» »

Po namestitvi windowsa dobim lag

Po namestitvi windowsa dobim lag

einstein :P ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem instaliral windows ultimate 64bit (ni original verzija) in zdaj, ko naprimer z miško hočem prestaviti odprto okno se dogaja nekako takole:
(slika iz interneta)


okno se popači ali razvleče, ko ga premaknem, pri 3D Marku dobim eneke rezultate, kot pred svežo instalacijo, le ne vem, zakaj se to dogaja. driverje za grafično sem že 2× iz originalnega cd-ja instaliral in ne pomaga. prosim za pomoč.

L.p., hvala :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Cold1 ::

Okna XP nimajo verzije "Ultimate," najbrž si si namestil Corporate verzijo.

Nekaj dejstev, 64-bitni XP-ji so imeli slabšo združljivost, tako s programi kot z gonilniki, kot njihova 32-bitna verzija.

To, kar prikazuje tvoja slika je znano kot t.i. "hall of mirrors" efekt - okna puščajo sledi samih sebe če jih vlečeš naokrog, ker se slika oken ne osvežuje dovolj pogosto; tipično je to posledica pomanjkanja procesorske moči in/ali pomnilnika, lahko pa so krivi tudi grafični gonilniki.

Posodobi gonilnike (s tem da bi morda kazalo namestiti 32-bitne XP-je).

einstein :P ::

ne, ne, narobe smo se razumeli, jaz imam nameščen windows 7 ultimate, slika je samo za primer in je nisem jaz naredil (piše ob sliki, da je iz interneta). problemov s procesorji ni in tudi s pomnilniki ne, ker sem imel prej ravno tako 64bit windows in je delalo odlično. imam 4gb pomnilnika.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Cold1 ::

Moja napaka, sorry. Morda bi kazalo posneti sliko, da bo vidno kaj se dogaja pri tebi, sicer pa najprej posodobi gonilnike.

einstein :P ::

@Cold1

v bistvu se je dogajalo enako, kot na sliki vendar zdaj, ko sem zamenjal temo namizja se je to nehalo. prej sem imel še windows 7 temo, zdaj pa imam tiste konstrukcije ali karkoli so že in ne dela tega več. vseeno hvala. :D

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Meni se to tudi dogaja, mogoče veste kaj je problem. Driverji so zadnji, CPU OK, RAM OK, GPU OK.

Cold1 ::

@ Einstein400

Po vsej verjetnosti si imel naloženo klasično temo, pri kateri se ne uporablja pospešeno namizje (nepospešeno, ki je po tehnologiji enako XP-jem, je lahko izjemno počasno, kar bi razložilo problem z puščanjem sledi oken), ali pa se ti je izklopilo pospeševanje (najlažje prepoznaš po tem da obrobe niso več prosojne); ko pa si preklopil na novo temo pa se je ponovno pognalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Janac ::

Zakaj se mi tema spreminja na osnovno? Brez da bi jaz kaj spreminjal.

dragana ::

(Še enkrat) namesti grafične driverje. Potem bi moralo delati kot je treba.

amigo_no1 ::

lag je po slovensko zaostajanje/upočasnitev, iščem nek smiseln prevod ?

einstein :P ::

jah ne vem, jaz sem gonilnike namestil že trikrat zadnje dni in je bilo enako, dokler nisem spremenil na drugo temo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk "MELJE"

Oddelek: Strojna oprema
202872 (2275) energetik
»

Windows 7 začel uspešno (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16815154 (10836) Jst
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266511 (66103) Seljak
»

Računalnik mi crasha, Prosim pomoč !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
461488 (814) Kenshin

Več podobnih tem