» »

Obrezovanje dečkov v Sloveniji

Obrezovanje dečkov v Sloveniji

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

Vajenc ::

jype je izjavil:

A lahko nekdo ki je bil obrezan po 20. letu pove, kakšna je dejansko razlika?

Ker vse kar jaz vidim so vprašanja in predsodki, pa nobenega odgovora.

Obrezani imajo manj občutljivo glavco, za ostale pluse in minuse pa imaš zagovornike obrezovanja in tiste, ki so proti temu. Npr. zagovorniki obrezovanja pravijo: "There is strong evidence that circumcision reduces the risk of HIV infection in heterosexual men in populations that are at high risk.", zagovorniki neobrezovanja pa: "Foreskin provides a barrier against infection, including HIV."

Glede na to, da se muslimani in židi že precej časa obrezujejo, bi imo kakšne težke invalidnosti takšnim osebkom že davno neizpodbitno dokazali.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Ja, saj zato se mi zdi razpravljat o tem da bi morali ali ne smeli obrezovat nesmiselno, vsekakor sem pa zagovornik tega, da se brez medicinske indikacije otrok ne sme obrezat, dokler sami ne privolijo v to (ko so česa takega osebnostno sposobni), preprosto že zaradi zagotavljanja telesne integritete.

Looooooka ::

Zakaj bi rabil sprasevat?
S tisto kozico cutis.
Ergo si prikrajsan.
Konec debate.
Neko blebetanje o daljsem sexu je pa tud brezvezno.
Razen ce se clovek ni sposoben nauciti samokontrole.
Zame je problem tud obrezovanje zaradi vere.
Sem ze spoznal cloveka, ki se je odlocil za ateisticno pot in dejansko bil razocaran nad dejstvom, da je bil v otrostvu obrezan.
Sklepam, da ni bil osamljen primer.
Ce bi mu pustili, da se za oboje odloci sam...ob primerni starosti, bi bil v vsakem primeru na boljsem a ne.
Lastna izbira....lastna napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jype ::

Tudi v slepiču se ti nabira blato, pa to ne pomeni, da si za kaj prikrajšan, če ga nimaš.

gruntfürmich ::

sem bil obrezan pri 8 letih zaradi zdravstvenih razlogov.
ampak sem pa presenečen nad debilizmom določenih psihopatskih osebkov tule gor. ker obrezovanje ni čisto NIČ posebnega!!
ampak verjetno ne za naše uboše krščanske pare to znak muslimanizma...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mipe ::

Eh, imajo pač nizko samozavest in so posledično občutljivi na vse, kar bi naredilo njihov bingelj inferiornega. Vse je v psihi.

St235 ::

Obrezani imajo manj občutljivo glavco,

Spet eden ki ima edini vir lastne nebuloze.

Zakaj bi rabil sprasevat?
S tisto kozico cutis.
Ergo si prikrajsan.
Konec debate.


?? Z kožico čutiš kaj?

Okapi ::

občutljivi na vse, kar bi naredilo njihov bingelj inferiornega.
Smešno, ker obrezovanje ga v resnici naredi superiornega (beri: boljšega za sex).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Sem ze spoznal cloveka, ki se je odlocil za ateisticno pot in dejansko bil razocaran nad dejstvom, da je bil v otrostvu obrezan.


To je skergano z osnovno logiko ateizma. Da nisi pomešal izrazov kot so ateisem in antiteisem.

Vajenc ::

St235 je izjavil:

Obrezani imajo manj občutljivo glavco,

Spet eden ki ima edini vir lastne nebuloze.

Zakaj bi rabil sprasevat?
S tisto kozico cutis.
Ergo si prikrajsan.
Konec debate.


?? Z kožico čutiš kaj?

Če nimaš izkušenj z obrezanim in neobrezanim si preden drugim očitaš nebuloze preberi kaj na to temo. Seveda imajo obrezani manj občutljivo glavco in seveda s tisto kožico čutiš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Okapi> Smešno, ker obrezovanje ga v resnici naredi superiornega (beri: boljšega za sex).

A vzrok je vzdržljivost, ali še kaj drugega? Predvsem bi rad slišal izpovedi deklet, ki so preizkusile obe možnosti pri istem penisu, ker sicer je tudi to le anekdota.

