» »

Polivanje gnojnice

Polivanje gnojnice

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

gruntfürmich ::

Daniel je izjavil:

@bluefish Škoda, da nisi še raziskal, koliko je povprečna starost traktorjev pri nas in koliko v drugih državah, morda bi bil presenečen...

ljudje, ki so hodili po teh zahodnih deželah znajo povedat da tam nimajo tako nobel traktorjev, in da so stari traktorji zelo dobro ohranjeni.
sj isto je pa na cestah; daleč predober vozni park glede na delanje kilometrov in prihodke...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SplitCookie ::

bluefish je izjavil:

Rahlo prizadeto je tudi siljenje v določen način prehranjevanja.


Kaj pa če dvigneš ceno. A to potem kar naenkrat rata ok?

koruzo namesto da jo daš v silažo požanješ kot zrnje in imaš koruzne moke za ljudi kolikor hočeš.

Koruza namenjena krmi živine je - zanič
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Bolf3nk ()

black ice ::

SplitCookie je izjavil:


koruzo namesto da jo daš v silažo požanješ kot zrnje in imaš koruzne moke za ljudi kolikor hočeš.

Koruza namenjena krmi živine je - zanič

Ne verjamem, ker nimaš ustreznih kvalifikacij.

bluefish ::

SplitCookie je izjavil:

Kaj pa če dvigneš ceno. A to potem kar naenkrat rata ok?
Trg pove svoje.

energetik ::

bluefish je izjavil:

Aja, važno, da boste vegi/eko(fašisti) imeli svoje.
Bolj bi rekel, da so "fašisti" tisti, ki prekomerno uživajo meso. Zaradi njih je potrebno polivati travnike z gnojnico, da je dosti krme za živali, ki jih potem pojedo. Hkrati se še ogromen del koruze in soje porabi za to.
Če bi tisto sojo in koruzo pojedli ljudje sami, bi se lahko zaraslo še kar nekaj travnikov in njiv, pa bi bilo še vedno zadosti hrane. Kot sem napisal, živali (predvsem krave) so izredno neučinkoviti pretvorniki rastlinja v meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Unknown_001 ::

SplitCookie je izjavil:

Daniel je izjavil:

@SplitCookie taki kot si ti niso za na podeželje...če res tako smrdi se izvoli preseliti, na deželi so pač dnevi ko se gnoji, predvsem ob setvi in pred dežjem. Se pa marsikdaj zgodi, da napovedan dež ne pade. Zaenkrat še nismo jasnovidci, da bi vedeli napovedati ali bo ali ne. Nihče od vas ne razmišlja o tem, da ko boste enkrat lahko kupovali le uvoženo hrano takrat ta ne bo imela take cene kot jo ima sedaj ampak tako, kot jo bo določil tujec. hint:Sladkor



Ja kurca no. Kam naj se preselim po vaše ?

Na podeželju smrdi.
V mestu smrdi.

Ne se jajcat. Kam naj grem. Naj se kar ubijem zato ker ne morete obdržati svojega smradu zase ?

Povprečna starost je 21 let.

Imajo tudi motorizirane kosilnice, motokultivatorje in ostale 'drobnarije'
Slovenski kmet niti najmanj ni ubog


Moj nasvet, presel se na primorsko bliz obale pa ne boš nobene gnojnice vohal, sam je problem, ka ti bodo mogoče ribe smrdet začele8-)

SplitCookie ::

black ice je izjavil:

SplitCookie je izjavil:


koruzo namesto da jo daš v silažo požanješ kot zrnje in imaš koruzne moke za ljudi kolikor hočeš.

Koruza namenjena krmi živine je - zanič

Ne verjamem, ker nimaš ustreznih kvalifikacij.

haha. ja, kar tolaži se

bluefish je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Kaj pa če dvigneš ceno. A to potem kar naenkrat rata ok?
Trg pove svoje.

Torej če dvignemo ceno je ok. Če pa karkoli posežemo v to pa ni ok.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

SplitCookie je izjavil:

Torej če dvignemo ceno je ok. Če pa karkoli posežemo v to pa ni ok.
Tudi pri poseganju v to se trg slej ko prej odzove.

