» »

prenosnik HP 6735s se greje

prenosnik HP 6735s se greje

69charger ::

Imam prenosnika HP 6735s in od kar ga imam (poletja) se nenormalno greje,ko nič ne delam ima 70 stopinj,ko pa igram igre pride temperatura tudi do 90 stopinj in ne gre pod 80.Ventilator se do konca vklopi šele pri 90 stopinjah.Kaj naj naredim da bo hlajenje boljše,naj ga dam na servis ali kaj drugega? Imam tudi hlajenje za pod prenosnika in so razlike le nekaj stopinj.

Chelios ::

Daj ga na čiščenje, verjetno je kriv prah znotraj prenosnika.
Just juice me!

LuGi ::

AMD jajc se pač greje smola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Realman ::

Lugi; s tem se ne bi strinjal. Dejstvo je,d a so AMDji bolj vroči drži. Vendar za takšno teh nizkocenovnih prenosnikov je krivo slabo narejeno hlajenje. Čeprav se mi zdi, da zanalašč delajo tako, saj predolgo ne sme držat. Sem pred slabim letom testiral dva identična procesorja v različnih prenosnikih. Bil je dvojederni turion, in verjel ali ne, v prenosniki katerem je bila cena dobrih 1000eurov in več, je bila temperatura presenetljivo nizka tudi pod max. obremenitvijo ni šel veliko čez 70. Medtem ko druga znamka, polcenejši je bil takoj na 90 in prek.

69charger ::

Torej naj dam na servis da zamenjajo hlajenje ali naj dam komu da naredi novo hlajenje za prenosnika?

Realman ::

Tu ni veliko za narediti, razen sčistiti koliko se da, po možnosti še menjati termalno pasto na procesorju.

jan01 ::

Imaš slučajno xpje gor? POzabil posnet driverje za amdja http://support.amd.com/us/Pages/dynamic... S http://support.amd.com/us/Pages/dynamic... pa lahko še hitro vidiš na kolko deluje in spremeinjaš...

win64 ::

Še na nizkih temperaturah ti laufa, sem videl dotični prenosnik ko je na idle 90°C. Brez pretiravanja

jan01 ::

@win64
Zagotovo na xpjih, ki nima priloženim amdjevih driverjev!

win64 ::

ne ima windows 7

jan01 ::

Pa mu frekvenca med neobremenitvijo spoh pade?
Ima najnovejši bios?
Ima na balaced oz na power save?

Ima s ali b model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

win64 ::

s model, frekvenca pada, biosa nima najnovejšega, in balanced mode
bios in pucanje bi moglo pomagat, sem samo hotel omenit, da se tudi hujše dobi

jan01 ::

Vedno problematični vsi s modeli hpjev. Nikoli ne kupujte pocenih hpjev!

Chelios ::

Zakaj? Jaz sem imel enega, ki je bil s model pa nekih težav ni blo, dobro malo je bil topel (v mejah normale) pa ohišje/tipkovnica ni ne vem kako kvalitetne izdelave ampak to lahko pričakuješ od s modela.
Just juice me!

69charger ::

Naložen imam Windows XP.Bom probal posodobit driverje procesorja ampak ne verjamem da bo to pomagalo.

EDIT: Sem naložil nove driverje in res SpeedFan kaže da je hladnejši.Ampak sem opazil da procesor deluje počasneje kot ponavadi saj COD4 šteka na nastavitve ki prej niso štekale.Med igranjem Trackmanie sem tudi dobil BSOD.Je kaj narobe z driverji?

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

@69charger
Poskusi tole: start->run-> services.msc in disabliraj ati hotkey poller. Ponovno zaženi. Pa imaš najnovejše atijeve driverje? http://game.amd.com/us-en/drivers_catal...
Spremeni na profil s katerim se bo cpu dinamično spreminjal(mislim, da je to presentation, probaj še druge... na xpjih profili čisto zgrešeno poimenovani...

c00L3r ::

Odpret, pogledat ventilatorje in hladilna rebra. Vse očistit, mogoče še zamenjat termalno pasto. Če se ventilator ne vrti ali pa težko vrti, tega zamenjat. Gonilnik, ki spusti frekvenco je fajn stvar, načeloma pa se ne sme pregrevat, če tega ni.

