» »

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

Primoz78 ::

...evo naslednji odgovor iz DFi-ja...

Dear Customer,



Thank you for submitting us the information. First we have to clarify the hardware design for JP17 is flawless and already remarked the possible risk on manual (as highlighted text in attachment of previous mail). Therefore the damage of such circumstance is out of warranty, please understand.

Please send us the other 2 serial numbers or related purchase invoice of your previous purchased nF4 Ultra-Ds for complete approve. That we may still evaluate to sell and ship LANPARTY nF4 SLi-DR expert to you directly with special discount since you’re approved to be one of our enthusiast users.


Torej oni niso nic odgovorni ce se karkoli poskoduje ce mas JP17 nastavljen na 5V...;( Mislim, da bom kar na TCCD-je presaltal! :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

GUFY ::

Se pravi, kadar uveljavljaš garancijo nastaviš JP17 na 3.3V pa je.>:D

Primoz78 ::

...a mislis da pali?...pali edino plato ma ne drugo ;) Tocno vejo kaj gre ko je 5V nastavljen pomojem...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GUFY ::

Pa mi naj dokažejo da sem imel nastavljen na 5V, če je to možno.>:D

WhiteWolf ::

Mah, pofu*** DFI + UTT CH5

Ma ocitno zlo dost problemov. Kaj te plate se ne da nikakor pripravit, da bi se recimo bootala iz 3.2V namesto iz 2.6V ob zagonu, ker en modul se mi noce vez zagnat normalno. Moram pol kisto izklopit, dat en modul ven, nastavit voltazo nazaj na 3.2V pa spet modul not in pol se zadeva przige in je stabilna povosd. Sam problem je potem ko racunalnik ugasnem,...

Ocitno bi proti temu (Cold bootu) pomagal pomoje sam DDR booster, kjer bi nastavil vecjo zacetno voltazo.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Primoz78 ::

GUFY bodo vidli, da mas pine zdrsane na JP17 jumperju 8-) Joke...no zdaj cakam na tale "special discount"...bomo vidli kaj bodo rekli ane...drugace pa bom res presel kar na TCCD in bo mir z temi jeb*** JP17 bugom ;((

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Moonman ::

A nihče ne uporablja tako nameščenih jumperjev:


Pri meni je potem vdimm napetost okrog 0.1V manjša kot imam nastavljeno +3.3V voltažo na napajalniku.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Primoz78 ::

Za tako namescene jumperje bi moral zvisat 3,3V linijo...pomojem bi blo za probat ce mas kak OCZ Powerstream PSU ali ce ti ni skoda garancije na kakem drugem PSU-ju :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

WhiteWolf ::

Hm ne razumem ravno najbolj tega zadnjega odstavka:" Be careful setting a vdiim,..."

Kaj hoce s tem povedat?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

GUFY ::

Moonman: Sem tudi sam poizkusil to varianto, ko sem še imel OCZ PS psu, pa nisem opazil nobene spremembe pri stabilnosti sistema in sem nastavil nazaj na napajanje iz 5V linije.

ace99 ::

bok. bi se jst nekej vprasal k se glih o dfi platah mente. pred kratikim sm nabavu nf4 ultra-d plato in opterona 144. problem je v tem da je soundblaster crknu. mam pa filing da je crknu zarad navijanja. dokler sm gonu do 340fsb-ja je vse delalo normalo. ko sm pa fsb dvignu na 360 mi je cudezno crknu sound. sm mislu da je kej z driverji narobe in sm jih se enkrat instalirov pa vseen ne dela. v bistvu mi zatezi da sploh ne najde hardvera. tud winse sm se enkrat instalirov pa nc. sm tud fsb spustu pa nc ne pomaga.
komu kej znano kaj bi blo????

Primoz78 ::

No danes bom koncno stestiral CPU in grafo...ce gre vse po sreci bom nasldnji post napisal kar iz mojega "maybe" delujocega Opteron-a....:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

_Dejan_ ::

Primoz78: Malce si se zafrknil ko si povedal da si premaknil jumper na 5 V. Jst bi ga dal nazaj pa probal ga dat v garancijo sam zdej je itak že prepozno...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dami ::

