» »

Obolala bom - WIN 10

Obolala bom - WIN 10

ursssssa ::

Dober večer,

res bom obolela.

Po velikih težavah s to 10ko sem računalnik odnesla na accord 92, kjer so mi rač. očistili in naredili čisto namestitev z brisanjem vsega.
Rezultat tega je eno samo sranje.

1. Gumba za vklop in izklop bluetootha ni več. Preverila sem razne metode ask in answer pri Googlu, prav tako na Microsoftovi support strani, a nisem prišla do ničesar, kar bi obrodilo sadove. Edina možnost mi je ostala še tale, ko je nekdo spraševal isto stvar za HPjev prenosnik, ampak bi rabila pomoč.
-Če to ne gre probaj izbrisat gonilnike iz sistema, ponovno zagnat računalnik, ter ročno inštalirat gonilnike na računalnik. Ročno jih namestiš tako, da se odpraviš v tisto mapo kjer ti je HPjev namestitveni program razširil datoteke potrebne za Bluetooth

Torej, pomoč bi rabila za ta del - kam je moj vrli AMD računalnik razširil datoteke potrebne za Bluetooth.. kje to najdem..

2. Danes sem govorila s tremi računalničarji. S serviserjem v Accordu92, z njegovim nadrejenim, ter s prodajalcem računalniške opreme v Big Bangu, kjer sem kupila računalnik. In vsi trije so me naredili totalno budalo.
Vsi trije so trdili, da NI ŠANS, da bi zvok prišel iz mojega računalnika v televizijo preko DVI vmesnika.
Naj razložim.
Doma imam en HDMI kabel, eno Panasonicovo plazmo, en Amisov receiver ter en računalnik. Ena stran HDMI kabla je vedno priklopljena na televizijo, druga stran pa v receiver. Itak. In, ko sem hotela pogledat kakšno serijo oz. film, sem lepo prestavila HDMI kabel iz receiverja v zadek mojega računalnika, kjer imam iz DVI vhoda tisti pretvornik DVI v HDMI. Celoten komp se mi je lepo naštimal na televizijo - VKJUČNO Z ZVOKOM - in sem lepo gledala želeno vsebino.
Prosim, ne trdite mi, da to ni mogoče, ker sem to počela dve leti. Nobenega drugega priključka, nič. Samo en HDMI kabel iz TVja v komp - DVI izhod s pretvornikom v HDMI.
No, sedaj mi zvok ne dela. In vrli računalničarji mi trdijo, da to ni mogoče in da ni nikoli delal. A je tukaj kdo, ki mi verjame, da je zvok dejansko delal in ve, kako stvar popraviti...

Prosim za kakršnokoli pomoč, če rabite kakšne specifikacije računalnika, lepo prosim sporočite.


Najlepša hvala,
Urša

errhec ::

Rabiš gonilnike za tvoj model računalnika, ki jih najdeš na HPjevi strani.
Tam si jih snameš in poženeš.
dd

specing ::

kek

2.

Digital Visual Interface @ Wikipedia

> Some DVI-D sources use non-standard extensions to output HDMI signals including audio (e.g. ATI 3000-series and NVIDIA GTX 200-series).[9] Some multimedia displays use a DVI to HDMI adapter to input the HDMI signal with audio. Exact capabilities vary by video card specifications.

ursssssa ::

Na HP-jevi strani .. zakaj na HPjevi strani...

Imam računalnik AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics

A ma to kej veze

K0l1br1 ::

Ni tvoj računalnik HP? Če je, dobiš tam pri njih driverje.

matobeli ::

Če maš Lenovo pol pa na Lenovo strani.

Lahko pa probaš kakšnega od tošibe. To bo šibal.

Skratka, proizvajalec prenosnika včasih napiše ali prilagodi gonilnik za točno svoj model, kar pomeni da bo popolnoma deloval samo z "hišnim" gonilnikom.

Če napišeš točen model prenosnika bo verjetno lažje vse skupaj.

ursssssa ::

Izgleda, da noben od vas ni dobro prebral mojega prvega posta.