Imam prenosnik v podpisu in se mi ob obremenitvi segreje nekje do 65 stopinj, sicer je okrog 50. 1x na mesec ga spiham in posesam prah ven (brez odpiranja prenosnika).

Lahko ga probaš očistit tudi brez odpiranja. Sem tako "rešil" že 2 prenosnika. Najprej vzami sesalec in posesaj iz rež ven vse kar gre. Nato čist od blizu močno pihni parkkrat noter v vse reže, potem spet sesalec. To ponovi ene 3x. Če imaš sesalec, ki tudi piha ali kako podobno napavo, lahko to uporabiš, namesto da z usti pihaš :)

hudychk ::

Gre za zelo znano napako HP prenosnikov. Hladilnik, ki hladi grafično kartico in procesor ima pri režah ohišja heatpipe, ki se na notranji strani zabaše lahko tudi z 3mm debelo plastjo prahu, zaradi katere potem ventilator ne more vročega zraka izpihniti iz ohišja. To sem popravljal že na treh HPjih, eden je bil serija 6xxx in dva 8xxx, skratka ista napaka. Pri enem od serije 8xxx se je procesor segrel celo na več kot 110°C in računalnika ni bilo možno držati niti v naročju. Če se ta prah ne spuca in po možnosti zamenja tudi termalno pasto s kakšno dobro (ala Arctic Silver 5 ali pa kšno drugo, ki ni prevodna od Arctica, mislim da imajo oznako MX2 in MX3, če se ne motim), lahko pričakuješ tudi, da ti bo ventilator s časom odpovedal, ker bo deloval z maksimalnimi vrtljaji.

Nikakor NE PIHAJ z zunanje strani v računalnik, ker boš tako prah spravil v ventilator in bo začel ropotati (bo za zamenjat). Če imaš računalnik še v garanciji, ga odnesi na servis, kjer ti bojo to zastonj spucal, če pa garancije nimaš več, imaš pa na HPjevi spletni strani za vsak model prenosnika podrobno po korakih opisano, kako se spuca itd. (priložene so tudi slike, tako da ne moreš ničesar narediti narobe, paziti moraš le pri konektorju, kamor je priklopljena tipkovnica, ker se baje radi polomjo in je potem za zamenjat cela plata).

Upam, da ti bo kaj v pomoč.

LP
The Devil himself!

shark_nm ::

mah jebo jih HP. Sicer ne vem kako ma 6735s, 6820s ima jebeno za odprt. Nima tako da samo tipkovnico ven daš, pač pa treba snet panel,lcd,disk,rame mah use možno uglavnm... Tko da je kar urco posla da lepo spucaš in zamenaš pasto. Imajo pa tej hpji res bedn hladilniček. To bi se moglo dat zamenjat kak custom varjanto pa bi blo ok. Ko tisto je res jajc od jajca. Un venntilator pa sam tul pa se neki matra... Drugače pa če je zadeva še v garancijishrani vse podatke zavij v kovter in šopaj do daske... Naj oni menjajo zato so plačani. Če pa ni pa odpri pa spucaj, še enkrat daj kako bolj kvalitetno termalno pasto in to je to

Pyr0Beast ::

6820 pa res ni problem reber očistit. Odvijačiš tipkovnico, odvijačiš front panel/bezel in odšravfaš ventilator hladilnika. Potem samo še odstraniš zaplato prahu iz reber in to je to.

6350 ima enako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

6735* in ne 6350
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hudychk ::

Sej majo več al manj po istem kopitu narejeno da prideš zraven :) Pri Toshibi L300 pa se stvar konkretno bolj zakomplicira :D hehe Tam je potrebno odvijačit cel zgornji pokrov, use kable notr odklopit poleg tipkovnice seveda, skratka tok enih stvari, da na koncu iz spodnje strani prideš do coolerja :D tko da je pr HPjih tole kar vredu porihtano :) Je pa hladilnik res gniu :D hehe
The Devil himself!