St235 ::

ROFL, a zdaj je argument da je glavica neobčutljiva že to, kar nekateri nabijajo na forumu? zanimivo je da je pri vseh strokovnih pa tudi kvazi strokovnih člankih govora predvsem o zdravtenem vidiku zadeve, o občutljivosti pa razen v forumskih debatah ni kaj dosti govora.

Daj mi prosim razloži kaj moram s tisto kožico čutit? Ker nebodigatreba zmeraj zleze po glavico in noče sodelovat pri seksu.

UNIVERZUM ::

@jype

-vizualno je videti čelada drugače (predstavljaj si sveže odrezanega mladega jurčka (neobrezani)in potem taistega jurčka nareži po glavici s skalpelom kakšno desetinko milimetra globoko in ga pusti stat kakšen dan ali dva(obrezani), glavica mi je videti izsušena/postarana glede na neobrezane iste starosti)

-po mojih izkušnjah obrezani potrebujejo precej več dražljajev (da doživijo orgazem, vstane jim normalno), hkrati pa tudi pri hand job ali blow job potrebujejo bolj vlažna usta ali pa pljunek v roke.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Mipe ::

Ni razlike med čeladarji in mravljinčarji, ker kožica itak gre čez glavo. Oz. bi morala, pri fimozi je kožica preozka in stiska glavico, zato je odnos neprijeten oz. celo boleč. Zato rez.

imagodei ::

Dejte se, tako eni kot drugi, mal nehat sklicevat na lastno avtoriteto. Linki, anyone?

Vse, kar lahko rečemo tkole čez palec je: za razliko od slepiča prepucij kot kaže ni zakrnel organ v nekem prehodnem stanju. Torej obstaja nek evolucijski razlog, neka evolucijska prednost, da tisti konec mesa tam binglja. Če bi bilo koristno, da ga ne bi bilo, bi verjetno že izginil v milijonih letih evolucije (tako kot je izginila živalska poraščenost telesa).

Osebne anekdote ne štejejo. Če ni medicinskega razloga, gre za to, da brez veze stran režemo funkcionalni del telesa. Če smo pri nepotrebnih rečeh: za razliko od prepucija in podobno kot slepič, so nožni prsti tudi zakrneli, predvsem kakšen mezinec. Pa še lažje so dostopni kot slepič. Zakaj ne posekamo ob rojstvu stran nožnih prstov? Samo za zgago so, še prav nadležno se lahko zabašeš vanj.
- Hoc est qui sumus -

Vajenc ::

Daj mi prosim razloži kaj moram s tisto kožico čutit? Ker nebodigatreba zmeraj zleze po glavico in noče sodelovat pri seksu.

Brez trdonje si povsem zgubljen ... Tista kožica ima high tech tipala za temperaturo, dotik, vlago itd. Zelo verjetno pa odstranitev te kožice ne vpliva bistveno na kvaliteto življenja. Tako kot odvzeta luknjica ušesnega tkiva ne. Če te zanima kaj več si lahko za pozni štart prebereš dva linka, ki sem jih prilimal zgoraj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

mcgeek ::

Kako se nekateri hitro razburijo in začnejo pljuvati takoj, ko govorijo o nekom, ki je drugačen. Fobije sem in tja..
Sam sem izjemno liberalen, ne pripadam nobeni verski skupnosti in ne verujem, pa se vseeno zavzemam za to, da če ni posebnih zdravstvenih razlogov, se otroku ne sme posegati v normalen telesni razvoj. Ko pa je ta opravilno sposoben in lahko sam odloča o sebi, pa lahko počne kar želi s svojim telesom.
Eno je zavzemanje za nekaj, da bi se morda v prihodnosti kaj spremenilo; drugo pa je sprejemanje vsake drugačnosti - in če določene verske skupnosti pač prakticirajo to, pa naj. Če obstajajo neke zadrte krščanske družine, ki bi najraje videle, da se njihovim otrokom posuši, če se ga bo dotaknil, pa naj...
Mi je pa žal, da se to počne, zato ker se ima vsak sam pravico odločati kaj bo počel s svojim telesom.

Looooooka ::

Lej...tole je pac nakladanje obrezanih, ki se hocejo prepricat, da niso za nic prikrajsani.
End of story.
Tistim, ki ste bli pa obrezani zarad zdravstvenih razlogov pa predlagam, da prvo preberete celo temo preden zacnete jamrat.
Zdravstveni razlog je pac edini upraviceni razlog. Tud noge in roke odrezemo ce je nujno potrebno a ne.