Še enkrat - med drugim sem našla tudi en komentar nekoga, ki je nekou s HPjevim prenosnikom svetoval tole:
-Če to ne gre probaj izbrisat gonilnike iz sistema, ponovno zagnat računalnik, ter ročno inštalirat gonilnike na računalnik. Ročno jih namestiš tako, da se odpraviš v tisto mapo kjer ti je HPjev namestitveni program razširil datoteke potrebne za Bluetooth


...in ta kometar se mi zdi za probat, ampak ne vem, kam je moj računalnik, ki je namizni AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics... skril tiste tako imenovane datoteke, potrebne za bluetooth.

Na AMD-jevi strani najdem samo neke graphics driverje, nič drugega.

@matobeli - kaj pa zdaj z Lenovo ... a je moj komp Lenovo pa jst tega ne vem, al je to kkšna zafrkancija kot tošiba pa to bo šibal...
Ni mi do zafrkancije ker bom res zbolela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ursssssa ()

gddr85 ::

pogledaš model laptopa, greš na spletno stran (od firme prenosnika) in tam potegneš driverje katere rabiš za OS, ki ga imaš na laptopu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

grobijan ::

Relax.
AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics - To je hardware, ki je v tvojem laptopu.

Folk bi pa rad vedel kaj ti piše na pokrovu, oziroma kdo je proizvajalec. (Toshiba, HP, Lenovo, Acer ...itd)

Massacra ::

Punca ima PC (kot vse kaže). Nekaj je ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

AmokRun ::

Naloži si Speccy in poglej katero osnovno ploščo (motherboard) imaš.

pixelzgaming ::

nesi komp sosednjemu mulcu in ti bo verjetno se najboljse zrihtal.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

BorutK-73 ::

pixelzgaming je izjavil:

nesi komp sosednjemu mulcu in ti bo verjetno se najboljse zrihtal.

Ali pa kupiš tablico.;)

ps
Android tablico.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Zadeva je taka, raznorazni "dodatki" zahtevajo posebne in ne generične driverje da zadeva deluje.

Za zvok preko DVI (ki je sicer mimo standarda a je očitno proizvajalec malo umetnost špilal) ter za bluetooth bo najbrž rešil težavo driver za matično ploščo, torej cilj je ugotoviti točno kater model matične plošče imaš.

Pritisni start, vtipkaj "cmd" in ti bo našlo Command Promt, ki ga zaženeš. Ko se ti odpre vtipkaj notri "wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber" in pritisni enter, nato nam povej razultat (potrebno bo ID iz rezultata pogooglat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

errhec ::

Predvidevali smo da imaš HP računalnik, je pa bil le nasvet za Hpjev računalnik.
Ti sedaj potrebuješ model matične plošče in proizvajalca, ter na njihovi strani preneseš gonilnike za ploščo.
dd

poweroff ::

ursssssa je izjavil:

Po velikih težavah s to 10ko sem računalnik odnesla na accord 92, kjer so mi rač. očistili in naredili čisto namestitev z brisanjem vsega.

Če imaš račun nesi nazaj in uveljavljaj garancijo.
sudo poweroff

Spc ::

Če imaš vse driverje pravilno inštalirane si v Windows 10 nastavila audio output na DVI kot "default sound device"
Če tega nisi storila, ti bo sistem uporabil navadno zvočno kartico, ki je v sistemu oz ki je označena v "nadzorni plošči > zvok"
 

opeter ::

Torej:
1.) izbereš Zvočniki/speakers (desni klik) -> predvajalne naprave


2.) izberi izhodno enoto (zvočnik), spodaj izberi "Nastavi kot privzeto", nato klikni na "Uporabi" oz. "V redu":
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Štrubsi ::

ursssssa je izjavil:

Izgleda, da noben od vas ni dobro prebral mojega prvega posta...

...in ta kometar se mi zdi za probat, ampak ne vem, kam je moj računalnik, ki je namizni AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics... skril tiste tako imenovane datoteke, potrebne za bluetooth.