Unknown_001 ::

Ma to je tako v tem svetu, kmet oz tisti, ki nekaj naredi dobi od vse celotne končne prodaje prodaje najmanj.
Kolikšna je ta žalostna razlika pa je odvisno le od tega, koliko so kupci pripravljeni sprejet ceno in od pohlepnosti prodajalca, ki nabije maržo.

Kruti svet:(

SplitCookie ::

bluefish je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Torej če dvignemo ceno je ok. Če pa karkoli posežemo v to pa ni ok.
Tudi pri poseganju v to se trg slej ko prej odzove.


Aja ?
Kako se trg odzove pri dvigovanju cen pogonskih goriv ?

Požri in idi dalje.

Unknown_001 je izjavil:

Ma to je tako v tem svetu, kmet oz tisti, ki nekaj naredi dobi od vse celotne končne prodaje prodaje najmanj.
Kolikšna je ta žalostna razlika pa je odvisno le od tega, koliko so kupci pripravljeni sprejet ceno in od pohlepnosti prodajalca, ki nabije maržo.

Kruti svet:(



Ma ne mi jamrat. So ble kmetijske zadruge in vse kar je pasalo zraven, pa si je potem hotel vsak čimveč nagrabiti in zdaj imajo kar imajo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Split cookie, jst (pa mmislim da še kdo kle gor) mam tega tvojega nerganja pa jamranja dovolj! Pač ti ne moremo pomagat, če ti gnoj smrdi, pa če raj plastiko vohaš. Je to čist tvoj problem, s tem svojim jamranjem pa zabijanjem drugih ne delaš nič drugega kot to, da mamo še mi slab dan.

Če maš pa probleme in si sam sebi v napoto, je pa bolje da utihneš dok se ne umiriš in pol trobezlaš naprej.

In konec!!!

ps.
Če bi mi pa rad kaj nazaj povedal mi pa lahko ZS pošleš.

Gandalfar ::

No dajte dvignit nivo.

m0LN4r ::

Smrad je marsikje, je naravna stvar, ker je drek tut naravna stvar. Gnitje rastlin zna tudi smrdet, pa pokvarjene ribe tut, pa v ribarnici tudi smrdi. Smrdi tudi znoj, ko človek seksa pa noben nebo nehal zaradi tega. Smrdi še marsikaj na tem svetu.

Smrdi tut, ko se podelaš v školko. A vam brisača v kopalnici smrdi po tem dreku?

Kako pogosto pa ti sosed poliva gnojnico na travnik in koliko litrov me zanima. Vsak dan? Vsak teden? Vsak mesec? 500, 1000, 1500 litrov? Nočem se kregat sam me zanima kako velika količina je to.
Moji imajo travnik preko ceste in 2x na leto raztresemo 2x 1700L točno. Pa se ne spomnim, da bi smrdelo tako, da bi moral okna zapirat. Ponavad trava zelo hitro vpije te stvari in veter odpihne. Mogoče sem zavohal, če sem še isti dan ali naslednji šel na sprehod po tistem travniku.

Moti me pa recimo ločeno zbiranje bioloških odpadkov v MB, kjer tako smrdi okoli kontejnerjev, da se jih izogibam. Al pa ko se srehajam po ulici in se pelje pred mano kamion, ki tole pobira. To pa tak smrdi, da bi še jaz bruhal, če bi delal na tem kamionu.

Problem je v tem, da nemoremo ugodit vsakemu človeku in temu kaj ga moti. Vsakega človeka moti marsikaj. Preveč je teh problemov, še bog jih ni uspel rešit :D

Pozabil sem omenit, da na farmah pucajo hleve z vodo in je tista gnojnica zelo razredčena z vodo in zato je imajo več kot ponavadi. V avstriji in ponekod prinas pa majo tudi hleve, kjer se čez hlev odpelje visokotlačna škropilnica vsak dan.