?? Z kožico čutiš kaj?

Al si obrezan al pa res ne ves zakaj ga mas. Za normalno osebo je dovolj, da se s kozico necesa pipne pa cuti takoj.
Ce ga ti ne...odrezi pa je. Nothing to lose.
Inferiorno se pa mogoce pocutite samo obrezani, ker z brezveznimi argumenti branite nepotrebno pohabljanje otrok. MKAY?
Rezanje v imenu vere = nepotrebno pohabljanje.
Rezanje, ko so problemi = resevanje problemov.
Ne vem zakaj je v 21 stoletju sploh potrebna debata o tem ali je OK, da se karkoli reze s telesa po nepotrebnem(cakam, da nek genij omeni lase in dlake....).

joze ::

Tisti, ki smo obrezani smo zadovoljni ker smo obrezani, tisti, ki niste ste zadovoljni ker niste.
Kje je problem???

Looooooka ::

V obrezanosti ga ni.
Problematicno je to, da se v neislamski nezidovski drzavi dovoli starsem, da zahtevajo obrezovanje brez zdravstvenih razlogov.
Obstaja dovolj velika moznost, da otrok (21 stoletje again) ne bo sledil veri svojih starsev...tako, da mogoce ne bo vesel, da se je nekdo v njegovem imenu odlocil, da je dolocen del njegovega telesa nepotreben.
Ampak nekje vmes so tisti, ki so bili obrezani iz verskih razlogov, spet zacutili neko potrebo, da ta obicaj branijo z neresnicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Rias Gremory ::

Glavica postane manj občutljiva po odstranitvi kožice.
Link: http://au.answers.yahoo.com/question/in...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Vajenc ::

joze je izjavil:

Tisti, ki smo obrezani smo zadovoljni ker smo obrezani, tisti, ki niste ste zadovoljni ker niste.
Kje je problem???

Problem je v bolečem obrezovanju otrok zaradi navade staršev, ki ni nujno, da jo bo odrasla oseba "podedovala". Potem pa probajo še na forumu kakšni mal problematizirat, češ, da morajo obrezani kupovati večje kolečine lubrikantov ali pa, da je tista kožica itak mrtvo tkivo in bi jo morali praktično vsi odrezat. V teh dveh linkih piše kar precej na to temo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Looooooka ::

Rias Gremory je izjavil:

Glavica postane manj občutljiva po odstranitvi kožice.
Link: http://au.answers.yahoo.com/question/in...


Skoda k se ne da nardit ankete. Ker me resno zanima koliko ljudem je treba brat clanke za take cist samoumevne zadeve.

St235 ::

Lej...tole je pac nakladanje obrezanih, ki se hocejo prepricat, da niso za nic prikrajsani.

Lej...tole je pac nakladanje versko nestrpnih in nima veze z prednostmi in slabostmi obrezovanja.

Inferiorno se pa mogoce pocutite samo obrezani, ker z brezveznimi argumenti branite nepotrebno pohabljanje otrok. MKAY?

Če ti nisi sposoben ločit debate o tem ali obrezovanje človeka za kaj prikrajša v življenju in debate o tem ali je smiselno obrezovanje zaradi vere, se brezveze napihuješ.

Če bi prebral temo bi videl, da praktično nihče ne zagovarja obrezovanja zgolj na podlagi verskih razlogov. Zadnjo stran in pol je govora predvsem o tem, ali si s tem ko si obrezan za karkoli prikrajšanj.

Al si obrezan al pa res ne ves zakaj ga mas. Za normalno osebo je dovolj, da se s kozico necesa pipne pa cuti takoj.

Hvala za razsvetlitev, jaz idiot sem si pa vse življenje predtavljal, da je vir spolnega užitka povezava čeladarja in možganov. Zdaj vsaj vem, da je vse v kožici. Vidim, da te obrezovanje drastično odškoduje, sploh ker ne moreš več z kožico na tiču pipat stvari. Jaz sem si od nekdaj želel hodit po stanovanju in se z kožico dotikat naključnih predmetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Looooooka ::

