» »

Računalnik lagga

Računalnik lagga

kayge ::

Lep pozdrav imam prenosnik EliteBook 8560w, (star 1 leto) do sedaj je delal relativno v redu. Pred kratkim mi je računalnik začel ˝legat˝. Brez razloga zamrzne za 2do 3 sekunde, nakar delo normalno (lega tako v windowsih, kot tudi v igrah (only HoN) programih (Uporabljam MAx 3d, autocad, photoshop ....). Ponovno sem namestil windowse 7 64bit ultimate, nanesel vse drajverje, vendar težave nisem opravil. Računalnik: Intel core i7, 2630QM CPU 2.00 GHz ram 4.00 GB nvida quadro 1000m ... uporabljam nod32, windowsi so posodobljeni. defragmatiral sem diske, uporabil sem TuneUp da bi morda tako rešil zadevo, vendar ni pomagalo temparature so nekje od 45-60 stopinj, nikoli me še ni ugasnil zaradi pregrevanja. v biosih se nism nič igral. Ravnokar sem zagnal system preformance in je najmanj dobila grafična. (daleč manj v primerjavi z ostalimi komponentam, imel sem odprto igro(če to vpliva na oceno)).

Cold1 ::

Brez razloga zamrzne za 2do 3 sekunde

Hmm, tole so sliši kot kaka okvara strojne opreme, morda diska, še posebej glede na to da ostane, kljub ponovni namestitvi Oken.

imel sem odprto igro(če to vpliva na oceno)

O ja, vpliva.

addy93 ::

Pa v tistem momentu zaslišiš kaj iz samega računalnika??? Fan noise, trdi disk???

kayge ::

nič... čisto normalno je vse slišat.
a obstaja kak program s katerim bi preveril, če je disk v redu?

amigo_no1 ::

kayge ::

imam disk toshiba mk5061gsy, ni blo problemu. v biosih sem preveru

solatko ::

Kakšne so na otip, temperature na levem delu, pod tipkovnico - na otip. HP mašine imajo namreč tehnološko izredno slabo rešeno hlajenje določenih delov matične plošče, zato so tudi visoko v vodstvu, kar se tiče okvar, napram drugim proizvajalcem.
Če je računalnik še v garanciji, ga nesi na servis in ga naj poštimajo (možno, da bodo morali menjat MB). Bodi tečen in naj mašino zrihtajo tako, da bo delovala, kot nova.
Veliko sreče (glede na izkušnje uporabnikov, jo boš potreboval).
Po poteku garancije, bo servis za popravilo, cenovno na nivoju, cene, razred slabšega prenosnika.

Lahko pa sam preizkusiš, kako se računalnik obnaša v polni obremenitvi - everest - test stabilnosti - in opazuj CPUID, če frekvence CPU tečejo na deklarirani frekvenci, če so manjše ali množilnik nižji, potem gre za izklapljanje zmogljivosti procesorja, zaradi previsokih temperatur - zapacan ali okvarjen hladilni sistem.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

posodob driverje od grafe, poglej smart podatke od diska, preskeniraj za virusi z kakim drugim Av; potem poročaj..
#brezpodpisa

krispe ::

Praviš, da računalnik freeza, a freeza le zvok, ali se ustavi tudi slika?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

5er--> ::

Sestra ima isti prenosnik in so ji po kakšnem mesecu že mogli menjat matično. Sedaj se ji par krat brez razloga ni hotel več polnit in lučka za polnjenje ne dela več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se čudno obnaša, zmrzuje, se ne prižiga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554098 (3422) GTX970
»

2-3 mesece star računalnik in slabši od prejšnjega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588463 (7017) solatko
»

Problem z zmrzovanjem sistema, prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
111274 (1174) ufek
»

Nenavadna težava: obešanje sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
151393 (1090) para!
»

MSI K8N NEO2 Platinum in A64 939 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
854718 (3609) Moonman

Več podobnih tem