Upam, da rešiš težave z sosedom. Ponudi mu alternativo. Vsakič, ko ti smrdi ti naj da sveža jajca in kg mesa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Daniel ::

Tudi voda, ki gre iz čistilnih naprav ima zelo zanimiv vonj...no pozneje se izlije v reko, to isto reko pa potem malo nižje spet črpajo in čistijo za javno vodovodno omrežje...ampak takrat seveda ne smrdi več.

Me prav zanima kakšno gnojnico je ta kmet zraven Splitcooki-ja navozil. Glede na nivo kompliciranja bi morala biti skorajda svinjska, takrat bi ga še razumel, če je pa goveja pa bolj težko, ta se zelo hitro "zlufta". Sicer pa tudi sam zaradi ljubega miru raje vozim gnojnico le na parcele, ki niso blizu hiš, na ostale pa potem umetno gnojilo. Tako mi ni treba poslušati nerganja in kompliciranja četudi so skorajda vsi, ki sedaj tako komplicirajo nekje daleč nazaj po rodu iz kmetije.

Kar se pa pridelave tiče, je pa tako, da nam vsako leto z največjim veseljem vsi svetovalci razlagajo, da moramo zmanjšati stroške in povečati pridelavo, da bomo konkurenčni kar pa se enostavno ne da več saj zmanjševanje v nedogled pač ne obstaja. Če ob tem še povem, da je odkupna cena mleka v tem času padla iz 34 centov na približno 27 centov, cena Soje pa se je povečala za 120% in gratis še kakšno sušo, je pa tako čudno, da še sploh kdo obdeluje to zemljo.

Ampak v trgovinah pa gre gor, tam pa ja...le do kmetov te podražitve ne pridejo, kvečjemu manj dobimo (vmes je seveda še 50 zadrug, ki si prav vsaka vzame svoj kos pogače.

tpleko ::

energetik je izjavil:

Kot sem napisal, živali (predvsem krave) so izredno neučinkoviti pretvorniki rastlinja v meso.

Nehaj pisat o stvareh, o katerih nimaš pojma.
Krave 4x bolje izkoristijo energijo iz krme kot biki, in bolje kot vsa druga živina (ovce itd). Kot sem napisal, travo lahko prebavijo samo govedo, ovce koze, zajci pol se pa že počas neha. in trave imamo v sloveniji največ na razpolago. glede na to, da krave najbolje izkoristijo travo lahko zaključimo, da je krava najbolj učinkovit pretvornik rastlinja v človeku užitno hrano v Sloveniji.

izkoriščanje beljakovin in energije iz krme v %
beljakovine energija
mlečne krave (4500l/leto) 43 36
govedo v pitanju (biki) 10 11

Vir: Prehrana Govedi - Janez Žgajnar str. 45

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

timberjack ::

energetik je izjavil:

bluefish je izjavil:

Aja, važno, da boste vegi/eko(fašisti) imeli svoje.
Bolj bi rekel, da so "fašisti" tisti, ki prekomerno uživajo meso. Zaradi njih je potrebno polivati travnike z gnojnico, da je dosti krme za živali, ki jih potem pojedo. Hkrati se še ogromen del koruze in soje porabi za to.
Če bi tisto sojo in koruzo pojedli ljudje sami, bi se lahko zaraslo še kar nekaj travnikov in njiv, pa bi bilo še vedno zadosti hrane. Kot sem napisal, živali (predvsem krave) so izredno neučinkoviti pretvorniki rastlinja v meso.