Bolece obrezovanje pomojem tud ni problem, ker ce to dela zdravnik verjetno ob odstranjevanju ni bolecin(sj mamo injekcije...).
Vecji problem je dejstvo, da mas muslimane in zide v drzavi, kjer ta vera pac ni glavna. Poleg tega si jo delijo z ateisti.
Se pravi ni nerazumljivo predvidevat, da bodo te iste osebe slej ko prej spocele otroka z osebo, ki ne sledi temu prepricanju.
In tudi ni nerazumljivo predvidevat, da lahko na koncu dneva obvelja zelja enega partnerja.
Ce damo se zraven dejstvo, da otrok pri temu nima besede in dejstvo, da je operacija ce ni komplikacij nepotrebna...no potem pa lahko takoj vidimo kje zna bit problem.
Sej ce bi se 16+ letnik odlocil(ok mogoce clo 18), da si hoce odrezat karkol si ze hoce odrezat...prou je ze dovolj star in ima dovolj izkusenj, da lahko prihaja do lastnih zakljuckov.
Naj si odreze usesa. Bo sam kriv.
Bo mel pa vsaj moznost odlocitve.

Lakotnik lej...bedarije pises.
Ce lahko z dolocenim organom nekaj cutis potem je logicno, da to ni mrtvo tkivo in da je povezano z zivci.Ti si lahko mozgane v rit vtaknes ce ti jst porezem vse povezave do zivcev.
Noben ni rekel, da obrezan ne bos uzival v seksu ampak je precej logicno, da bos cutil MANJ. mkay?
In zdej se lahko zacnes zaletavat z zgornjo glavo V STENO, ker ti dolocene stvari ocitno niso cisto jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

St235 ::

Se pravi ni nerazumljivo predvidevat, da bodo te iste osebe slej ko prej spocele otroka z osebo, ki ne sledi temu prepricanju.
In tudi ni nerazumljivo predvidevat, da lahko na koncu dneva obvelja zelja enega partnerja.


Nazadnje ko sem pogledal je v demokratičnih državah odločitev kako vzgajati otroka odločitev obeh partnerjev.

Noben ni rekel, da obrezan ne bos uzival v seksu ampak je precej logicno, da bos cutil MANJ. mkay?


Daj ti meni razloži v čem točno bolj uživaš v skesu, če imaš pod glavci nabrano kožo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

photot ::

Pri obrezanju gre stran sprednji del prepucija (kožice); na notranji strani t.i. notranja kožica, ki je bogato oživčena. Skupaj z notranjim delom kožice se amputira tudi frenulum (v pretežnem deležu zdravstevnih primerov ter v veliki večini verskih primerov obrezanja). Frenulum je definitivno moški "G-spot". Skozi tkivo frenuluma gre velika večina vseh živčnih dražljajev od sprednjega dela prepucija proti možganom. Poleg omenjenega je po obrezanju glavica penisa izpostavljena drgnenju in to naredi steno glavice bolj izsušeno in neobčutljivo. Če gre torej ta kožica v nepovrat, potem ta moški pač precej dražljajev spolnega vzburjenja ne bo več mogel dobiti v možgane.

Če se obrezanje opravi pri malčku ali dečku pred začetkom spolnih aktivnosti (masturbacija v prednajstniškem in najstniškem obdobju ter seks), potem itak ne bo vedel, kaj je imel prej in kaj je z obrezanjem izgubil. Po mojem mnenju so relevantni informatorji o plusih in minusih obrezanja moški, ki so bili spolno aktivni še pred obrezanjem. .... No, jaz sem (iz zdravstenih razlogov) eden izmed njih. Rečem lahko le to, da je bila to največja napaka, ki sem jo storil v mojem življenju. Nekoliko preozko kožico in kratek frenulum (to mi je občasno povzročalo rahle bolečine) bi se dalo rešiti z raztegovanjem ter tretmajem s kortikosteroidno kremo. Zdaj pri seksu možgani dobijo morda kakšno četrtino finih prijetnih dražljajev, kakor so jih dobivali prej. Erekcija ni več tako trdna in vztrajna kot pred posegom. Občutja pri orgazmu pa so le bleda prispodoba od tistih pred posegom. Skratka, popolna polomija ... kot bi ti nekdo naložil neko kazen, ki je doživljenjska.

Jaz bi obrezanje mladoletnih oseb brez medicinskih indikacij zakonsko prepovedal in kazensko preganjal (kakor je storila Švedska), saj gre za pohabljanje ljudi in grobo kršenje osnovnih človekovih pravic. Četudi so za obrezanje medicinski razlogi, bi to moral biti skrajni ukrep, ker manj radikalne metode niso bile uspešne.