Sam neki glede onega everpower upsa. Sn ga mel in lahk rečem da velja mal dnarja mal muzike. Pri tem je celo nič muzike. Na stari kišti s 350W enermaxom je ups delal samo v primeru če sem sam vrgel ven varovalko oz potegnu kabl iz vtičnice. Ko je zares zmankalo toka se je mašina vgasnala, ups pa začel ZELO tečno in glasno piskati. Enake probleme je mel kolega. Navadni (non-smart) mu dela ok, jaz ga nisem pol probal. Ko sem nabavu močnejš enermax 460W pa je zadeva piskala v vseh primerih kjer je prej delala kao da je preobremenjen. Pa programska oprema je na nivoju 1. letnika srednje računalniške šole. Rajš dam 2x več dnarja pa vzamem apc.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Primoz78 ::

Evo vceri stestiral ostale komponente...in na zalost je moj CPU tudi sel po gobe :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :O :O :O :O :O :O Komp se prizge za sekundo in spet ugasne...z Venice 3000+ pa dela vse normalno. Sem pa tudi dobil e-mail iz DFI-ja...

Dear Customer,

Generally we don’t offer direct shipping to end-users; it’s a special service since we thought you are on of our enthusiast. Therefore it’s required to prove your 2 previous purchases to us that we may carry on your request. Please understand.


To je bil odgovor na moje vprasanje ali mi oni posljejo novo plosco...z "special discount"...tale special discount pa je obrazlozen v sledecem mailu...

Dear Customer,


The Price of LANPARTY UT nF4 SLi-DR Expert with delivery cost would be $320USD.


Bank Ref. Chang Hwa Commercial Bank, Sung Chiang Branch
No. 261, Sung Chiang Road, Taipei, Taiwan, R.O.C.
A/C No.: 9752-22-26079-7-02, SWIFT Code: CCBCTWTP9752


Remark: This case is none warranty for your purchased motherboard since its exception without formal channel transaction.


Tako da me je njihov RMA sistem in special discount krepko razocaral...Kot je nekdo napisal imajo samo 2% RMA...itak da ga majo, saj ostalim sploh ne ugodijo oz. jim ne omogocijo RMA! Ce bi drzalo to kar je tale iz DFI-ja reku, da je JP17 jumper kriv zakaj pol ni sel ram po gobe...ampak moj Opteron?!?!?!!??! Mislim, da DFI je zgubu vse tocke pri meni....;(( ;(( ;(( ;(( ;((

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Sranje tastar res škoda proca :'(

Primoz78 ::

Ja res...plate mi ni zal Opterona...:'( ...a mi ga vzamejo v RMA pri OC`s.de?...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GUFY ::

Poizkusi vprašati pa boš videl. Mislim da bo šlo. Ti po mailu pošljem kopijo računa.

Primoz78 ::

...sem jim ze pisal, hvala ti kar poslji pa bomo videli...:\
Drugace bom pa narocil 3-kose 146 verjetno...ce bo kak interesent za narocit zraven. No katero plato naj vzamem kot alternativo DFI?...Rame bom pa TCCD mel...ne vec BH-5 tko da visok VDIMM ne bo igral vloge...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

5pellfire ::

Ali kdo ve točno kaj je bil razlog za pogin Primoževega CPU-ja;(( ;(( ;(( in plate;(( ;(( .
Kolikor vem J17 bug kuri rame in ne procesorjev.

Mislim, bedno da kr ta J17 bug obtožujejo, samo še nisem slišal da bi kdo z J17 skuril proc (ali
pa ???). Pizda, kaj če okrušiš chipset pa rečeš da si mel rame na 3.4v je tudi J17 bug kriv????

Primož, kaj pa GTX je preživel ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

Primoz78 ::

...no pravkar narocam 3x Opteron 146 0540 APMW...ce kdo rabi kerga naj mi sporoci...o ceni se bomo se zmenli...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Azrael ::

Škoda. Moje sožalje.

Če je prva slika to, kar je ostalo od zadnje DFI plošče. bi rekel, da je šlo takole:

1.) Začel je odpovedovati napajalni del za CPU, zato zmrz in ponovni zagon

2.) Preboj v napajalnem delu za CPU.

3.) Ker zaščitne diode poskusiajo omejiti napetosti v varnih mejah, vse skupaj začne vleči velike tokove, ki pa niso tako veliki, da bi se napajalnik izklopil.

4.) Ker to kuhanje traja predolgo odžge zaščitne diode, kar pomeni uničenje CPU zaradi previsoke napetosti.

5.) Ker je CPU odpovedal (prišlo do prebojev), pride previsoka napetost preko memory controlerja do RAMa, kjer reagirajo zaščite. Previsoko napetost dobi tudi chipset, kjer tudi delujejo njegove zaščitne diode.

