» »

potrdila o vgradnji komponent

potrdila o vgradnji komponent

Xserces ::

No da začnem:) Imam garancijo za i5 750 ki mi je včeraj šel. Na demise zahtevajo nek potrdilo o vgradnji komponent... Kaj če tega nimaš ker si sam sestavu računalnik? Če pomisliš logično naj tega pri meni nebi potrebovali če mi je CPU delu 2 leti in včeraj mrknil :) Vprašanje je kaj naredit če tega potrdila nimaš?

se oproščam za to temo ker sem nekje že bral glede tega na slotechu ampak zdaj nism najdu tiste teme.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

amigo_no1 ::

Tole je ena lepa cvetka kot berem (in še 1 trgovina, kjer me ne bodo videli kupovati pri njih):
http://www.demise-pc.si/information.php...

Me prav zanima če v zvpotu napisanega kaj o tem.

funtech ima tako:
http://www.funtech.si/si/nakupovanje/ga...

RejZoR ::

Zbrisal iz spiska bookmarkanih štacun. Itaq so me že enkrat nategnil z garancijo diska, če pa zdej zahtevajo potrdilo o vgradnji da sploh lahko uveljavljaš garancijo pol pa kurc jih gleda. Zdej bom še nekomu plačeval za vgradnjo da bom imel garancijo, ko pa že 12 let sam šraufam kište. Japajade.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

Zdej bom še nekomu plačeval za vgradnjo da bom imel garancijo, ko pa že 12 let sam šraufam kište. Japajade.
s tem se strinjam saj namrec tut jst sraufam masine ze par let ampak tale potrdiu je mau mem... kako pridobit "licenco" da lahko izdajaš ta potrdila? XD grem prec delat da jim jebem :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

stock ::

Potrdilo o strokovni vgradnji je bullshit. Če zadeva pride z navodili kao namestiti CPU in hlajenje si se tako že podučil o strokovni vgradnji in jo lahko opraviš sam.

RejZoR ::

Razumem potrdilo o vgradnji če greš vgrajevat novo komponento v zapečaten računalnik. Npr kupiš celo kišto pri npr Mlacomu in daš Funtechu gradit grafično kjer si jo tud kupil. Funtech da potrdilo, da so oni vgradil in tehnično gledano bi moral Mlacom požegnat tako vgradnjo kljub pretrgani nalepki.

Da pa to daš kr na vse komponente povprek je pa precejšen nateg...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Zrelo za tržno inšpekcijo.

amigo_no1 ::

Očitno so zamešali, da delajo v računalniški branži, ne v vgradnji plinskih napeljav za motorna vozila ali tehničnih pregledih (homologacija).

freesty ::

Js sm pri njih uveljavlju garancijo za maticno plosco. Nesel sem tja, sem rekel, da sem direkt iz sihta in da bom potrdilo prnesu, ko pridem po njo. Ko sem prisem po njo sem rekel, da sem pozabil potrdilo.

Mislim, da vprihodnje bo malo bol komplicirano. Lahko pa gres do kakega poznanega serviserja, da ti da stempl pa napise na list, da ti je pred 2 letim vgradil procesor v racunalnik.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Xserces ::

Js sm pri njih uveljavlju garancijo za maticno plosco. Nesel sem tja, sem rekel, da sem direkt iz sihta in da bom potrdilo prnesu, ko pridem po njo. Ko sem prisem po njo sem rekel, da sem pozabil potrdilo.


hehe sem mal dalec za osebni obisk :)

Mislim, da vprihodnje bo malo bol komplicirano. Lahko pa gres do kakega poznanega serviserja, da ti da stempl pa napise na list, da ti je pred 2 letim vgradil procesor v racunalnik.


Jah jst sm mal okrog oprasu pa je to bl tezko ker moras dobit cel A4 potrdilo ki pa ima današnji datum...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Šimpanz ::

Ti samo napiši da Intel takega potrdila ne zahteva, tako da ga tudi trgovec ne more.

St235 ::

Daš zadevo na tržni inšpektorat in je to to. Demise je znan po tem, da se izmišljujejo vse božje da ne rabijo reševat garancije. Naj ti pač dokažejo, da je okvara posledica napačne vgradnje, če lahko.