PS: Če kdo želi več informacij o konkretnem primeru, pa naj pošlje ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: photot ()

St235 ::

Ce lahko z dolocenim organom nekaj cutis potem je logicno, da to ni mrtvo tkivo in da je povezano z zivci.Ti si lahko mozgane v rit vtaknes ce ti jst porezem vse povezave do zivcev.


Glede na napisano, a ti sploh veš kaj se pri obrezovanju odreže/prireže?

Looooooka ::

St235 je izjavil:

Se pravi ni nerazumljivo predvidevat, da bodo te iste osebe slej ko prej spocele otroka z osebo, ki ne sledi temu prepricanju.
In tudi ni nerazumljivo predvidevat, da lahko na koncu dneva obvelja zelja enega partnerja.


Nazadnje ko sem pogledal je v demokratičnih državah odločitev kako vzgajati otroka odločitev obeh partnerjev.

In ko sem jaz nazadnje pogleda so imeli otroci pravice.
To je pa primer, kjer se jih v imenu vere tepta.

Bos se kaksno polovicno resnico napisal?

Okapi ::

A vzrok je vzdržljivost, ali še kaj drugega?
Ker je glavica manj občutljiva (pa je še vedno čisto dovolj občutljiva), ima njen lastnik boljšo kontrolo nad dogajanjem. Nekako tako, kot je lažje teči bos, ko imaš enkrat utrjene podplate;)

In, mimogrede, za dosego tega ni treba biti kirurško obrezan, lahko se samo navadiš, da imaš ves čas kožico zarolano nazaj. Na Japonskem je to menda zelo razširjena navada.

O.

Looooooka ::

St235 je izjavil:

Ce lahko z dolocenim organom nekaj cutis potem je logicno, da to ni mrtvo tkivo in da je povezano z zivci.Ti si lahko mozgane v rit vtaknes ce ti jst porezem vse povezave do zivcev.


Glede na napisano, a ti sploh veš kaj se pri obrezovanju odreže/prireže?

Glede na napisano spet hvatas krivine.

Pejt zdele z brisaco drgnit po tej grozni kozici pa mi povej ce si kaj cutil.
Ce si...potem zgubljas na obcutku. Ce nisi...pac NE.
Pa ni vazno a ti mal porezem kozo s hrbta al pa to "grdo nepotrebno kozico s penisa". Ko ti nekaj s cemer si prej cutil odrezem...bos cutil MANJ. Torej definitivno ne bos profitiral pri obcutkih.

Ce bos pa zdej dlakocepil in iskal zivce pa go ahead. Se zmeraj prodajas bucke.

Looooooka ::

Okapi je izjavil:

A vzrok je vzdržljivost, ali še kaj drugega?
Ker je glavica manj občutljiva (pa je še vedno čisto dovolj občutljiva), ima njen lastnik boljšo kontrolo nad dogajanjem. Nekako tako, kot je lažje teči bos, ko imaš enkrat utrjene podplate;)

In, mimogrede, za dosego tega ni treba biti kirurško obrezan, lahko se samo navadiš, da imaš ves čas kožico zarolano nazaj. Na Japonskem je to menda zelo razširjena navada.

O.

Za tiste, ki se ne znajo kontrolirat mas kondome, ki ti ga omrtvicijo...in lubrikante z istim efektom.
Mogoce bi blo fino moske prej prepricat, da ce rabijo izvajat 3 urne maratone, da zadovoljijo zensko tko al tko nekaj narobe delajo.
Pa sebe permanentno prikrajsat zarad zenske....precej copatasto :D

Yosh ::

Moje mnenje.. Obrezovanje je popolnoma nehumano dejanje. Sploh ker otrokom starim nekaj dni, običajno to počnejo brez anestezije.
Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.



Kako skrajšani za užitek? To so neumnosti. Možgani vzburijo, spolni organ je orodje za prenos semena.
Sem obrezan in nimam nobenih težav.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Looooooka ::

Noben ni rekel, da mas tezave.
Read again.
And again.
And again.

Rias Gremory ::

@Okapi
Ker drugih metod za podaljševat spolni odnos oz. podaljšati časa pred izlivom pa ni?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Okapi ::

Mogoce bi blo fino moske prej prepricat, da ce rabijo izvajat 3 urne maratone, da zadovoljijo zensko tko al tko nekaj narobe delajo.
:)) Tebi ni čisto jasno, what women want, ane?

