» »

Club3D HD radeon 6870 in pregrevanje

Club3D HD radeon 6870 in pregrevanje

SaggyD ::

Pozdrav,

mene pa zanima, zakaj se moja grafika pregreva ko igram battlefield3?.. Imel sem isto grafiko in je bila pri približno 70 stopinjah max!(ko sem spilal bf3), nato je crknila, in sem jo dal pod garancijo, dobil sem novo pred 5 dnevi, in sem seveda začel igrati battlefield3 nazaj.
Problem je ker se pregreva! Prejle ko sem igral je dosegla 87 stopinj, in bf3 ponavadi kar zmrzne (in morem prisolno zapreti), Problem je da je grafika stara 5 dni, in doseze 87 stopinj, prejsna pa je imela okoli 55 stopinj(enkrat tudi 70, recimo 65 maxx!!), zanima me zakaj, mogoče zaradi vročih poletnih dni? (v sobi imam natanko 31-32 stopinj celzija). Zanima me za kakšne predloge. Za meritev temparatur uporabljam speedfan 4.4.6... Zanima me tudi to:
preden sem vstavil grafično, sem igral na intergrirani, in je procesor dosegel max 55 stopinj celzija, sedaj ko sem vstavil grafično, doseže ob igranju battlefielda3 tud do 70 stopinj celzija... Ko sem vstavil grafično, so se vse temparature v računalniku zvišale za 15-20 stopinj...

Upam da ima kdo kakšen predlog!
Lep pozdrav,
Jan

mrTwelveTrees ::

se ventilator vrti na grafični ? slabo pritrjen/snet hladilnik na grafični...

SaggyD ::

Ventilatore se vrti z cca. 2000 obrati.. Možno je da je ventilator oz. hladilnik grafične slabo priterjen, ampak kaj naj jaz pogledam, če je? ali naj nesem na servis?..

freesty ::

Če nebi bil hladilnik dobro pritrjen potem se nebi cel racunalnik toliko ogrel. Nesi nazaj in zahtevaj kartico z drugim hladilnikom.

SaggyD ::

Torej naj nesem nazaj... Pa jaoo tole bo pol ze 4 garancija na tti grafični!! a se da da mi dajo uni dnar nazaj, pa da rajš si kupim kero drugo?

Lp

nofaith ::

A mas prezraceno ohisje. Js sm neu ucasih enga z enim fanom pa se je en disk tok segrevov da je crkvov pa sm meu eno stranico ohišja odstranjeno. Sem kupil novo ohišje s 4imi fani so vse stopinje sle za 15 dol.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

SaggyD ::

umm.. mam mini tower, stranica je iz pleksi stekla, in je vse praktično zaprto dol... imam pa uspredi en fan, pa uzadi en fan. Celo ohišje ima pa vse skupi 5 fanov(cpu/gpu...)


Lp

Han ::

Če je možno, se znebi te grafične in nabavi Sapphire HD 7850 OC z Dual-X hlajenjem. Obremenjena ne doseže 70 stopinj, neobremenjena ca. 30°C. Seveda je temu primerno tudi bistveno tišja.

dogo ::

Če imaš v sobi 32 stopinj, kakor si napisal, je normalno, da sta tako gpu kot cpu bolj vroča, sploh pri mini towerju in ker ima gpu izpust toplega zraka v ohišje. Predlagam ti, da če imaš možnost, da namestiš na pleksi stranico ventilator (če ima le ta narejene reže za intake), če pa to ni možno, pa poskusi sneti stranico in potem preveri temperature.

PS na koliko % ti dela ventilator na grafični,,,lahko poskusiš z ročno nastavitvijo

Pyr0Beast ::

Zanič ohišje imaš. Neprezračen mini tower, pleksi na stranici pa 6870 noter.
Logično da ti bo crkovalo in se pregrevalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SaggyD ::

Našel sem problem!

Krivo je bilo pleksi steklo.. Danes zjutraj sem ga dal dol ko sem prebral zgornje komentarje, in sem šel na hladen računalnik igrati battlefield 3. Grafična kartica je ob 30 minutnem igranju bf3-ja dosegla največ 71 stopinj! igrati sem začel takoj ko sem vžgal računalnik, in se je ob 10 minutnem igranju segrela do 65-70 stopinj, nato pa ni naraščala, imela pa je tudi 3100 obratov v ventilatorju! Zdaj bom izrezal iz pleksi stekla, za ventilator pri grafični!

Tukaj so podatki stopinj:

temp1: 48 stopinj
temp2: 40 stopinj
temp3: 52 stopinj
HD0: 36 stopinj
Gpu: 65 stopinj
Core: 41 stopinj!

Lp, in hvala vsem ki ste pomagali,
Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SaggyD ()

pingo76 ::

Ni krivo plexi steklo >.>
Problem je izključno zanič prezračevanje ohišja.
To da je situacija boljša brez stranice pomeni le da je thermal management krepko zanič.

BorutK-73 ::

Inštaliraj si MSI Afterburner in nastavi na Auto fan profil. Ker ima ta grafična privzeto na 50% fan hitrost.

pa še link:
http://downloads.guru3d.com/Afterburner...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoko pregrevanje grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141055 (885) Janac
»

Athlon X2 4200+ (939) + Zalman CNPS9500

Oddelek: Navijanje
221368 (1011) Pyr0Beast
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383031 (1803) rejven
»

SLi v objemu Shuttlovih ohišij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
506873 (5445) PrimozR
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222223 (1537) xenon74

Več podobnih tem