» »

Kje kupujete oblačila?

Kje kupujete oblačila?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 13
»»

leiito ::

My bad, btw, res sem dal napačen link na sliko T shirta. Iskal sem sivo, tudi Sunspel je nima, ne vem zakaj, ampak že nekaj časa so povsod na voljo samo bele in črne. Never mind the price, poanta je ovratnik: http://www.sunspel.com/euro/sea-island-...

In ja, Intimissimi v BTC ima tak stil, s patentom tudi na rokavih, 93% bombaž 7% elastane, bela, črna, siva, antracit, za €15 odlična spodnja majica. Tudi pri Schiesserju (Plava laguna) imajo take za €24, pravijo da ker je boljši bombaž, ampak nimajo sivih.

YaN-cH ::

Te spodnje T-shirte, po katerih sem spraševal, sem po priporočilu rupsija na zasebno sporočilo kupil v Intimissimi, vsekakor vredu zadeva p/p. Osebno sem zelo zadovoljen tudi s Skiny T-shirti so pa dražje (25EUR). Sem pa pred dvemi tedni prišel iz Laosa in sem v Vientianu kupil ponaredke (like original kvaliteta in kroj) spodnjega perila (hlače in t-shirti) vseh možnih firem in sem dober zdaj za neki cajta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

noraguta ::

leiito je izjavil:

Jp, shoepassion je ok. Sicer so podplati goodyear welted, ne šivani, ampak to je tradicija angleških čevljarjev, medtem ko Italijani usnjene podplate šivajo. Tudi seti za čiščenje so odlični. Sicer očitno navijajo za (švicarski) Burgol, medtem ko za najboljše veljajo francoske Saphir maže, ampak po letih uporabe slednjega sem odkril, da ima overall Collonil najboljši nabor. Na koncu razlike itak niso dramatične, pomembno je samo, da s čevljev 2x letno s čistilom ali acetonom odstraniš stare nanose olj in voskov in potem nov nanos nečesa za osnovno hrano usnja, nekaj z olji za zaščito pred vlago in umazanijo in za konec nekaj voskastega za končno zaščito in morebiten sijaj, potem je usnje mehko in voljno, ne prepušča vode, ne poka na pregibu in ohranja naravno prožnost.

ne bluzi, šivane čevlje delajo tako angleži kot kitajci in slovenci. tudi italjani jih to je pa res. glede maž pa ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

leiito ::

Danes delajo povsod vse, ampak zgodovinsko gledano so Angleži uvedli in v veliki večini uporabljali Goodyear welt, medtem ko je Italijani tradicionalno šivajo. Razlog je zihr tudi več dežja na otoku.
http://www.askandyaboutclothes.com/foru...

možne konstrukcije čevljev:
http://www.scarpedibianco.com/construct...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

noraguta ::

leiito je izjavil:

Danes delajo povsod vse, ampak zgodovinsko gledano so Angleži uvedli in v veliki večini uporabljali Goodyear welt, medtem ko je Italijani tradicionalno šivajo. Razlog je zihr tudi več dežja na otoku.
http://www.askandyaboutclothes.com/foru...

možne konstrukcije čevljev:
http://www.scarpedibianco.com/construct...

ne trapaj. šivani čevlji niso nič bolj občutljivi na vodo od lepljenih. izdelava je hitrejša. ne mi težit z linki o šivanih čevljih imam vsaj 3 pare(TBC) + niti sam nevem(5+) koliko gojzarjev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gruntfürmich ::

dajte otroci, ne se prepirat o usnjenih podplatih za v dež, ker so nemarno spolzki in imho neprimerni.
zato pa je fino ker ti shoepassion da zraven vibram podplat in si ga gor butneš če želiš met šuhe za prehodno obdobje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

bambam20 je izjavil:

In poročaj :)

kr srednja žalost. o ovratnik preozek, kroj malce prekratek. vzel par L z V ovratnikom, pa da vidim če se bodo skrčile da bo kolikor tolikor ok...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

bambam20 je izjavil:

In poročaj :)

kr srednja žalost. o ovratnik preozek, kroj malce prekratek. vzel par L z V ovratnikom, pa da vidim če se bodo skrčile da bo kolikor tolikor ok...