Ne da ni nobeden dobro prebral, ampak ga ti nisi opremila z dovolj informacijami. Iz zgornjega citata se sicer razbere, da imaš namizni računalnik. Ampak kot so ti omenili, to kar ti pišeš z amd-jem, to je hardware, natančneje procesor, ki nima nobene veze z bluetoothom.
Bluetooth modul je vgrajen v matično ploščo tvojega računalnika, zato moraš odditi na spletno stran od proizvajalca tvoje matične plošče, vpisati model tvoje matične (odpri računalnik in poglej kateri proizvajalec je in kateri model) in nato poiskati prave driverje - gonilnike. Najbolje da naložiš vse kar se tiče bluetootha, zvočne kartice (kakšen realtek ali podobno) in driverje za grafično/procesor, ker ti zaradi primanjkovanja teh driverjev verjetno tudi zvok ne dela.

Aja, če ti ne bo jasno katera matična je, jo poslikaj in objavi sem gor, pa ti bo sigurno kdo poiskal link z driverji.

Lp,
Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Štrubsi ()

clix ::

@Štrubsi:

Ni potrebe po odpiranju računalnika. Proizvajalca matične plošče lahko odkrije z temle programčkom:


http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cp...

Qcube ::

Zvok tudi meni dela preko DVI->HDMI adapterja, vključeno v monitor z vgrajenimi zvočniki. Sem bil tudi sam malo presenečen ker načeloma naj nebi delalo. Mogoče da uporablja tiste "viška" data pine(DDC clock, DDC data) na hdmi prilkjučku.

Sssaga ::

Res je, tudi sam poročam o uspešnem prenosu zvoka preko DVI-ja (-HDMI adapter). Kar malo me je presenetilo :D

Riff ::

Sssaga je izjavil:

Res je, tudi sam poročam o uspešnem prenosu zvoka preko DVI-ja (-HDMI adapter). Kar malo me je presenetilo :D


dobr da vemo hvala za info :)

r3dkv1c4 ::

ursssssa je izjavil:

Na HP-jevi strani .. zakaj na HPjevi strani...

Imam računalnik AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics

A ma to kej veze

Nesi nazaj v trgovino računalnik in jim nakaži 20€ za njihovo dobro voljo, ti se pa primi kruha...bo boljše za vse.

Ker s takimi vprašanji, kjer ne poslušaš nikogar in misliš, da si pojedla znanje in na koncu kriviš vse razen sebe....ne pelje nikamor in boš nekomu polepšala dan, ker se ne bo ubadal s teboj.

Računalnik je kriv samo v primerih, ko crkne HW, v ostalih primerih je kriv uporabnik sam....kapiš?

Če sprašuješ osnovne stvari, sprejmi odgovore take, kot ti jih soforumaši suflirajo, v nasprotnem primeru rajši ne odpiraj tem.

Odebeljen citat poroča o tvojem neznanju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Malajlo ::

Ti pa iz konteksta jemlješ izjave ... Naredili so jo budalo, ker so jo prepričevali v nekaj, kar je iz izkušenj lahko izpodbijala.
Punca, povej, od kod si, pa da se najde kakšen heroj, ki bo upal pametovati v živo.
Bluetooth - desni klik na Start, device manager, a je kaj vprašajev ali klicajev?

r3dkv1c4 ::

Ti pa iz konteksta jemlješ izjave


Ja, povej mi potem, kater računalnik si lasti?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

PINki ::

AMD A8-6600k APU ith Radeon HD Graphics >:D

r3dkv1c4 ::

Po velikih težavah s to 10ko


Razloži mi, v kakšnih težavah je govora.

Ne moreš, ker je gospodična že v štartu napisala temo, ki jo je obrnila tako, da je cel svet kriv za njene težave.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

gddr85 ::

pa še obolela bo :P

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: clix ()

grobijan ::

gddr85 je izjavil:

pa še obolela bo :P


Glede na to da ni njenega odziva, je verjetno že. :D

Riff ::

še vedno lahko proba win 8.1 če je to boljša rešitev

D3m ::

Si me prehitel.

Damn you. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

D3m je izjavil:

Si me prehitel.

