» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
3 / 13
»»

pirlo ::

Alamar je izjavil:

Pošta je končno prenovila svojo stran in sedaj je na voljo enostaven kalkulator za izračun poštnine
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Če bi še obrazec naredili razumljiv bi zmagali. Zakaj morajo v vseh državnih firmah nenormalno komplicirat z obrazci?
Sem hotel napisat kaj me moti, pa mislim, da bi lahko pisal do jutri. Ta obrazec je sam sebi namen, pa tistim, ki so vsak dan na pošti in delajo s tem. Za ostale je totalno neuporabno, ker sploh ne veš kaj bi naj katera opcija predstavljala.
Žalostno :(

Furbo ::

Kaj je tako težkega?

Imaš pisma, imaš pakete, če hočeš priporočeno pismo izbereš to, če daš k temu zraven odkupnino ali kaj izbereš priporočeno pismo s storitvijo, obklikaš odkupnino...

Neumna je le mala šola, ki se pojavi na začetku. Debilno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lexios ::

meni se zdi pošta v sloveniji zelo poceni...



Čist resno, teb se zdijo storitve Pošte Slovenije poceni?:8)

Hm!?! Pa dejmo...

- paket iz Nemčije/Avstrije v SLO do 2kg: 8,9 eura ali manj*! Čas: 2-7 dni
- iz SLO v DEU/Avstrijo do 2kg: 13,17 eura** ali manj*! Čas: 2-7 dni
- paket iz SLO v DEU/Avstrijo do 2kg: 21,40 eura (prednostno)! Čas: 2-7 dni

*odvisno od kilaže, max. cena velja za 1-2kg!
**poslano kot navadna pisemska pošiljka (a se do 2kg tolerira tudi pošiljanje manjših paketov)!

Gremo še mal primerjat?

Paket iz Nemčije v SLO do 5kg lahko pošljem že za 17 eurov! Iz SLO v DEU je najmanjša postavka za paket 20,48 eura (prednostno: 29,58 eurov!!!)!

Še?

Pošiljko v ZDA (recimo 1.99kg) lahko pošljem za najmanj 13,17 eura (prednostno, kot navadno pošiljko) ali za 10,61 eura (navadno (brez prednosti), kot navadno pošiljko)!

Deklariran čas dostave:
PREDNOSTNO: 8-12 dni (realen čas dostave: 12 - 15 dni)!
NAVADNO: 10-20 dni (realen čas dostave: ...?... - 45 dni)!

Istočasno sem na isti naslov v ZDA poslal 2 paketa, enega prednostno, drugega navadno - prvi je do cilja potreboval okoli 15 dni, drugi pa 45 dni, celo kak dan več, če se prav spomnim!!!! Poceni!?!? Alo?! Pi..., sj niste normalni! Ej, to ni Kitajska! Vam moram narediti še cenik pošiljanja iz ZDA v SLO? ;((

In še to - pazi foro "keširanja" pri paketnih pošiljkah nad 2kg:

- pošiljko (navadno) 3,8kg v ZDA lahko pošlješ za: 46,44 eurov
- 2 pošiljki (prednostno) 1,9kg in 1,9kg v ZDA za: 13,17 x2 = 26,34 eurov

Skratka, če pošiljke ne moreš razbiti v več paketov si ga naj...
Ali drugače: 1.99kg lahko pošlješ v EU/ZDA po več kot 2x nižji ceni, kot 2.1kg! Če jst to prav razumem Pošta Slovenije za 0.11kg več, zaračuna na oko +30eurov!!!

Res poceni!;((

...o cenah pošiljk v notranjem prometu in ostalih storitvah raje ne bi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

RejZoR ::

pirlo je izjavil:

Alamar je izjavil:

Pošta je končno prenovila svojo stran in sedaj je na voljo enostaven kalkulator za izračun poštnine
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Če bi še obrazec naredili razumljiv bi zmagali. Zakaj morajo v vseh državnih firmah nenormalno komplicirat z obrazci?
Sem hotel napisat kaj me moti, pa mislim, da bi lahko pisal do jutri. Ta obrazec je sam sebi namen, pa tistim, ki so vsak dan na pošti in delajo s tem. Za ostale je totalno neuporabno, ker sploh ne veš kaj bi naj katera opcija predstavljala.
Žalostno :(


Da ne omenjam, da nimaš opcije paketa storitvijo.