A na polja zelenjave pa se ne poliva gnojnica??? Gojenje monokultur (soje koruze itd.) je šele fašizem! Paša živali na prostem omogoča večjo biotsko pestrost seveda primerna količina na kvadratni meter. Soja se goji predvsem za vaše napitke in tofuje! Izkoristek je soje za tofu je bolj bogi. Zato so pa tudi donosno menjave deževnega gozda s sojo, tam najbolj raste. Da ne govorim koliko koristne mase iz koruze in pšenice se proizvede, ki ni užitna za človeka. Izkoriščenost polja je samo tiste 3 mesece vegetacijske dobe. Ostale mesece polja počivajo preorana in nimajo donosov in so praktično biotsko mrtva! Med tem, ko ima trava razvejan koreninski sistem in začne proizvajati s prvim toplimi sončnimi žarki :) In od kje ti to da so krave neučinkovite?? Na ravnini gojenje žitaric na razvejanem terenu živinoreja ;) Prehrana pa umirjena meska < zelenjavca.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

tpleko je izjavil:

Krave 4x bolje izkoristijo energijo iz krme kot biki, in bolje kot vsa druga živina (ovce itd). Kot sem napisal, travo lahko prebavijo samo govedo, ovce koze, zajci pol se pa že počas neha. in trave imamo v sloveniji največ na razpolago. glede na to, da krave najbolje izkoristijo travo lahko zaključimo, da je krava najbolj učinkovit pretvornik rastlinja v človeku užitno hrano v Sloveniji.
Če govedine ne bi jedli, sploh ni potrebno, da se tista trava izkoristi. Če bi še vso sojo z njiv pojedli kar ljudje, se lahko mirno travniki spremenijo v gozdove.

Glede na tole so še najbolj gojeni lososi.

timberjack ::

Nop na tvojo žalost ni tako enostavno. A pol bomo pa divje prašiče moral jest, ker bojo drugače oni vso sojo pojedli:) Vi jejte to gnilo sojo jaz sem za divjačino:D

timberjack je izjavil:

Nop na tvojo žalost ni tako enostavno. A pol bomo pa divje prašiče moral jest, ker bojo drugače oni vso sojo pojedli:) Vi jejte to gnilo sojo jaz sem za divjačino:D
Pa ne da se mi razlagat zakaj očitno si preveč inžinerc in premalo poznaš biologio itd...

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

SplitCookie je izjavil:

bluefish je izjavil:

Rahlo prizadeto je tudi siljenje v določen način prehranjevanja.


Kaj pa če dvigneš ceno. A to potem kar naenkrat rata ok?

koruzo namesto da jo daš v silažo požanješ kot zrnje in imaš koruzne moke za ljudi kolikor hočeš.

Koruza namenjena krmi živine je - zanič





Si mogoče preveč igral farming simulator?

S čim pa bi ti krmil živino? Z vodo in suho slamo?

Koruzna krma je glavna krma, poleg travne silaže

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SplitCookie ::

What the hell

Ne štekaš da je koruza namenjena hrani živine neprimerna za uživanje kot človeška hrana
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

dzinks63 ::

Goveji živini se ne futra samo enolična hrana tipa silaža, ampak cel mix, moderne farme imajo kar elegantno rešeno:

tpleko ::

energetik je izjavil:

Če govedine ne bi jedli, sploh ni potrebno, da se tista trava izkoristi. Če bi še vso sojo z njiv pojedli kar ljudje, se lahko mirno travniki spremenijo v gozdove.

ko bo kakšna hujša suša boste pa lubje jedli. zdaj je vsaj nekaj rezerve. na govedo lahko gledaš kot na živa skladišča hrane - če je suša se jih več zakolje in imaš zaloge hrane. pa soja naj bi baje povzočala man-tits: http://www.menshealth.com/nutrition/soy...
je nisem še jedel amapk okus sigurno ni tako dober kot kravje mleko.
če se populacija poveča ali če se spremenijo rastne razmere na slabše imamo rezerve: njive za prehrano ljudi, travnike pa za prehrano krav. če pa pustimo travnike zarasti zdaj jih je potem pa precej težko očistiti. populiti je potrebno korenine - kar težko delo. bi trajalo nekaj let preden bi tam lahko spet trava rasla in bi površino lahko spet izkoriščali za prehrano.

SplitCookie je izjavil:

What the hell

Ne štekaš da je koruza namenjena hrani živine neprimerna za uživanje kot človeška hrana


je čisto primerna. sem že pekel koruzni kruh iz nje in mu ni nič manjkalo. mogoče nima tako dobrega okusa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

SplitCookie ::

men's health
Very credible

mogoče nima tako dobrega okusa?

