» »

rač. se ne zažene, northbridge blazno vroč

rač. se ne zažene, northbridge blazno vroč

Arthur ::

Imam problem s prijateljevim računalnikom.

par dni nazaj se mu pri vklopu monitor ni hotel prižgati, pol se spet enkrat je, pa kasneje kar crknil med delovanjem, itd. enkrat je delalo, enkrat ne.

zdaj se sploh ne vklopi. ko sem pogledal sem opazil da ko plata ima štrom (napajalnik je vključen) sveti zelena ledica nekje spodaj na plati. ob vklopu se začneta vrteti ventilatorja na procesorju in v napajalniku, oni na grafični pa ne. razen tega se disk ravno tako ne zavrti in grafična ne da od sebe nikakršne slike (monitor ostane črn).

se pa hladilnik od northbridga začne neverjetno segrevat. po kakšni minuti je že tako vroč, da če bi držal prst gor za kakšnih 5, 10 sec bi verjetno dobil opekline. hladilnik od procesorja pa ni vroč, bolj mlačen.

resetiral sem bios, ni nič bolje. izklapljal sem komponente (in nekatere priključil na svoj računalnik) in zaključil da disk, dvd, ram, grafična in napajalnik so ok. ostaneta še plata in procesor.

glede na simptome, kaj bi bilo po vaše? najbolj očiten razlog je plata, ampak vsi kondenzatorji so ok, z ravnimi vrhovi, nič napihnjeni, nobene rje.

plata je Asus P4P800 SE (intel 865 PE čipset)
procesor Prescott 3.0
napajalnik Chieftec 350 W

zee ::

če se NB pregreva, ga je potrebno ohladit, kar narediš bodisi tako, da snameš obstoječi hladilnik in lepo namažeš s kakšno termalno pasto ali pa namesto tovarniškega hladilnika namestiš kakšnega večjega in pasivnega.

podobne težave sem imel prejšnji teden na svoji DFI Ultra-D. po namestitivi večjega pasivnega hladilnika vse dela bp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrewSmith ::

zee....kak cooler pa si namontiral?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Arthur ::

mislim da boljše hlajenje nb-ja ne bi nič pomagalo. kakšne pol minute ali minuto je še dovolj hladen, da bi se vsaj nekaj moralo pokazati na ekranu, pa se nič.

icy ::

najveretneje je sla plata k rakom zvizgat. Lahko tudi da je kje v okolici NBja crknil kak mosfet, smd element,...

Husqvarna ::

Kaj pa če za začetek probaš samo z drugim napajalnikom?

Arthur ::

sem probal s svojim napajalnikom in svojo grafično, nič ne pomaga.
v bistvu me zanima kje bi ugotovili kater element je crknil in ga zamenjali. če se bolj ne splača kar nove matične nabavit (tj. rabljene).

pozitron ::

Se opravičujem, malo bi si sposodil temo oz. nekaj vprašal. mam mobo gigabyte ga-k8nf-9 in mam full vroč northbridge, ko ugasnem comp in potipam bi se lahko opekel. Temperatura je 70 C, saj tko pravi speedfan in sandra. Pisal sem na gigabyte tech support in dobil odgovor, da če dela vse stabilno, da pol ni problema glede temp. Na forumih sem bral, da imajo nekateri isto tako visoke temp. in da naj bi delalo do 100 C. U glavnem kot se na sliki vidi je pasivni hladilnik za NB, zanima me pa če lahko dam dol ta hladilnik in namažem z arctic silver 5, če bo kaj pomagalo, saj za nekaj stopinj. Če je ta pasta sploh primerna za NB. Coolerja ne morem menjat, ker je grafična preveč zraven tko, da ventilator al pa kak zalmanov pasivni ne pride v upoštev. Sej vse dela stabilno in vredu sam mislu sem probat to, če bo znižal kakšno stopinjo.

Husqvarna ::

Če je ta pasivni hladilnik že sedaj zelo vroč, potem pasta dobro opravlja delo (praviš da se na otip skoraj opečeš) Raje razmisli kako bi zadevo bolje prevetril, ali pa celo namontiraj nanj kak ventilator.

pozitron ::

Namontirat ne morem ventilator, ker je tko čudn postavlen NB, da ga grafa x1900gt, pol prekriva, to da ne morm nč nardit. Mam pa dva ventilatorja za ohišje, sem probu dat še stranskega ampak nč ne pomaga, temp. je ista. Bom mogu še mal potuhtat.

minime ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minime ()

rapz0r ::

Če ti grafa prekriva pol NBja pa nabavi tisto thermalrightovo čudo ki paše na vse plate in je hladilnik preko heatpipeov speljan stran. Na qlpcu ga majo i think.

pozitron ::

qlpcu?? Maš kakšen link mogoče? Al pa saj link kakšen zgleda pa kako se mu reče?

roli ::

http://www.r00li.com

pozitron ::

hvala

Sam zgleda, da ni kompatibilen z mojo plato. Je ni na listi, sam crosffir pa sli plate so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

icy ::

klik Za tega pa ti pise,da je kompatibilen s tvojo ;)

pozitron ::

Hja, sam jst bi glih tistga z zavkrivljenim cevkam rabil, da ga spravim mimo grafiče.

amigo_no1 ::

Če je northbridge po 1 minuti tako vroč, da še prsta ne moreš gor držati je nekaj zelo narobe z samo matično ploščo...
Po moje jo boš moral __kmalu__ zamenjati ko bo dokončno "crknila" 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pozitron ::

Sej tko je že od prvega dneva k sm kupil. Pa dela že 1 let pa pol BP.

SasoS ::

Nabavi ta SLI kuler. Meni čisto lepo paše tudi na neSLI plato.
Tako ali tako je isti mehanizem pritrjevanja kot na neSLI kulerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

pozitron ::

Bom verjetn res kr tega probu. Upam, da bo pasal gor, vidit je da bo.

vander ::

Imel sem isti problem z gigabytovo plato - visoka temp. NB, tako, da mi je zaradi tega crknila grafična kartica; tako so rekli na servisu. Grafično so mi zamenjali, ker je bilo vse v garanciji, montirali so mi tudi ventilator za ohišje Zalman 92 mm z nosilcem, ki je usmerjen na NB in od takrat vse lepo dela, northbridge pa je občutno hladnjejši.
http://www.mimovrste.com/images/image.p...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579732 (7867) Jst
»

Menjava venta na mamaplati???

Oddelek: Pomoč in nasveti
8918 (780) jerry2000
»

nforce 4 chipset brez ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121275 (1097) borisk
»

northbridge hladilnik ropota

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151553 (1089) StricGeZza
»

Menjava Chipset Fan (ventilatorja) za Hladilno rebro

Oddelek: Strojna oprema
81164 (1034) himera

Več podobnih tem