Drugače pa imaš en boljši kalkulator:
http://diler.si/postaslovenije.php

Bolj enostaven, bolj razumljiv in za pakete lahko izbereš različne storitve. Svetovna zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

joze28 ::

Navadni paket-pošiljka ki ni priporočena, ob prevzemu se nič ne podpisuje
paket-priporočeno,ob prevzemu se podpisuje, možne še druge storitve

Tisti, ki vam cene niso všeč, pojdi tja kjer je ceneje, pošta ima monopol samo pri pismih do 20g.
Edit: cenik z dilerja ni ažuriran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze28 ()

lexios ::

Navadni paket-pošiljka ki ni priporočena, ob prevzemu se nič ne podpisuje


Omenjena je bila razlika med NAVADNO IN PREDNOSTNO (ne PRIPOROČENO)! ...kar se zgornjih cen tiče!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Furbo ::

On govori o tem, da je razlika med paketom in navadnim paketom, ker nekateri tečnarijo, zakaj je oboje navedeno v ceniku.

Ne vem zakaj je tako težko malce poštudirati storitve od pošte, tudi znanje za razumevanje cenikov računalniških trgovin verjetno ni bilo kar prirojeno, pa noben ne joka tukaj, kako komplicirano je vse skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Looooooka ::

Najbolj smesno je, da zna bit pri 3 eurih razlike potem cas dostave krajsi celo za 2 tedna.
Danes sem vrnil en paket v Francijo in za test poslal normalen paket(neprednosten). Me prav zanima, kje se bo teh 7-10 dni plusa nabralo. Pri posiljanju iz Slovenije ali pri dostavi v Franciji na prejemnikov naslov.

lexios ::

Zatakne se pr besedi "prednostno"!;) Zamisl si, da si poštar pa dobiš 10.000 paketov "PREDNOSTNO" in 200 navadno... No, očitno ker gor piše prednostno pol teh 10.000 paketov 2-3 tedne razvažajo, ostalih 200 pa enostavno nekje leži in šele ko razvozijo vseh 10.000 "PREDNOSTNO" komadov, pride na vrsto "NEPREDNOSTNO"!>:D

Tko da smo lahk še veseli, da "NEPREDNOSTNO" sploh dostavijo v recimo 45 dneh! ;((

Žalost... Glede na ceno storitev!

My point - tole "prednostno" vs. "neprednostno" in do 10 dni razlike, ki jih deklarirajo je en tak brezvezen bulshit! Bi razumel, če bi šlo pri "prednostno" za dostavo ala "USPS Express...", kjer paket dostavijo izZDA v manj kot 8 dneh!

Pr nas pa gre "prednostno" baje letalsko, tko k 90% vse svetovne pošte - kva pol, "neprednostno" pa z ladjo? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

darkolord ::

- paket iz Nemčije/Avstrije v SLO do 2kg: 8,9 eura ali manj*! Čas: 2-7 dni
Deutchepost.de mi za najcenejšo 2kg opcijo ponudi 11,00 EUR (Buch International economy).

Edit: res je 8,9 eur, ampak to velja za EU, drugod je 15,9 eur.

- iz SLO v DEU/Avstrijo do 2kg: 13,17 eura** ali manj*!
10,61 EUR.

- paket iz SLO v DEU/Avstrijo do 2kg: 21,40 eura (prednostno)! Čas: 2-7 dni
13,17 EUR.

Zgodovina sprememb…

lexios ::

PS: Pa razlike je skor 8 eurov, ne 3 (paketno seveda)! Doplačaš še storitev! In država ne časti...

lexios ::

Europa-Sendungen bis 2 kg. Jetzt nur noch EUR 9,90!
http://www.post.at/

8.9 eura sem pa mogoče res zamešal s kakšnim DHL! Pišem na pamet. Kakorkoli obrneš vse ostalo štima...

PS:
Edit: res je 8,9 eur, ampak to velja za EU, drugod je 15,9 eur.


In tudi mišljeno blo za EU! Razlika med EU in ostalim svetom obstaja tudi na ceniku PS... Konkretna! Skor takšna kot med 1.99kg in 2.11kg! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

darkolord ::

Ja med 9,9 eur pa 10,61 eur je pa res velik razlike. S tem da za 10,61 eur pošljem tudi v Zimbabve.

Razlika med EU in ostalim svetom obstaja tudi na ceniku PS
Za pismo ne. Torej 2kg težak paket pošlješ kamorkoli za to ceno. Sem poslal npr. v Hong Kong - prišlo je v 4 dneh.

