» »

HP Osnovna plošča

HP Osnovna plošča

s51as ::

Slikal sem OS ploščo v HP namiznem računalniku. Nikjer ne najdem kakega podatka za kakšno ploščo gre, kdo je proizvajalec, keri tip je...
Chipset naj bi bil Q77.
Je pa zanimivo kakšno je napajanje, sploh ni običajnega 24 pinskega priklopa. tudi vsi diski se napajajo iz plošče in ne direktno iz napajalnika. Tudi ni nobenega molex priključka.

 HP osnovna plošča

HP osnovna plošča

It's just me myself and I
  • spremenil: s51as ()

Brias ::

zelo tezko bos izvedel ... hp enkrat naroci, da mu nastancajo 100.000 plat tukaj, drugic spet tam ... tudi ce bos lovil urbane legende po tem in tem partu ... ne bos nic izkopal ...

s51as ::

Se mi je zdelo, pa saj ne rabim lih vedet, samo zanimivo se mi zdi da je plata tako drugačna od plat, ki se jih kupi v trgovini... goli minimum. Pa ni ravno najcenejši računalnik.
It's just me myself and I

filip007 ::

Brezveze OEM gradnja, še dobro da nisi BTX fasal, tisto je šele đžungla.
Trevor Philips Industries

BlaY0 ::

Kaj v stilu dmidecode (Linux) poišči.

mr1two ::

Mene kr srat prime, ko vidim tele OEM od raznih znamk. Čista pustinja, nič ni gor. Build cost na dnu. Sicer je narejeno da vse paše skupaj, ampak je tko na videz švoh, da glava peče.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

MIHAc27 ::

Tukaj se nobenih oznak ne vidi. Če PC dela zaženi kak program ki prečekira hardware (npr. SIW)

Šimpanz ::

To so plate delane direktno po naročilu HP-ja na katerih ne boš našel nobenih tržnih oznak razen part numbra po katerem serviser ve katero plato naročiti v primeru okvare. Ko sem pred mesecom rabil eno sem po škatli nove matične plošče videl da jih dela Foxconn.

s51as ::

Zanimivo je da se jim to splača. Da ne dobijo kake serijske plošče ceneje pri takih količinah. Razvoj in vse to verjetno tudi nekaj stane.
It's just me myself and I

OmegaM ::

Saj na nek način to so serijske z rahlimi prilagoditvami za njih.
Verjetno se jim izplača.
Najpogostejša proizvajalca po mojih izkušnjah sta ASUS/MSI.

Za natančnejšo podatke o plati boš verjetno izvedel preko modela računalnika.
Pol pa malo guglanja, brskanja pa bi našel. Imajo pa na HP strani tudi zapisano kaj o komponentah posameznega modela računalnika.
Če bi naj bil čipset Q77 verjetno ne bo težav, če menjaš z drugo z enakim naborom.
(če je ta mogoče šla nekam).
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

s51as ::

Nene sej ni šla nikamor vse dela brezhibno, dal sem gor samo zato ker se mi zdi zanimivo in ker česa takega še nisem videl. Tudi napajalnik je čisto drugačen ima samo nekaj žic...
It's just me myself and I

Janac ::

kaj ti izpiše PC WIZARD?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20653433 (13399) Han
»

Obolala bom - WIN 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
425772 (3781) egypt
»

Nakup po želji sestavljenega računalnika v Sloveniji ne bo več možen! (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
554118211 (97065) BlueRunner
»

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
26912188 (8273) Primoz78
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627840 (5931) CaqKa

Več podobnih tem