O.

Looooooka ::

Rias Gremory je izjavil:

@Okapi
Ker drugih metod za podaljševat spolni odnos oz. podaljšati časa pred izlivom pa ni?

Ta je cenejsa. Kriza pa to. Treba sparat. Se umijes se hitrej...prisparas tisto sekundo, ki je potrebna za poteg kozice.
Optimizacija!
Time is money!

Rias Gremory ::

Yosh je izjavil:

Moje mnenje.. Obrezovanje je popolnoma nehumano dejanje. Sploh ker otrokom starim nekaj dni, običajno to počnejo brez anestezije.
Sploh pa so potem kot odrasli, pri spolnosti prikrajšani za marsikateri občutek - ter so veliko bolj neobčutljivi.



Kako skrajšani za užitek? To so neumnosti. Možgani vzburijo, spolni organ je orodje za prenos semena.
Sem obrezan in nimam nobenih težav.

Kako skrajšani za užitek?

Tako, da si malce prebereš poste nad tem in odpreš kakšen link.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Looooooka ::

Okapi je izjavil:

Mogoce bi blo fino moske prej prepricat, da ce rabijo izvajat 3 urne maratone, da zadovoljijo zensko tko al tko nekaj narobe delajo.
:)) Tebi ni čisto jasno, what women want, ane?

O.

Dobr si me zabil.
Res.
Sploh ne vem kaj zenske hocejo.
Niti ene se nisem mel.
Prosim...povej mi vec!!!!

USS Liberty ::

za masovno obrezovanje pri nas ni kriv islam, ampak zdravniki, ki brez potrebe dečke iz "zdravstvenih" razlogov pošiljajo na obrezovanje. V bivši državi so na sistematskem pregledu polovico poslali na obrezovanje, drugo polovico pa na odstranitev mandeljnov in v večini je bilo to povsem nepotrebno in ta praksa kot berem obstaja še danes. Mene na srečo niso obrezali, so mi pa mandeljne brez veze odstranili in zaradi tega imam sedaj že dolga leta več težav z grlom kot koristi.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

St235 ::

Looooooka je izjavil:

St235 je izjavil:

Se pravi ni nerazumljivo predvidevat, da bodo te iste osebe slej ko prej spocele otroka z osebo, ki ne sledi temu prepricanju.
In tudi ni nerazumljivo predvidevat, da lahko na koncu dneva obvelja zelja enega partnerja.


Nazadnje ko sem pogledal je v demokratičnih državah odločitev kako vzgajati otroka odločitev obeh partnerjev.

In ko sem jaz nazadnje pogleda so imeli otroci pravice.
To je pa primer, kjer se jih v imenu vere tepta.



tukaj si na izjemno trhlih tleh. Pravica staršev je, da otroka vzgajajo v skladu z svojimi načeli. In dokler ni mogoče dokazat da ta proces neposredno škodi otroku je nemogoče vleč zaključke. Lej ti lahko svoje antiteistične težnje sproščaš kakor veš in znaš. Kaj pa potem ko starši želijo otroka obrezat zato, ker verjamejo da je to bolj higijenično? ali ker je oče obrezan in na podlagi lastnih izkušenj verjame, da je to za jegovega sina dobro? Ker kot pišeš je takoj vse ok, samo da ni vere zraven.

Looooooka ::

Lepo pravljico si napisal.
To je pa tud vse.
Tole s higieno ti bo zavrgel vsak zdravnik tko, da je brezveze sploh odgovarjat na take provokacije.
Higiena je nekaj kar clovek pozna ali pa ne.
Rezanje ti tle ne bo nic pomagalo ce te stari niso sposobni nauciti umivanja.
Bi bli pa pomojem ze zreli za obisk socialne ob takih stavkih.

bluefish ::

@Lakotnik29: Ne, sporno je vsakršno obrezovanje mladoletnih oseb, ki ne temelji na zdravstvenih razlogih, prepričanja in izkušnje staršev gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Looooooka ::

Bi blo fino ce bi se vsak tlele mal predstavil, da bi blo lazje razumeti iz kje prihajajo njegovi argumenti.
Ker again...odrasla oseba si lahko odreze kar si hoce.
Otrokovi starsi so pa pac lahko nerazgledani in sledijo naukom svojih starsev. Kar je verjetno tudi eden izmed razlogov zakaj imajo otroci pravice, ki naj bi jih branila tudi drzava...pa ceprav pri tem povozi prepricanja in pravice starsev.