Vam moram narediti še cenik pošiljanja iz ZDA v SLO
Izvoli :) (za 1.8kg je 17 dolarjev, za 2.0kg je že 44 dolarjev)

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Točno, za navadno pošiljko ni razlike, pardon!

Izvoli :) (za 1.8kg je 17 dolarjev, za 2.0kg je že 44 dolarjev)


Flat rate box, ja! ;) Anyway, če hočeš verjet, da je PS poceni izvoli! Sj dejmo vsi udart logiko - med 9,9 eur pa 10,61 eur res ni razlike! Sam 70 centov! Najbrž te ne moti niti 70 centov razlike, ko je govora o trošarini na naftne derivate...

Sem poslal npr. v Hong Kong - prišlo je v 4 dneh.


Yeah right! Dj si raj izmisl, da si nasledn dan že dobu nazaj po povzetju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

darkolord ::

Ne gre za nobeno verovanje. Že leta primerjam cene in je PS zmeraj med cenejšimi, ni pa jasno vedno in povsod najcenejša.

med 9,9 eur pa 10,61 eur res ni razlike!
Precej, P R E C E J manjša kot med 10,61 EUR (PS izven EU) in 15,9 EUR (DP izven EU).

Zgodovina sprememb…

pirlo ::

Furbo je izjavil:

Kaj je tako težkega?

Poglej to. Kot da berem pravilnik formule 1, ne pa opis pisma. Meni to ni normalno.

Furbo ::

Sem prebral vse že zdavnaj, razumem sistem in glej, nikoli nobenih nepričakovanih stroškov ali težav.

Če lahko doumemo kateri procesorji gredo k katerim čipsetom, kateri od X vrst rama paše na mojo mamaplato, kateri v prenosnik, kam vtakniti vse kable iz napajalnika... da pa ne bi znali poslati pisma? Samo lenoba je lahko izgovor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

lexios ti na pamet nabijaš tule? ker očitno res, ker si že sam to omenil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

toplakd ::

To s 4 dni do HK verjamem, ker sem tudi sam že dajal v ponedeljek popoldan na pošto in je bilo več pošiljk že v petek ali soboto pri naslovniku (USA, HK, AU).

Najbolj porazno pa je bilo pošiljanje v Anglijo v času OI, so prednostne pošiljke hodile tudi do 10 dni dlje kot navadne. Nobena prednostna
ni bila dostavljena prej kot v 15 dneh. V povprečju 20-22 dni.

Me pa veseli da sedaj tudi sledenje dela za določene države, za katere prej ni delalo (Nemčija, Rusija ipd.)

Ko se pa že primerja DHL iz DE v SLO, naj se pa še primerja DHL izs SLO v DE.

Zadnjič sem rabil prevoz paketa iz DE (ker pač prodajalec ni hotel sam poslati) in sem klical na DHL.
Ko sem povedal dimenzije paketa mi je povedal ceno 145€ (najcenejša opcija) in me vprašal če se mi zdi drago.
Nato sem klical še DPD, kateri so mi rekli 39€,

LP, Dejan

matevz1337 ::

Ah, kaj se pritožujete... Včeraj sem za priporočeno pismo iz danske v slovenijo plačal 12€, tako da se mi zdi pošta slovenije ne zdi pretirano draga.

#000000 ::

No nej en zračuna kok pride 25-30 kg paket za katerega treba podpisat, po območju EU ?

Alamar ::

Looooooka je izjavil:

Najbolj smesno je, da zna bit pri 3 eurih razlike potem cas dostave krajsi celo za 2 tedna.
Danes sem vrnil en paket v Francijo in za test poslal normalen paket(neprednosten). Me prav zanima, kje se bo teh 7-10 dni plusa nabralo. Pri posiljanju iz Slovenije ali pri dostavi v Franciji na prejemnikov naslov.

Tebi očitno ni jasno, kaj pomeni prednostno.

Navadno = surface mail
prednostno = air mail

Vedno se za tujino izbere prednostno, ker je doplačilo minimalno, rok dostave pa neprimerno krajši.

fosil ::

Zakaj je naša pošta draga ugotoviš, ko greš oddat kakšno priporočeno pismo, ali bognedaj več njih.
Njim se je čas ustavil kakšnih 50 let nazaj.
Ker za eno pismo je toliko pisanja obrazcev in toliko dela, da človek ne more verjet.
Glede na to, je poštnina dejansko še pocen.
Tako je!

darkolord ::

Res, koliko obrazcev pa?