Xserces ::

Če bo mogoče še kdo videl tole temo imam samo še 1 vprašanje :) Na demise za garancijo piše sledeče.

Podjetje Demise pc d.o.o., v skladu s z 20. členom Zakona o varstvu potrošnikov, ne odgovarja za morebitne zamude roka 45 dni ali za nepravilnosti pri popravilu. 45 dnevni rok prične teči, ko je artikel sprejet na pooblaščen servis in ne takrat, ko je bil oddan ali dostavljen na sedež podjetja Demise-pc d.o.o.

lahko nekdo tole razloži? Kaj če se garancija zavleče čez rok 45 dni? Lahko še zmeraj prijaviš ali nimaš kaj naredit.

Lp
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

zakaj pa ne pošlješ kar na Intelov sedež(kjerkoli že je) ?

Kako pa to da ti je crknil CPU?

Xserces ::

Mi je že žal glede tega da nism poslov direktno na intel verjemi. Zanima me samo to glede 20. člena.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Ja, 20. člen pravi, da prične 45-dnevni rok teči ob oddaji produkta pooblaščenemu servisu. Če se garancija izteče ravno v tem obdobju, nima veze, ker je izdelek dan v popravilo.

NeMeTko ::

Poglej zakon, ali piše notri, ali za garancijo odgovarja trgovec ali servis. Vse drugo lapanje, te ne zanima.

Mislim, da v EU velja, da za garancijo odgovarja trgovec. Koneckoncev imaš račun od trgovca in ne nekega xy servisa.

NeMeTko ::

Izgleda, da so se obesili na 20. člen, (namerno?) pa spregledali 16. člen zakona.

Xserces ::

bluefish je izjavil:

Ja, 20. člen pravi, da prične 45-dnevni rok teči ob oddaji produkta pooblaščenemu servisu. Če se garancija izteče ravno v tem obdobju, nima veze, ker je izdelek dan v popravilo.


Mogoče sem se narobe izrazil. Garancije ne preteče še 1 leto ampak ko preteče 45 dnevni rok (če do takrat še nebo komponente pri meni) za vrnitev komponente se jaz lahko pritožim na TIRS ali ne?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

Koliko časa ti pa še velja garancija?

Xserces je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ja, 20. člen pravi, da prične 45-dnevni rok teči ob oddaji produkta pooblaščenemu servisu. Če se garancija izteče ravno v tem obdobju, nima veze, ker je izdelek dan v popravilo.


Mogoče sem se narobe izrazil. Garancije ne preteče še 1 leto ampak ko preteče 45 dnevni rok (če do takrat še nebo komponente pri meni) za vrnitev komponente se jaz lahko pritožim na TIRS ali ne?


Itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

Namreč zmotil me je tole

Podjetje Demise pc d.o.o., v skladu s z 20. členom Zakona o varstvu potrošnikov, ne odgovarja za morebitne zamude roka 45 dni ali za nepravilnosti pri popravilu
:)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Pa verjetno boš dobil kak novejši CPU. Ker za 1156 jih že dolgo nedelajo več, razen če se jim še kaka zaloga valja.

Xserces je izjavil:

Namreč zmotil me je tole

Podjetje Demise pc d.o.o., v skladu s z 20. členom Zakona o varstvu potrošnikov, ne odgovarja za morebitne zamude roka 45 dni ali za nepravilnosti pri popravilu
:)


To je pa zelo čudno... kdo potem odgovarja? Ja verjetno servis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

11. septembra je demise prejel moj procesor. Nevem pa kdaj so paket dobili na servisu. Da nebo nakoncu da so paket na servisu dobili 2 tedna kasneje in bojo tako podalšali rok 45 dni. Vem da še ni 45 dni ampak imam zelo slab občutek :) danes sem klical in noben tam nima pojma kaj se dogaja z mojim procesorjem!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

Kako nimajo pojma? Saj so oni odgovorni za to...

maš vsaj kopijo računa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dogo ::

Xserces je izjavil:

11. septembra je demise prejel moj procesor. Nevem pa kdaj so paket dobili na servisu. Da nebo nakoncu da so paket na servisu dobili 2 tedna kasneje in bojo tako podalšali rok 45 dni. Vem da še ni 45 dni ampak imam zelo slab občutek :) danes sem klical in noben tam nima pojma kaj se dogaja z mojim procesorjem!