6.) Ker je očitno chipset "pokasiral" večino, na RAMu ni napetost, tako velika, da bi ga uničila, vendar začne kuhati zaščita proti previsoki napetosti na RAMu.

7.) Sedaj napajalnik samo še pregreva ostanke in povzroči nekaj manjših požarov na plošči, ogromno dima in smradu.

8.) Ker je Primož bil zraven in je ročno izklopil vse skupaj, sta RAM in grafika preživela, drugače bi čez nekaj sekund skurilo tudi to.

Po prvi okvari bi se vse skupaj moralo izklopiti (ugotovitev bi bila, da je kar na lepem crknila plošča), vendar se to ni zgodilo in se je sprožil uničevalni plaz.

Zato še vedno trdim, da ta plošča ima neko napako v designu ali pa uporabljeni material ni tak, kot bi moral biti.

Razen, če je napajalnik skonstruiran narobe in pri takih preobremenitvah ne izklopi, kar se mi zdi precej malo verjetno. Sicer to možnost ni težko preveriti. Če delujoč napajalnik ne izpade, ko se na njegovo +12V linijo priklopi prazen elektrolitski kondenzator 4700uF 16V , je z njim lahko nekaj narobe.
Nekoč je bil Slo-tech.

Primoz78 ::

Hvala za razlago Azrael...iz DFI mi pa se vedno isto tupijo...Copy/past njihov zadnji mail..

For JP17 improper usage causes unexpected issue that we cannot guaranty integrity of related components.

The “Special discount” and direct shipping is only from our site since LANPARTY UT nF4 SLi-DR Expert is limited edition in EU in the meantime. Yet we still need your copies of invoice to prove your purchase. Thank you.


Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

Živjo Primož, mene pa zanima, če so te opteroni o katerih govorite (in jih naročate) primerni za video obdelavo, oziroma, ali lahko enega takega opterona uporabim namesto pentiuma 4 3.2 ghz?

lp
Death before dishonor!

5pellfire ::

Hmm, če je Azrael vse to ugotovil oz. sklepal iz slike8-O 8-O , bi lahko pri DFI-ju to že zdavnaj
potrdili oz. utemeljeno zavrnili;(( ;(( ;(( . Primož, saj si jim poslal slike, ne?

Vsekakor dosti bolj logična razlaga, kot pa JP17 lahko povzroču nepričakovane zaplete in odpovedi
komponent. Hvala bogu DFI ne dela avtomobilov, ker bi odpovedale bremze pa bi za to bil kriv slabo
zaprt prtljažnik (kar tudi lahko povzroči nepričakovane zaplete)>:D >:D

Primoz78 ::

Para...to nimam pojma ker se pac v to ne razumem...pomojem za video obdelave so mal boljsi Pentiumi bli...kako je sedaj nimam pojma...vem pa da so X2 CPU-ji odlicni za to! No Opteronov ni vec na zalogi v DE...dobre steppinge smo ze pobrali...:\

Lp Primoz

p.s. Sem jim na DFI pa lepo napisal, da njihovim platam ne zaupam vec in ne rabimo nobenega special discounta in nevem kaj...ker sem ze tko oskodovan za cca. 85 K SIT...zaradi njihove jeb*** plate ;(
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Azrael ::

@Bulldog:

To je isto kot IBM DeskStar diski, Mercedes A klase... Firma dobro ve za napake, vendar jih ne prizna, čeprav so očitne. Tu pa DFI vleče ven tisti JP17. Če bi to res bilo tako kritično, bi povsem enostavno v proizvodnji s fiksnimi prevezavami odpravili težavo. Tako pa imajo krasne limanice.

@Primož78:

Imaš mogoče kakšno sliko skurjenega dela pri CPU socketu? Po moje se je vse skupaj začelo tam.
Nekoč je bil Slo-tech.

Primoz78 ::

Azrael nimam...bom pa poslial in prilepu slike sele nasldenji teden na zalost...ma kar sem gledal okrog CPU-ja ni nic...mogoce sem pa spregledal...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

rfmw ::

Skurc*j jim napako na plati in objavi na čim več forumih, da ti niso hoteli zamenjati plate, čeprav si njihov večkratni kupec. Napiši, da si zelo razočaran in jim posreduj linke na te forume. Če so pametni, ti bodo zastonj poslali plato, da jim ne delaš škode in nezaupanja med kupci...>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Azrael ::

Na prvi sliki (v prvem postu te teme) izgleda precej sumljivo del med socketom in priključki, ki pridejo na zadnji strani. Ne vem ali je senca ali je ožgano. Če to ni prava slika potem pusti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Primoz78 ::

...na 3h forumih bo dovolj verjetno...na ST-ju sem objavil...na XS-u pa tudi na DFI-street, kjer mi ni niti en iz DFI crew odgovoru...pa ceprav sem jim ZS pisal!