Furbo ::

Eden univerzalen, samo naslov prejemnika nakracaš. Očitno že preveč za nekatere.
Brez problema ti dajo tudi kup obrazcev za domov in lahko to spišeš že doma/v pisarni ali tudi natisneš, če imaš tako serijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

RockyS ::

Tisti kalkulator od pošte je kr neki. Imaš samo podstavko mednarodni promet, ja right. Mene zanima koliko me pride da pošljem usb ključ v avstralijo, v navadni kuverti.

Furbo ::

Madonca si trd,
Navadno pismo
Mednarodni promet
Masa kakih 150g
=2,38€

Kaj je tako težkega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Assass1n ::

Oddal trdi disk vse ukp je blo mal čez 800g pa sm dal za prednostno slabih 12€.(nemčija)
IMO poceni, glede na to da dam za bencin do LJ toliko, pa še dvakrat moraš iti, tkole ga pa na dom dobim.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fosil ::

Furbo je izjavil:

Eden univerzalen, samo naslov prejemnika nakracaš. Očitno že preveč za nekatere.
Brez problema ti dajo tudi kup obrazcev za domov in lahko to spišeš že doma/v pisarni ali tudi natisneš, če imaš tako serijo.

Ne.
Če hočeš s povratnico moraš še enega, kamor moraš vpisat oba naslova, svojega in prejemnika.
In če imaš za oddat recimo 5 pisem, to pomeni da moraš spisat 10 obrazcev. Prav luštno.
Ob tem da so vsi ti naslovi že itak napisani na kuverti, kar pomeni da jih moraš napisat 3x.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Furbo ::

Temu se pa reče priporočeno pismo s povratnico. Ne pa priporočeno pismo.

In tudi ta se da natisniti.

http://www.mimovrste.com/artikel/379031...
http://www.mimovrste.com/artikel/491000...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Hehe, da ne boste samo slovenske poste kurcali. Royal Mail smrdi ko hudic. Junija je bila kolegica v Londonu in mi je poslala kartico z letalsko posto. Ki sem jo dobil na dom dva meseca kasneje, z nalepko, da posiljatelj ni nalepil ustreznih znamk in je zato bila posiljka "preusmerjena skozi alternativne storitve". Pomoje so jo poslali z oslom skozi Kirgizstan. :)) Kartica je seveda imela ustrezno AirMail nalepko in znamke.

 Dafuq

Dafuq

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Keyser Soze ::

Ste že veliko napisali, pa me zanima če je že kdo izpostavil vprašanje zakaj sploh uporabljati storitve Pošte Slovenije?

Saj imamo druge ponudnike kurirskih storitev.
OM, F, G!

Gandalfar ::

A ti ker kurir za 3 eure spravi USB kljucek do Avstralije?

lexios ::

To s 4 dni do HK verjamem, ker sem tudi sam že dajal v ponedeljek popoldan na pošto in je bilo več pošiljk že v petek ali soboto pri naslovniku (USA, HK, AU).


Pismo ali paket?, če gre za prvo možno...

gruntfürmich, ne nabijam na pamet, več let že spremljam in primerjam cene in Poša Slovenije ni med cenejšimi glede na kvaliteto in hitrost nudene storitve, res pa ni vedno in povsod najdražja in najslabša... V zadnjih postih nisem šel še enkrat preverjat cenika in se najde kakšen lapsus, brez problema - izvoli temu reč na pamet, ni pa nabijanje...

Ne pa mi prosim bluzit, da v treh dneh pride priporočena paketna pošiljka na drugo stran sveta (USA, HK, AU)!

Redorange ::

fosil je izjavil:


Ne.
Če hočeš s povratnico moraš še enega, kamor moraš vpisat oba naslova, svojega in prejemnika.
In če imaš za oddat recimo 5 pisem, to pomeni da moraš spisat 10 obrazcev. Prav luštno.
Ob tem da so vsi ti naslovi že itak napisani na kuverti, kar pomeni da jih moraš napisat 3x.



Jah oprosti, ma kaj bi rad? Če hočeš s povratnico, ja boš moral vpisat naslov.
Ti veš komu pošiljaš in ti veš iz kje si, da ti pride povratnica nazaj.

...
Pa še to, cene poštnih storitev določa APEK, Pošta nima nič pri tem.
Dokler APEK ne dovoli Pošti znižat cen ostane tako.

darkolord ::

lexios> Ne pa mi prosim bluzit, da v treh dneh pride priporočena paketna pošiljka na drugo stran sveta (USA, HK, AU)!