Kaj si ti sploh poizkusil? Tole, ker ti pišeš zagotovo nisi vzel z elastanom , ker v tem primeru bi bila povsem oprijeta in dolga čez rit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

gruntfürmich ::

huh, imeli so na o in v. en model vsakega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

huh, imeli so na o in v. en model vsakega...


Glede, kar si napisal nisi sploh poizkusil tistih z elastanom :).

Navadne pa niso ok. To se pa strinjam.

gruntfürmich ::

pa mislim da so streched cotton, čeprav sem že pometal etikete. O izrez jih je imela veliko barv, V pa tudi 4...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

CMpunk ::

Pozdravljeni
Zanima me v katerih trgovinah v btcju bi lahko kupil kavbojke, ki so od kolena navzdol malo bolj oprijete, od kolena navzgor pa dopuščajo možnost za velika stegna(ne spet extremno velika). Po možnosti so lahko oprijete, saj menim da so take bolj udobne.
Mislil sem na kaj takega:
 hlače 1

hlače 1


 hlače 2

hlače 2


Mislim da je to kar jaz iščem "tapered fit", ampak še vedno nočem zgledat ko en 15 let star pokovec, ko zdaj vsi nosijo neke "extreme tapered" hlače z "ritjo med koleni".
Če lahko en našteje par trgovin v BTCju, ki se jih splača obiskati. Za hlače bi dal tam max. 70eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Insan3Lik3 ::

bershka, pull and bear, take jaz tam kupujem so nekje 40-60€

edit: oz. v bershki zadnje čase zelo malo najdem, več v pull&bear
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

CMpunk je izjavil:

Pozdravljeni
Zanima me v katerih trgovinah v btcju bi lahko kupil kavbojke, ki so od kolena navzdol malo bolj oprijete, od kolena navzgor pa dopuščajo možnost za velika stegna(ne spet extremno velika). Po možnosti so lahko oprijete, saj menim da so take bolj udobne.
Mislil sem na kaj takega:
 hlače 1

hlače 1


 hlače 2

hlače 2


Mislim da je to kar jaz iščem "tapered fit", ampak še vedno nočem zgledat ko en 15 let star pokovec, ko zdaj vsi nosijo neke "extreme tapered" hlače z "ritjo med koleni".
Če lahko en našteje par trgovin v BTCju, ki se jih splača obiskati. Za hlače bi dal tam max. 70eur.


Če imaš močnejša stegna boš izpadel čudno z jeansom, ki je spodaj močno oprijet.

Črn jeans na sliki so Leviske.

manniac ::

Tudi v sportini dobiš dobre kavbojke, cena pa okoli 80 eur.

bambam20 ::

manniac je izjavil:

Tudi v sportini dobiš dobre kavbojke, cena pa okoli 80 eur.


Sportina je precenjena pa cene navite v zrak.

manniac ::

Kaj priporočaš za podobno kvaliteto in nižjo ceno. Da grem pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

martincek1 ::

Jack&Jones sicer nima nižjih cen, je pa definitivno kvalitetna roba. Lahko tudi sprobaš, pa naročiš svoje mere na spletu.

Fukomuko ::

martincek1 je izjavil:

Jack&Jones sicer nima nižjih cen, je pa definitivno kvalitetna roba. Lahko tudi sprobaš, pa naročiš svoje mere na spletu.

Pozna kdo kakšno dobro spletno trgovino, ki prodaja Jack&Jones in je cenejša od Sportine?

amacar ::

Js jack&jones naročujem iz http://euro.mandmdirect.com/ Nad 75€ je zastonj poštnina, dobiš v roku par dni.

bambam20 ::

manniac je izjavil:

Kaj priporočaš za podobno kvaliteto in nižjo ceno. Da grem pogledat.


Težko, ker imamo različne postave. Nekaj, kar meni paše na rit tebi ne bo in obratno.

BCSman ::

Kje se dobi najcenejša oblačila (majice, kavbojke) v Slo? KIK? Kupovanje oblačil je zame ena najhujših nočnih mor in vedno kaj zgrešim pri nakupu, tako da bi rad minimiziral finančno izgubo z nakupovanjem v najcenejših trgovinah.

bambam20 ::

BCSman je izjavil:

Kje se dobi najcenejša oblačila (majice, kavbojke) v Slo? KIK? Kupovanje oblačil je zame ena najhujših nočnih mor in vedno kaj zgrešim pri nakupu, tako da bi rad minimiziral finančno izgubo z nakupovanjem v najcenejših trgovinah.