Če bodo kasneje še "glumil budale", rečeno po domače bi se jaz na tvojem mestu obrnil na pristojni organ. Drugače pa si preberi zakon, kaj točno piše, ker to da imajo oni napisano, da ne odgovarjajo za pretek roka...bolje da ne komentiram, kaj si o tem mislim.

freesty ::

Xserces kako si pa rešil njihovo politiko z potrdilom o vgrajevanju komponent?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

NeMeTko ::

Komot lahko rečeš, da si sam sestavil - še nisem videl garancijskega lista za računalniško opremo, ki bi eksplicitno zahteval sestavo s strani 'posebej usposobljenega strokovnjaka'. Kaj takega najdeš na peči za centralno kurjavo, ne pa pri računalniških komponentah. Res skrajno dubiozno, kar si privoščijo.

Sicer pa bi lahko tudi rekel da ti je zadevo sestavil servis Janez iz tvoje vasi, ki tovrstnih potrdil ne izdaja.

Ziga Dolhar ::

(Poudarka v spodnjem besedilu sta moja.)

Xserces je izjavil:

Če bo mogoče še kdo videl tole temo imam samo še 1 vprašanje :) Na demise za garancijo piše sledeče.

Podjetje Demise pc d.o.o., v skladu s z 20. členom Zakona o varstvu potrošnikov, ne odgovarja za morebitne zamude roka 45 dni ali za nepravilnosti pri popravilu. 45 dnevni rok prične teči, ko je artikel sprejet na pooblaščen servis in ne takrat, ko je bil oddan ali dostavljen na sedež podjetja Demise-pc d.o.o.

lahko nekdo tole razloži? Kaj če se garancija zavleče čez rok 45 dni? Lahko še zmeraj prijaviš ali nimaš kaj naredit.

Lp


1. Podjetje seveda odgovarja za zamudo roka. Te zakonske obveznosti se ne more znebiti.

2. Rok 45 dni prične teči od takrat, ko izdelek prejme prodajalec (torej, če kupec izdelek pod garancijo pošlje na Demise - ko ga prejme Demise!). Je pa bilo res tako (kot piše) včasih, do 19.12.2011. Po noveli ZVPot-E je ureditev drugačna in 21.b člen to vprašanje ureja drugače. Pri Demise so verjetno spregledali zakonsko spremembo in jih lahko kdo na njihovo napako opozori.

21b. člen

Vrh Dno
Spremembe:

Primerjava

Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.

Za zamenjano blago ali zamenjan bistveni del blaga z novim mora proizvajalec izdati nov garancijski list.

Pravice potrošnika iz tega člena ugasnejo po dveh letih od dneva, ko je potrošnik zahteval brezplačno odpravo napak ali zamenjavo blaga z novim.
https://dolhar.si/

Pesimist ::

Torej kaj to pomeni? Da nesmes kupiti celega racunalnika ampak po komponentah da imas garancijo se sploh, ce v bodoce dogradis kaj?

Xserces ::

Da.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

St235 ::

Skrajšano kar je povedal žiga:
Po novem 45 dnevni rok teče od takrat, ko prodajalec prevzame robo. Navodila Demise so zastarela in v nasprotju z zakonom.

bluefish ::

Huh, jaz pa strašim še s starim zakonom. Zakonodaja na gov ima en kup slabo preglednih dopolnil in potem vedi, kaj je novo,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in popravilo servisa max 45 dni !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9125897 (3610) tomaz-
»

telefon na servisu že 47-48 dni

Oddelek: Pomoč in nasveti
314923 (4082) andromedar
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486558 (5101) Seljak
»

45 dnevni rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110763 (8305) čuhalev
»

Mimovrste garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529205 (7602) St235

Več podobnih tem