» »

Polivanje gnojnice

Polivanje gnojnice

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

krispe ::

Naš sosed (kmet) je včeraj zvečer polil gnojnico na njivo in zdaj ful smrdi, meni se že meša :|

Ponavadi so kmetje polivali gnojnico en dan pred dežjem, ta naš sosed pa en dan po dežju in zdaj se napoveduje lepo sončno vreme brez dežja vsaj 1 teden. Da bi vsaj bil toliko fer in bi "podoral"

No zdaj me zanima, če je to njegovo početje sploh dovoljeno? Ali obstaja zakon, da se gnojnica poliva le dan pred dežjem?

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

ramiz?! ::

nevem kdo ti je napovedal sončno vreme, kokr js vem bo od sobote zvečer, pa cel naslednji teden dež
Never regret anything, there's always a reason things happen.

black ice ::

Gnojnico je prepovedano polivati le v zimskem času (15. november - 15. marec).
Takoj podorati je skoraj nemogoče, ker je zemlja mokra. Ponavadi se počaka dan ali dva, če je sončno vreme.

krispe ::

Najlepša hvala, meni se je pa zdelo da ni dovoljeno. My mistake then.

@mihaz, prihajam iz vzhodnega dela države, kjer je napovedano sončno, toplo in vetrovno vreme skoraj 1 teden, dež bo le na zahodu in v osrednji Sloveniji.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Invictus ::

Nekaj časa je bilo prepovedano povsod kjer je spodaj voda. Vendar je vlada to prepoved ukinila.

Pač Slovenija moja usrana, smrdeča dežela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DimmniBurek ::

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.
There Is No Stronger Drug Than Reality

black ice ::

DimmniBurek je izjavil:

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.

Good point.

joze67 ::

Sredi mesta smrdi.
Na vasi je to domači 'miris prirode'.

BlaY0 ::

DimmniBurek je izjavil:

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.

Ni to point, v štacuni je itak večina živil uvožena. Problem je v državi, ki je uvedla subvencije za kmeta, tako kmet danes dela samo še za subvencijo in nič več za to, da bi njegovi izdelki prišli na prodajne police. V končni fazi je zadeva šla že tako daleč, da imajo raje da jim toča vse sklesti, suša vse požge, moča vse odplavi, ker tako jim ni treba pobirati pridelka sploh. Gnojnico je pa itak najlažje zlit na travnik (to se ne zliva na njive, tja gredo pesticidi in herbicidi kupljeni s subvencijami), kar pa nima prav nobene veze z tem čigava solata se prodaja v Merkatorju.

DimmniBurek ::

Point je v tem da vedno sam jamrate. Boščki ne morte mal potrpet, men smrdi, men to, men uno. Zjokite se zarad tega ker sosed poliva gnojnico.

Kaj gre na prodajne police je pa spet druga pesem in spet niso kmeti nč krivi. Če Mercator raje dobi meso iz PM kot od sosedovga Toneta, pol je sosedov Tone primoran nekako drugače preživet...
There Is No Stronger Drug Than Reality

BlaY0 ::

Največja fora vsega skupaj pa je, da se od subvencije na koncu plača davek...

Vajenc ::

Gnojnico kmetje nekam morajo zlit. Če upoštevajo zakonodajo in strokovna priporočila jo bodo zlili na travnik kakšen dan pred dežjem in pazili, da s travnika ne steče direkt v potok, reko ali podtalnico. Če preveč smrdi se kmeta opozori, da naj smrad razlije pred dežjem.

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.

No ja, je že bolj pomembno, da imamo pitno vodo, kot pa sveže meso v trgovinah. Kmet mora pazit, kako ravna z gnojnico in gnojem. Predvsem zaradi vodnih virov, pa tudi v boljših odnosih z "blokovci" bo, če zemljo malo preorje po gnojenju ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BlaY0 ::

DimmniBurek je izjavil:


Kaj gre na prodajne police je pa spet druga pesem in spet niso kmeti nč krivi. Če Mercator raje dobi meso iz PM kot od sosedovga Toneta, pol je sosedov Tone primoran nekako drugače preživet...

S subvencijami...

Najbolš da mamo vsi lepo subvencije in nobenmu ne bo treba nič ustvariti. Skratka sizifovo delo, za katerega si plačan, jasno da nimaš nobene volje potem da bi kaj ustvaril.

