» »

Pregrevanje graf. kartice

Pregrevanje graf. kartice

amater87 ::

Pozdravljeni!

Pred časom sem opazil, da mi podvaja določene vrstice na ekranu ko igram igro biliard na mini clip-u. Nič zahtevnega je pa malo moteče. Sicer se čez čas izgubijo vendar ko premaknem sliko po ekranu se spet pojavijo. Drugje tega nisem opazil. Drugo sem opazil, da se mi graf. kartica nenormalno segreva. Ko imam samo vžgan računalnik ali pa pišem kaj v Wordu se mi zadnje čase segreva tudi do 60 ali več stopinj. Ventilator pa imam naštiman na 50-55% hitrosti. Naj povem, da sem pri enakih pogojih z ventilatorjem na 35-40% iml prej temperaturo grafične nekje okoli 50 stopinj. V kolikor pa gledam kaj po Youtubu ali kakšen film pol pa gre tudi pri 60% hitrosti temperatura na 70 stopinj. Če dvignem hitrost pa mi tuli ventilator na grafični kot Boeing 747 pred vzletom. Aja. Grafična je AMD 6870 Sapphire z enim ventilatorjem.
A ima kdo kakšen fajn nasvet kaj naj naredim oz. kako lahko odpravim napako.
To je trenutno ko samo pišem na Slo-tech o težavi.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.
  • spremenil: amater87 ()

dellček ::

Imel sem podoben primer. zanima me kašen win imaš? ali se pojavlja bluescreen? malo napiš kakšna je grafa cpu...
In če imaš naštimano avto hlajenje.

dogo ::

Glede na vremenske pogoje je višja temperatura normalna, razen če je prostor klimatiziran. Kar je nenavadno so omenjene črte, verjetno bi bilo pametno napisat support ticket pri sapphire.

taz ::

Dej malo spihat prah ven iz grafične, lahko je to en razlog, da se ti tolko bolj greje, v primerjavi s prej.
Dobra rešitev pa je to: KLIK

amater87 ::

Ciao.
Hvala vsem.
Imam win enterprise. Ne. Bluescreen se mi ne pojavlja. Avto hlajenje nimam. Sem pa zgoraj opisal da moram sam povečat obrate ampak imam potem občutek kot da bi poslušal 747 pri vzletu.
V stanovanju imam 26 stopinj. Prah pucam cca na tri tedne iz celega računalnika.
Ker je pa v garanciji ne mislim kupovat nove. Me sam zanima ali mi lahko nekdo da kakšno informacijo kaj naj naredim, ker se mi ne da pošiljati na servis in potem rečejo, da sem jaz kriv itd.....
Se namreč prav dosti ne spoznam na to.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

Brias ::

caki mal ...

kupil si indijsko verzijo 6870 in sedaj bi reklamiral ker ti vent na 50% ne hladi vec dobro ...

hmm .,,,

slabo bos tole argumentiral ... vsaj na servisu ...

termalno pasto imas zapeceno kot 12 let stare 478 plate ...

ne mores pa razdirati, ker je se v garanciji ...

priceless :)

dellček ::

pri enem kompu je bil problem win7 zarad win aero... inštaliraš xp in dela normalno
tukaj je lahko vzrokov veliko. drugače ta temperatura ni visoka pri nekaterih grafičnah je še veliko višja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2-3 mesece star računalnik in slabši od prejšnjega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588435 (6989) solatko
»

Club3D HD radeon 6870 in pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
121162 (917) BorutK-73
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127760 (11640) erzy
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424060 (3660) jan01
»

rač. se ne zažene, northbridge blazno vroč

Oddelek: Strojna oprema
211695 (1334) vander

Več podobnih tem