Kika in MANo odsvetujem, ker dobbiš pri konkurenci za 1EUR ali zgolj 2EUR precej boljšo kvaliteto. Resno. Stvari iz KIKA in MANE se na 1 km vidi, da so slabo narejene, neustrezni kroji, ne stoji lepo na človeku, majce se znajo konkretno skrčit za kakšen rob.. Ne priporočam sploh.

C&A, Berksha, Salsa, H&M , New Yorker , Tako ( Tako je pa tko tko .. Niso slabi, ampak še vedno so svetlobna leta pred KIKOM in MANo. ).

Berksha je od istega lastnika kot ZARA ampak imajo street fashion in fine zadeve :).

No, zgoraj omenjene trgovine imajo dost kvalitetne zadeve in so glede na KIK in MANo 8 groza in groza )
povsem cenovno konkurenčne. S tem, da v Kiku in Mani ne dobiš res lepo teliranih T-shirtov itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

gruntfürmich ::

te znamke so vse eno in isto sranje. vse je šivano v bangladešu itd, verjetno ima tudi vse istega končnega lastnika. fora je samo v tem, da nam šopajo to nekvalitetno robo da uničijo domačo industrijo kar še je imamo.
itq če greš v te poceni trgovine, ki so jih kulandije, evroparki... vse polni; vse totalna pofl roba. zanič. pa čeprav so načeloma poceni.
pa kamor koli greš, povsod ena in ista pofl roba.

skratka folk, pamet v roke, rečt ne tej industiji za bebanje, ter kupovat malo (po možnosti domače) pa tisto kvalitetno. vse ostalo pa je namenjeno bebanju ljudi in ustvarjanje kolonije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

Napisal sem tako kot je OP-ja zanimalo. Vem pa za eno trgovino v Celju, kjer imajo zelo kvaliteten italijanski jeans po povsem prejemljivih cenah 40€ .

D3m ::

Jack & Jones + sportina kartica z najvišjim možnim popustom. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

CleanPower ::

skratka folk, pamet v roke, rečt ne tej industiji za bebanje, ter kupovat malo (po možnosti domače) pa tisto kvalitetno. vse ostalo pa je namenjeno bebanju ljudi in ustvarjanje kolonije...


lahko je to rečt če imaš dovolj denarja.. zame je bolj bebanje če hočejo 80€ za kavbojke, 150 za sončna očala itd. ko itak plačaš samo znamko. delavec pa dobi istih 5€/h kot v bangladeshu.

amacar ::

D3m je izjavil:

Jack & Jones + sportina kartica z najvišjim možnim popustom. :D

Ce mas kaksno standardno velikost pri jj si lahko ceneje narocis na mandmdirect.co.uk. Js vse majice tu nabavim, ko so po 7-8€, v slo pa iste po 15. Mam sreco ker mi je S velikost vedno prav.

BCSman ::

V c&a nisem nisem našel kakih bolj oprijetih majic s širšimii rameni. Za oprijeto mi ponujajo male številke in pol so ramena ozka in je neprijetno tisto nosit, večja številka je pa že vse skupaj preveliko. Torej suh, višji in širša ramena.

D3m ::

amacar je izjavil:

D3m je izjavil:

Jack & Jones + sportina kartica z najvišjim možnim popustom. :D

Ce mas kaksno standardno velikost pri jj si lahko ceneje narocis na mandmdirect.co.uk. Js vse majice tu nabavim, ko so po 7-8€, v slo pa iste po 15. Mam sreco ker mi je S velikost vedno prav.


Bi uporabil. Ampak imam od sodelavke zlato sportina kartico.

Na novo kolekcijo imam tam cca. 30% popusta. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

BCSman je izjavil:

V c&a nisem nisem našel kakih bolj oprijetih majic s širšimii rameni. Za oprijeto mi ponujajo male številke in pol so ramena ozka in je neprijetno tisto nosit, večja številka je pa že vse skupaj preveliko. Torej suh, višji in širša ramena.


