi nizkih odkupnih cen hotel pridelati vec. Veliko stvari je povezanih v ta krog..tudi zdravje vasih otrok ki ga posiljate v mcdonaldse, in ki krave se od blizu videli niso kdaj. Zato mi je jamranje cez slovenskega kmeta totalno nekoristno in rahlo prizadeto od nekaterih lenih kavcarjev.

bluefish ::

Rahlo prizadeto je tudi siljenje v določen način prehranjevanja.

PacificBlue ::

Saj ce raco vrzes v vodo se hitro nauci plavat.Podobno je pri ljudeh.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Aja, važno, da boste vegi/eko(fašisti) imeli svoje.

PacificBlue ::

Kaj bomo imeli svoje? Gledamo na sirse dobro in ne na lastne koristi in uzitke. Niti nisem tako zagret da bi hotel prepovedati uzivanje mesa, ampak zelim da se premisli in ukrene kaj v zvezi z prekomernim uzivanjem in pridelavo mesa, kar se pozna potem pri samooskrbi. In zdravju ljudi. A sm zato fasist?Ce je bil Hitler vegi ne pomeni da sm jaz tud nacist.

tpleko ::

splitcookie imam predlog za tebe: enkrat stopi do tega kmeta in mu lepo razloži kaj je tvoj problem . če je kmet razumen ne bo več polival gnojnice blizu hiš. ker gnojnice kmetija pridela za samo kakšnih 20% zemljišč. če pa ima gnojevko se te pridela več, za to bi si pa že lahko kupil stroj za vbrizgavanje v zemljo, bi tudi njemu koristilo.

saj smo tudi mi imeli enega podobnega pajaca v vasi. kljub mnogim njivam stran od hiš je čisto vedno šel polivati gnojnico na vrt poleg naše hiše. kar dobro zasmradil vedno, si moral hitro teči zapreti okna. na srečo je že opustil kmetovanje.

eh če bi bila enkrat lakota in bi bila slovenija odvisna od samooskrbe se po moje da to rešiti v enem letu. koruzo namesto da jo daš v silažo požanješ kot zrnje in imaš koruzne moke za ljudi kolikor hočeš. 1 ha koruze bi nahranil 100 ljudi. ko krmiš koruzo kravam in posebej bikom pa gre kar nekaj energije v nič. ampak ljudje imajo raje okus mleka in mesa kot koruze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335343 (30163) louser
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717869 (14193) noraguta
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396686 (3827) noraguta

Več podobnih tem