Bo kar to + drugače zori in je ne moreš uporabljati kot 'mlečno' koruzo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SplitCookie ::

zdaj je vsaj nekaj rezerve. na govedo lahko gledaš kot na živa skladišča hrane - če je suša se jih več zakolje in imaš zaloge hrane.

Sojo se dokaj preprosto skladišči, enako koruzo in žita
Lažje kot meso
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

tpleko ::

hotel sem povedati: recimo, da se gremo zdaj nek luksuz s pridelovanjem mesa in mleka na njivah. če bi se rastne razmere poslabšale imamo še vedno rezerve: njive za direktno prehrano ljudi, travniki in pašniki pa za govedo. če bi samo še njive obdelovali, po možnosti še z maksimalno intenzivnostjo, in travnike pustili da se zarastejo, teh rezerv ni več.

timberjack ::

SplitCookie je izjavil:

zdaj je vsaj nekaj rezerve. na govedo lahko gledaš kot na živa skladišča hrane - če je suša se jih več zakolje in imaš zaloge hrane.

Sojo se dokaj preprosto skladišči, enako koruzo in žita
Lažje kot meso

Se ja, v silosih. Vsake toliko jo moraš polivat s pesticidi da preprečiš razvoj, Acarin, rilčkarjev, miši plesni in podobnih nadlog. Sej nakoncu vse skupaj pojeste z polnozrnatim kruhom. Od rilčkarjov, iztrebkov miši, pesticidov in še kaj;) Zato jem beli kruh in še tega zelo malo, 2x na teden. Črnega pa pridelanega samo iz domačega mlina od sorodnikov. Sicer je pa po treh letih stanja v silosih preveč kislo in je primerno samo še za živino.
Nekaj malega: http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-l...

SplitCookie ::

Kot da bo v 'domačem mlinu' kaj bolje.
Kamni in oprema ki se ne puca. Ni nobene higiene etc.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

m0LN4r ::

Kako pogosto pa ti sosed poliva gnojnico na travnik in koliko litrov me zanima. Vsak dan? Vsak teden? Vsak mesec? 500, 1000, 1500 litrov? Nočem se kregat sam me zanima kako velika količina je to.
Moji imajo travnik preko ceste in 2x na leto raztresemo 2x 1700L točno. Pa se ne spomnim, da bi smrdelo tako, da bi moral okna zapirat. Ponavad trava zelo hitro vpije te stvari in veter odpihne. Mogoče sem zavohal, če sem še isti dan ali naslednji šel na sprehod po tistem travniku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

timberjack ::

Vem kako gre ker sem bil dostikrat tam. Jap, mlinski kamni, ki se ne pucajo:) Bolje prežgana moka iz higiene etc mlina...

SplitCookie ::

Kako pogosto pa ti sosed poliva gnojnico na travnik in koliko litrov me zanima

Toliko da je čez poletje, 300m stran, na drugi strani reke, smrdelo cel mesec.


Prežgana moka hah. Kake klamfate
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Daniel ::

Tole je zagotovo svinjska gnojevka tole se vonja tudi kilometer daleč. Če bi bila goveja bi se razgubila drug dan.

D3m ::

Če bo, kdaj prišlo do hude lakote tudi gnojnica ne bo več smrdela SplitCookiju. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

SplitCookie ::

Aja, ker je smrad pogojen s tem kako si lačen ?
Really bright.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

D3m ::

Nisi razumel, ampak OK ti je oproščeno :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

tpleko ::

sovražiš kmete zaradi neznanega razloga in potem ti tudi njihova gnojnica bolj smrdi. če pa bi sam bil kmet in polival to gnojnico, bi vedel, kako koristna je za boljšo rast trave in ti ne bi tako smrdela. dvomim, da res tako smrdi, ker bi se tudi ostali ljudje začeli pritoževati in bi se kaj ukrenilo.

ista fore je z zvonenjem cerkvenih zvonov. normalnega človeka ne motijo, če pa jih sliši kakšen nestrpen levičar mu gredo bolj na živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

SplitCookie ::

Je rajt, zakaj že se tuširamo in ugašamo "TV" preden gremo spat?