Damn you. :D


tud najboljšim s ezgodi

ursssssa ::

Dober večer vsem skupaj, naj se vam zahvalim za toliko odgovorov.
Včeraj sem šla samo še spat, ja, sem obolela, kr delite se norca.

Evo, sem si inštalirala tisti Speecy in tule so rezultati:

Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
AMD A8-6600K 79 °C
Richland 32nm Technology
RAM
8,00GB Single-Channel DDR3 @ 801MHz (11-11-12-28)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. F2A78M-DS2 (P0) 40 °C
Graphics
HP L1908w (1440x900@60Hz)
768MB ATI AMD Radeon HD 8570D (Gigabyte) 18 °C
Storage
931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA) 38 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0
Audio
Realtek High Definition Audio

A zdej kdo ve, ker računalnik mam? Ker jaz še vedno ne vem :D En BOF-ov smrad iz Big Banga, sam to vem. Nikoli več, prisežem...


No, pa da vam nekatrim odgovorim:

@Malajlo - Ne, na upravitelju naprav ni nobenih vprašajev in klicajev...
@Štrubsi - se opravičujem za napačne informacije in mojo nevednost. Sedaj sem zgoraj objavila podatke, a bo kaj pomagalo?
@opeter - ali bi mi moralo pod temi predvajalnimi napravami pokazati tudi TV? Ker zvočnikov za računalnik sploh nimam (nikoli imela)
@Spc - kako naredim tole, kar si zapisal? Lepo prosim za pomoč.
"Če imaš vse driverje pravilno inštalirane si v Windows 10 nastavila audio output na DVI kot "default sound device"
Če tega nisi storila, ti bo sistem uporabil navadno zvočno kartico, ki je v sistemu oz ki je označena v "nadzorni plošči > zvok" "



Še enkrat vsem hvala in se opravičujem tistim, ki sem jih pač zmotila :)

LP,

Urša


P.S. Sem iz Šk. Loke :) Se najde kdo, ki bi za kkšen pir pršu poštimat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ursssssa ()

gddr85 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

ursssssa ::

O, hvala, gddr85.

A lahko še nekaj vprašam, preden pičim downloadat?
A moram stare driverje (Realtek High Definition Audio) pobrisat prej, preden probam nove naložit?

Sam...jst ravnokar ugotavljam, da imam že ta driver inštaliran... Tam na tistem linku, ki si mi ga nalepil za audio driverje, je za win10 naveden točno ta, ki ga že imam...
Tule ne bo haska, se mi zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ursssssa ()

Anney ::

Kaj pa če punci nekdo pomaga iz okolice preden nam oboli? Mogoče napiše iz katere regije je in se zadeva uredi. Bo bolje in hitreje in še na zdravstvu privarčujemo. ;) Ne nebo haska če je isti driver, torej moraš poštimati s sistemskimi nastavitvami.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ursssssa ::

Anney, sem že napisala, da sem iz Šk. Loke in da dam za kkšen pir, če pride kdo poštimat.

Tale link bi bil zelo uporaben, ampak men moje plazme, kot sem že napisala, sploh ne prikaže med predvajalnimi napravami, da bi jo lahko nastavila za privzeto.....

gddr85 ::

še enkrat čez instaliraj audio driver, gumb za vklop bluetooth pa ne vem kje bi bil, ker plata nima bluetooth oz. imaš najbrž nek BT ključek vtaknjen v usb slot, iztakni in vtakni in poglej če se prikaže..
za audio prek vga pa kot je anney napisal treba v nastavitvah pogledat, pa najbolje da še chipset driver instaliraš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

ursssssa ::

Bluetooth imam, ker sem pred tem slovitim servisom imela gumb z vklop in izklop.
Prav tako imam miško in tipkovnico na bluetooth.

OK, bom inštalirala kar čez. A lahko vprašam, kaj pa je Chipset?

Han ::

Chipset je "skupek čipovja", ki upravlja oziroma komunicira s komponentami in napravami.