Ne bodo poslali ne...sem ze obupal...zdaj zbiram novo plato, sam nevem kaj vzet...definitivno pa ne bo DFI ;(

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

WhiteWolf ::

Kaj DFI EXPERT je ze v Slo za dobit? Ta naj bi imela odpravljene težave z tem jumperjem. Zanima me, ali ima odpravljen tudi COLD BOOT?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

para! ::

KOlk pa pride tale SLI-DR expert?
Death before dishonor!

Primoz78 ::

...tiste so odpravljene, so se pa nove pojavle...pocekiri mal XS temo o DFI expert platah...:\ Kar neki no...res dilema katero plato vzet...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

SLI-DR Expert pride cca. 200-210 EUR + postnina...meni so jo iz DFI direktno ponudili po "special offer"...po 320$...mislim ne...;((

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

5pellfire ::

Mogoče pa so ti zaračunali ker si že tri plate uničil>:D >:D >:D >:D

Primoz78 ::

Ja no...lahko bi se zaceli kake "radostne destrukcije" al kaj je blo ze tisto na ST-ju pred casom ;) ...bo pa verjetno kmalu nared moj novi obesek za USB kljuc...Opteron 146...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Ma ne seri Opterona lepo pošlji nazaj na RMA in to je to boljš da malo poštnine plačaš kot pa da pušiš 50K:\

Primoz78 ::

Jap sej pravim se se menim z njimi...prvo vprasanje je blo ce je HS se gor...;)

Lp Primoz

p.s. No se vedno cakam na kak nasvet glede nove MOBO...:\ Ali naj odprem novo temo?
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Stupid DFI, tudi meni je skurlo na DFI NF2 Ultra Infinity A en 512MB CH-5 modul, ki sem ga laufal na 3.3V. Cuden reboot in potem napake, pozenem memtest ~ katastrofa.

Go ASRock, jaz sem jo pravkar narocil, za moje TCCDje bo kar pravsnja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jan987 ::

kaj pa namesto dfi-ja asrock dual pa tccd rami ubistvu pride še cenej kot pa dfi + bh5 rami.

kolk daleč prideš na asroc-kovi s tccd rami in brez v-modov na procesorju amd 3200+ venice (vem da se ne da nikol predvidet ampak vsaj pribljižno)

Shark-357 ::

Približno 250-320 fsb če imaš dober memory controler;)

Jan987 ::

a plata to 'odpira in kakšno ima voltažo ua cpu?

tiborrr ::

Plata ima Vcore do 1.55V, za vec naredis enostaven voltmod.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

5pellfire ::

Kaj pa plate Jetway (http://www.jetway.com.tw/evisn/index.ht... - pred kratkim sem bral ta review
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.asp... - mogoče lahko nabavijo tudi to SLI plato

Prodaja pa jih Založba Miklošič v Mariboru (info@protech.si, trgovina@protech.si /
02/ 234 86 60
02/ 480 00 25

Primoz78 ::

Bulldog tale Jetway zgleda kar zanimiva...bom kontaktiral stacuno da vidim kako je kaj cena in dobavljivost...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Pri teh platah je enak problem kot pri vseh OEM. Manjka jim posten performance BIOS...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

igor0203 ::

Ja sam sej men se zdi da so tud unofficial BIOS-i za to plato. Ker kokr sm na XS vidu, se ta plata kar fajn navija. Če me spomin ne vara, je en celo izjavu, da je boljša od DFI, vsaj kar se navijanja tiče.
Drgač pa a ni proizvajalec od teh Jetway plat, eVGA?Ker eVGA je drgač zelo dobra firma...

tiborrr ::

Jap, eVGA ~ Jetway.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

po tem kar sem videl ma asrockova plata dost potenciala, seveda je pa treba mal zmodat, tak ko smo včas delal!
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842342 (18019) sirotka
»

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653967 (2596) VASkO
»

DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Oddelek: Strojna oprema
422329 (1387) PrimozR
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603536 (3096) gfighter
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854884 (3802) Primoz78

Več podobnih tem