DimmniBurek ::

Vajenc je izjavil:

Gnojnico kmetje nekam morajo zlit. Če upoštevajo zakonodajo in strokovna priporočila jo bodo zlili na travnik kakšen dan pred dežjem in pazili, da s travnika ne steče direkt v potok, reko ali podtalnico. Če preveč smrdi se kmeta opozori, da naj smrad razlije pred dežjem.

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.

No ja, je že bolj pomembno, da imamo pitno vodo, kot pa sveže meso v trgovinah. Kmet mora pazit, kako ravna z gnojnico in gnojem. Predvsem zaradi vodnih virov, pa tudi v boljših odnosih z "blokovci" bo, če zemljo malo preorje po gnojenju ;)

Ampak to ni predmet debate glih. Problem je smrad ki moti OP-ja in še koga, ne pa oporečnost, če jaz prov razumem.

BlaY0 je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:


Kaj gre na prodajne police je pa spet druga pesem in spet niso kmeti nč krivi. Če Mercator raje dobi meso iz PM kot od sosedovga Toneta, pol je sosedov Tone primoran nekako drugače preživet...

S subvencijami...

Najbolš da mamo vsi lepo subvencije in nobenmu ne bo treba nič ustvariti. Skratka sizifovo delo, za katerega si plačan, jasno da nimaš nobene volje potem da bi kaj ustvaril.

Kar je butasto, ampak tko pač je danes. Če si pošten boš najebal.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

No pa raztegnimo zadevo. Mene moti smrad, ampak ne tako kot dejstvo da kmet poliva na prodnatem terenu 100m od reke...

nejcek74 ::

Gnoj ne smrdi, gnojnica pa. Da ne govorimo o temu koliko jih obcasno zliva zadeve iz greznice.

BlaY0 ::

Da ne govorim o polivanju po snegu, ki pa je prepovedano kljub temu da smo 20. marca.

nejcek74 je izjavil:

Gnoj ne smrdi, gnojnica pa. Da ne govorimo o temu koliko jih obcasno zliva zadeve iz greznice.

Ne koliko, večina to počne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nejcek74 ::

Evo jaz se spomnim iz nasega predmestja :), da so vcasih s prav posebnim veseljem polivali po snegu. In to gospod kmet za katerega se je vedelo da ga poklices ce si preskrt, da bi placeval VO-KA.
In ceprav sem se za strokovca moral nauciti katera enota je olf pri nas se vedno ni sprejete uredbe ki bi dolocala mejno vrednost smradu. Po mojem mnenju je to samo se ena zadeva v neskoncem nizu primerov, ki dokazuje namerno nesposobnost slovenskega zakonodajalca (parlament, ce se sprasujete kdo je to).

mihec87 ::

Če smrdi na deželi pjte nazaj v mest tam smrdijo sam izpuhi..

BlaY0 je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

To vam smrdi, če pa v trgovini nimajo solate, krompirja ali mesa ste pa spet vsi penasti. Tudi kamioni po cestah delajo samo štalo, ampak če pa v trgovini česa zmanjka, bi pa pritožbe pisali.

Ni to point, v štacuni je itak večina živil uvožena. Problem je v državi, ki je uvedla subvencije za kmeta, tako kmet danes dela samo še za subvencijo in nič več za to, da bi njegovi izdelki prišli na prodajne police. V končni fazi je zadeva šla že tako daleč, da imajo raje da jim toča vse sklesti, suša vse požge, moča vse odplavi, ker tako jim ni treba pobirati pridelka sploh. Gnojnico je pa itak najlažje zlit na travnik (to se ne zliva na njive, tja gredo pesticidi in herbicidi kupljeni s subvencijami), kar pa nima prav nobene veze z tem čigava solata se prodaja v Merkatorju.


Od gdaj pa so pesticidi in herbicidi v uporabi namesto gnojila?:)):)):'(

Če je tako super z subvencijami izvoli dobi si kmetijo pa lahko začneš vlečt subvencije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

kaj se pritožujete, ko pa jeste zelenjavo pa vsi gledate da je EKO. Tako pač je.

RazzorX ::

Vsi bi radi eko in bio, ampak kmetje naj uporabljajo pa kemična gnojila. Eni očitno nimate za počet čisto nič boljšega kot razmišljat, kako bi stožili nekega kmeta, zato ker kak dan malo smrdi. Sramota!