Zadnje Realtek šoferje (npr. High Definition Audio Codecs) najdeš na njihovi strani...

http://www.realtek.com.tw/downloads/

Zadnje AMD pa tukaj...

http://support.amd.com/en-us/download

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Malajlo ::

Da ji niso pozabili vrniti BT dongla? Če plata nima BT, jasno.

egypt ::

ursssssa je izjavil:

Dober večer,

res bom obolela.

Po velikih težavah s to 10ko sem računalnik odnesla na accord 92, kjer so mi rač. očistili in naredili čisto namestitev z brisanjem vsega.
Rezultat tega je eno samo sranje.

1. Gumba za vklop in izklop bluetootha ni več. Preverila sem razne metode ask in answer pri Googlu, prav tako na Microsoftovi support strani, a nisem prišla do ničesar, kar bi obrodilo sadove. Edina možnost mi je ostala še tale, ko je nekdo spraševal isto stvar za HPjev prenosnik, ampak bi rabila pomoč.
-Če to ne gre probaj izbrisat gonilnike iz sistema, ponovno zagnat računalnik, ter ročno inštalirat gonilnike na računalnik. Ročno jih namestiš tako, da se odpraviš v tisto mapo kjer ti je HPjev namestitveni program razširil datoteke potrebne za Bluetooth

Torej, pomoč bi rabila za ta del - kam je moj vrli AMD računalnik razširil datoteke potrebne za Bluetooth.. kje to najdem..

2. Danes sem govorila s tremi računalničarji. S serviserjem v Accordu92, z njegovim nadrejenim, ter s prodajalcem računalniške opreme v Big Bangu, kjer sem kupila računalnik. In vsi trije so me naredili totalno budalo.
Vsi trije so trdili, da NI ŠANS, da bi zvok prišel iz mojega računalnika v televizijo preko DVI vmesnika.
Naj razložim.
Doma imam en HDMI kabel, eno Panasonicovo plazmo, en Amisov receiver ter en računalnik. Ena stran HDMI kabla je vedno priklopljena na televizijo, druga stran pa v receiver. Itak. In, ko sem hotela pogledat kakšno serijo oz. film, sem lepo prestavila HDMI kabel iz receiverja v zadek mojega računalnika, kjer imam iz DVI vhoda tisti pretvornik DVI v HDMI. Celoten komp se mi je lepo naštimal na televizijo - VKJUČNO Z ZVOKOM - in sem lepo gledala želeno vsebino.
Prosim, ne trdite mi, da to ni mogoče, ker sem to počela dve leti. Nobenega drugega priključka, nič. Samo en HDMI kabel iz TVja v komp - DVI izhod s pretvornikom v HDMI.
No, sedaj mi zvok ne dela. In vrli računalničarji mi trdijo, da to ni mogoče in da ni nikoli delal. A je tukaj kdo, ki mi verjame, da je zvok dejansko delal in ve, kako stvar popraviti...

Prosim za kakršnokoli pomoč, če rabite kakšne specifikacije računalnika, lepo prosim sporočite.


Najlepša hvala,
Urša



Za bluetooth in ostale driverje: vpišeš v brskalnik model računalnika ter vendorja + drivers in načeloma so ti na spletni strani od proizvajalca. HP ima opcijo, da izbereš celo operacijski sistem in ti potem ponudi driver. Če najnovejšega ni probaš npr. z driverjem za win 7 ali pa se malce pobrska po spletu.

Za tv pa je isto potreben driver za zvok, da boš lahko izbrala ali bo output zvoka na pcju ali iz monitorja. Za DVI ne vem, ampak v praksi bi šlo saj je DVI za digitalni podatkovni prenos, potemtakem je možen tudi prenos zvoka. Na nekaterih napravah imaš plug & play torej se ob priklopu naloži driver, drugje je potrebno to narediti ročno.

Good Luck!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hdmi razdelilec

Oddelek: Zvok in slika
212935 (2436) Furbo
»

Kateri APU za FM2 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
626800 (6025) lonewolf_
»

Kateri CPU? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8910863 (9793) klkkkkkkkkkk
»

PC za 300€

Oddelek: Pomoč in nasveti
316258 (5836) opeter
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321333 (10445) BorutK-73

Več podobnih tem