Pyr0Beast ::

Toshibo je resda potrebno skoraj kompletno razdreti vendar pa se njen hladilnik nenavadno počasi zapaca. Morebiti ima to več s tipom uporabnika kakor kvaliteto prenosnika.
Tečaji ekrana pa so boljši na 6735 laptopu kakor na toshibi satellite a200.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shark_nm ::

pyro ni tako kakor pri nekaterih modelih ko se samo istakne tipkovnica in viola. da prideš do hladilnika imaš praktično vse razstavljeno. Ekran gre stran,tipkovnica,panel,disk ven zarad vijakov, vireles gre ven, kabli stran itd.... Sej na netu najdeš navodila... tako da samo slediš. Pač če si za legokocke tehno sestavt lahk tut to, sam je pa zamudno glede na to da bi to kurbo blo treba pucat na 3 mesce...lahko bi samo tako kot je pri nekaterih modelih odpasaš tipkovnico in viola...

Pyr0Beast ::

Da, čas si je treba vzeti. Ko pa enkrat razdreš ohišje pa ni več tisto, kar naj bi bilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hudychk ::

Pyro, js sm enga HPja že 3x razstavu pa nazaj dau pa je še kr use uredu. Je pa že ohišje popokalo in en majhen košček se je odlomil tam kjer so reže za izpihavanje zraka. Slaba plastika :) HP premium quality :D hehe Po testih naj bi bile najbolj kvalitetne Toshibe, sledijo Asus, Lenovo, Acer in HP. Tu je bila merjena pokvarljivost v enem letu normalne uporabe. Lahko še povem, da se je kolegu na HPju serije 8xxx že 2x stopila point stick kapica zaradi pregrevanja procesorja, crknili sta mu 2 bateriji v 2 letih in 2 napajalnika, mojmu bratu je prav tako na novejši seriji 8xxx v prvem letu crknila tipkovnica in napajalnik, v naslednjem letu pa še drugi napajalnik. Ne vem, ne vem, niso laptopi več to kar so bili včasih, vsaj HPji ne... Škoda, pa tako priznana znamka...
The Devil himself!

Pyr0Beast ::

Je 'v redu'. Nekateri prenosniki pa začnejo obupno škripati in se zvijati, ker se ohišje ne drži tako dobro skupaj.

HP ni bil nikoli priznana znamka pri prenosnikih. Že takrat, ko so kupili Compaq so iz tega podjetja (Compaq) odšli vsi, ki so dali kaj na kvaliteto, ta se je okoli leta 2000 končala. Od takrat se dela samo še 'Junk'.

Ko kupuješ laptop se lahko zavedaš da imaš cca. 50% verjetnosti da ti bo crknil v roku 3h let.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

69charger ::

Bom probal malo spihat in naredit vse drugo kar ste predlagali.Odpiral ga pa ne bom ker ga nikoli več ne bom skup sestavil :P A kdo kupi HP 6735s,v garanciji,kot nov :P ?

EDIT: Sem zbrisal stare driverje za ATI ampak sedaj ne morem naložit novih.Vse je normalno dokler ne pridem do koraka kjer kliknem uninstall ali install.Kliknem install in vse izgine in se nič ne zgodi.V task managerju kaže da Install Manager deluje ampak ga nikjer ni.Kaj naj naredim?

Zgodovina sprememb…

hudychk ::

Bom probal malo spihat in naredit vse drugo kar ste predlagali.Odpiral ga pa ne bom ker ga nikoli več ne bom skup sestavil :P A kdo kupi HP 6735s,v garanciji,kot nov :P ?


Samo ne pihat skozi reže ob strani notr v računalnik, ker boš naredu še večje sranje. Ali ga nes na servis, da ti to naredijo, če je v garanciji (to kar tam počakaš, pa ti takoj spucajo, ga ne rabiš tam puščat), ali pa lepo odstrani tipkovnico (je res simpl in ne bo komp 0 škripu pa poku ko boš dal nazaj, samo pazi pri konektorju na matični plošči, kjer je priklopljena tipkovnica - bodi nežen z njim, pa bo vse ql).
The Devil himself!

hudychk ::

http://h20464.www2.hp.com/resultsCSR.ht...