Nima to veze, če si višji. Veliko izbiro dobrih teliranih kratkih majic v katerih se človek dobro počuti imajo v New Yorkerju. prepričan sem, da boš najdu tudi v Berkshi, in H&M-u...

Zdajle sem se spomnil, da imajo zelu lepa , udobne in oprijete t-shirte v Desugualu samo ta je predrag ( 40-60€ ), ker iščeš cenejšo varianto.

D3m je izjavil:


Bi uporabil. Ampak imam od sodelavke zlato sportina kartico.

Na novo kolekcijo imam tam cca. 30% popusta. :D


Kako se pa pride do zlate kartice? verjetno jim moraš letno pustit v trgovini kar visok znesek a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

CleanPower je izjavil:



lahko je to rečt če imaš dovolj denarja.. zame je bolj bebanje če hočejo 80€ za kavbojke, 150 za sončna očala itd. ko itak plačaš samo znamko. delavec pa dobi istih 5€/h kot v bangladeshu.


Ko smo že pri jeansu. Večina ga je precenjenega in res ni vredno te cene. V kvaliteten jeans je dobra naložba. Takšne hlače potem lahko nosiš 10 let BP.

Naj me kdo popravi ampak Jeans hlače ne šivajo zgolj v aziji. Sam kupuje načeloma italijanske.

D3m ::

bambam20 je izjavil:

BCSman je izjavil:

V c&a nisem nisem našel kakih bolj oprijetih majic s širšimii rameni. Za oprijeto mi ponujajo male številke in pol so ramena ozka in je neprijetno tisto nosit, večja številka je pa že vse skupaj preveliko. Torej suh, višji in širša ramena.


Nima to veze, če si višji. Veliko izbiro dobrih teliranih kratkih majic v katerih se človek dobro počuti imajo v New Yorkerju. prepričan sem, da boš najdu tudi v Berkshi, in H&M-u...

Zdajle sem se spomnil, da imajo zelu lepa , udobne in oprijete t-shirte v Desugualu samo ta je predrag ( 40-60€ ), ker iščeš cenejšo varianto.

D3m je izjavil:


Bi uporabil. Ampak imam od sodelavke zlato sportina kartico.

Na novo kolekcijo imam tam cca. 30% popusta. :D


Kako se pa pride do zlate kartice? verjetno jim moraš letno pustit v trgovini kar visok znesek a?


Koliko ona pusti v trgovini jo nisem nikoli vprašal. Si pa mislim po svoje, da kar precej. Govorim o več tisočakih €.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

CleanPower je izjavil:

lahko je to rečt če imaš dovolj denarja.. zame je bolj bebanje če hočejo 80€ za kavbojke, 150 za sončna očala itd. ko itak plačaš samo znamko. delavec pa dobi istih 5€/h kot v bangladeshu.

to se vsi strinjamo. ampak korporacije nam ne prodajo kvalitetnih hlač za 40€. v teh trgovinah so cote tega cenovnega ranga totalno zanič, čeprav je njihova proizvodna ena par $$...

bambam20 je izjavil:

Sam kupuje načeloma italijanske.

kje in katere?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Se pravi, te spodnje V-neck majice od Galeba, so kul? Predvsem morajo bit dovolj dolge, k če mi gre kej na one, je to, da mi leze izven pasu.
Your focus determines your reallity

bambam20 ::

kuglvinkl je izjavil:

Se pravi, te spodnje V-neck majice od Galeba, so kul? Predvsem morajo bit dovolj dolge, k če mi gre kej na one, je to, da mi leze izven pasu.



Pomoje ima Intimisimmi boljše. lep rob, dovolj dolge, elastan ..

gruntfürmich je izjavil:


bambam20 je izjavil:

Sam kupuje načeloma italijanske.

kje in katere?



Napisal sem načeloma, kar pomeni, da ni nujno, da so italijanske. Predvsem izbiram jeanas kakšen je po otipu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kuglvinkl ::

OK, kaj pa cenovni rang?

Ne, vsaj malo rokava mora biti.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

kuglvinkl je izjavil:

OK, kaj pa cenovni rang?

Ne, vsaj malo rokava mora biti.