BlaY0 ::

mihec87 je izjavil:


Od gdaj pa so pesticidi in herbicidi v uporabi namesto gnojila?:)):)):'(

Če je tako super z subvencijami izvoli dobi si kmetijo pa lahko začneš vlečt subvencije..

Moj point je bil, da ne polivaš vrta kjer ti raste solata z gnojnico. Gnojnico polivaš tam, kjer veš da še vsaj eno leto ne boš kolobaril.

Drugo je pa provokacija, na katero ne trzam...

Janac je izjavil:

kaj se pritožujete, ko pa jeste zelenjavo pa vsi gledate da je EKO. Tako pač je.

Aha, zate je eko torej polito z gnojnico?

RazzorX je izjavil:

Vsi bi radi eko in bio, ampak kmetje naj uporabljajo pa kemična gnojila. Eni očitno nimate za počet čisto nič boljšega kot razmišljat, kako bi stožili nekega kmeta, zato ker kak dan malo smrdi. Sramota!

Ma ne nabijaj. Zgoraj sem že ene 3x napisal da kmetje itak za površine kjer raste pridelek uporabljajo izključno kemijo. Gnojnica gre pa večinoma na travnike in potem naprej v vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Seljak ::

Pubec je prišo na vas živet,zdaj pa mu gnojšnica smrdi :)) Nekatere moti,da zjutraj petelini kikirikajo,druge pasji lajež,.... Dajmo vse živali poklat,kmete na sodišče,ker gnojijo zemljo in gremo vsi v mesto živet. Svašta!!

Janac ::

kje bomo pa dobili zelenjavo.

BlaY0 ::

Janac je izjavil:

kje bomo pa dobili zelenjavo.

Izpod gnojnice sigurno ne!

Seljak ::

BlaY0 je izjavil:



Ma ne nabijaj. Zgoraj sem že ene 3x napisal da kmetje itak za površine kjer raste pridelek uporabljajo izključno kemijo. Gnojnica gre pa večinoma na travnike in potem naprej v vodo.


Mene pa zanima,kam ti vliješ olje od cvrtja??

BlaY0 ::

30 let živim na vasi in vem da je še 10 let nazaj zelo redko smrdelo in tudi zelo redko so polivali pa so imeli več živine kot danes. Danes pa ne vem od kod jim vsa ta gnojnica saj nima nihče več živine, ker se ne splača.

Seljak je izjavil:


Mene pa zanima,kam ti vliješ olje od cvrtja??

Ne cvrem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mihec87 ::

Samo z pesticidi in herbicidi tudi bolj švoh kaj dobimo...Pa itq se baje ne splača saj počakaš na konc leta da dobiš subvencijo.

BlaY0 ::

Pa kaj mešate hruške pa jabuka non-stop? Gnojnica ni za na vrt in za na njivo!

Skratka pa kaj se bunite, a vam je dolgcajt? Pejt mal Fergusona zalaufat pa dva kroga po vas pametnjakoviči...

Če si kmet sam dobro veš da gnojnica ni za polivat po njivi.

mihec87 je izjavil:

Samo z pesticidi in herbicidi tudi bolj švoh kaj dobimo...Pa itq se baje ne splača saj počakaš na konc leta da dobiš subvencijo.

Hehe, edino s pesticidi pa herbicidi sploh še dobite toliko da bi mogoče lahko konkurirali. S hlevskim gnojem danes nihče ni več konkurenčen razen če se gre bio kmetovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Seljak ::

BlaY0 je izjavil:

Pa kaj mešate hruške pa jabuka non-stop? Gnojnica ni za na vrt in za na njivo!

Skratka pa kaj se bunite, a vam je dolgcajt? Pejt mal Fergusona zalaufat pa dva kroga po vas pametnjakoviči...

Če si kmet sam dobro veš da gnojnica ni za polivat po njivi.

Kje to piše?? V katerem zakonu??

BlaY0 ::

A rabiš zakon kjer ti bo pisalo da si ne zlivaj gnojnice na solato? Verjetno ti nisi kmet, ker niti kmečke pameti ne premoreš...