Tu poglej, če ti bo kaj pomagalo :)
The Devil himself!

69charger ::

Driverje sem zrihtal,bom probal najprej posesat prah ven,če bo še zmeraj slabo bom pa zgleda moral odstranit tipkovnico.Ampak še vedno ne vem zakaj je računalnik počasnejši po tem ko sem naložil nove driverje za procesor.

c00L3r ::

Bom probal malo spihat in naredit vse drugo kar ste predlagali.Odpiral ga pa ne bom ker ga nikoli več ne bom skup sestavil :P A kdo kupi HP 6735s,v garanciji,kot nov :P ?


Samo ne pihat skozi reže ob strani notr v računalnik, ker boš naredu še večje sranje. Ali ga nes na servis, da ti to naredijo, če je v garanciji (to kar tam počakaš, pa ti takoj spucajo, ga ne rabiš tam puščat), ali pa lepo odstrani tipkovnico (je res simpl in ne bo komp 0 škripu pa poku ko boš dal nazaj, samo pazi pri konektorju na matični plošči, kjer je priklopljena tipkovnica - bodi nežen z njim, pa bo vse ql).

Jaz mam z pihanjem dobre izkušnje. AMPAK! Prvo s sesalcem, potem pihat, da se še ostali prah, ki je not dvigne. Ravno pred 2 tednoma sem imel HP-a od kolegice, ki se je po par minutah pregrel. Prej je začel postajat nenormalno vroč, tak da ga ne bi mogel imet v naročju. Zdaj pa ji še vedno delo brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Pyr0Beast ::

Uff pa polovične rešitve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hudychk ::

Bi tud js reku tko ja... Uff :D Narediš tako kot je treba in imaš potem mir precej časa :)
The Devil himself!

69charger ::

Še vedno nimam odgovora zakaj je procesor počasnejši po updatu driverjev procesorja.

hudychk ::

Za driverje za procesor še nisem slišal, morda za chipset, razen če si imel v mislih to, da avtomatsko zniža takt procesorja, če procesor ni v uporabi in tako prihrani energijo (seveda po potrebi). Lahko je to vzrok za počasnejše delovanje. Je pa počasno delovanje procesorja mnogokrat vzrok ravno zapacanega hladilnika in posledičnega pregrevanja. Procesor se ne more ohladiti in tako upočasni delovanje, da se ne pregreje.
The Devil himself!

jan01 ::

Zato, ker imaš na pri power option na takem, kjer je cpu vedno na min. Spremeni na tako, kjer se bo dinamično spreminjalo...

c00L3r ::

Jaz se zavedam, da je moraš rešitev z pihanjem in sesanjem "polovična". Sem tudi post višje napisal, da je boljše odpret pa pogledat, kaj je dejansko narobe. Tudi to sem že dela. Ampak to sesanje lahko vsak naredi, brez posega v prenosnik. Ker igranje z gonilniki in programsko zmanjševanje frekvence je za varčevanje z energijo. Prenosnik mora bit sposoben normalno delat brez declockanega procesorja.

69charger ::

Zanima me kje naštimam power option na dinamično?

hudychk ::

V windowsih v power management, v nadzorni plošči, če si to mislil.
The Devil himself!

filip007 ::

Isti šmorn vidim da je povsod tud pri HP...bi pa Acerja nabavil delajo ok razen tipkovnice so bolj švoh.

Odšravfaj, kar se da poglej za prah...nov BIOS tud ne bi škodval...je samo exe in je avtomatično na Polknah.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

win64 ::

@Bismark: na dotičnem prenosniku bios update na windows 7 ne dela, napiše da je verzija update programa preveč nova :)
lohko da so kaj popravili v 3 tednih od kar sem gledal

jan01 ::

preprosto updejtaš s usb ključkom....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142789 (2603) BorutK-73
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287569 (5989) techfreak :)
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527281 (5555) jan01
»

HP Garancija - servis - račun plača stranka

Oddelek: Pomoč in nasveti
255848 (5090) Hardstyle
»

Odpiranje prenosnika HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
82254 (2080) jurre

Več podobnih tem