Kdo pa govori o treh dneh?

Če imaš srečo, da tvoja pošiljka v celi verigi ujame "prazen kontejner" (se zgodi, ni pa pravilo), lahko pride precej hitro. Npr. na Kitajsko se vračajo precej bolj prazni avioni in ni treba toliko čakati kot v drugo smer.

fosil ::

Redorange je izjavil:

fosil je izjavil:


Ne.
Če hočeš s povratnico moraš še enega, kamor moraš vpisat oba naslova, svojega in prejemnika.
In če imaš za oddat recimo 5 pisem, to pomeni da moraš spisat 10 obrazcev. Prav luštno.
Ob tem da so vsi ti naslovi že itak napisani na kuverti, kar pomeni da jih moraš napisat 3x.



Jah oprosti, ma kaj bi rad? Če hočeš s povratnico, ja boš moral vpisat naslov.
Ti veš komu pošiljaš in ti veš iz kje si, da ti pride povratnica nazaj.

Marsikaj se da narest.
Dam en primer, ko ti paket dostavi DHL, se podpišeš na tablico, 1x.
Ko ti paket dostavi pošta se moraš podpisat vsaj 2x, včasih 3x, poleg tega moraš zraven pisat še datum, po možnosti še z besedo, kar je sploh luštno.
Tako je!

darkolord ::

Ko ti paket dostavi pošta se moraš podpisat vsaj 2x, včasih 3x, poleg tega moraš zraven pisat še datum, po možnosti še z besedo, kar je sploh luštno.
Vedno se podpišem samo enkrat, razen ko je zahtevana osebna vročitev (davkarija in osebni dokumenti).

Povratnica je pa ločena (standardna) pošiljka, zato jo je potrebno tudi izpolniti posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

amigo_no1 ::

Ko ti paket dostavi pošta se moraš podpisat vsaj 2x, včasih 3x, poleg tega moraš zraven pisat še datum, po možnosti še z besedo, kar je sploh luštno.

Še 1x podpišeš (ime) ter napišeš datum.


Kje in kdaj pri PS si se moral 2-3x ?

Furbo ::

fosil je izjavil:

Redorange je izjavil:

fosil je izjavil:


Ne.
Če hočeš s povratnico moraš še enega, kamor moraš vpisat oba naslova, svojega in prejemnika.
In če imaš za oddat recimo 5 pisem, to pomeni da moraš spisat 10 obrazcev. Prav luštno.
Ob tem da so vsi ti naslovi že itak napisani na kuverti, kar pomeni da jih moraš napisat 3x.



Jah oprosti, ma kaj bi rad? Če hočeš s povratnico, ja boš moral vpisat naslov.
Ti veš komu pošiljaš in ti veš iz kje si, da ti pride povratnica nazaj.

Marsikaj se da narest.
Dam en primer, ko ti paket dostavi DHL, se podpišeš na tablico, 1x.
Ko ti paket dostavi pošta se moraš podpisat vsaj 2x, včasih 3x, poleg tega moraš zraven pisat še datum, po možnosti še z besedo, kar je sploh luštno.


Pri paketih že ne, pri kakšni uradni pošti pa res.
Določba 97. člena ZUP določa, da mora prejemnik sam napisati na vročilnico datum prejema z besedami...

Za to se torej zahvali Zakonu o upravnem postopku, ne pa PS
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

toplakd ::

Hi.

@lexios
Več pošiljk je bilo dostavljenih v takšnem roku kot sem napisal.
HK, USA, Avstralija. Se je na sledenju lepo videlo, kdaj je bila
pošiljka sprejeta na lokalni pošti in kdaj je bila označena
kot "delivered".

Vse kar pošiljam, pošiljam kot priporočeno pismo + prednostno. Vse je manj kot 2kg in manj kot 90cm (1d + 1š + 1v).

Tako da lahko tudi paket 50x20x19 brez problema pošlješ kot pismo, samo da je manj kot 2kg.

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

[D]emon ::

#FirstWorldProblems the lot of all y'all. Konec sveta ce se moras podpisati 2x, bog ne daj 3x.



Get a grip, people.