Unknown_001 ::

Seljak je izjavil:

Pubec je prišo na vas živet,zdaj pa mu gnojšnica smrdi :)) Nekatere moti,da zjutraj petelini kikirikajo,druge pasji lajež,.... Dajmo vse živali poklat,kmete na sodišče,ker gnojijo zemljo in gremo vsi v mesto živet. Svašta!!

Zdj mu smrdi, na mizi mu bo pa dišalo:))

Gola resnica

BlaY0 ::

KAj mu bo na mizi dišalo?

Fantje ne se delat neumne no. Ne opravičevat neumnega početja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Janac ::

zelenjava.

BlaY0 ::

A polita z gnojnico?

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

KAj mu bo na mizi dišalo?

Ja le zakaj neki mamo mizo v jedilnici???

mihec87 ::

BlaY0 je izjavil:

A polita z gnojnico?


Boš rekel da si videl kmeta ki je trosil ali pa zlival gnojnico po njivi medtem ko je gor rasla solata..Če se gnoji se goji ko je njiva prazna..

BlaY0 ::

30 let nazaj sem mislil da so cigani umazani in svinjajo naokrog pa sem kaj hitro ugotovil da sem se uštel. Kmet je največji pacek v Sloveniji. PA kaj bi to, na lastno zemljo in v svoj gozd vozi smeti...

mihec87 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A polita z gnojnico?


Boš rekel da si videl kmeta ki je trosil ali pa zlival gnojnico po njivi medtem ko je gor rasla solata..Če se gnoji se goji ko je njiva prazna..

To ti praviš! Ker govorimo namreč o gnojnici. Ti si pa solato od nekje privlekel, ki z gnojnico nima nobene veze. Ti praviš da če kmet ne bi mogel polivati gnojnice po travniku, jaz ne bi mogel jesti solate. Skregano z zdravo kmečko logiko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Seljak ::

BlaY0 je izjavil:

30 let nazaj sem mislil da so cigani umazani in svinjajo naokrog pa sem kaj hitro ugotovil da sem se uštel. Kmet je največji pacek v Sloveniji. PA kaj bi to, na lastno zemljo in v svoj gozd vozi smeti...


8. člen

(1) Gnojenje z gnojevko in gnojnico je na zemljiščih brez zelene odeje prepovedano od 15. novembra do 15. februarja, razen na kmetijskih zemljiščih brez zelene odeje v katastrskih občinah, določenih v Prilogi 2, ki je sestavni del te uredbe, kjer je vnos prepovedan od 1. decembra do 31. januarja.

(2) Gnojenje z gnojevko in gnojnico je na zemljiščih z zeleno odejo prepovedano od 1. decembra do 15. januarja, razen na kmetijskih zemljiščih z zeleno odejo v katastrskih občinah, določenih v Prilogi 2 te uredbe.

(3) Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena lahko ministrstvo, pristojno za kmetijstvo, na podlagi strokovno utemeljene pobude Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije ob izjemnih vremenskih razmerah dovoli gnojenje z gnojevko in gnojnico v obdobju prepovedi.


Ti se lahko jočeš kolikor češ,čez zakon ga ni!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

BlaY0 ::

Ker jo ima preveč!!! In nima več kam z njo, drugače bi mu v dnevno sobo pritekla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mihec87 ::

BlaY0 je izjavil:

Ker jo ima preveč!!!


Si prepričan da ne zato da pognoji in z tem trava bolj raste...

BlaY0 ::

Še enkrat povem, 30 let nazaj je bilo 10x manj polite gnojnice, 20x več živine in 50x več slovenskih prehranskih artiklov na trgovskih policah.

Zdaj mi pa razloži od kje vam danes toliko gnojnice, če je bruto pridelek manjši, krav in prašičev je manj, v štacuni je pa vse kitajsko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mihec87 ::

Ne vem vpraši kmeta od kje mu gnojšnica...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

BlaY0 ::

mihec87 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ker jo ima preveč!!!


Si prepričan da ne zato da pognoji in z tem trava bolj raste...

Hmm, kako to da je kisel dež tako slab, saj je notri voda, ki napaja rastline??? Hmm. Pejt nazaj v srednjo šolo osnove kemije malo preštudirat!

mihec87 ::

BlaY0 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ker jo ima preveč!!!


Si prepričan da ne zato da pognoji in z tem trava bolj raste...

Hmm, kako to da je kisel dež tako slab, saj je notri voda, ki napaja rastline??? Hmm. Pejt nazaj v srednjo šolo osnove kemije malo preštudirat!