Gledam na uradni strani 25€.. Sem imel v mislih, da so cenejše. So pa zelo udobne. Sam imam takšne z okroglim ovratnikom in so res super.

https://it.intimissimi.com/thumbnail/uo...

kuglvinkl ::

25 evrov so Skinny.
Your focus determines your reallity

bambam20 ::

kuglvinkl je izjavil:

25 evrov so Skinny.



Intimissimi ima po moje boljše majce.. Skinny pa boljše spodnjice. Lej. Maš kar precej trgovin po SLoveniji pa greš pogledat in boš videl.

kuglvinkl ::

Sure, samo zanimam se, da bo bolj targetiran obisk :). Thnx.
Your focus determines your reallity

bambam20 ::

kuglvinkl je izjavil:

Sure, samo zanimam se, da bo bolj targetiran obisk :). Thnx.



Kvaliteta je. To te naj ne skrbi :).

gruntfürmich ::

galeb je super.
je pa tudi lisca kolikor se mi zdi podaljšala kroj spodnjih majc s kratkimi rokavi, po tistem idiotskem prekratkem kroju, kjer imaš ledvice vedno zunaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

leiito ::

bambam20 je izjavil:

CleanPower je izjavil:



lahko je to rečt če imaš dovolj denarja.. zame je bolj bebanje če hočejo 80€ za kavbojke, 150 za sončna očala itd. ko itak plačaš samo znamko. delavec pa dobi istih 5€/h kot v bangladeshu.


Ko smo že pri jeansu. Večina ga je precenjenega in res ni vredno te cene. V kvaliteten jeans je dobra naložba. Takšne hlače potem lahko nosiš 10 let BP.

Naj me kdo popravi ampak Jeans hlače ne šivajo zgolj v aziji. Sam kupuje načeloma italijanske.


S tem se strinjam, ponavadi nismo dovolj bogati, da bi kupovali poceni in za jeans, tako kot za čevlje, to gotovo velja. Znamke srednjega cenovnega razreda, kjer skoraj ne morš falit: Diesel, Replay, True Religion, 7 For All Mankind in G-Star. Made in Tunizija, Turčija, Italija, Indonezija, G-Star je pa itak kao ozaveščen in napiše pri izdelkih še ime in naslov fabrike. Cene so €100-150, ampak meni najljubše Diesel npr. sem kupil na razprodaji v Galeriji Emporium za €40.

D3m ::

Meni G-star ni več, ok. Par jeansov se je strgalo že po enem letu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

leiito ::

Mogoče bolš, da firma ni preveč družbeno angažirana. V bistvu tudi sam zadnjih par let pri G-star ne najdem jeansa, ki bi mi bil res jako všeč, ampak mogoče se staram in so obleke mehkejše.

bambam20 ::

Mene odbija misel, da bi odštel za jeans 150€. Noben jeans ni tok vreden.

gruntfürmich ::

bambam20 je izjavil:

Mene odbija misel, da bi odštel za jeans 150€. Noben jeans ni tok vreden.

lahko pa ga kupiš za 40€ in je 5× slabši in nikakršen kroj... jeba v vsakem primeru
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fosil ::

Z made in italy je tako, da v italiji prišijejo en gumb in je zadeva potem made in italy.
Tako je!

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mene odbija misel, da bi odštel za jeans 150€. Noben jeans ni tok vreden.

lahko pa ga kupiš za 40€ in je 5× slabši in nikakršen kroj... jeba v vsakem primeru


Glede kroja se ne bom strinjal, ker tudi te dražje znakme po večini nimajo dobrih krojev in tripajo na japije, ki bodo kupili znamko, da se lahko pohvalijo?

Moje načelo je, da se moraš v oblačili počutit odlično in ne, da imaš na sebi oblačila v vrednosti 500€, so neudobna in izgledaš slabo :).


Verjetno nisem edini, ki najdem dober jeans za 40-50€ in se v njem dobro počutim in ima dober kroj. :)
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moške hlače - ponovno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520670 (4767) Kvinta
»

nova moška bunda/puhovka, kje kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112187 (6922) Kvinta
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918597 (12062) Okapi
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134053 (19744) leiito
»

Moška obleka (maturantska)

Oddelek: Loža
3311011 (10130) lucif3rka

Več podobnih tem