Zato ker nam je tist desničar/levičar tako zarekel ?

Ne se hecat. Kar smrdi smrdi, kar dela hrup dela hrup.
Pa če se hočete še take angelčke narediti in cev svet zezati, da vam je vsak dolžen ker ga preživljate s tistimi parimi kravicami ter kurami.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Invictus ::

tpleko je izjavil:


ista fore je z zvonenjem cerkvenih zvonov. normalnega človeka ne motijo, če pa jih sliši kakšen nestrpen levičar mu gredo bolj na živce.

Tud normalnega človeka motijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tpleko ::

SplitCookie je izjavil:


Pa če se hočete še take angelčke narediti in cev svet zezati, da vam je vsak dolžen ker ga preživljate s tistimi parimi kravicami ter kurami.

Kmetje opravljamo svoje delo. Je pa ta razlika da je naše delo eno najbolj koristnih, ni neko preseravanje kot je večina del dandanes. Bolj koristno kot delo kmeta je samo še znanstveno raziskovanje.

SplitCookie ::

Se pa visoko nosite, ni kaj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

D3m ::

Niti ne, prej bi rekel, da se previsoko nosiš ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

SplitCookie ::

To bo ziher to ...
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

D3m ::

Pridi, kdaj dol na kavo in domačo potico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

;-) ::

SplitCookie je izjavil:

Se pa visoko nosite, ni kaj


Fantič...slovenski vodovodi imajo 40% izgub. To so porozne cevi, počene cevi itd. Če gre nekaj ven lahko gre tudi nekaj noter (gnojška)...tebi naj pripeljejo kar v kanglah gnojško domov, jaz je nebom pil, hvala.

krneki0001 ::

M-XXXX je izjavil:

Le kako večjim ter tujim kmetov ratuje brez subvencij? Hm mogoče zato ker slovenski kmetje niso konkurenčni??


V tujini so subvencije kmetom še 2x višje kot pri nas. In to ravno zato, da so lahko konkurenčni in da lahko izvažajo od masla, do žita, sadja, zelenjave in mesa.
V srbiji je recimo proizvodna cena za tono masla 200 evrov, v nemčiji pa 300, vendar država da 150 evrov subvencije zraven, zato pa potem lahko nemci maslo prodajajo v srbijo, ker je "kao" cenejše.
Malo si poglej še kvote, pa ti bo hitro jasno.

tpleko je izjavil:

ista fore je z zvonenjem cerkvenih zvonov. normalnega človeka ne motijo, če pa jih sliši kakšen nestrpen levičar mu gredo bolj na živce.


sorry, ampak tut men gredo na k***, pa nisem ne desničar in ne levičar. Občasno grem pred kako cerkev (ob času maše) nabijat stare partizanske pesmi, drugič pa pred livičarske "skrajneže" pet lili marlen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Invictus je izjavil:

tpleko je izjavil:


ista fore je z zvonenjem cerkvenih zvonov. normalnega človeka ne motijo, če pa jih sliši kakšen nestrpen levičar mu gredo bolj na živce.

Tud normalnega človeka motijo.

pa avtoceste tud.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Kaj pa motoristi z tistimi glasnimi motorji da se stanovanje trese, pa wanabe predelani avtomobili, ko jih je po mestu na tistoče in se zvečer zaganjajo? Ahjoj al pa tisti srednješolci z mopedi ko brnijo, kot če bi mel sršena v ušesu...

Še filma ne morem gledat pri odprtem oknu v stanovanju. Pa tistih par dreves, ko so ob cesti in ko cvetijo smrdi kot pes ki se goni.

Ka pa zdej? Bomo jokali? Se navadiš in greš naprej ali se odseliš (če se lahko).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335389 (30209) louser
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717879 (14203) noraguta
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396691 (3832) noraguta

Več podobnih tem