To, da podpises zadeve ni nic novega. Menda bi na takem spletiscu pricakoval malce visji nivo debate... Ocitno sem se motil, pa sem tu ze nekje 10+ let.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fosil ::

Če že pričakuješ višji nivo debate, potem tudi razmišljaj na višjem nivoju.
Ne gre za podpise, ampak za to, koliko imajo oni s tem dela.
Če bi šel kdaj po pošiljko na pošto bi ti bilo jasno.
Za eno pismo se s tabo ukvarja 5 minut, najprej poišče pismo, nato mora poiskat še ta pravo knjigo in nato v tisti knjigi še poiskat pravo mesto za podpis.
Potem pa še zadevo zabeleži na računalniku.
Čas je denar, poslovni prostori tudi niso zastonj, zakaj pa misliš da je provizija za plačilo položnice 5x cenejša na kliku, kakor na šalterju?
Na računalniškem forumu bi človek pričakoval, da bi ljudje malo bolj razumeli koliko časa in denarja lahko prihraniš s posodobitvijo poslovanja.
Pri DHL podpišeš enkrat na tablico. S tem se seveda avtomatsko tudi zabeleži da je zadeva prevzeta.
Nič brskanja po knjigah, nič podpisovanja na 3 konce in nič ročnega vnašanja v računalnik.
Pri enem pismu res ni veliko prihranka, ampak pri milijonih je pa to ogromno.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

darkolord ::

Za eno pismo se s tabo ukvarja 5 minut, najprej poišče pismo, nato mora poiskat še ta pravo knjigo in nato v tisti knjigi še poiskat pravo mesto za podpis.
Če je poštar retardiran, se lahko tudi s tablico ukvarja 5 minut. Pri meni traja postopek prevzema pošiljke kakih 10 sekund ("dobro jutro, tle kjer je črtica se podpiši, hvala, čau").

Imajo tudi v delu zadevo s tablicami, vprašanje sicer kdaj in če jo bodo deployali (ni ravno poceni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Redorange ::

Sicer je bilo nekaj govora, da se preide na elektronsko podpisovanje. Tudi pismonoši na terenu...
Kdaj pa ne vem.

francek1 ::

fosil je izjavil:

Redorange je izjavil:

fosil je izjavil:


Ne.
Če hočeš s povratnico moraš še enega, kamor moraš vpisat oba naslova, svojega in prejemnika.
In če imaš za oddat recimo 5 pisem, to pomeni da moraš spisat 10 obrazcev. Prav luštno.
Ob tem da so vsi ti naslovi že itak napisani na kuverti, kar pomeni da jih moraš napisat 3x.



Jah oprosti, ma kaj bi rad? Če hočeš s povratnico, ja boš moral vpisat naslov.
Ti veš komu pošiljaš in ti veš iz kje si, da ti pride povratnica nazaj.

Marsikaj se da narest.
Dam en primer, ko ti paket dostavi DHL, se podpišeš na tablico, 1x.
Ko ti paket dostavi pošta se moraš podpisat vsaj 2x, včasih 3x, poleg tega moraš zraven pisat še datum, po možnosti še z besedo, kar je sploh luštno.

Da pa bi bili toliko elastični, da bi ponujali program za printanje(izpolnjevanje) njihovih obrazcev, je pa že znanstvena fantastika.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

darkolord je izjavil:

Za eno pismo se s tabo ukvarja 5 minut, najprej poišče pismo, nato mora poiskat še ta pravo knjigo in nato v tisti knjigi še poiskat pravo mesto za podpis.
Če je poštar retardiran, se lahko tudi s tablico ukvarja 5 minut. Pri meni traja postopek prevzema pošiljke kakih 10 sekund ("dobro jutro, tle kjer je črtica se podpiši, hvala, čau").

Ja zato ker v tem času da ti prideš do dol že vse pripravi. Pejt na pošto iskat pa boš videl koliko je dela.
Morda je sicer na vaških poštah manj dela in iskanja, ampak te pošte bi bile itak za ukinit.
Tako je!

Furbo ::

Zakaj že? Zato, da bo več gužve na tvoji pošti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

#FirstWorldProblems

:))

Zdej vam je ze 5 minut konec sveta. Jao, fantje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fosil ::

[D]emon je izjavil:

#FirstWorldProblems

:))

Zdej vam je ze 5 minut konec sveta. Jao, fantje.

Če nisi sposoben dojet kaj teh 5 minut pomeni z vidika pošte potem je to žalostno in ne smešno.
Dejansko se tukaj skriva ogromno rezerve, če ti uspe teh 5 minut prepolovit, to pomeni da praktično podvojiš storilnost dostave. In to je ogromno.
Tako je!
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553134 (3516) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353732 (16582) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622455 (12891) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378126 (5905) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610686 (10035) lexios

Več podobnih tem