Torej je voda smatrana kot gnojilo po tvoje? Ali ne ločiš zalivanja ter gnojenja?
Ni to roža ko ji 1x na leto zamenjaš zemljo potem pa šopaš z vodo...Ne rabiš nobene kemije za to..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat povem, 30 let nazaj je bilo 10x manj gnojnice polite gnojnice, 20x več živine in 50x več slovenskih prehranskih artiklov na trgovskih policah.

Zdaj mi pa razloži od kje vam danes toliko gnojnice, če je broto pridelek manjši, krav in prašičev je manj, v štacuni je pa vse kitajsko?


Gnojnice ni nič več kot prej. Edina razlika je ta, da smo v EU kjer se lahko vsak zmrduje pa preserava ker to in ono ni po standardih bla bla bla...

Gandalfar ::

No dajte mal umirit custva.

Seljak ::

Kmet pa vse lepo ponoč v gozd zavleče... in to dela non-stop, ker pač nima kante za smeti, mu je odveč. Saj ima svojo zemljo in lahko dela z njo kar hoče. Ane!!!


Prvo kot prvo,tvoj stavek bi se moral končati z vprašaji(slovnica).
Če bi ti živel 30 let na vasi,bi moral biti imun na vonjave,ki so značilne za vaške kmetije.Sam živim na kmetiji 34 let.Z veseljem skidam gnoj živalim,pognojim njivo,saj potem v jeseni pospravim pridelek,ki je bil pridelan v skladu z tradicijo in je po zakonski poti ne oporečen.Pred kmetijo imamo kosovno ločene odpadke,tako,da tudi kmetje poskrbimo za ločeno zbiranje odpadkov.Vsako leto je akcija počistimo slovenijo in ti moram povedati,da so naši lokalni gozdovi zelo čisti.
Jaz se na tvojem mestu ne bi več vmešaval z tako nevmesnimi pripombami,ker se boš še samo bolj osmešil.

Gandalfar je izjavil:

No dajte mal umirit custva.

Za to mamo tebe,da brišeš objave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

strup121 ::

hmmm... če povzamem, kmet dobiva subvencijo zato se mu jebe za pridelek, a vseeno njivo škropi s pesticidi in herbicidi. Sem prav razumel Blayo?

BlaY0 ::

Seljak je izjavil:

Kmet pa vse lepo ponoč v gozd zavleče... in to dela non-stop, ker pač nima kante za smeti, mu je odveč. Saj ima svojo zemljo in lahko dela z njo kar hoče. Ane!!!


Prvo kot prvo,tvoj stavek bi se moral končati z vprašaji(slovnica).
Če bi ti živel 30 let na vasi,bi moral biti imun na vonjave,ki so značilne za vaške kmetije.Sam živim na kmetiji 34 let.Z veseljem skidam gnoj živalim,pognojim njivo,saj potem v jeseni pospravim pridelek,ki je bil pridelan v skladu z tradicijo in je po zakonski poti ne oporečen.Pred kmetijo imamo kosovno ločene odpadke,tako,da tudi kmetje poskrbimo za ločeno zbiranje odpadkov.Vsako leto je akcija počistimo slovenijo in ti moram povedati,da so naši lokalni gozdovi zelo čisti.
Jaz se na tvojem mestu ne bi več vmešaval z tako nevmesnimi pripombami,ker se boš še samo bolj osmešil.

Moj "Ane" je pritrdilne narave in ni vprašanje!

BTW, mene smrad ne moti v bistvu čisto nič (to moti OP-a), mene moti da je današnji kmet tako hudičevo zarukan, da sam svojo zemljo svinja preko njenih zmožnosti samoočiščevanja! Ni več kmečke logike, ni več kolobarjenja s kulturnimi rastlinami ampak samo še izčrpavanje in potem polivanje z dodatki.

strup121 je izjavil:

hmmm... če povzamem, kmet dobiva subvencijo zato se mu jebe za pridelek, a vseeno njivo škropi s pesticidi in herbicidi. Sem prav razumel Blayo?

Da. Žalostno, ampak tako je danes v Sloveniji, ki hoče biti del EU vlaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335143 (29963) louser
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717795 (14119) noraguta
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396667 (3808) noraguta

Več podobnih tem