Vajenc ::

Zdaj pri seksu možgani dobijo morda kakšno četrtino finih prijetnih dražljajev, kakor so jih dobivali prej. Erekcija ni več tako trdna in vztrajna kot pred posegom. Občutja pri orgazmu pa so le bleda prispodoba od tistih pred posegom.

3/4 finih dražljajev manj? Si to pravilno zapisal? In zakaj točno bi bil pri obrezanih orgazem manjše intenzitete?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Rias Gremory ::

Starši naj raje prvo otrokom povejo, da je to treba lepo umit pa bo use kul.

ali ker je oče obrezan in na podlagi lastnih izkušenj verjame, da je to za jegovega sina dobro?

Kakšnih izkušenj? Ker se ni umival?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mcgeek ::

Vajenc je izjavil:

Zdaj pri seksu možgani dobijo morda kakšno četrtino finih prijetnih dražljajev, kakor so jih dobivali prej. Erekcija ni več tako trdna in vztrajna kot pred posegom. Občutja pri orgazmu pa so le bleda prispodoba od tistih pred posegom.

3/4 finih dražljajev? Si to pravilno zapisal? In zakaj točno bi bil pri obrezanih orgazem manjše intenzitete?

Želeli ste izkušnjo nekoga, ki je bil obrezan kot odrasel in ste jo dobili.
In edino kar je zanj pomembno, je to kar sam čuti/občuti. Če ocenjuje, da je bila sprememba tako očitna, mu jaz verjamem.

Yosh ::

Ok, nisem vse detaljno prebral, sem pa prelete. ampak imho je preveč ozkogledno.. Ok. Sej razumem, naša občutja definirajo zunanji dražljaji, ampak sej ni samo kožica tisti ali en predel na penisu ki pošilja električne signale v možgane.. stanje vzburjenja se začne v možganih, sej to je vsem jasno, zunanji dražljaji pa doprinesejo temu še nekaj. Da bi samo rekel, da ker pač jaz nimam kožice, enega dela, da sem v celoti prikrajšan za nek užitek katerega neobrezani zaznate "bolj", je čista neumnost.Problem je predvsem psihološki, vsaj za tiste ki "jokajo" da so jim z odvzemom "kapice" vzeli dostojanstvo moškega, in ga prikrajšali in odtuji .. in bla bla .. spet neumnost. Moški si brez kožice ali z kožico, dober si v postelji, brez kožice ali z kožico. In spet, prezgodnja ejakulacija nima veze z občutljivostjo, gre za proces spoznavanja lastnih dražljajev in stanj vzburjenja, s kontrolo le tega in dihanjem lahko tvoj spolni odnos traja dlje, čeprav evolucijsko nismo narejeni za 3 urno "porn" like natepavanje, heh.
Berem samo znanstvene članke, za nekaj tako neumnega pa dejansko ni članka, zato mi ne moreš nič kaj prodati.
Glede verskega obrezovanja je pa tako, če že, naj se poseg opravi strokovnjak.
Kdor hoče, naj si odreže, kdor ne pa ne. Sina ne bom silil, če bo moral narediti poseg, ker bo edina rešitev, potem ga bom podprl.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Rias Gremory ::

ampak sej ni samo kožica tisti ali en predel na penisu ki pošilja električne signale v možgane

Tega noben (vsaj jaz nisem zasledil) ni napisal.

da sem v celoti prikrajšan za nek užitek katerega neobrezani zaznate "bolj", je čista neumnost

V celoti? Bedarija.
So pa v kožici živci ki po povezavah sodeč pač prinesejo še nekaj več v spolnih odnosih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Looooooka ::

Dostojanstvo je bolj...odvisno od moskega in lokacije.
V Ameriki je ze tko(zidovski vpliv?), da so ze prakticno navajeni, da so moski obrezani in bos nasel veliko stevilo zensk, ki se jim neobrezano zdi neestetsko(porn factor?).
V celoti bit prikrajsan je tud bullshit...saj niso cloveku odrezal celga penisa
A je kdo tle to napisal al kaj? :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sim kartica prevelika

Oddelek: Loža
153072 (2121) grandioso74
»

Obrezovanja žensk/deklic je zločin (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
57832167 (16102) T-h-o-r

Več podobnih tem